TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Garść informacji z Wielkiej Republiki

2022-06-20 13:33:33 starwars.com

Od zakończenia pierwszej fazy „Wielkiej Republiki” minęło już niemal pół roku. Co jakiś czas wydawnictwa informują o powieściach i komiksach zaplanowanych na drugą fazę projektu debiutującą jesienią tego roku. Poza tym o samym projekcie jest względnie cicho, a fandom skupia się na produkcjach związanych z platformą Disney+. W ostatnim czasie pojawiło się jednak parę artykułów i informacji związanych z tą erą, które nie zasługiwały na osobną publikację, ale warto o nich wspomnieć zbiorczo.


Tydzień temu na oficjalnej stronie Star Wars pojawił się specyficzny poradnik. Autor krok po kroku przedstawia zainteresowanym jak zrobić podpórkę na książki, nawiązującą do Latarni Gwiezdny Blask. Do jej wykonania potrzebne będą między innymi dwa drewniane bloczki, farby, klej, wykałaczki i... nakrętki od butelki. Poradnik składa się na 25 kroków, w których dokładnie opisane jest jak połączyć ze sobą określone elementy i w jaki sposób, za pomocą prostych metod, upodobnić model do wspomnianej stacji.

W ostatnim czasie autorzy pierwszej fazy cyklu udzielili wywiadu dla portalu Laughing Place. Twórcy podzielili się przemyśleniami na temat swojej pracy nad pierwszą częścią projektu i porozmawiali na temat konkretnych wydanych pozycji. Prowadzący wywiad skomplementował komiks Daniela J. Oldera o tytule „Szlak Cieni” (notabene, premiera w polskim wydaniu jeszcze w tym roku) — zachwycił się tym w jaki sposób połączono tajemnicę, elementy horroru i noir. Older odpowiedział, że wykorzystanie noir w Gwiezdnych Wojnach okazało się zaskakująco naturalne. Było to dla niego spore wyzwanie, lecz autor mógł w końcu wykorzystać swoją wielką miłość do tej stylistyki.

Justina Ireland zwróciła uwagę na planowanie „Wielkiej Republiki”. Autorki twierdzi, że od początku wiedzieli, w którym kierunku zmierza historia, więc niejednokrotnie mimochodem rzucone zdania mają swoje znaczenie w przyszłych powieściach i komiksach. Prowadzą do określonych punktów w całej historii. Justina twierdzi, że gdy cykl będzie ukończony, będzie można wrócić do początku i zauważyć rzeczy, których nie dało się dostrzec przed poznaniem całej opowieści.


Wracając jednak do nadchodzącej drugiej fazy to wydaje się, że będzie ona krótsza niż ta pierwsza. Opis książki „Path of Vengeance” sugeruje, że ta powieść będzie zwieńczeniem drugiej fazy cyklu. To prowadzi do konkluzji, iż owa faza będzie podzielona na dwie fale, nie jak poprzednio na trzy. Jeśli taki wniosek jest prawidłowy i do aktualnie zapowiedzianych pozycji nie dojdą żadne dodatkowe to druga faza będzie składać się z sześciu książek, audiobooka o Bitwie o Jedhę, trzech komiksów Marvela i jednego komiksu Dark Horse. Nie jest powiedziane — szczególnie w przypadku komiksów — że w międzyczasie nie zostanie zapowiedziana jakaś dodatkowa historia.

Książki drugiej fazy mają widoczny problem z dotrzymaniem terminów. „Convergence” Zoraidy Cordovy miało mieć premierę na początku października, na ten moment premiera została przesunięta na 15 listopada. Jeśli już mowa o tym tytule to w ostatnim czasie pojawił się opis książki. Według niego fabuła będzie ściśle powiązana z planetami Eiram i E’ronoh, które miały istotne znaczenie w pierwszej fazie. Po raz kolejny w materiałach promocyjnych drugiej fazy mamy podkreślenie tego, że ten okres (niecałe 400 lat przed Bitwą o Yavin) to era eksploracji. Jedi podróżują przez galaktykę rozszerzając swoje zrozumienie Mocy oraz światów i stworzeń z nią powiązanych.
TAGI:

KOMENTARZE (4)

 • darth sheldon hiszpański inkwi2022-06-21 19:46:36

  Ciekawi mnie czy Midninght Horizon u nas będzie w tym roku czy w przyszłym

 • Nestor2022-06-21 11:03:41

  Mnie cieszy, że nasz ukochany polski wydawca daje radę z tłumaczeniami i cały czas mam HR na talerzu. :)

 • mkn2022-06-20 22:45:05

  Mimo przesunięć i tak startujemy w październiku. Can`t wait! Jeśli będzie tak samo dobrze jak w pierwszej fazie, to nawet nie będę mocno rozpaczał, że tylko 2 fale.

 • SW-Yogurt2022-06-20 22:36:06

  Już się bałem, że projekt upadł, bo cisza, ale na szczęście coś się dzieje. ~:)

  Podpórka śliczna, ale do niczego się nie przyda, a w dodatku nie mam prawie niczego ze składowych; zatem nawet nie będę próbował robić. ~:P

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..