TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

P&O 548: Czy na pewno nie było wojny na pełną skalę od powstania Republiki?

2023-07-09 08:27:59Znów wracamy do kwestii dialogowych z “Ataku klonów” w kontekście kanonu.

P: Dlaczego Sio Bibble mówi, że „Nie było wojny na pełną skalę od powstania Republiki”? Czy nie było wojen mandaloriańskich, wojen z Sithami, wojny domowej Jedi? Czy może istotne jest tu stwierdzenie „na pełną skalę”? A może tamte historie i filmowe się rozchodzą?

O: Zacznijmy od innego stwierdzenia, które pada w filmach. Czyli „przez ponad tysiąc pokoleń rycerze Jedi byli strażnikami pokoju i sprawiedliwości w Starej Republice”. W Expanded Universe ten początek wspólnej historii dział się mniej więcej 25 tysięcy lat przed „Nową nadzieją”, czyli pokolenie to jakieś 25 lat.

Ale jednocześnie w „Ataku klonów” Palpatine mówi: „Nie pozwolę by ta Republika, która trwa przez tysiąc lat rozpadła się na dwie”. EU wytłumaczyło to wydarzeniem zwanym jako Reformacja Russańska, w wyniku którego Republika się odrodziła. Od tego momentu też na nowo zaczęto liczyć czas.
TAGI: Epizod II: Atak klonów (912) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (655)

KOMENTARZE (2)

  • rebelyell2023-07-09 23:17:22

    Przypomniał mi się mem z kosmitami siedzącymi w pokoju, którzy nadlatują nad Ziemię, ogłaszając "przybywamy w pokoju", bo tego oczekują Ziemianie XD

  • SW-Yogurt2023-07-09 21:54:49

    Bibble bredzi. Proszę temu panu nie podawać. ~;)
    A z drugiej strony - "Gwiezdny Pokój" - kto przy zdrowych zmysłach poszedł by na to do kina?

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..