TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„The High Republic”: Poznajmy Avar Kriss

2021-01-23 11:41:11 Różne

Przed nami drugi filmik przedstawiający bohaterów z High Republic. Tym razem jest to chyba najbardziej kojarzona z cyklem wydawniczym przedstawicielka Zakonu - Avar Kriss. Ma zdolności przywódcze i jest niezwykle współczująca, lecz prawdziwie wyjątkową czyni ją jej zdolność postrzegania Mocy, gdyż widzi ona ją jako muzykę czy też rytm. Zresztą w serii inni Jedi również odbierają to mistyczne pole energii indywidualnie. W „Light of the Jedi” Avar dowodzi misją, której celem jest pomoc mieszkańcom układu Hetzal, którzy stali się ofiarami wydarzenia zwanego Wielką Katastrofą. Ale tu już warto sięgnąć po powieść.Jak dowiedzieliśmy się z ostatniego odcinka This Week in Star Wars, w kolejną środę, to jest 27 stycznia, startuje „The High Republic Show”, który oczywiście opowie nam o serii. Tak jak przy okazji wielu youtube'owych programów, z którymi mieliśmy do czynienia na przestrzeni lat, tak i tutaj będzie można zadać pytanie twórcom, wystarczy użyć hasztagu #THRSQuestions na Twitterze.I tutaj przechodzimy do afery z podtytułu - prowadzącą program będzie Krystina Arielle, która w mediach społecznościowych głośno wypowiada się przeciwko rasizmowi ze strony ultrakonserwatywnych białych ludzi. Portal Bounding into Comics opublikował artykuł, którego autor twierdzi, że kobieta atakuje wszystkich białych. Arielle padła ofiarą ataków na Twitterze, zwłaszcza niejakiego @JackPosobiec, który to po całej akcji zmienił swój opis na platformie na „owner of Star Wars”. Kobietę wsparło wiele osób ze starwarsówka i fanów, którzy używają hasztagu #IStandWithKristina. Oficjalna również wyraziła swoje poparcie.

TAGI: Krystina Arielle (2) Wielka Republika (The High Republic/Project Luminous) (209)

KOMENTARZE (62)

 • Lord Bart2021-02-14 05:54:10

  ależ pięknie w tym grajdołku
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1598179314rVo8MYccZoRWcihgKOu8wp.gif

 • Darth Zabrak2021-01-26 08:39:54

  Przerzucanie tego rasistowskie shitstormu na grunt Polski jest absolutnie niedorzeczne i idiotyczne, no ale spodziewałem się że któryś z "progresywnych" userów nie wytrzyma i w końcu o tym napisze xD. Chciałbym przypomnieć że Polska nie miała żadnych kolonii, nie było u nas niewolnictwa, segregacji rasowej, to nie u nas szalał Ku Klux Klan, to nie u nas zamordowano Emmeta Tilla itd. Historycznie i kulturowo nie mamy z tym absolutnie nic wspólnego, no ale lewactwo tkwi w głębokim przekonaniu że Polacy to rasiści, aż mi się przypomniała taka akcja która miała miejsce parę lat temu jak to jeden pismak z Gazety Wyborczej pomalował się na czarno udając murzyna i poszedł na Marsz Niepodległości licząc na to że ci biali uprematyści go zwyzywają i pobiją, tymczasem nic takiego nie miało miejsca, nikt go nie zaczepił, żadne wyzwisko nie padło a co dla niego najgorsze nikt nawet nie próbował go pobić. Biedaczysko musiał wrócić do redakcji i napisać jakieś zmyślone bzdury o mentalnym rasizmie czy coś w tym stylu. Przepraszam bardzo za ten offtop, ale czytam generalizujące i krzywdzące bzdury napisane przez bartoszcze.

