Atak klonów

Największe obrazy komputerowe w AOTC

DARTH VADER za StarWars.Com

W cyklu zapytaj radę Jedi na oficjalnej niedawno padło następujące pytanie: Jaki obraz trójwymiarowy (plik oraz wymiar pikseli) był największy w scenie stworzonej na potrzeby Epizodu 1 i 2?

Odpowiedź Jonathana Harbsa :
Największym obrazem 3D jaki został stworzony w czasie produkcji nowych epizodów było tło windy, którą jedzie Obi Wan z Anakinem na początku Ataku Klonów. Używaliśmy najnowszych technologii cyfrowych HD, i choć w filmie rozdzielczość wynosiła 2:35, to na komputerach miała 1920x817 piksli. I miało to chyba z 850 klatek co daje 35 sekund czasu filmu.Dodajmy, że każda klatka to 2,3 MB przestrzeni dyskowiej, więc cała scena miała gdzieś ponad 2 GB.
Rzeczywista przestrzeń z plików źródłowych ( początkowych ) była zużywana na modelowanie oraz odtwarzanie. Włączając w to pliki z gotowymi scenami, modele, tekstury oraz biblioteki odtwarzania to prawdopodobnie nagrane ujęcie zajmuje 80-90 gigabajtów.


Jonathan Harb dołączył do Industrial Light & Magic w 1996 roku jaka asystent techniczny departamentu arystycznego.
< W 1998 roku Harb przeniósł się do Działu Obrazów Cyfrowych, gdzie dołączył do tutejszych grafików. Jonathan ukończył stanowy uniwersytet projektantów w Północnej Karolinie. Jako fachowiec w swojej dziedzinie, był odpowiedzialny za produkcje ujęć oraz pokaz pracy swoich kolegów.
Pracował przy takich filmach jak: „Piraci Karaibów” (premiera w sierpniu, występuje między innymi Keira Knightley – czyli Sabé z Mrocznego Widma), Van Helsing, Gwiezdne Wojny Epizod II Atak Klonów, Hulk, Faceci w Czerni II, A.I. -Sztuczna inteligencja, Gniew Oceanu, Jeździec bez głowy (występują Ian McDiarmid, Chritopher Lee oraz popisy kaskaderskie Raya Parka), i Gwiezdne Wojny Epizod I Mroczne Widmo.Tagi: Industrial Light & Magic (243) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (416)

Komentarze (1)

fajnie, to znaczy że na dyku mi się zmieści 1/4 całej sceny. Pod warunkiem że wykasuję wszystko łącznie z Windowsem

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Atak klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.