TWÓJ KOKPIT
0

Książki

P&O 559: Czy wiedziano w galaktyce, że Anakin Skywalker to Vader?

2023-09-24 08:21:12Dziś pytanie o stary kanon i jak radzono w nim sobie z pewnymi fabularnymi decyzjami z filmów.

P: Jak w czasach dziejących się po „Powrocie Jedi” powszechnie znane były fakty takie jak, tożsamość Vader (czyli że to Anakin Skywalker), fakt, iż imperator był Sithem, czy cała idea przepowiedni o wybrańcu? Czy to było powszechnie znane, czy w galaktyce te wieści się rozniosły?

O: Fakt, że Vader to Anakin Skywlaker nie był powszechnie znany jeszcze przez kilka lat po bitwie o Endor. Właściwie nie było to specjalnie ruszane, aż do czasu pierwszej powieści z trylogii „Kryzysu Czarnej Floty” czyli Przed burzą, która dzieje się jakieś 12 lat po „Powrocie Jedi”. Podczas gdy większość prostaczków w galaktyce wiedziało, że Darth Vader jest Mrocznym Lordem Sithów, nie wiedzieli oni zbytnio, co to dokładnie oznacza, pomijając fakt, że wzbudzał on strach. Z drugiej strony Palpatine urzędując jako imperator, nie zdradzał się publicznie z faktem, że jest Sithem. Dopiero po jego śmierci ta informacja wyszła na jaw. Natomiast kwestia przepowiedni czy wybrańca to nie było coś, co było powszechnie znane poza zakonem Jedi.
TAGI: Epizod VI: Powrót Jedi (529) Kryzys Czarnej Floty (1) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (626)

KOMENTARZE (2)

  • SW-Yogurt2023-10-07 22:30:49

    Piarowo, to cała Nowa Republika w czarnej d...ziurze była: wystarczyło powiedzieć, że Luke pokonał złoli i uratował tatę, Anakina Skywalkera, bohatera Wojen Klońskich, którego przez lata dręczył i męczył Palpor z Vaderem. ~;)

  • DarthMati2023-09-24 19:07:05

    Thrawn wiedział, póki nie zamienił się w Ferdka Kiepskiego z głosem amatora Cezarego.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..