 • bartoszcze2021-01-24 21:10:46

  @Finster
  Och, bo użyłem tej, no, generalizacji xD
  Pisałem o obecnych w PL osobnikach z ciągotami rasistowskimi, a nie o US, więc nie rób się jedynym autorytetem w tej sprawie. I dalibóg, cokolwiek Ci mogę przypisać, to raczej nie rasizm.

  A do meritum - nie mam nie przeciwko skierowaniu T do HR, aczkolwiek zasadniczo to wciąż nie moja bajka :) (przynajmniej dopóki w PL nie ma D+ i to z możliwie kompletną ofertą SW)

 • Finster Vater2021-01-24 19:46:03

  @Bartoszcze - jak zwykle niczego nie zrozumiałeś, a zabierasz głos z pozycji guru wszechwiedzącego. Podlane prymitywną retoryką i wsadzaniem adwersarzom w usta słów, których nie wypowiedzieli. I OK, jak marzysz żeby zostać kolonizatorem czy właścicielem planacji to OK, Twoja sprawa, ale nie projektuj swoich wyobrażeń na innych.

  A może lepiej byś się wypowiedział merytorycznie, w temacie, np. na temat mojego pomysłu aby "D" namówił Gienadija do zrobienia animowanej serii o HR? Bo ta panna Avar K. mi do takiej Gienkowej opowieści idealnie pasuje.

 • Zablokowany 2.02021-01-24 19:35:18

  @ShaakTi1138
  "Normalnie nie zamieszczam linków do artykułów na takich stronach, ale naprawdę śmieszą mnie łzy wściekłości tych inceli."

  Dobrze, że zostało powiedziane, że tylko tych, bo jak atakowano Ginę Carano i zrobiłem o tym temat to jakoś odzewu i słowa krytyki nie było. Pewnie dlatego, że mieli takie same poglądy jak twórca cytowanego komentarza-a swoich obrażać nie wolno prawda?

  Co do rasizmu. Jakoś komentarza o rasizmie nie było jak główny twitter sw ostatnio zapomniał o urodzinach James`a Earl`a Johnes`a.

  Widać nie wpisuje się w linię polityczną Kennedyfilmu i musi odejść. No cóż, przynajmniej można ponarzekać sobie na zachowania niektórych ludzi, żeby myśl kolektywna się nie zbulwersowała. Teraz powtarzajmy:
  "Wojna to pokój.
  Wolność to niewola.
  Ignorancja to siła."

 • bartoszcze2021-01-24 19:32:49

  @rebelyell
  Bo niby inny kontynent, ale po pierwsze w PL są najwierniejsi wyznawcy Trumpa, po drugie czarni mają znać swoje miejsce bo jeszcze będą sobie wyobrażać że im wolno tyle samo i to NAWET U NAS. Niektórzy wciąż marzą o byciu kolonizatorami, a przynajmniej właścicielami plantacji, po polsku: folwark...

 • Finster Vater2021-01-24 19:24:00

  @SW-Y Na miejscu firmy na D zrobiłbym wszystko, aby wszedł. Gienek nawet z krótkich filmików zrobiłby perełki, bo on to potrafi (przypominał że Ayyla Secura to właśnie z CW, a i Grievious też), a tak seria TV zrobiona przez niego mogłaby pogodzić starych i nowych fanów, i zwiększyć zainteresowanie HR ze strony nie-fanów jak ja. A ponoć HR jest tego warta, Mossar pisał że fajne i ciekawe, a w sprawie SW to ja bym Mossarowi wierzył.

  @Adam S. "po prostu posłużyła się generalizacją i miała do tego prawo, bo białym naprawdę nic z powodu takich uogólnień się nie stanie" - czyli jesteś Rasistą (takie uogólnienie przecież).

