TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Powstanie animowany serial o Wysokiej Republice?

2020-12-05 13:33:13 CinelinxOczy fanów Sagi są w tej chwili zwrócone na „Mandalorianina” i pewnie będziemy musieli zaczekać do końca emisji serialu aż dowiemy się czegoś więcej o innych nadchodzących projektach. Dziwi trochę, że od czasu zapowiedzi „The Bad Batch” nie dostaliśmy nic oficjalnego, mimo że serial podobno ma się zacząć wiosną.

Ostatnio plotek o nowych potencjalnych projektach narobiło się całkiem sporo, ale w świecie animacji panowała cisza. Przerwał ją Jordan Maison z Cinelinksu. Jego źródła są zazwyczaj pewne, a sam cieszy się uznaniem wśród fanów, także możemy podejrzewać, że nie jest to plotka bez pokrycia.

Co zatem słyszał? W produkcji są podobno trzy serialne animowane na różnym etapie zakończenia prac. Jeden z nich to na pewno TBB, drugi natomiast to animacja umieszczona w czasach Wysokiej Republiki. Niestety dziennikarz nie ma wielu szczegółów na jej temat - podobno zaczęła powstawać kilka miesięcy temu, ale był wówczas na etapie prac koncepcyjnych i nadal jest jeszcze w bardzo wczesnym etapie produkcji. Nie wiadomo czy pojawią się w nim bohaterowie książek czy komiksów z projektu wydawniczego. Podobno też rozważane jest stworzenie produkcji aktorskiej.

A co z trzecim serialem? Tutaj Maison niestety nie ma żadnych wieści - podejrzewa, że mógłby być to sequel „Rebeliantów”, o którym głośno było kilka miesięcy temu za sprawą plotek, ale - jak sam słusznie zauważa - od dłuższego czasu panuje cisza w tym temacie. Wiemy jedynie, że wydarzenia z piątego odcinka „The Mandalorian” rozgrywają się przed epilogiem „Rebeliantów”, także jeszcze musimy zaczekać gdzie nas ów serial zabierze.

Sama „The High Republic”, czyli dawny „projekt Luminous”, startuje oficjalnie już w styczniu.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
TAGI: Nowy serial animowany (20) Parszywa zgraja (The Bad Batch) (68) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (158)

KOMENTARZE (24)

 • Quother2020-12-14 02:31:06

  @Nestor. Moim zdaniem "Świetlana Republika" też brzmi ciekawie i nawet wiąże się z cytatem z Obi-Wana "świetlanymi istotami jesteśmy...". Ciekawe jednak, co zostanie w końcu oficjalnie wybrane.

  jeszcze @Adam
  Nie zgodzę się, ze high "ma właściwie takie znaczenie, jak u nas". Myślę, ze mógłbym znaleźć co najmniej 15 różnych znaczeń "high" w języku polskim, więc warto pokombinować, żebyśmy nie zostali z "Wysoką Republiką" jak Himilsbach z angielskim...

