Świat Filmu

Lucas rozdaje pieniądze

Stopklatka.pl

Za pośrednictwem Lucas Foundation sławny reżyser George Lucas przekazał 175 milionów dolarów swojej macierzystej uczelni University of Southern California School of Cinematic Arts.
75 milionów dolarów uczelnia przeznaczy na budowę nowego kompleksu budynków oraz na renowację już istniejących zabudowań. Za pozostałą kwotę zostanie zakupiony niezbędny sprzęt i wyposażenie.
Rektor uniwersytetu Steven Sample oświadczył, że darowizna Lucasa jest największą w historii Stanów Zjednoczonych.Tagi: ciekawostki (134) George Lucas (998)

Komentarze (12)

Fundacja Billa Gatesa rozdala juz kilkadziesiat mld $, jakby nie liczyc setki razy wiecej... :-P

Mnie też mógłby dać ze 2 miliony...stać go :)

nic, tylko pranie brudnych pieniedzy z "igielek smierci".

To bardzo miło z jego strony :)

W ostatni poniedziałek, 26 czerwca 2006 r., Warren Buffett, ogłosił, że przekaże 40 mld USD na cele dobroczynne. - może to o to chodzi??
Tylko, że te pieniądze mają być wypłacane ratalnie... jednorazowa pomoc GL może być jedną z największych.

Nom, ja też słyszałem, że dawano więcej (i na bardziej humanitarne cele), ale to bardzo miło ze strony GL'a, że potrafi się dzielić swoimi "kredytami" (zarobionymi m.in. na nas).

Zawsze wiedziałem że to porządny gość :D

E, w wakacje czytałem w newsweeku o jakimś amerykańcu, co dał kilka razy więcej. Nie powiem ile, bo nie pamiętam, a kłamać nie przystoi. Nazwiska też nie pamiętam.

No cóż... i w tym momencie wszyscy, którzy kupują pirackie Gwiezdne Wojny i cieszą się, że "nie dali zarobić temu chciwemu gnojowi, który zdziera z nas skóry", mogą podwinąć ogony :)

Ładnie Łukaszku Ładnie...Widać Łukaszek ma serce :):):):)

no proszę... kto by pomyślał - Luca$ - taki gest... nic tylko pokiwać z uznaniem głową :) warto nie zapominać, że nawet dla miliardera jak on 175 mln to nie są drobne na lody :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.