 • disclaimer2021-01-24 15:13:13

  Rasizm odnosi się tylko do mniejszości, bo tak powiedział Adam. Diluj z tym :)

 • rebelyell2021-01-24 15:03:36

  Czy to nie dziwne, że w kraju, gdzie prawie wszyscy obywatele są biali przepychanki rasowe z innego kontynentu budzą tak silne emocje? :P

 • disclaimer2021-01-24 15:01:45

  https://boundingintocomics.com/wp-content/uploads/2021/01/2021.01.21-11.15-boundingintocomics-600a0b0ee45fb.jpg
  Adamie, ale dlaczego wypowiadasz się w imieniu pozwanej i sam generalizujesz jej komentarze do jednego słusznego meritum beze podania kontekstu?
  ------
  bo białym naprawdę nic z powodu takich uogólnień się nie stanie. - to mi wygląda na skryty krypto-rasizm, protekcjonalny niczym ostatnia wypowiedź Dudusia o policji. A mogła zabić :DD

 • disclaimer2021-01-24 14:40:55

  Wszyscy wiemy, że każdy prawicowiec ma też kolegę geja, który wcale nie popiera tego całego LGBT i lewicy. Smoku nawet wrzucał link na forum ;)

 • Burzol2021-01-24 12:11:54

  Strasznie głupi jesteście w tych komentarzach. Głupi jak szlachta w Panu Tadeuszu.

 • Wooki32021-01-24 12:10:07

  @Krystina Arielle jest żoną białego mężczyzny. Wiem, że niektórym ta informacja burzy cały dotychczasowy światopogląd, opierający się na hejcie i dezinformacji, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. :)

  No i co z tego, że jest żoną białego mężczyzny? Pozostaje współczuć facetowi żony ktora jeździ po jego rasie. To, że ktoś ma np czarnoskórego kumpla automatycznie sprawia, że wszystkie jego rasistowskie docinki nie są już rasistowskie? Najlepszym sposobem sprawdzenia czy coś nie jest czasem podwójnym standardem jest odwrócenie ról. To wręcz niesamowite, że niektórzy potrafią wytłumaczyć wszystko co robią czarnoskórzy rasizm, kradzieże, wandalizm, rozboje, ale jak to samo zrobi biały to "łooola boga faszyzm!". Jak będą cię okradać łyse karki to pamiętaj, że oni też mogli mieć trudne dzieciństwo i być może byli wyśmiewani przez bardziej zamożnych ludzi. Ale nie oni są biali więc od razu ich czyny są gorsze.

  W jaki sposób chcecie likwidować rasizm wspierając osoby rzucające rsistowskie odzywki? To prowadzi tylko i wyłącznie do zaogniania konfliktów. W ten sposób one nigdy nie znikną. Nie można oczekiwać od ludzi, że będą nad tym przechodzić do porządku dziennego. My cofamy do wojen plemiennych.

  @Adam Skywalker Krystina nawet uprzedzona nie jest: po prostu posłużyła się generalizacją i miała do tego prawo, bo białym naprawdę nic z powodu takich uogólnień się nie stanie.

  Hit. To nawet nie powinno wymagać komentarza, ręce opadają. XD Wspaniały podział na tych którym wolno i tych którym nie wolno. Żeby nie powiedzieć na lepsze i gorsze sorty. Dramat.

 • bartoszcze2021-01-24 10:32:32

  @Insider
  To że niektórzy się odezwą i co powiedzą, było doskonale przewidywalne. Fakty i myślenie im nigdy nie przeszkadzają w jedynie słusznych poglądach :)

 • Adam Skywalker2021-01-24 10:23:39

  Jest różnica między rasizmem i uprzedzeniem rasowym. Rasizm odnosi się do grupy mniejszościowej i wypowiedzi w takim charakterze są oceniane dużo bardziej negatywne, gdyż skutki które mogą wywołać też są o wiele bardziej niebezpieczne. A Krystina nawet uprzedzona nie jest: po prostu posłużyła się generalizacją i miała do tego prawo, bo białym naprawdę nic z powodu takich uogólnień się nie stanie.