 • Quother2020-12-14 02:22:11

  Nie tak łatwo zaproponować dobre tłumaczenie. @Adam Jestem przekonany, że na pewno nawet Lucasfilm nie myślał o niej jako "wysoka", ale jako takiej "w okresie największej świetności". "Wysoka" po prostu nie ma sensu, co chyba po trosze sugeruje tez bartoszcze z Arcykapłanem. Co do Elfów Wysokiego Rodu też mi jakoś to nie pasuje, ponieważ znacznie lepszym odpowiednikiem polskim słowa high jest tu chociażby "szlachetny" ród.
  @bartoszcze
  W czasach Starej Republiki na pewno współcześni nie mówili o niej stara, a ewentualnie tylko Republika. W końcu nazwy historyczne okresów nadaje się dopiero po ich zakończeniu. Zwykłą Republikę dla współczesnych sugeruje na przykład definicja na wookiepedii "...The Galactic Republic, also known as the Republic, the High Republic, and the Old Republic, was ..." (https://starwars.fandom.com/wiki/Galactic_Republic).
  Nam pozostaje kwestia nazwania okresu High Rpublic, który miał miejsce po upadku Starej Republiki. Pytanie pierwsze: czy tłumaczyć? Odpowiedź: oczywiście. Skoro mamy Starą Republike i Nową Republikę, to jak mielibyśmy nie tłumaczyć High Republic? Chyba tylko wtedy, gdyby Disney by tego zabronił. Póki można walczmy jednak o dobre tłumaczenie (choć Ossus już propaguje Wysoką Republikę). Skoro mnie wywołujesz do tablicy, zaproponowałbym chyba najprostsze tłumaczenie, czyli "Wielką Republikę", podobnie jak mamy Wielką Brytanię, Wielkie Księstwo Litewskie, przy czym wielkie jest tu w znaczeniu "przewyższające inne rzeczy lub zjawiska pod względem siły, intensywności lub jakości", co pasuje do definicji z (https://starwars.fandom.com/wiki/High_Republic_Era), gdzie mówi się, że wtedy "the Galactic Republic was said to be at its height.", czyli u szczytu powodzenia, w momencie największego rozkwitu. Więc tak, moja propozycja to WIELKA REPUBLIKA

 • vaderart2020-12-10 21:32:17

  może Szczytująca Republika XD

 • bartoszcze2020-12-09 16:11:47

  @Adam
  Po angielsku masz też np. High Priest jako Arcykapłan (żydowski).

  A w ogóle to HR to nazwa kodowa twórców, czy oficjalna nazwa "państwa" w tym okresie? Bo jakoś wątpię żeby w czasach OR mówiono o niej per "stara".

 • Adam Skywalker2020-12-09 14:14:37

  Quother - mi też Wysoka nie brzmi, ale z drugiej strony we Władcy Pierścieni były Elfy Wysokiego Rodu. W języku angielskim słowo High ma właściwie takie znaczenie, jak u nas, więc może sam Lucasfilm chce Wysokiej Republiki i może powinniśmy to respektować.

  W jakichś newsach próbowałem kiedyś używać Wielka, cały czas na końcu języka mam też Szczytową, ale też mi te określenia nie pasują. Ciekawe, jakie będą oficjalne tłumaczenia. Może w ogóle zostawią The High Republic.

 • Nestor2020-12-09 09:57:36

  Podbijam @Quother, może Świetlana Republika? (nie oświetlana, ale oświecona).

 • bartoszcze2020-12-08 18:46:45

  @Quother
  Propozycje? :)

 • Quother2020-12-08 15:51:50

  Czy można nie nazywać tego okresu Wysoką Republiką? To koszmarne tłumaczenie, sugerujące na przykład, że była kiedyś niska Republika. High oznacza tu raczej czasy świetności Republiki i ukucie odpowiedniego tłumaczenia powinno iść w tym kierunku. A jak będziemy pisać Wysoka Republika to w końcu taki babol zostanie z nami na zawsze...

 • vaderart2020-12-07 12:56:36

  Myślę że polityka disneja zmierza w kierunku Niskiej Republiki gdzie gwiazdami byłyby Porgi, byłby hit.

 • mkn2020-12-06 19:41:14

  Jedyna opcja na "serial" HR w tej chwili to shorty w stylu Galaxy of Adventures.

 • disclaimer2020-12-06 15:56:43

  Cóż, w kwestii filmu per kino odnośnie SW staram się olewać większość co nieaktorskie. Zrobiłem wyjątek dla ostatnich odcinków TCW bo byłem ciekaw jak to będzie kolidować z ROTS. Niemniej tutaj jeżeli zamierzają wprowadzać WIDZA w tak "ważną" epokę najsampierw przy pomocy animowanej bajeczki to ma reakcja wygląda tak: hehehehheheheeheh XD

 • RodzyN jr.2020-12-06 10:37:36

  Jeżeli to będzie takie gówno jak Resistance, to ja podziękuje.

