Różne

Baby Yoda w kosmosie

Wygląda na to, że wpływ „The Mandalorian” wychodzi poza naszą planetę. W nocy z 15 na 16 listopada Dziecko, czyli tak zwany Baby Yoda w towarzystwie czteroosobowej załogi, zostało wysłane w kosmos w ramach misji Crew-1.

Baby Yoda w kosmosie


Co prawda misją nie było wysłanie zabawki z „Gwiezdnych Wojen” w kosmos, a raczej lot kapsuły Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną, będący wspólną misją NASA i SpaceX Elona Muska. Zabawka jest niejako nową tradycją, tworzy dodatkowe zainteresowanie misją i to się tu jak najbardziej udało. We wcześniejszej misji użyto pluszowego dinozaura.

Brzdąc Yoda dostał własną misję w trakcie lotu. Zabawka jest testerem grawitacji. Z pewnością oglądanie zabawki jest wygodniejsze niż śledzenie kolejnego wskaźnika. A oto jak testowanie grawitacji wygląda w praktyce.Tak swoją drogą, ktoś zapomniał poinformować szefów misji jak wygląda Międzynarodowa Stacja Kosmiczna. Nie wiadomo więc, czy wysłanie tam małego Yody to dobry pomysł.Tagi: ciekawostki (137) Elon Musk (2) The Mandalorian (259)

Komentarze (6)

Może wtedy ci twórcy przyswoiliby bardziej do serca pojęcie "otherworldly".

Ale to przecież wyjątkowy zaszczyt tak sobie polecieć w kosmos w celu budowania przyszłości dla ludzkości gwiezdnych wojen... gdzie indziej :P

@Lord Bart Co ci scenarzyści tobie zrobili, że masz takie pomysły ? Po prostu wyszedł im według ciebie średni serial.

Byle tylko nie dostał się do sterówki bo znów zacznie coś gmerać przy przyrządach.

Dobrze, że nie prawdziwy. Jeszcze próbowałby zjeść księżyc :P

gdyby dało się wystrzelić nie tylko głównego bohatera serialu, ale też jego scenarzystów...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.