 • Eleazar Starbright2021-01-24 09:23:40

  W każdym razie, powstrzymałbym się ze skrajnymi opiniami np. "nienawidzi białych ludzi" itp. Swoją drogą, ciekawe rozumowanie dedukcyjne, nie rób tego więcej. ;)

 • Eleazar Starbright2021-01-24 09:20:11

  Krystina Arielle jest żoną białego mężczyzny. Wiem, że niektórym ta informacja burzy cały dotychczasowy światopogląd, opierający się na hejcie i dezinformacji, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. :)

 • Wooki32021-01-24 03:19:38

  Ta pani jest totalną rasistką i nienawidzi białych ludzi. To co ona wypisuje na TT jest absolutnie nie do obrony i nigdy nie powinno mieć miejsca. Tym którzy bronią tego typu zachowań proponuję podmienić słowo "biały" na "czarny" w jej wpisach i zastanowić się czy nadal jest ok. Najbardziej rozwalił mnie jej wpis w którym wrzuciła do jednego worka wszystkich białych mówiąc, że nie traktują czarnoskórych indywidualnie. Cudowny przykład zaślepionej hipokryzji. To jest dramat, że Lucasfilm wspiera takie rasistowskie zachowania pani Ireland i teraz kolejnej osoby. Napisałbym o tym tekst, ale są tu osoby które nie są gotowe na trudne tematy.

 • SW-Yogurt2021-01-24 01:08:30

  @FV - nie wiem, czy Gienadij chciałby wchodzić do tej samej rzeki; woda bywa brudna...

 • bartoszcze2021-01-23 22:24:08

  @Finster
  Nie chcę tu ciągnąć offtopa, ale pomiędzy "nie chce się" a "ma się mocno pod górkę" jest znacząca różnica :)

 • Darth Zabrak2021-01-23 21:45:20

  Widziałem komentarze tej Pani, to oczywiście jest rasistka która generalnie nienawidzi białych ludzi. Nie jest to nic niezwykłego bo w Stanach są miliony ludzi którzy mają fioła na tym punkcie, tak samo jak niczym niezwykłym jest to że Lucasfilm przyznał się do popierania rasizmu, o ile ten rasizm jest skierowany przeciwko białym, no wiadomo czego się spodziewać po Kennedy. Chociaż jak sobie przypomnę chiński plakat TFA, to tam Finn też był jakoś dziwnie schowany...

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-01-23 21:02:08

  Ciekawi mnie czy będą bardziej pozytywne reakcje jeśli pokażą Greatstorma czy kogoś innego z męskiej obsady

 • Finster Vater2021-01-23 20:51:34

  Ale co do meritum, sama Avar K. wygląda świetnie i pomysł mocowy na nią jest ciekawy. Gienadij T. jest jakoś zajęty jakimś projektem? Czy mógłby może jakieś odcinki HR nakręcić?

 • Alex Wolf2021-01-23 20:29:25

  Rasistka do entej potęgi

 • disclaimer2021-01-23 19:51:48

  Przepraszam, ale chciałem się dostosować do grupy :D

 • mkn2021-01-23 19:22:06

  Chłopaki, ja rozumiem Wasz entuzjazm, ale ustawianie własnych zdjęć w awatarach jest trochę lamerskie.

 • Finster Vater2021-01-23 18:51:50

  Apartheid w stosunku do Polaków (i nie tylko) miał miejsce całkiem niedawno, nie 100 lat temu.

  I niestety, to że komuś się nie chciało uczyć czy zarabiać, jest często/gęsto sprowadzene do argumentu "bo niewolnictwo". I w kontekście czarnego rasizmu - o Crown Heights słyszał?

 • bartoszcze2021-01-23 18:34:16

  @Finster
  Ale niewolnictwo to się skończyło dość dawno temu i dziś mało kto odnosi się do XIX wieku, a zdecydowanie bardziej do ostatnich 100 lat, kiedy to różnicowanie Białych i Czarnych ma miejsce w innych formach.

