Klasyczna Trylogia

Nawiązanie do THX 1138 w ROTJ oficjalnie potwierdzone!

rebelscum.com

Jedną z największych tajemnic "Gwiezdnych Wojen" są wszystkie nawiązania w filmach do pierwszego filmu George'a Lucasa – "THX 1138". Jedną z trudniejszych zagadek był "Powrót Jedi", w którym ponoć takie nawiązanie było, jednak od wielu lat nikt nie wiedział dokładnie gdzie. Podpowiedzią była figurka z Sideshow Collectibles przedstawiająca Boushha, o której pisaliśmy w zeszłym roku. Oto numer "1138" znalazł się na hełmie tej figurki, jednakże dotąd nie potwierdzono czy to własna inwencja Sideshow, czy wierne odtworzenie filmowego rekwizytu.


Oficjalnego potwierdzenia doczekaliśmy się dopiero teraz, po ponad roku, i tylko dzięki rozmowie jednego z zafascynowanych tym tematem fanów ze Stevem Stansweetem i Petem Vilmurem (autorami SW: Vault) w podcastowej audycji Force-Cast. Pete Vilmur postanowił znaleźć odpowiedź na to pytanie w archiwach Lucasfilm. Szczęśliwie z pomocą pracownika Lucas Licensing, Chrisa Spitale, udało się znaleźć zdjęcia kostiumu Boushha, z których korzystano przy tworzeniu figurki. Okazuje się, że rzeczywiście hełm Boushha faktycznie jest nawiązaniem do THX 1138.

Kolejna frapująca zagadka "Gwiezdnych Wojen" została rozwiązana.Tagi: Epizod VI: Powrót Jedi (482) THX 1138 (27)

Komentarze (25)

OK wiem dlaczego ci nie wychodzi, podając wcześniej instrukcję specjalnie pominąłem jeden szczególik byście się troszkę namęczyli próbując uruchomić bonus. Do rzeczy, aby to zrobić wymagany jest pewien przycisk na pilocie od konsoli lub DVD. Chodzi o przycisk +10, który umieszczony jest pod przyciskami numerycznymi. Nie da się tego uruchomić przyciskjąc 1,1,3,8, żeby to zrobić trzeba +10,1,3,8 inaczej mówiąc 11. Jeśli twój pilot nie posiada tego klawisza to ci nie wyjdzie, ale zawsze możesz uruchmić u znajomego, warto! pozdro i miłego oglądania.

Darth GROM, a nie wiesz jak zrobic to na playstation, albo na kompie, bo mi cos nie wychodzi, anie mam stacjonarnego dvd :(

A jak wygląda nienawiązaniee w ROTS ???

TSL>> Niema sprawy fajnie, że mogłem pomóc.

Darth GROM >> Działa, dzięki :D Fajny dodatek ^^

cwany-lis - Powiem więcej. Za tym stoi jakiś Gruby z Walcem :> :D

Ok. Aby odkryć ten bonus musisz mieć starą trylogię razem z płytą na której są materiały dodatkowe. Po jej załączeniu pojawi się menu, w którym wejdziesz w Video games and still galleries. Pojawi ci się wnętrze Sokoła Milenium i teraz użyjesz magii wpisując kod 1138. Jeśli zrobisz to poprawnie to uruchomisz nie udane sceny z trylogii i nie tylko. Napisz jeśli ci się uda, jak ci się podobał filmik. Pozdro.

Darth GROM >> Jak odkryć właśnie na DVD Starej Trylogii te bonusy?? Bo w Nowej Trylogii to wiem

The shroud of the Duh Side has fallen :D

Jest jeszcze jedno odniesienie 1138 na DVD, dotyczy starej trylogii. Można odkryć super tajny bonus, którego normalnie nie widać. Wie ktoś, czy podpowiedzieć.

<zbiera szczękę z podłogi>

Dżordż, mój Ty diabelski umyśle!

Fajna sprawa z tymi nawiązaniami w filmach GL i Spilberga. Najbardziej się cieszę kiedy sam coś odkryję. Nawiązujac do tajemnic z SW, ciekaw jestem, czy ktoś wie jak odkryć na DVD w starej trylogii super tajny bonus. Są w nim nie udane ujęcia i śmieszne scenki. Jeśli kogoś to interesuje, to podpowiem, jak grzecznie poprośi. Życzę miłego odkrywania.

Aha. No.

Czy to gdziekolwiek w filmie widać? -_-'

za tym stoi jakaś grubsza sprawa ...

Aha, czyli ta informacje, która była rok temu, to dopiero pogłoski, a teraz tylko jest potwierdzili...
LOL, to żeśmy się naczekali... ;P

niesamowite...

normalnie kod da vinci sie chowa XD

Dwadzieścia cztery lata minęły a zagadka dopiero rozwiązana. Ciekawa ile jeszcze będzie tych nawiązań.

OMG, to zaiste była zagadka na miarę połączonych sił Muldera, Scully, Wołoszańskiego i Rutkowskiego :D Teraz wszystkie geeki, nerdy i inne no-life'y mogą spać spokojnie xD

Czy ktoś ma może listę wszystkich nawiązań we wszystkich filmach do 1138?

O kurde, czekanie na ten news wydawalo sie wiecznoscia :D

Carno - dokładnie :D

Nareszcie, po tylu latach, mogę spokojnie zasnąć, wielka tajemnica ludzkości w końcu rozwiązana :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.