Komiksy

Komiksy KotOR

Roven za StarWars.com

StarWars.com poinformowała że już w styczniu 2006r. Pojawi się w sprzedaży pierwszy zeszyt nowej serii komiksowej opartej na grze "Knights of the Old Republic" autorstwa Johna Jacksona Millera i z rysunkami autorami Briana Chinga oraz Michaela Atiyeh.
Fabuła komiksu opowiadać będzie o młodym Padawanie imieniem Zayne który został wrobiony w zbrodnie przeciw Zakonowi Jedi i w trakcie ucieczki przed swymi byłymi mistrzami trafia na planetę Taris gdzie szuka sposobu na oczyszczenie swojego imienia.
Akcja komiksu toczyć się będzie na cztery lata przed wydarzeniami znanymi z gry i nie wiadomo czy w jej trakcie główny bohater napotka postaci z niej pochodzące lecz jest to wysoce prawdopodobne.Tagi: Dark Horse Comics (752) John Jackson Miller (172) Rycerze Starej Republiki (Knights of the Old Republic) (145)

Komentarze (17)

Kyp Durron>> ja też mówię o całości TOTJ a nie tylko tym wyrwanym z kontekstu skrawku wydanym w Polsce... zdanie na ten temat pozostawiam więc bez zmian

Czy wiadomo, jaki będzie tytuł? Bo już bym poszukał na Amazonie i zamówił :D :)

Ciekawe czy trafią na ten zapomniany padół łez jakim jest Polska...

Zapowiada się nieźle, ale nie sądzę żeby ktoś to wydal w Polsce, znowu będzie trzeba je ściągać, cóż taki los czlowieka :P

bajerancko! kotor to super gra
żeby jeszcze wydali te komiksy w polsce

Ps : lubie komiksy Chinga np. obsesja była cool.

I like that nigga !! Niema co teraz zbiore cala serie od poczatku i sie nie spóznie ja to bylo w przypadku Repubic.

Nadiru Radena, twoje poglądy mnie przerażają... zgadzam się z Kypem oczywiście. Chociaż ten news żadną nowościę nie jest :)

"został wrobiony w zbrodnie przeciw Zakonowi Jedi"

niemozliwe :)

mówicie o komiksach wydanych w Polsce które dzieją się TYSIĄC LAT przed KOTOR i siłą rzeczy muszą być ultra-archaiczne.

A ja mówię o następnych częściach NIEWYDANYCH w Polsce które dzieją się na krótko przed KOTOR i w których występują Exar Kun i Nomi Sunrider i które wiarygodnie pokazują dystans technologiczny w stosunku do filmów.

No a ja zawsze jakoś wolałem ten kotorowy świat niż ten z Talesów bo tak jak Nadiru Radena drażniły mnie w nim dziwne stroje niczym z Egiptu i miecze świetlne zasilane stacjonarnie... Może rzeczywiście w kotorze przesadzili z tą nowoczesnością, ale mnie to ogólnie nie przeszkadzało. Szkoda tylko, że kłóci się to z komiksami Jedi vs. Sith gdzie wszystko wygląda jeszcze starzej niż w Tales of the Jedi :/

zgadzam się z przedmówcą KOTOR-gra całkowicie wypaczył obraz epoki (który był znacznie bardziej wiarygodny u Andersona), w tym także sposób szkolenia Jedi i sopsób sprawowania władzy/nadzoru przez Radę Jedi. Technologi, ubiory i zwyczaje przedstawione w grze nie różnią się prawie wcale od tych przedstawionych w filmach! - czyzby Galaktyka nie osiągnęła w tych dziedzinach kompletnie nic przez tyle tysiacleci??
Uważam więc, że fanów powinna raczej martwić polityka Dark Horse...

Nadiru Radena-> Hipernapęd został podarowany przez nieznanych inteligętnych ludków (architektów) a poziom obdarowanych mieszskańców galaktyki (wtedy) był na niesamowicie niskim stopniu. Z tej perspektywt te 21.000 lat to wcale nie tak dużo dla rozwoju. Nie wiadomo czy byli wtedy na wyższym, równym czy niższym poziomie niż my teraz, lecz to także zależało od danej rasy. Z kilku opisów jednak wynika, że nawet ci najbardziej zaawansowani byli na troszkę niższym (niż my). Nagły rozwój nastąpił dopiero po Złotym wieku czarnych i złych panów, gdyż zjednoczył on wiele systemów, i zdano sobie sprawę, że aby bronić republiki trzeba ją wzmocnić politycznie, ekonomicznie i gospodarczo (skutek?->nagły wzrost techniki). W kotorze niestety twórcy przesadzili trochę z zaawansowaniem technicznym (nie wspominając o fabule) gdyż niewiele się ono różni od tego ze znanych nam dzieł papcia lucasa. A w końcu jeszcze czekało 5.000 lat. Jak dla mnie TotJ jest idealnym przedstawieniem realiów tych czasów...

A ja mam nadzieję, że będzie podobna właśnie do Knights of the Old Republic, a nie Tales of the Jedi, gdzie szanowny pan Anderson stworzył świat dziwnych strojów, dziwnych statków i dziwnych budowli, które jak dla mnie wyglądają na pasujące do czasów przedrepublikańskich, czyli 25.000 lat przed ANH.

Świat z gry bardziej przypomina Galaktykę, taką jaka POWINNA wyglądać 21.000 lat (!!!) po wynalezieniu hipernapędu.

na OSIEM lat przed grą Strider. Darkhorse wydało oświadczenie na swojej stronie że Lucasfilm się rabnął z datą...

a poza tym to miejmy nadzieję że ta seria bedzie podobna do "Opowieści Jedi" a nie do KOTOR który przedstawia wypaczony obraz epoki.

Super! oby to wydali w polsce....niestety boje sie ze tego nie zrobia.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.