TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

George Lucas o serialach...

2007-11-14 13:01:29 TV Guide

Steve Sonsky z magazynu TV Guide przeprowadził wywiad z Georgem Lucasem. Przedstawiamy Wam fragment tego wywiadu poświęcony rozważaniom nad serialami Star Wars, tak aktorskim jak i animowanym:

TV Guide: A możesz nam powiedzieć o dwóch serialach telewizyjnych nad którymi pracujecie?

George Lucas: Jeden jest o Wojnach Klonów, jesteśmy w środku produkcji.

TV Guide: Opowiedz o nim.

Lucas: To mocno przypomina Gwiezdne Wojny, owszem to oczywiste, że jest umiejscowione między Epizodem II i Epizodem III, ale tu raczej chodzi o rytm akcji. Niestety to co robimy nie podpada pod żaden typowy rodzaj animacji, która jest albo przeznaczona dla dorosłych, albo groteskowa, albo to coś dla dzieci. To podobnie jak same Gwiezdne Wojny jest po części w każdej z tych grup. Jest tu wiele bitew, a to oczywiście jest jasne, w końcu to są Wojny klonów, czyli obraz wojenny. To raczej coś w stylu animacji telewizyjnej z PG-13, coś czego wcześniej nie tworzono, czego nie da się konwencjonalnie zaszufladkować. Jest bardzo inne, bardzo ekscytujące, i ma mocno wyszukany wygląd. Przypomina filmy fabularne. I wciąż zastanawiamy się nad tym jak to w ogóle wyświetlać.

TV Guide: Czy to prawda, że ma być sto odcinków?

Lucas: Zamierzamy zrobić sto odcinków. Teraz jesteśmy przy numerze 40. Pewnie skończymy między 50 a 60 zanim to zaczniemy puszczać. A to planujemy następnej jesieni, niecały rok od teraz, ale zobaczymy co się wydarzy.

TV Guide: A gdzie chciałbyś to zobaczyć? I w jaki sposób powinno być oglądane? To nie brzmi jak kreskówka na sobotni ranek.

Lucas: Obecnie nie wiem. Owszem na razie ludzie o tym rozmawiają, ale daleko nam do konsensusu. "Gdzie to wyświetlić? Jak?" Z pewnością po 9 i nie może być to kanał dla małych dzieci.

TV Guide: Więc widziałbyś to na kanałach bardziej ogólnych, czy na Sci Fi Channel lub czymś w tym stylu?

Lucas: Cóż, to jedna z tych rzeczy. Telewizja jest bardzo uporządkowana do małych szczegółów, ale gdy one się nie zgadzają, nikt nie wie co z tym zrobić. A ja jak zwykle jestem poza pudełkiem. "Nie mamy dla was opakowania" [śmiech]. Ale to są Gwiezdne Wojny i do tego bardzo dobre, więc liczę, że w ten lub inny sposób ludzie zaczną wychodzić z pudełka i znajdą dla nas dom.

TV Guide: A co z serialem aktorskim?

Lucas: Pracujemy nad tym. Powoli przymierzamy się do rozpoczęcia pisania scenariuszy.

TV Guide: A jak się on będzie miał w stosunku do Wojen Klonów i do filmów?

Lucas: Więc, Wojny Klonów mają wszystkie główne postaci, Yodę, Anakina, Obi-Wana czy Imperatora, czyli głównie z filmów, są więc prawie jak filmy. Serial aktorski jednak nim nie jest. Będzie w uniwersum Gwiezdnych Wojen, więc będą tam postaci, które wcześniej odgrywały niewielką rolę, i tu poznamy ich historię. Będzie osadzony między epizodami III i IV, kiedy panowało Imperium. Tak jak w Epizodzie IV, Imperator i Vader są znani, ludzie o nich mówią, ale nie widzimy ich, bo akcja odgrywa się w innym miejscu niż oni się znajdują. Owszem są szturmowcy, ale nie ma Jedi. To będzie inne, bardzo ekscytujące, to część uniwersum nigdy wcześniej nie eksplorowana. Z jednej strony mamy sagę, i jej wymagania, choćby Darth Vader, bo to jego historia od momentu gdy miał 10 lat, aż do śmierci. Tam trudno zboczyć z drogi, ze względu na opowieść, nie można sobie jakby skręcić w 10 aleję i zobaczyć co tam jest, ale teraz serial na to pozwala.

TV Guide: Zamierzasz to wyprodukować? Zamierzasz nakręcić kilka odcinków? Czy może wpierw dogadać się ze stacją?

Lucas: Nie, zrobimy to dokładnie tak samo jak z animowanym, czyli najpierw napiszemy cały pierwszy rok, rozpoczniemy zdjęcia, nakręcimy cały rok, a dopiero jak będziemy mieć coś do pokazania, zobaczymy gdzie to się umieści. Chcemy mieć sto odcinków, jak w animowanym. Ale tym razem będzie łatwiej umieścić je w telewizji, bo to w końcu serial aktorski.