 • nedz1232020-12-06 01:57:55

  Pewnie jak dostaniemy już ten serial o HR to pierwsze 2-3 sezony będą dziecinne i ciężkie do przebrnięcia, a jak serial pociągnie trochę dużej to dopiero będzie na co czekać, a i tak potem zmarnują masę potencjału na zapychacze nic nie wnoszące do fabuły.

  Ale ja tego serialu animowanego o HR nie chce ogółnie to HR nie lubię jest to dla mnie czysty skok na kasę wiadomo, że di$ney chce odwrócić uwagę od squeli, ale naprawdę nie ma co rozwijać w kanonie?
  Tyle ciekawych okresów jest, a oni rypną bajeczkę gdzie targetem będą dzieci i będzie pieprzenie przez nie wiadomo ile jacy to jedi dobrzy nie byli i ojoj. Najlepszy był by serial dziejący się w czasie gdy zakon jedi i sithów istniały równolegle byłby wtedy wielki potencjał tylko w sumie by mogli z KOTORA zerżnąć, ale przynajmniej Revan by wbił do kanonu.:P

 • Mastahier2020-12-06 00:24:01

  Ja bym wolał o WŁOSKIEJ Republice, hehe

 • SW-Yogurt2020-12-05 22:28:13

  AFAIK przez wiruska przesunęli start HR o czas jakiś, ale i tak nie są gotowi do wystartowania "projektu" na różnych platformach. Nie sądzisz, że powinni mieć wzajemnie nakręcające się "produkty"? A nie teraz zaczynać planowanie, że może kiedyś coś?

  Identycznie jest z tym ichnim parkiem rozrywki, który też jest oderwany od wszystkiego.
  To samo było z Mando. Wystartowali z serialem, do którego nie było żadnych dodatków. Gdy dziurę zaczęli wypełniać niezależni, to jedyną odpowiedzią było wysłanie prawników.

  I tak jest ze wszystkim. ~:(

 • Mossar2020-12-05 19:29:48

  Yogurt, tym razem chyba nie zrozumiałem xD

 • SW-Yogurt2020-12-05 15:58:24

  Serial powstanie, gdy Wysoka Republika upadnie. I nie chodzi mi o projekt jako taki, ale linię czasową.

  Dobrze, że firma L. & D. nie robi czegoś technicznego, bardziej złożonego od, hmmm, łoma. Gdyby zabrali się za produkcję szpadli, to pewnie po roku opóźnienia chwalili by się, że mają już w produkcji styliska, jeszcze trochę, a zaczną robić uchwyt. Może w przyszłym roku zabiorą się za projektowanie łyżki, ale na razie toczą się dyskusje jakiej.

 • rebelyell2020-12-05 15:58:10

  Wiemy jedynie, że wydarzenia z piątego odcinka „The Mandalorian” rozgrywają się przed epilogiem „Rebeliantów” <-- właśnie zastanawiałem się nad tym w czasie oglądania tamtego odcinka :)

  Niech robią animacje, ale przynajmniej na poziomie "Awatara", a nie "Ruchu oporu".

 • AJ732020-12-05 15:22:44

  Pełna zgoda.
  Niech więc zrobią serial dla dużych dzieci, i będę content :)

 • Adam Skywalker2020-12-05 14:34:38

  Poza paroma powieściami nie znam Gwiezdnych wojen, które nie byłyby dla dzieciaków.

 • DarthMati2020-12-05 14:32:38

  Serialek dla dzieciaków.

 • JJ Abrakad Abrams2020-12-05 13:57:08

  Błagam, niech to nie będzie kolejna plastikowa animacja 3D...

 • darth sheldon hiszpański inkwi2020-12-05 13:55:00

  Skoro Animacje zazwyczaj powstają dwa lata, a produkcja zaczęla się parę miesięcy temu, to zanim serial wystartuje, High Republic będzie już w miarę ugruntowane

 • ShaakTi11382020-12-05 13:35:40

  Myślę, że ma to ogromny potencjał, ale obawiam się zwrotu w bardo dziecinną stronę.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..