TWÓJ KOKPIT
0

The Mandalorian

Dave Filoni o przyszłości „The Mandalorian”

2023-03-16 21:22:20

Tuż przed premierą trzeciego odcinka trzeciego sezonu “The Mandalorian” pojawił się nowy plakat, tym razem z Peli Motto, oraz kilka szkiców koncepcyjnych z drugiego odcinka.
Dave Filoni w rozmowie z The Wrap mówił o trzecim sezonie „The Mandalorian”. Stwierdził, że serial jest w gruncie rzeczy opowieścią o Dinie Djarinie i towarzyszącym mu Grogu, ale inni bohaterowie jak Bo-Katan zostali wciągnięci do tej opowieści, rozszerzając ją. Choćby o wątek ojczyzny Mandalorian, albo różne rozumienie ich Obyczaju.


Dave podkreślił, że on widzi ten serial jako dzieło Jona Favreau. Siebie porównał raczej do wkładu George’a Lucasa w „Wojnach klonów”, bardziej na zasadzie pasterza, który pomaga, który dzieli się doświadczeniem i jest pewnym przewodnikiem. Ale całość to dzieło Favreau.


Mówiąc o bohaterach z animacji, przyznał, że właściwie nie ma planu by ich odtwarzać w wersji aktorskiej, ale z drugiej strony wiele się dzieje. Albo wynikało to z rozmowy z Katee Sackhoff, albo potrzebowali przeciwnika dla Boby Fetta w „Księdze Boby Fetta”. Więc może być tak, że jeszcze jakieś postacie, których pojawienie się ma sens fabularny, przemkną nam przez „Ahsokę”.

Zapytano go także o to wielkie wydarzenie, które miało zwieńczyć „The Mandalorian” i jego spin-offy. Tutaj Filoni raczej unikał jednoznacznych stwierdzeń. Mówił, że jeśli Jon Favreau będzie chciał kontynuować historię Dina i Grogu, to będzie mógł to robić, dopóki będzie zainteresowanie, które na razie jest. Natomiast potwierdził, że wraz ze wspomnianymi już serialami i „Skeleton Crew” faktycznie budują własne mini uniwersum w tym okresie. Postacie, światy, historię. Zaletą dla nich jest to, że właściwie mają mnóstwo czasu między „Powrotem Jedi” a „Przebudzeniem Mocy”, więc nie są ograniczeni. I to jest coś co Filoni lubi najbardziej. Zatem znaczące wydarzenie jest tu jak najbardziej możliwe, tylko niekoniecznie musi oznaczać koniec tej historii.


Natomiast jeśli chodzi o zainteresowanie, to nie mamy jeszcze ratingu Nielsena. Są za to mniej wiarygodne dane, np. Samba TV, która twierdzi, że pierwszy odcinek trzeciego sezonu w 5 dni obejrzano 1,6 miliona domów w USA. Dla porównania to więcej niż finał „Księgi Boby Fetta” (1,5 miliona), który i tak obejrzało więcej niż finał drugiego sezonu „The Mandalorian”. To jednak mniej niż miał „Obi-Wan Kenobi”. Tam premierowe odcinki w 4 pierwsze dni obejrzano w 2,14 miliona gospodarstw, wg tego samego badania.


To prowadzi nas do kolejnego odcinka „The Mandalorian”. Rosario Dawson zapowiada go. Czyżby miała się tam znowu pojawić? Albo coś związanego z „Ahsoką”? Podobno odcinek ma trwać 30 minut.Z innych ciekawostek, podobno Cobb Vanth ma się wciąż pojawić w tym sezonie. Wciąż czekamy też na Fetta, o którym były różne plotki, a potem nawet Lucasfilm je ucinał.

Tymczasem pojawiły się dwa nowe klipy reklamujące trzeci sezon.

Czwarty odcinek już w środę i tym samym dotrzemy do połowy sezonu.
TAGI: Ahsoka (serial) (173) Dave Filoni (644) Epizod VI: Powrót Jedi (533) George Lucas (1148) Jon Favreau (253) Katee Sackhoff (53) Księga Boby Fetta (The Book of Boba Fett) (170) LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy (15) Lucasfilm (795) Rosario Dawson (82) Skeleton Crew (66) The Clone Wars (1405) The Mandalorian (606)

KOMENTARZE (7)

 • SW-Yogurt2023-03-21 21:57:30

  Najbardziej spodobało mi się "(…) serial jest w gruncie rzeczy opowieścią o Dinie Djarinie i towarzyszącym mu Grogu (…). ~:) Nie wnikam ile jest tam inwencji LSa, ale dla mnie to idealnie oddaje co ten pan, co go nie lubię, robi. ~:)

 • bartoszcze2023-03-17 10:39:49

  @AJ73
  A co miał Disney robić w okresie post-ROTJ?
  Zlecił produkcję 5 filmów kinowych, z czego 2 pre-ANH a 3 bardzo-post-ROTJ (a nie wiem czy którykolwiek z proponowanych mu, a niezrealizowanych projektów był post-ROTJ).
  Kiedy zaczął się przymierzać do własnej platformy, zlecił produkcję serialu post-ROTJ, a potem następnych.

 • Nestor2023-03-17 10:12:45

  Wydaje mi się, że od 4 odcinka historia mocno się rozwinie właśnie w Mando stronę. Din zamknął etap z poprzedniego sezonu, mamy wgrywkę o imperialnych, no i zaczyna się praktycznie wszystko od zera.

 • KyloRen19872023-03-17 06:28:26

  niech zaczną w końcu coś robić dziejącego się po SW9...

 • Czysty2023-03-17 01:35:02

  Najnowszy sezon do tej pory to jak dla mnie straszna porażka, trochę wygląda jak by chcieli celowo ten serial storpedować bo już mają inne pomysły. Trochę jak Arrowverse gdzie po każdym nowym serialu poprzedni tracił na jakości i szorował po dnie do momentu cancella.

 • WIKspace2023-03-16 22:40:33

  Wszystko>Ahsoka.

 • AJ732023-03-16 22:34:33

  Inaczej mówiąc, poszli po rozum, tylko, że mleko już się wcześniej rozlało. Disney głupio zrobił olewając czasy post-"ROTJ", więc teraz Favreau i Filoni sobie pomyśleli - super !, zrobimy wam 10 seriali w tym okresie czasowym.
  #jawysiadam

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..