Różne

Czym jest HolonetNews?

Episode-X

W Entertainment Weekly znalazł się artykuł o HolonetNews.
"Atak klonów" znienił bardzo dużo w historii nie tylko "Gwiezdnych Wojen" ale i filmów. Był to pierwszy film kręcony za pomocą cyfrowych kamer, choć drugi kręcony tą techniką - francuski Vidocq wszedł piewrszy na ekrany kin. Lucas oczywiście rozwija w dalszym ciągu efekty specjalne itp. Ale także sięgnął po nowy rodzaj reklamy - reklamę internetową.
Reklama internetowa po raz pierwszy zaistniała dla potrzeb filmu Blair Witch Project, z powodzeniem zastosował ją też Steven Spielberg w Sztucznej Inteligencji. Teraz sięga po nią też Lucas.
Strona HolonetNews przedstawia informacje z Galaktycznej Republiki, tak jak robią to dzienniki. Ma to na celu z jedej strony pokazanie życia świata Star Wars, z drugiej podobnie jak w Blair Witch czy A.I. stworzyć pewną namiastkę rzeczywistości. Innym elementem jest przedstawienie zmian, jakie zaszły od czasu "Mrocznego Widma". Stąd z jednej strony HolonetNews serwuje bardzo ciekawe informacje, takie jak np. o Intergalaktycznym Klanie Bankowości, które wprowadzają w film, z drugiej o tym jak reprezentant Binks rozwalił jakąś figurkę. Itp. Dzięki temu sprawia wrażenie, że Republika żyje.
O HolonetNews pisaliśmy już wcześniej.Tagi: HolonetNews (12)

Komentarze (1)

Świetnie, może coś z tego być :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.