Świat Filmu

"Gwiezdne wojny" w październikowej "Cinemie"

Przemas i Stopklatka.pl

W "Cinemie" październikowej prym wiodą "Gwiezdne wojny". O początkach gwiezdnej sagi opowie Wam sam George Lucas. Oprócz tego Moc zdjęć i ciekawostek z planów epizodów IV, V i VI. Oto jakie inne atrkacje tam znajdziecie.

Michał Żebrowski opowie Wam o polskim kandydacie do Oscara - "Pręgach", Michael Mann zdradzi tajemnice Los Angeles i kulisy realizacji thrillera "Zakładnik", a Frank Coraci i "romantyczniejący" na stare lata fighter Jackie Chan wytłumaczą, dlaczego zdecydowali się na podróż "W 80 dni dookoła świata".

Nie zaniedbywani są sympatycy kina "komercyjnego inaczej". Korespondentka "Cinemy" z krainy Woody’ego Allena opisuje czadowy - jak na dokument rockowy przystało - film "DiG!", zaś październikowy OFFicjel Paweł Czarzasty opowiada o szybkich i wściekłych produkcjach na polską modłę.

HITY NUMERU

CINEMA OFF
Paweł Czarzasty - Artystą jest się tylko czasami
Wywiad z OFFicjelem - informatykiem, architektem i filmowcem niezależnym, który chce robić rozrywkowe kino z rozmachem.

Kompendium kinOFFana - przewodnik po najciekawszych imprezach offowych w Polsce

STAR WARS - jak rozpętano gwiezdną sagę filmową
"Oto historia Mace Windu, szanowanego Jedi-Bendu z Opuchi, który był spokrewniony z Usby C. J. Thape’em, Padawanem słynnego Jedi." Tak brzmiało pierwsze zdanie 13-stronicowego zarysu scenariusza, który latem 1973 roku dzierżył pod pachą roku ambitny reżyser młodej generacji George Lucas, całując klamki kolejnych hollywoodzkich studiów filmowych. Witały go zmarszczone czoła i pełne irytacji odmowy. W końcu zmienił taktykę i zaczął przedstawiać swój projekt ustnie, opisując go jako mieszankę przygód Bucka Rogersa i starego filmu o piratach z Errolem Flynnem. To był język bardziej zrozumiały dla bossów z Hollywood...


George Lucas - wywiad
Twórca Star Wars opowiedział nam o trudnych początkach gwiezdnej sagi, swoich inspiracjach i o tym, jak jego trylogia zmieniła życie wielu ludzi.


Michał Żebrowski - Co pan potrafisz zagrać w podkoszulku?
MICHAŁ w ostatnich latach zmonopolizował obsadę polskich superprodukcji - zagrał w wystawnych ekranizacjach prozy Sienkiewicza, Mickiewicza, Kraszewskiego i Sapkowskiego. W Pręgach po raz pierwszy od bardzo dawna zobaczymy go w roli współczesnej.

Michael Mann - portret mistrza thrillerów
Gdyby wygadani chłopcy z filmów Tarantino musieli stanąć w szranki z powściągliwymi w obyciu profesjonalistami ze stajni Michaela Manna, ze strachu dostaliby zapewne... gorączki.

CINEMOWA dziesiątka najlepszych zwiastunów
Wyrasta nam zupełnie nowy gatunek filmowy. Trailer, po polsku - nie całkiem chyba oddając sens - nazywany czasem zajawką. Już pojawiają się festiwale i nagrody, już trwają dyskusje i porównania, a póki kino żywe, póty krótki filmik mający promować większy film będzie się rozwijał. O co chodzi w trailerze?

FELIETONY
Rafał A. Ziemkiewicz - Wciskanie kodu
Rekordy popularności bije dziś powieść Kod Leonarda da Vinci oparta na karkołomnej teorii spiskowej, wedle której - w ogromnym skrócie, ma się rozumieć, bo autor naplątał, co się zowie - Chrystus miał córkę i był założycielem dynastii Merowingów, która od jego czasów do dziś z ukrycia rządzi światem...

Krzysztof Lipka-Chudzik - Bohater ginie dopiero w ostatniej scenie Jest taki stary dowcip: facet wchodzi do kina, kupuje bilet i chce iść na salę, ale kasjerka zatrzymuje go, zachęcając, by kupił jeszcze popcorn albo chociaż colę. Mimo licznych perswazji gość się wymawia i nie wydaje nawet złotówki więcej. Rozwścieczona kasjerka rzuca za nim tekst: "A mordercą jest szofer, palancie!".

