Fandom

Warszawskie Stowarzyszenie Fanów Star Wars powołane do życia

WSFSW team

22 stycznia w kawiarni Stary Młynek odbyło się organizacyjne spotkanie Warszawskich Fanów Star Wars. Miało ono na celu powołanie do życia nowego Stowarzyszenia. Chodzi o Warszawskie Stowarzyszenie Fanów Star Wars. Cytując statut - celem tegoż Stowarzyszenia jest poprawa komunikacji między polskimi fanami Gwiezdnych Wojen i propagowanie świata Star Wars. Stowarzyszenie swe cele realizuje między innymi poprzez:

 • Organizację spotkań fanów w Warszawie
 • Pokazy prac fanów Gwiezdnych Wojen
 • Organizację imprez ogólnopolskich, jak i o mniejszym zasięgu terytorialnym
 • Pomoc fanom w rozwijaniu zainteresowań

  Przewodniczącym Stowarzyszenia został Ja... Yako, jego zastępcy to: Falcon, oraz Fault_Fett. Raport ze spotkania organizacyjnego można przeczytać w tym miejscu.  Tagi: Relacja (276) Warszawa (309)

  Komentarze (15)

  faultfett --> hihihi .... a juz liczyłem na to że odpowiedź będzie twierdzaca :( ... założyłbym z Gufem Związek Wypedzonych Fanów SW ... i domagał się zwrotu kilku poniemieckich kamienic w Bielsku :(:buu

  Otas --> zapewniam cię, że ci się wydaje :P Nie mówiąc o tym, że chyba nie doczytałeś newsa do końca, bo tam jest też co nieco o Celach. Gdyby sam fakt rejestracji równał się otrzymaniu dotacji z Urzędu dla grupki postrzeleńców którym zachciało się organizować Konwent, życie byłoby Piękne :D a Urząd Stołeczny musiałby mieć duuuuużo pieniążków :P Organizacja zarejestrowana prawnie ma dużo szersze mozliwości działania, nie mówiąc o podejściu do takiego zrzeszenia potencjalnych, np sponsorów

  Hmmm... czy mi się tylko wydaje ... ze celem założenia Stowarzyszenia jest otrzymanie dotacji z Urzędu Miasta Warszawa na organizację CorusKon?? (czy jak to tam się ma nazywac) :)

  No Yako ... jeszcze troche i cie na członka BCC przyjmą :P:D

  Falcon -> jeżeli to będzie stowarzyszenie bez działalności gospodarczej to za rejestrację w KRS nie płaci się nic - te 1.500 zł jest za rejestrację stowarzyszenia z działalnością gospodarczą (1.000 zł opłaty sądowej za rejestrację, a 500 zł za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym) - tak przynajmniej jest w KRS-ach na Śląsku, nie wiem jak w Warszawie, ale powinno być podobnie. Jeżeli chcecie założyć stowarzyszenie zwykłe to ono podlega zgłoszeniu w Urzędzie Miejskim. Jestem w temacie z uwagi na swój zawód.

  Obecnie (przynajmniej na razie) chcemy zarejestrować stowarzyszenie zwykłe - nie mamy 1500 zeta na rejestracje w krs :/
  Ale widzę, że jesteś nieźle w temacie - odezwe się na priva.

  A to będzie stowarzyszenie zwykłe czy takie które podlega rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym ? Bo jak to będzie stowarzyszenie rejestrowane w KRS to możecie dość długo poczekać na wpisanie do rejestru. Ale jest jedna pocieszająca wiadomość na razie to nic nie kosztuje. A poza tym jak by wam się chciało to zarejestrować jako Ogólnopolskie Stowarzyszenie z możliwością tworzenia sekcji regionalnych - to tylko moja propozycja.

  ...zawsze musicie robić tego 'kicza' z "<strike>jako" ?-_-  super... ciekawe czy cokolwiek z tego wyjdzie :P

  Heh... ten cytat ze statutu, czy tam statusu:P "propagowanie świata Star Wars":P ...to nieźle;)

  taka nowa nazwa NA (Nieanonimowych Alkoholików)? :>

  Ja ciągle uważam, że powinniście byli zaczekac z tym organziacyjnym spotkaniem do spotkanie lutowego WFSW...

  Ale przymiotniki pisze się z małej litery ;)

  powiem tak, co to ludzie nie wymysla zeby znalesc okazje zeb y sie napic..... ale zycze Wam jak najwiecej takich pomysłow....

  Wszystkiego NAJ i żeby z tego nie wyszedł drugi PAJ. Ale mi sie zrymowało. :D

  Chyba muszę zacząć chodzić na te spotkania, kiedyś trzeba zacząć...

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:
 • Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.