 • Finster Vater2021-01-23 18:22:21

  Zawsze taką osobę warto spytać, czy zdaje sobie sprawę z istnienia zjawiska "Black Masters" vel "Black slaveowners" oraz jego skali. Oraz czy np. wie że biali ludzie też podlegali niewolnictwu czy apartheidowi.

  I żeby nie było wątpliwości - passus o propagandzie jest to tego $%&^ z WP.

 • disclaimer2021-01-23 18:13:34

  "Before one more person asks my why. It`s because white people seem to think that Black people exist as a monolith and only believe one way. They think that..."

  Lecimy dalej. Przepraszam, ale czy to nie samozaoranie? XD

 • disclaimer2021-01-23 18:09:33

  Also bardzo ciekawe porównanie Biblii do wypowiedzi opartych na... mikroblogowaniu :D

 • disclaimer2021-01-23 18:01:26

  Hmm, czy to nie zwykle prawicowcy zarzucają niezrozumienie kontekstu? :DDD

 • bartoszcze2021-01-23 17:55:45

  Oraz: przeczytałem ten artykuł z BiC i cóż, jak jakiś debil ma problem ze zrozumieniem kontekstu wypowiedzi, w tym do czego konkretnie się odnoszą słowa o "white" - to ma problem.
  Przypomnę tylko, że Biblia mówi w paru miejscach "nie ma Boga" :)

 • bartoszcze2021-01-23 17:39:41

  Och, Jack Posobiec, du...o mu pęka od przegranej Trumpa, to sie rzucił na SW xD

  PS opis konta Posobca to Pwner of Staw Wars :)

 • Mr Sosa2021-01-23 17:39:10

  @disclaimer to dobrze. Strzala. Widzimy się pod kolejnym artykułem o High Republic.

 • Finster Vater2021-01-23 17:33:56

  @Adam - nie ktoś zupełnie inny niż opisuje to ta lewacka propaganda. Nb. czerpanie "wiedzy" od ludzi którzy Amerykę widzieli na pocztówce jest co najmniej bardzo zabawne.

 • disclaimer2021-01-23 17:11:50

  Solidaryzuję się duchem i ciałem.

 • Mr Sosa2021-01-23 17:08:34

  Trzeba było tak od razu :) Avatar też widze zmieniłeś na znak wsparcia.

 • disclaimer2021-01-23 16:37:12

  Sam się dobrze bawię przy High Republic :)

 • Mr Sosa2021-01-23 16:35:23

  @disclaimer w takim razie przyjmij moje przeprosiny, jeśli nie chciałeś byś niemiły dla tych, którzy dobrze bawią się przy High Republic.

 • Adam Skywalker2021-01-23 16:35:09

  To ten? ;)

  https://wiadomosci.wp.pl/trudno-uwierzyc-ze-tvp-zaprosila-takiego-goscia-troll-jack-posobiec-w-roli-eksperta-6141243266418305a?amp=1

 • Finster Vater2021-01-23 16:30:39

  Jacek Posobiec nie jest "nieajkim" Jackiem, tylko Polakiem z pochodzenia (czemu często daje wyraz, starając się edukować amerykanów o polskiej historii), oficerem wywiadu US Navy, analitykiem ds. rynku chińskiego (pracował w amerykańskiej izbie handlowej w Szanghaju) itp. Obenie jako "Ben Poso" wytyka hipokryzję firmy na D, jak np. "wygumkowanie" Finna z chińskich plakatów reklamujących TFA czy też zatrudnianie skazanych pedofili w programach dziecięcych czy parkach rozrywki.

 • disclaimer2021-01-23 16:14:46

  A gdzie ja coś pisałem do użytkownika mkn?

 • Mr Sosa2021-01-23 16:04:04

  @disclaimer kurczę. W takim razie wychodzi na to, że bardzo niemile potraktowałeś użytkownika mkn

 • disclaimer2021-01-23 15:47:05

  Hikikomori forever!

  #AvarKrissMyWaifu

 • Adam Skywalker2021-01-23 15:39:24

  We are all the Republic !

