TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Ciekawostki o mieczach świetlnych ze „Skywalker. Odrodzenie”

2020-11-20 20:48:14 oficjalna

Madlyn Burkert, archiwistka Lucasfilmu na łamach oficjalnej zdradziła kilka ciekawostek na temat nowych mieczy, które stworzono na potrzeby IX Epizodu „Gwiezdnych Wojen” w reżyserii J.J. Abramsa.

Przekuty miecz Skywalkerów


W oryginale na potrzeby klasycznej trylogii stworzono go wykorzystując ręczną lampę błyskową do aparatów firmy Grafex. Na potrzeby „Skywalker. Odrodzenie” filmowcy odtworzyli miecz świetlny, pomijając pewne szczegóły, jak choćby napis, że został zrobiony w Nowym Jorku.

Miecz, był ikonicznym elementem sagi towarzyszącym jej przez dziesięciolecia. Został jednak zniszczony w filmie Riania Johnsona. Na potrzeby IX Epizodu Rey musiała go odbudować i witać na mieczu ślady po lutowaniu. Rey nie miała czasu ani głowy, by wszystkie ślady poukrywać.

Skywalker. Odrodzenie miecz Skywalkera Skywalker. Odrodzenie miecz Skywalkera


Podwójny miecz Mrocznej Rey


W mieczu Skywalkera usunięto ślady Ziemi, w przypadku tego zostawiono. Starannie ukryty napis „Made in Germany”, ciekawostka, trudna do wychwycenia. Pracując nad tą bronią wszyli od kija Rey, acz uznali, że za bardzo przypomina to ją po jasnej stronie. Więc trochę zaczęli inspirować się mieczem Dartha Maula z „Mrocznego widma”. Jest tu wiele czerwonych ozdób, przypominających ciemną stronę, Imperium czy teraz także Najwyższy Porządek.

Blisko miejsca, gdzie zapala się ostrze jest mały szczegół, który jest występuje także na jednym z mieczy Dartha Vadera. Zastosowano tu także magnesy. No i zdecydowano się go postarzyć. Jak mówi Burkert pewne elementy, jak choćby blaknący lakier to efekt użycia przedmiotu na planie. Natomiast inne są od razu malowane tak, by wyglądały na zużyte. Tu zastosowano olej, by zasugerować, że z broni wydobywa się ciepło.

Skywalker. Odrodzenie miecz Mrocznej Rey Skywalker. Odrodzenie miecz Mrocznej Rey Skywalker Skywalker. Odrodzenie miecz Mrocznej Rey Palpatine


Miecz Lei


Odwrotnością miecza Mrocznej Rey jest miecz Lei. Ma być ładny i elegancki. Trzymają go w torbie z literą „Q” – co ma oznaczać królową. Kształty są inspirowane formami Art Deco. Ma być mechaniczny, ale jednocześnie organiczny. Zrobiony ze srebra i różowego złota z wkładką z masy perłowej. Ma też zaczep jak w przypadku innych mieczy z tej ery. Dla filmowców ważne było, by miecz był zarówno hołdem oddanym samej Lei jak i zmarłej Carrie Fisher. Burkert dodaje, że to królewskie nawiązanie z jednej strony jest istotne, bo Leia była księżniczką Alderaanu, ale z drugiej także córką królowej Amidali. I prawdę mówiąc bardzo przyglądali się pracom Trishy Biggar, projektantki kostiumów Padmé, by nadać elegancki styl temu mieczowi.

Skywalker. Odrodzenie miecz księżniczki Lei Skywalker. Odrodzenie miecz księżniczki Lei
TAGI: Carrie Fisher (363) Epizod IX: Skywalker. Odrodzenie (415) Epizod VIII: Ostatni Jedi (516) J. J. Abrams (529) Lucasfilm (637) Miecz świetlny (82) Rian Johnson (309) Trisha Biggar (23)

KOMENTARZE (9)

 • SW-Yogurt2020-11-26 00:07:16

  Ze zdemontowanej 401 piękne miecze wychodzą. ~;)

 • Nestor2020-11-22 13:16:23

  Jak niemiecki to jest szansa, że trafi do polski za jakiś czas. Ciekawe z jakim przebiegiem.

 • bartoszcze2020-11-21 10:33:28

  Darth Mul, podoba mi się xD

 • JJ Abrakad Abrams2020-11-20 23:07:49

  Świadomie zostawili "Made in Germany" na przedmiocie z katastroficznej wizji przyszłości. Hmm...

 • Lord Sidious2020-11-20 22:02:58

  składak, szkoda, że niemiecki, powinien być szwajcarski :D

 • Darth Rodianin2020-11-20 21:56:27

  Colin miał nawet ciekawy pomysł z tym podwójnym mieczem Rey zrobionym z miecza Skywalkerów.
  Nie rozumiem również dlaczego nie dali Rey albo piki świetlnej, podwójnego miecza albo nawet podwójnej piki świetlnej. :(((
  Miecz Dark Rey ok, tylko ten składak... po co?
  Przynajmiej miecz Lei jest bardzo ładny.

 • thx11382020-11-20 21:18:35

  Nie tylko miecz tam zniszczyli.

 • darth_numbers2020-11-20 21:18:27

  ILE JESZCZE RZECZY ZNISZCZY RUIN JOHNSON. Ten Człowiek powinien odpowiadać przed Trybunałem w Norymberdze!!!

 • JJ Abrakad Abrams2020-11-20 21:00:21

  "Miecz, był ikonicznym elementem sagi towarzyszącym jej przez dziesięciolecia. Został jednak zniszczony w filmie Riania Johnsona."
  Jak to brzmi xD

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..