FOYER
Joaquin Phoenix
Czy John Travolta ocali go z popiołów Płonącej pułapki?

FORUM

Dystrybutor wanted
DiG! - dokument rockowy, który podbił Sundance. Drobna, przystojna kobieta - Ondi Timoner spędziła ponad siedem lat (1995-2003), jeżdżąc po całych Stanach Zjednoczonych z dwoma zespołami rockowymi: The Dandy Warhols (TDW) i Brian Johnestown Massacre (BJM). Z niewiarygodnie wielkiej ilości materiału, jaki udało jej się zarejestrować (ponad 1500 godzin!), wyszedł niezwykle intensywny, przezabawny, ale i skłaniający do poważnej refleksji 90-minutowy film.

Imprezy i nagrody w kraju
Imprezy i nagrody na Świecie

PORTRETY

Julie Delpy najlepiej smakuje po francusku
Odkrył ją Godard. Holland i Kieślowski pokazali Europie, a w Stanach wylansował Linklater. Co teraz? Czy to wschód czy zachód kariery piękności znad Loary?

Cecile De France - Nadzieja Europy
Eksportowa francuska aktorka poza urodą posiadła talent, a to w hollywoodzkiej fabryce snów nie za częste zestawienie.

WYWIADY

Michael Mann - Pif-paf, jesteś trupem!
Reżyser opowiada CINEMIE o podobieństwach między Zakładnikiem i Gorączką, mrocznym obliczu charakteru Toma Cruise’a oraz kojotach w Los Angeles.

Jackie Chan - Czekam na coś romantycznego!
Chiński wielbiciel Bustera Keatona i mistrz walk Wschodu, zwany w rodzinnym Hongkongu wesołym smokiem, skończył w kwietniu pięćdziesiąt lat.

Frank Coraci - Cały film mam zawsze w głowie
Specjalista od komedii z Adamem Sandlerem rozpoczął flirt z kinem wysokobudżetowy. Czy Europa kupi jego wersję W 80 dni dookoła świata?

Marcus Nispel - Chciał pokazać ciemność
39-letni Niemiec w Hollywood wyznaje CINEMIE, co łączy Rembrandta z Teksańską masakrą piłą mechaniczną.

Premiery październikowe
Jeszcze Przed zachodem słońca Jackie Chan zabierze Was w podróż W 80 dni dookoła świata. Bardzo przydadzą się Paszport do raju i Pamiętnik, bo będzie co zanotować. W programie przeprawa przez Ocean strachu, Polowanie na Krwawą Orchideę, zadyma na polskim Weselu i wycieczka ulicami Los Angeles. W roli przewodników: zawodowy zabójca i jego Zakładnik. Jeżeli nawet przetrwacie Teksańską masakrę piłą mechaniczną i Wysyp żywych trupów, i tak czeka na Was szereg Płonących pułapek. Najwytrwalsi wygrają weekend w Apartamencie niezwykłego Hotelu Splendide...

DVD 82
Kolekcja filmów Alfreda Hitchcocka
Ostatnie kuszenie Chrystusa
Kill Bill: Volume 2
Drabina Jakubowa

Konkursy

Drabina Jakubowa - płyty DVD
Nadchodzi Polly - weekend w hotelu Sheraton, płyty DVD, koszulki
Ostatnie kuszenie Chrystusa - płyty DVD
Przyjaciele - koszulkiTagi: Prasa (181)

Komentarze (11)

nie warto kupywać, nic nowego tam niema, zwyczajne lanie wody.

okey że SW w Cinemie spoko-ale po huk nam informacje o reszcie zawartości oraz o konkursach? bez przesady...

mam wzystkie cinemy poprzednie z SW - zobaczymy co więcej tu popisali ....

co za syf...ludzie to dla amatorów a nie takich ekspertów jak my. Lepiej insidera sobie kupcie.

A co tam, kupię... lubię gazetki z materiałami o SW :)

jutro kupię :D !!!!!!!

Nie wiem czy pamiętacie Cineme o SW z 1997, która była największym stekiem bełkotu jaki można sobie wyobrazić. Przy okazji TPM i AOTC było niewiele lepiej. Mam nadzieje, że teraz będzie podobnie, bo zbieram takie wieśniactwa.

może ją kupię w przyszłym tygodniu :)

Fajnie. Szkoda, że dzisiaj w kioskach jeszcze nie było...

heh.. okładka niemal identyczna jak ta z 1997 r.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.