Książki

Zmiany w planie wydawniczym Del Reya

Amazon i Randomhouse

W ostatnich dniach nastąpiło kilka przesunięć w planach wydawnictwa Del Rey na rok 2008. Najsmutniejszy może się wydać fakt, iż żadna z dotychczas zapowiadanych książek nie wyjdzie wcześniej, a większość z nich się opóźni. Będzie tak z najbardziej przez fanów oczekiwanymi pozycjami: "The Force Unleashed", "Republic Commando: Order 66" oraz "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor".

Nowe daty wydania powieści dla dorosłych prezentują się następująco:

 • 13 maja - "Legacy of the Force 9: Invincible", Troy Denning;
 • 24 czerwca - "Coruscant Nights 1: Jedi Twilight", Michael Reaves;
 • 19 sierpnia - "The Force Unleashed", Sean Williams (poprzednio 7 marca, a następnie 24 czerwca);
 • 26 sierpnia - "Coruscant Nights 2: Street of Shadows", Michael Reaves;
 • 16 września - "Republic Commando: Order 66", Karen Traviss (poprzednio 9 sierpnia);
 • 21 października - "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor", Matthew Stover (poprzednio 30 września);
 • 28 października - "Coruscant Nights 3: Patterns of the Force", Michael Reaves.

  Jednak oprócz złych wieści, mamy także dobre. Mianowicie na stronach Amazon.com ukazały się zapowiedzi dwóch książek "Star Wars" o nieustalonych jeszcze tytułach. Autorką pierwszej z nich będzie znana już nam Karen Traviss, a sama powieść ukaże się już 29 lipca. Drugą natomiast napisze debiutująca w uniwersum Gwiezdnych Wojen Karen Miller, której dzieło ukaże się za oceanem 25 listopada. Obie pozycje wyjdą w miękkiej okładce, a ich objętość podano jako 272 strony.

  Na razie możemy tylko spekulować, ale być może ich akcja będzie powiązana z serialem "The Clone Wars", którego premiera zapowiadana jest na ten sam okres.

  Wszystkie nowe doniesienia postaramy się przekazywać na bieżąco.  Tagi: Del Rey (489) Plan wydawniczy (83)

  Komentarze (23)

  Baca - no cóż, Nestor już Ci na to pytanie odpowiedział ;) A od kogo to był mail... cóż, łatwo domyśleć się :)

  Hmm.....parę osób wyraża nadzieję, że te książki nie będą czymś o Wojnach Klonów. A ja wyrażę odwrotną nadzieję - mam nadzieję, że będą te książki powiązane z Wojnami Klonów ;)

  Co do reszty: fatalnie że przesuwają premierę ich wydania, bo przez to przesunie się też przetłumaczenie tych książek, a interesują mnie "Republic Commando: Order 66" i "The Force Unleashed", trochę też trylogia "Coruscant Nights".

  Karen by pasowała do książek powiązanych z The Clone Wars; jej poziom akurat. Tylko byle już nie robiła nic po 40 ABY, błagam.

  Baca-> w mailu przeczytal, chje chje

  O66 opóźniony o miesiąc. Ponad miesiąc. Fierfek ://

  Aaaaaale jestes faaajny Riiiickyyy.....;]

  Przyznaj się, Mordeczko, gdzie to przeczytałeś.

  Powiem tak: wiadomość o nowej książce Traviss nie jest dla mnie żadną niespodzianką, bo enigmatyczne sygnały że takowa będzie miałem już od najbardziej pewnego źródła ;)

  Podobnie żadną niespodzianką nie jest dla mnie obsuwa w planie wydawniczym Del Reya ;)

  Ciekawe: Coruscant Nights Amber zapowiada na ten rok. Jakim cudem inne książki jak np. True colors olewają w tym roku, a mają niby wydać (listopad chyba?) CN 1, zapowiadane dopiero na czerwiec? Ciekawa motywacja wydawnictwa jeśli się potwierdzi:).

  najbardziej czekam na Order 66 i Invincible, reszta tak średnio mnie interesuje i mogę poczekać, nawet na polskie wydania :D

  Mam nadzieję, że te dwie ksziążki nie będą o Wojnach Klonów,bo po pierwasze jak dla mnie Wojny Klonów są już wyeksplatowane,po drugie Travis najlepiej pisze o Mando, więc powinna napisać książkę o Mando.

  LotF #9 tydzien wczesniej! :D

  A ja zauważyłem ciekawą rzecz w newsie, być może zrobię z siebie debila i okaże się, że napisaliście dobrze, ale nie mogę się powstrzymać :)

  Autorką pierwszej z nich będzie znana już nam Karen Traviss, a sama powieść ukaże się już 29 lipca. Drugą natomiast napisze debiutująca w uniwersum Gwiezdnych Wojen Karen Miller, której dzieło ukaże się za oceanem 25 listopada. Obie pozycje wyjdą w miękkiej okładce, a ich objętość podano jako 272 strony."

  Tzn. 2 książki napisane przez dwie zupełnie różne autorki opowiadające o - jak przypuszczam - zupełnie innych rzeczach mają dokładnie po tyle samo stron, czyli 272? ;> Ok, czepiam się, ale wydało mi się to podejrzane :D

  Szkoda że się opóźnia... Ale błagam, niech nie piszą znów o Wojnach Klonów! Niech Karen napisze coś o Jasterze i superkomandosach!
  Ech, marzenia...

  zostaw te zmartwienia ekipie Dżordża :D

  A ja jestem ciekaw co teraz wydadzą. Jak skończą wszystkie serie [Coruscant nigths, LotF, RC] oraz te wszystkie one shoty :P

  Znowu nowy pisarz (a raczej nowa pisarka)?
  A już miałem nadzieję, że zostanie tak jak jest. Chociaż i tak jest źle - skasowali Dartha Plagueisa i Luceno nic nie pisze obecnie ;(

  Haar'chak :/

  Ciekawie co to za dwie książki? TFU pewnie się przesunie na 2009.

  Tak. Zawsze wszystko się opóźnia.

  co do TFU to się nie zdziwię gdy się obsunie na 2009, a książek o TCW nie chce:P

  CN w USA w tym roku, to u nas ostatni tom w pierwszym kwartale 2009?

  no to gra TFU po wakacjach pewnie :/

  Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

  Login:
  Hasło:
 • Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.