Książki

„Thrawn: Zdrada” na półkach księgarń

Uroboros

Wczoraj do księgarń w całej Polce trafiła druga tegoroczna książka Star Wars w nakładzie wydawnictwa Uroboros. Powieść „Thrawn: Zdrada” autorstwa Timothy'ego Zahna, będąca trzecim tomem kanonicznej nowej trylogii, została przełożona na ojczysty przez Annę Hikiert i kosztuje 49,99 zł wedle ceny na okładce.
Rok 2020 dla fanów-czytelników okazał się najsłabszy od premiery „Przebudzenia Mocy” w 2015. Czy nadchodzący nowy rok będzie pod tym względem lepszy. Stosik niewydanych książek na polskim rynku rośnie z miesiąca na miesiąc, a nadrobienie takich zaległości wydaje się być poza zasięgiem wydawnictwa Uroboros. Czas pokaże.

W tej niesamowitej powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która wyszła spod pióra autora bestsellerów Timothy’ego Zahna, wielki admirał Thrawn staje przed ostateczną próbą: musi udowodnić swoją lojalność wobec Imperium.

„Jeśli zdecyduję się służyć Imperium, będziesz miał moją lojalność” – taką obietnicę złożył Imperatorowi Palpatine’owi wielki admirał Thrawn podczas ich pierwszego spotkania. Od tamtej pory Thrawn stał się jednym z najskuteczniejszych narzędzi Imperium, ścigającym jego wrogów na najdalszych nawet obrzeżach znanej galaktyki. Chociaż jednak wielki admirał jest jedną z jego najskuteczniejszych broni, Imperator nie przestaje marzyć o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program produkcji TIE Defenderów zostaje wstrzymany na rzecz utrzymywanego w sekrecie projektu budowy Gwiazdy Śmierci dyrektora Krennica, dociera do niego, że potęgę w Imperium mierzy się czymś więcej niż tylko biegłością w sztuce wojskowości czy skutecznością taktyki. Nawet najtęższy umysł nie może konkurować ze zdolnością do unicestwiania całych planet.

A podczas gdy Thrawn robi, co w jego mocy, by zagwarantować sobie stabilne miejsce w imperialnej hierarchii, jego były asystent, Eli Vanto powraca, przynosząc głęboko niepokojące wieści dotyczące ojczyzny Chissa. Geniusz strategiczny Thrawna musi tym razem pomóc mu dokonać wyjątkowo trudnego wyboru: dochować wierności Dynastii Chissów… czy pozostać lojalnym wobec Imperium, któremu poprzysiągł służyć. Nawet, jeśli podjęcie właściwej decyzji oznacza zdradę.Temat do dyskusji na forum.Tagi: Anna Hikiert-Bereza (119) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (87) nowości książkowe (250) Timothy Zahn (221)

Komentarze (9)

A może przez to, że nie warto kupować?

Nasz rynek wydawniczy umarł, nie ma się co oszukiwać. Czy to przez to, że Disney każe sobie za dużo płacić czy przez to, że my za mało kupujemy?

Co, szkoda teraz że szkalowało się za papier Amber który przynajmniej wydał większość książek Star Wars dla dorosłych. Tylko dwie ``kanoniczne`` lektury, taka szkoda :P.

Po co przepłacać, w księgarniach internetowych jest już za 30zł a będzie jeszcze taniej.

Jak kiedyś trafię na całość w owadzim sklepie, to się zastanowię.

49 zł. HO HO aż mi się przypomniała awantura cenowa przy okazji Jednoczącej Mocy (NEJ XIX) ... 14 lat temu? Już wtedy książki star wars były koszmarnie drogie, tylko szybko trafiały do przeceny a i amber wydawał niemalże wszystko.

49zł. Hoho.

Fakt, widziałem wczoraj na półkach, nie wiedziałem że to pierwszy dzień sprzedaży :)

Tego roku na pewno. W ogóle? Są szanse, że będą kolejne.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.