 • disclaimer2021-01-23 15:18:11

  https://i.imgur.com/z73rWcY.jpg
  Za krótko tu jesteś, nie zrozumiałeś :P

 • Mr Sosa2021-01-23 15:07:47

  No dokładnie disclaimer, fajnie że Ci się podoba. WE ARE ALL THE REPUBLIC!

 • disclaimer2021-01-23 15:02:00

  https://twitter.com/andysignore/status/1352839463601364995
  BTW gdzie było twitterowe konto SW, kiedy hejtowano Ginę Carano? :P

 • disclaimer2021-01-23 14:51:00

  Nerdgasm na najwyższych obrotach XD

 • mkn2021-01-23 14:43:52

  Avar <3 rządzi, tak ja większość Jedi z HR. Nie to co ta banda leszczy i placków z PT.
  We are all the Republic.

 • disclaimer2021-01-23 14:21:50

  Postać istniejąca tylko na papierze i w deklaracjach twórców, a więc olewka :)

 • Adam Skywalker2021-01-23 14:19:17

  Avar jest mega sympatyczna. Może nie moja ulubiona postać z HR, ale wystarczająco fajna, bym miał ją jako profilowe na Discordzie i TT.

 • Mr Sosa2021-01-23 14:11:53

  Bardzo fajne te filmiki. Krótkie, dosyć proste, ale przyjemne uzupełnienie ksiażek.

 • AJ732021-01-23 14:09:29

  First, Avar to moja ulubiona bohaterka z HR, dlatego z ciekawością zajrzałem w latest.
  Dwa, mam kompletnie w dupie, co ta pani z tłita do mnie gada, i nie zamierzam komentować.
  Trzy, szkoda, że posty będą właśnie w temacie tej sympatycznej z facjaty pani, a główna bohaterka HR - #nikogo
  Cztery, do wieczora będzie shitstorm w komentach, czy o to właśnie chodzi ?

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-01-23 13:59:02

  Adam to może wyłączyć komentarze przy newsie

 • Adam Skywalker2021-01-23 13:25:42

  Kristine chodzi o to, że o problemach osób nie-białych powinny mówić właśnie one, a nie słuchający białej większości politycy. Poza tym serio: w świecie Zachodu biali stanowią dalej zdecydowaną większość i uproszczone tweety nic złego światu nie przyniosą. Nie ma mowy o żadnym odwrotnym rasizmie. Niestety, liberalne społeczeństwo każe nam "nie widzieć rasy" i sztucznie ukrywa nierówności. Nie można wypowiedzi każdego oceniać tą samą miarą.

  Dużo większa fala agresji spotkała swoją drogą Justinę Ireland. Chciałem o tym napisać tekst, ale mamy niestety czytelników, którzy nie są gotowi na trudne tematy.

  #IStandWithKristina #IStandWithJustina

 • JJ Abrakad Abrams2021-01-23 13:03:23

  90% sporów i gnębienia na Twitterze powodują właśnie takie niedoprecyzowania.

 • JJ Abrakad Abrams2021-01-23 12:51:33

  Używa wyłącznie sformułowań typu: "white people", "white men" i "white women". Jaki więc wniosek z takich wpisów nasuwa się na myśl ?

 • JJ Abrakad Abrams2021-01-23 12:36:30

  Krystina w każdym poście oskarża wszystkich białych, bez wyjątku, bez sprostowania ani słowa wyjaśnienia, więc nie dziwota, że ktoś się oburzył.

 • darth sheldon hiszpański inkwi2021-01-23 11:58:53

  Ciekawe ile tych ,,krytyków" faktycznie przeczytało cokolwiek z serii, jeśli mieli kiedykolwiek książkę w ręku. Swoją ,,Posobiec" brzmi dość tutejszo

 • ShaakTi11382021-01-23 11:45:47

  Normalnie nie zamieszczam linków do artykułów na takich stronach, ale naprawdę śmieszą mnie łzy wściekłości tych inceli.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..