Karcianki

Bany i ograniczenia

WotC

WotC przedstawiło dzisiaj listę kart zbanowanych i ograniczonych. Na oficjalnych turniejach nie wolno używać kart zbanowanych i nie można mieć więcej niż jedną kopię karty ograniczonej w talii. Obecna lista będzie obowiązywać od 20 czerwca, a co jakiś czas ukazywać się będzie nowa. Obecnie zbanowane zostały następujące karty (oczywiście Ugnaught został zbanowany wcześniej i dlatego nie ma go na poniższej liście):

Holoprojection Chamber - lokacja ta obniża o 1 BP koszt wszystkich misji i sprawiła, że talia oparta na misjach jest zbyt prosta do zagrywania. Stanowi centrum talii, która może dać jednemu z graczy dużą przewagę nad drugim graczem już w pierwszej turze.
Kessel System - lokacja dająca wszystkim jednostkom zdolność „ Gain 1 extra build point. Play only during your build step.” Podobnie jak Holoprojection Chamber karta ta może doprowadzić do dużej różnicy w sytuacji graczy już w pierwszej turze, co jest niezdrowe dla gry.

Ograniczone zostały następujące karty:

Falcon’s Needs - Karta misji dająca jednostce przeciwnika Upkeep: „Pay 2 build points or tap this unit.” Karta ta ma zdecydowanie zaniżony koszt (2 BP), a jej prawdziwa potęga ujawnia się, gdy na jakąś jednostkę zagrano więcej niż jedną kartę Falcon’s Needs.
Lull in the Fighting, Peace on Naboo i Lost in the Asteroids - karty te za darmo zapobiegają wszystkim obrażeniom zadanym przez jednostki w odpowiednio: Character, Ground i Space arenie. WotC uznało, że efekt jest za silny jak na darmowe karty i umożliwia graczom wstrzymywanie gry na niedopuszczalnie długi okres czasu. Ponadto jest wiele kart o podobnym efekcie, ale kosztujących odpowiednio dużo.

WotC przedstawiło też listę kart, które są pod baczną obserwacją i mogą w przyszłości zostać zbanowane lub ograniczone. Te karty to: Falcon's Needs, Lull in the Fighting, Peace on Naboo, Lost in the Asteroids, Alter the Deal, Remember the Prophecy, Jedi Council Quorum, Homing Missiles, Lars Homestead, Chewbacca G, Millennium Falcon F.Tagi: SW TCG (123)

Komentarze (12)

Jak dla mnie to wszystkie dotychcasowe bany sa ok, ale nie powinni ograniczac lula, peaca bo to sa karty neutralne i kazdy moze je miec!

I erraty są właśnie wg mnie gorsze, Mike. Bo szybko się tworzy tak, że masz karty, a obok listę zmian tekstów kart. To ja już wole banowanie. A o tym dlaczego w TCG pojawiają się takie błędy częściej niż w CCG to pisałem już mnóstwo razy i nie chce mi się tego tu powtarzać po raz n-ty. Bynajmniej nie wynika to z mniejszego dopracowania TCG.

Wyobraz sobie Strider, ze w Decipherze tez nie, a w CCG nie bylo zadnego banowania kart, jak juz to erraty...

No niektóre combo to była lekka przesada natomiast kilka jeszcze kart bym zbanował... Gra zaczyna nabierać szerszych regół... I dobrze coś zaczyna się dziać...

Sokładnie Paweł - comba były zbyt potężne. Nie tylko ze szturmowcami, ale również z Jedi Council Quorum, Death Starem oraz jednostkami z Bombard i Ion Cannon. Ale restricta dostały chyba głównie nie ze względu na te comba, ale dla dodania grze dynamiki, którą te karty psuły.

Lull in the Fighting, Peace on Naboo i Lost in the Asteroids - toć to jeszcze karty z AOTC... ale wcześnie na to wpadli :P Same w sobie nie były dobre , tylko dawały dobre komba z np. Szturmowcami , których ataków nie można było preventować ;)

Kaczor wyobraź sibie że tam wróżki nie pracują...

Wiedziałem, że podniosą się głosy o niedopracowaniu TCG. Są trzy zaaadnicze powody zbanowania / ograniczenia kart.
I - najmniejszy - to zbytnia potęga tych kart. Mogę bez problemu wymienić drugie tyle kart, które są równie silne jeśli nie silniejsze. Rzekome "niedopracowanie" tych kart to najmniejszy problem
II - główny - talie oparte na tych kartach stały się bardzo popularne na turniejach. Ograniczając je WotC zmusza graczy do stworzenia nowych kombosów i talii zamiast kopiować cudze pomysły.
III - poboczny - odmagicowienie TCG, w którym ostatnimi czasy zbyt ważne okazały się misje i karty bitewne, a nie jednostki. Poprzez tą listę ograniczono głównie te talie, które opierały się na misjach. Dzięki temu do łask mają wrócić talie, które opierają się na jednostkach, co ma przywrócić klimat rozgrywek wczesnotcgowych.

Jak widać TCG jest bardzo niedopracowane, mogli przewidzieć przebiegłość graczy...

A tak poza tym to 1 kopię Peace on Naboo nadal możesz wrzucać do talii )

Wielu ludzi korzystało. Kłopot z tą kartą leży w tym, że znajduje miejsce w wielu zbyt optężnych kombinacjach. Chodzi głównie o wygraną poprzez Jedi Council Quorum oraz sztuczki z jednostkami, których obrażenia nie mogą zostać zapobiegnięte (czyli zagrywamy np. Peace on Naboo i moje jednostki atakują normalnie, bo ich zdolności na tozpozwalają, a twoje tylko stoją i obrywają).
Ogólnie jestem za zmianami, bo zbanowane zostały karty, które umagicowiały SW TCG - zbytnio wspierały "dziwne" zagrywki z misjami i zamiast walk na jednostki mieliśmy walki na misje.

Łeeeee a z Peace on Naboo często kożystałem :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Karcianki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.