Komiksy

Codzienne komiksy w internecie

StarWars.com

Od pokoleń, czytelnicy gazet z miła chęcią zaglądali na strony, gdzie były umieszczone małe komiksy, które były pewna ucieczką w świat komedii i przygód. Od roku 1979 do 1984 Gwiezdne Wojny były integralną częścią tej tradycji, jako serie codziennych komiksów w gazetach, tworzonych przez tak utalentowane osoby jak Archie Goodwin, Al Williamson i Russ Manning. Każdego dnia te opowieści rozszerzały bohaterskie czyny Luke po ataku na Gwiezdę Smierci, Hana, Lei, Dartha Vadera.

Z czasem codzienne gazetowe komiksy rozwijały się nie tylko na kartkach papieru ale także w sieci. Wiele stripów zaistniało tylko i wyłącznie w Internecie, który stawał się nowym źródłem informacji i zabawy. Nie jest niespodzianką, iż Gwiezdne Wojny regularnie się rozwijały w nowym środowisku, jakim stała się sieć internetowa. Wszystko dzięki Michaelowi Jantze z The Norm, Scottowi Kurtzowi z PvP oraz innym.

Po dwudziestu latach jesienią tego roku, przygody z Gwiezdnych Wojen powrócą jako codzienne małe komiksy, ale tym razem właśnie w internecie. Będą one umieszczane na Hyperspace.
Nowa sekcja w płatnej strefie oficjalnej będzie się składać z czterech serii komiksów. Dwóch klasycznych, bazując na oryginalnych opowieści z lat 70' i 80', a także dwóch nowych.

Pierwsza nowa seria komiksów będzie stworzona przez redaktora SW.com Pablo Hidalgo. Dostosuje ona a tym samym połączy istniejące już krótkie historie oraz literaturę, w komiksową opowieść, która będzie uszeregowana w kolejności wydarzeń. Wszystko ma wyglądać w podobny sposób jak komiksowa adaptacja z 1980 roku Archie`iego Goodwina , bazująca na opowieści Brian Daley z 1979 Han Solo na Krańcu Gwiazd.

Druga nowa seria komiksów będzie opowiadać działania w czasie Wojen Klonów, która wprowadzi wątki jakie ujrzymy w Epizodzie III. Roboczo została ona nazwana "Reversal of Fortune". Ta seria zostanie napisana przez Paula Ensa i zilustrowana przez Thomasa Hodgesa.

Niedługo zostanie ujawnionych więcej szczegółów.Tagi: Hyperspace (147) Komiks internetowy (149) Pablo Hidalgo (305)

Komentarze (12)

Zauważyliście nowych clone'sów na obrazku z Aaylą i Adi?

ja to pozostawi bez komentarza...
powiem tylko ze kobiety jedi są fajne na rysunku...

Powiem to samo co powiedział Kyp. "Komiksy z lat 80 to gówno..."

ups, z Durronem chciałem powiedzieć;/

Zgodzę się chyba z Anorem...

Paweł> To co powiedzieć o mnie gdy przeczytałem wszystkie komiksy i nawet te książki dla dzieci (w końcu coś na moim poziomie intelekutalnym :D). Niektóre było NAPRAWDĘ CIĘŻKO... Chociażby to słynne Planet of Kadril...

Mihoo> Chyba sprawiłem wrażenie masochisty :P
A na myśli miałem SPOSÓB napisania newsa , bo przetłumaczyć też trzeba umieć ;)

Paweł> wszystkie (no, prawie...) leżą sobie u mnie na dysku :D

PS. Paweł - masochistą jesteś? :P
PS2 (Play Station 2?) Ten news zdaje się przetłumaczony z SW.com :D

Fajnie napisany news :>


Zaprezentowany strip chyba nie jest z grupy tych nowych , a pochodzi z końca lat siedemdziesiątych , tak?

Mihoo> dzięki za link :) Ciekawe rzeczy można tam znaleźć ;)

Komiksy z lat 80 to gówno...

ja już znajdę sposób żeby się do tych komiksów dorwać :]

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.