Bitewniaki

The Force Unleashed preview #6 i #7

Wizards of the Coast

Nadszedł czas na kolejny preview dodatku SW:Miniatures The Force Unleashed. Tym razem mamy do czynienia głównie z Rebelią, a zwłaszcza z Luke'm Skywalkerem.

Pierwsza z miniaturek to Luke's Snowspeeder, ulepszoną wersję Rebel Snowspeedera z dodatku Bounty Hunters. Śmigacz Luke'a kosztuje nieco więcej niż RS, ale za to ma więcej punktów życia oraz większe bonusy do ataku i obrony. Jednak tym, co go najbardziej wyróżnia jest Force 4.

Faction: Rebel
Cost: 45
Hit Points: 90
Defense: 20
Attack: +12
Damage: 20
Special Abilities: Unique (counts as Luke Skywalker); Flight; Damage Reduction 10; Harpoon Gun; Mobile Attack; Speed 16; Mounted Weapon; Twin Attack
Force Powers: Force 4

Następna prezentowana figurka to Luke Skywalker, Hoth Pilot Unleashed. Posiada on przede wszystkim umiejętność Force Push 4 pozwalającą odepchnąć przeciwnika na 4 kwadraty do tyłu zadając mu jednocześnie 40 obrażeń. Jednakże Luke na start dostaje 2 punkty Mocy, a Renewal 1 nie pozwala na zbyt szybkie zebranie większej ich ilości, więc FP4 nie może być zbyt często wykorzystywane.
W razie czego jednak Luke posiada w zanadrzu jeszcze jednego tricka. Jest to mianowicie umiejętność Demolition Charge dająca możliwość pozbycia się jakiejkolwiek maszyny kroczącej, włączając w to AT-AT za pomocą jednego rzutu kością. Jednak, żeby tego dokonać należy znaleźć się o odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu, co nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Nie zmienia to jednak faktu, że Luke SHPU jest najbardziej efektywnym pogromcą maszyn kroczących w całym SW Miniatures, zwłaszcza jeśli zwrócić uwagę na jego niski koszt: 28 punktów.
Faction: Rebel
Cost: 28
Hit Points: 80
Defense: 19
Attack: +11
Damage: 20
Special Abilities: Unique; Pilot; Demolition Charge (replaces turn: 1 adjacent Huge or larger enemy with Mounted Weapon is defeated; save 6)
Force Powers: Force 2; Force Renewal 1; Force Push 4 (Force 4, replaces attacks: sight; 40 damage; push back target 4 squares if Huge or smaller); Lightsaber Deflect


Trzecim przedstawianym tu Rebeliantem jest droid 2-1B, którego można przyrównać jedynie do Medical Droida z dodatku Revenge of the Sith. 2-1B jest o 5 punktów droższy, co daje mu 4 punkty więcej do obrony oraz wzmacnia jego umiejętności lecznicze trzykrotnie. Obecnie jedynie Stass Allie może pod tym względem mu dorównać, ale to i tak nie jest to samo, ze względu na to, że musi ona stracić na to punkty Mocy.

Faction: Rebel
Cost: 17
Hit Points: 30
Defense: 15
Attack: +2
Damage: 10
Special Abilities: Unique; Droid; Emergency Life Support; Heal 30; Melee Attack


I wreszcie Amanin Scout, stosunkowo tani posiadający takie zdolności jak Stealth czy Melee, a w dodatku Wall Climber, pozwalającą na przechodzenie przez większość przeszkód bez konieczności zwalniania oraz Wheel Form dającą prędkość potrzebną, by przebyć połowę mapy w jednej turze. W połączeniu tych dwóch umiejętności z Melee Reach 2 (zwykle zarezerwowanym dla większych stworów) zyskuje się przewagę nad wrogiem, głównie za sprawą zaskoczenia.

Faction: Fringe
Cost: 13
Hit Points: 40
Defense: 15
Attack: +7
Damage: 20
Special Abilities: Melee Attack; Melee Reach 2; Stealth; Wall Climber; Wheel FormTagi: The Force Unleashed (143)

Komentarze (3)

z tych to mi sie tylko Snowspeeder podoba

pogromcą,a nie pogromcom...

Amanin rzadzi :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Bitewniaki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.