TV Guide: Więc chcecie to nakręcić zanim podpiszecie umowę? Czy jak ma to działać?

Lucas: Tak nakręcimy to nim podpiszemy umowę, robiąc serial i wierząc, że go sprzedamy. Robimy go sami dla siebie i sami go finansujemy, nie potrzebujemy umów ani nic w tym rodzaju. Tylko zamierzamy go potem sprzedać.

TV Guide: A więc będzie czekać aż stacja pokroju HBO powie "weźmiemy wszystkie sto?"

Lucas: Tak, ale prawdopodobnie to tak nie zadziała. [Śmiech] Może i ktoś mógłby, ale zazwyczaj biorą po 13 czy 26 odcinków i patrzą co się dzieje, wtedy biorą następną grupę. A jeśli grupa nie odniesie się do ich oczekiwań to pójdziemy do innej stacji. Lucasfilm ma działać jak firma produkująca.

TV Guide: Tak, tyle że normalnie stacja kontraktuje pilot, scenariusz lub wybiera... Znasz proces.

Lucas: Tak, ale mam też pewność, że to dobre, a ja mam zamiar zrobić coś naprawdę dobrego, więc nie boje się o tę część. A jeśli przyjdzie najgorsze, cóż będę miał produkt na półce. [Śmiech]
TAGI: George Lucas (1127) Serial aktorski (233) The Clone Wars (1390)

KOMENTARZE (16)

 • Ebon2007-11-15 18:35:27

  Tragiczne to to nie będzie - od Jedi czasem warto odpocząć xD

  ps czy wyście ten tekst z translatora skopiowali ;p

 • Krogulec2007-11-15 17:12:19

  my chcemy mroku i jedi. ma być mroczne, dzedajowe, najlepiej jak najwięcej mrocznych jedi.

 • Darth GROM2007-11-14 22:43:16

  TCW wbije nas w glebę i pourywa szczęki. Przeraża mnie tylko kiedy serial będzie dostępny w sprzedaży, biorąc pod uwagę, że TCW 2D do dziś nie ma w naszym kochanym kraju, tylko na Divix, a dla mnie to za słaba jakość. To źle wróży. Co do serialu aktorskiego, to czuję to samo co Taraissu. Pozostaje mieć nadzieję, że jak zawsze pojawi się jakiś upadły i zapomniany Jedi, jeśli jednak nie będzie lania na jarzeniówki to ja skaczę z mostu do pustego koryta rzeki.

 • Jedi Master Zalew2007-11-14 20:51:15

  hmmm... tu się akurat zgodzę, a trochę dziw mnie bierze, że sam o tym nie pomyślałem... i że chyba sam George o tym nie pomyślał. SW to Jedi i nie ma bata... Cóż... na własnych skórach doświadczymy, jak bolesna się okazała eksterminacja zakonu ;)

 • Taraissu2007-11-14 20:06:10

  bez JEdi? WTF? Co to za SW bez Jedi? a do tego nie-mroczne;/ nie kupuję :( ..nie mam już po co żyć i na co czekać;( ..oto ciacha żałobny rapsod xD

 • Gunfan2007-11-14 19:40:33

  Nadiru, to ajronia była :P

 • Nadiru Radena2007-11-14 19:21:59

  Eee tam. Wszystko lepsze od wypowiedzi Ricka, w szczególności Dżordż Łukasz.

 • Gunfan2007-11-14 18:25:37

  Ja to jednak wolę wypowiedzi McCalluma. Dżordż nawet nie wspomniał o najważniejszej rzeczy, tj. że będzie mrocznie!

 • G. Kenobi2007-11-14 18:10:10

  '"Gdzie to wyświetlić? Jak?" Z pewnością po 9 i nie może być to kanał dla małych dzieci.'
  Szykuje się bajka dla dzieci;P

 • Apophis_2007-11-14 16:37:54

  "A jeśli przyjdzie najgorsze, cóż będę miał produkt na półce."

  Po co ma się kurzyć na półce, na torrenty i fanom udostępnić ;)

 • Bakuś2007-11-14 15:32:39

  Ze są juz przy 40 odcinku TCW to niespodzianka

 • Nestor2007-11-14 15:29:16

  me2 : o

 • X-Yuri2007-11-14 15:08:34

  Pewnosci siebie to mu (im) nie brakuje.. xP

 • Jedi Master Zalew2007-11-14 13:53:42

  szok. nie spodziewałem się, że THE Clone Wars będą miały tyle odcinków

 • Long2007-11-14 13:22:28

  No, kto tego potworka tłumaczył?... Ja Was proszę, przecież to profesjonalny serwis...
  :)

 • Hego Damask2007-11-14 13:22:07

  zobaczymy co z tego wyjdzie w praniu :D

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..