Świat Filmu

Saga na HD DVD

RI

Steve Sansweet na Comic-Con wypowiedział się między innymi na temat wydania sagi na HD DVD.

W USA do dnia dzisiejszego sprzedano już tysiące odtwarzaczy HD DVD. Sam Sansweet stwierdził, że na razie poczeka z zakupem, bo sytuacja przypomina wojnę standardów VHS i Beta. Dopóki producenci nie porozumieją się, co do standardu, rynek będzie zagubiony.

Z drugiej strony Sansweet wyraził obawy, żeby przez to, nie stało się to, co stało się z technologią laserdisków, która nie mogąc się dogadać, co do standardów nagle została zastąpiona przez inną (DVD).
Czy HD-DVD czeka to samo? Nie wiadomo.

Potem Sansweet dodał, że długo zwlekano z wydaniem klasycznej trylogii na DVD, dlatego, że rynek nie był gotowy. Jeśli chcemy mieć sagę w HD-DVD, to najpierw musimy mieć nabywców i rynek. Na dzień dzisiejszy ten rynek nie jest jeszcze dojrzały.
Po pierwsze musi być wystarczająca liczba odtwarzaczy na rynku, by można było się zająć przygotowaniem edycji, by jej sprzedaż przynajmniej pokryła koszty. Oczywiście ludzie w Lucasfilm bacznie obserwują rynek, ale na dzień dzisiejszy nie ma żadnych planów edycji HD-DVD.
Wszystko zależy tylko i wyłącznie od rynku.Tagi: Comic Con (185) Epizod I: Mroczne widmo (548) Epizod II: Atak klonów (838) Epizod III: Zemsta Sithów (880) Epizod IV: Nowa nadzieja (617) Epizod V: Imperium kontratakuje (475) Epizod VI: Powrót Jedi (450) High Definition (17) Steve Sansweet (124)

Komentarze (6)

Z tego co wiem to filmy na płycie HD-DVD nie bedą otwarzalne na zwykłych odtwarzaczch DVD! gdyż korzystają one z najnowszej technologi niebieskiego lasera!(podobnie jest przy konkurencyjnym formacie Blu-Rey).
Co ciekawe niebieski laser został skonstruowany w Polsce przez zespół prof. Sylwestra Porowskiego w ramach programu rozwoju niebieskiej optoelektroniki.

Szanse a wprowadzenie HD-DVD sa stosunkowo większe ponieważ moża je produkować na zmodernizowanych starych taśmach produkcyjnych, co w przypadku blu-reya jest niemożliwe. Oczywiście co znacząco będzie przekładać się na ceny.

Obecnie odtwarzac blue-rey kosztowac ma ok 1000$ a HD-DVD miedzye 500 a 800$.

od technicznej strony za bardzo się nie wgłębiałem, ale wydaje się to możliwe.
- Klony mam co prawda na dysku, ale są zapisane z rozszerzeniem TS, czyli jak by zwykłe DVD, choć Toast nie chce go rozpoznać jako takie, być może jakiś inny soft dałby radę przerobić to.
- jak oglądasz/oglądam trailerki w HD 1080i ze strony apple to są one w formacie MOV, zapewne z jakimś odpowiednim kodekiem.

nie są to widać jakieś specjalnie wydziwione formaty pod niebieskie lasery. teoretycznie droga otwarta ;)

czyli nie będzie sześciopaku DVD tylko HD-DVD\Blu-Ray
BTW HD-DVD jest możliwe do odtworzenia na zwykłycj odtwarzaczach DVD

Kiedyś VHS wygrało, bo było tańsze (choć gorszej jakości). Pewnie z tego samego powodu HD DVD wygra z Blu-Rayem. Tak więc wydaje mi się, że Star Warsy zobaczyny w tym formacie.

no to coś tu się nie zgadza, bo przeca Atak Kloniastych wyszedł w HD (w 1080p). nie wiem kto to wydał dokładnie, ale jest firmowane znaczkiem HBO.róźnicę widać gołym okiem. obraz jest żyleta! jak lookam potem np. ROTSa to tak jak bym oglądał go na VHS a nie DVD. pliczek z klonami waży ~12GB.

jak by coś to mam monitor HD i to też ma dużo do powiedzenia.

nie! Tylko nie to. Ja chcę film w 1080p na Blu-Ray bo taki odtwarzacz na pewno kupię, a HD-DVD na pewno nie...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.