TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Oryginalnej trylogii nie będzie na DVD

2003-02-12 13:14:00 Stopklatka

Na Stopklatce znalazła się poniższa informacje, dotycząca wydania trylogii na DVD.
Podczas jednego ze spotkań odbywających się w ramach imprezy "A Tribute to Industrial Light & Magic and Skywalker Sound", którego celem była prezentacja możliwości oraz dokonań tych dwóch przesięwzięć (fabryki efektów specjalnych ILM oraz studia efektów dźwiękowych Skywalker Sound) George Lucas przedstawił swoje stanowisko odnośnie epizodów IV-VI sagi "Gwiezdnych wojen".
Według słów Lucasa oryginalne wersje tych filmów nigdy nie zostaną wydane na DVD. Zamiast nich zostaną przygotowane i wydane wersje specjalne tych filmów. Swoje stanowisko George Lucas uzasadnia tym, że z pokazywanych w kinach w latach 70. i 80. wersji filmów nigdy nie był do końca zadowolony. Pomimo faktu, że filmy te stanowiły przełom w zastosowaniu efektów specjalnych Lucas zawsze uważał filmy za nie do końca dobre zrealizowane - nie na wszystko starczało pieniędzy. Dużo bliższymi jego pierwotnej wizji są edycje specjalne filmów i to one znajdą się na przygotowywanych płytach DVD.
W wielu serwisach internetowych ukazały się protesty zawiedzionych fanów oraz redaktorów magazynów, którzy proszą Lucasa o wydanie epizodów IV-VI także w wersji oryginalnej. Ponad 70% głosujących w największym serwisie internetowym poświęconym filmom serii "Gwiezdnych wojen" - TheForce.net opowiedziało się za tym, że chcieliby wejśc w posiadanuie obu wersji - zarówno oryginalnej, jak i specjalnej. Za kupnem wyłącznie wersji oryginalnej głosowało niedużo ponad 8%, a za wersją specjalną opowiedziało się 17% głosujących. Wielu wypowiadających się na łamach magazynów internetowych twierdzi, że Lucas zyskałby wiele wydając wersje oryginalne sagi w najprostszej formie na DVD - nawet bez ich oczyszczania i bez żadnych dodatków. Jak się jednak okazuje ponad 60% głosujących w ankietach TheForce.net nie wierzy w jakąkolwiek zmianę decyzji George'a Lucasa.
W celu integracji osób chcących wpłynąć na decyzje Geroge'a Lucasa stworzony został, a właściwie jest dopiero tworzony, serwis internetowy OriginalTrilogy.com, na którym można na razie znaleźć jedynie odnośnik do petycji skierowanej do rąk Lucasa.

Pozostaje mi więc chyba tylko zaprosić was na serwis OriginalTrilogy.com.
TAGI: DVD (544) Epizod IV: Nowa nadzieja (704) Epizod V: Imperium kontratakuje (540) Epizod VI: Powrót Jedi (513)

KOMENTARZE (3)

 • Master Jasio2003-02-15 15:56:31

  A nie można dwuch wersji załuszmy
  orginalna jako dodatek to specjalnej??!!

 • Valorum2003-02-13 09:32:51

  I bardzo dobrze.

 • Mike2003-02-13 00:22:10

  powiem szczerze, że nie czuje się
  zawiedziony. Ufam, że Lucas i tym razem
  pokaże klase, jak poprzednio jeśli chodzi
  edycje specjalną i będzie to na pewno
  perełka.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..