TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 531: Co się stało z kolorowymi oznaczeniami na zbrojach szturmowców?

2023-03-12 08:04:51Kolejne pytanie o zmiany wizualne między prequelami a klasyczną trylogią.

P: Co się stało z kolorowymi oznaczeniami na zbrojach szturmowców? Klony w „Ataku klonów” miały kolorowe oznaczenia rangi, zaś w „Zemście Sithów” kolorowe oznaczenia oddziału, w którym byli. Co się stało z tymi kolorowymi oznaczeniami u szturmowców w „Nowej nadziei”?

O: Szturmowcy piaskowi w „Nowej nadziei” to jedyny przypadek w oryginalnej trylogii, gdzie różnica rangi jest odzwierciedlona różnicami kolorów. Pomarańczowy naramiennik oznacza przywódcę drużyny, biały sierżanta, zaś czarny zaciągnięty personel. Podczas bitwy o Geonosis rozróżnienie stopni było zaprojektowane różnymi kolorami, jednak po miesiącach walk i bitw podczas Wojen Klonów, pojawiła się więź między oddziałami i ich generałami Jedi. Rezultatem było to, że klony zaczęły dekorować swoje zbroje by to odzwierciedlić. W tym samym czasie nowe pokolenie dowódców klonów zyskało większe poczucie indywidualności, gdy trenowano ich przez klony ARC. Po utworzeniu Imperium i likwidacji Jedi, nie było już powodu, by się z nimi solidaryzować, w końcu wszyscy służyli Imperium.
TAGI: Epizod II: Atak klonów (912) Epizod III: Zemsta Sithów (972) Epizod IV: Nowa nadzieja (733) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (645)

KOMENTARZE (2)

  • SW-Yogurt2023-03-12 18:35:33

    Jak się szturmiaczy personel ujarał, był oznaczany żałobnymi naramiennikami, jako zaciągnięty. ~:)

  • Peter_D2023-03-12 10:45:36

    Co to znaczy: zaciągnięty personel?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..