Książki

Zapowiedź ''Posłuszeństwa''

Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź najnowszej książki Timothy'ego Zahna, zatytułowanej "Posłuszeństwo" (Allegiance). Pojawi się ona w księgarniach już 3 kwietnia, jej cena wyniesie 39,80 zł, a objętość 376 stron. Tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki. Oto opis powieści, zaprezentowany na stronie wydawnictwa.

Powieść, której akcja rozgrywa się krótko po wydarzeniach opisanych w książce "Nowa nadzieja".

Zniszczenie Gwiazdy Śmierci przez Sojusz Rebeliantów zadało Imperium poważny cios. Ale Palpatine i Darth Vader przeżyli atak.
Luke Skywalker, Han Solo i księżniczka Leia muszą znów stawić czoło obu potężnym wrogom. Rebelianci nie są jednak jedynym zmartwieniem Palpatine'a. Imperialny szturmowiec Daric LaRone niespodziewanie przeciwstawia się władcy i nawołuje do buntu swoich towarzyszy. Wszyscy wypowiadają posłuszeństwo Imperium...


Pozostałe zapowiedzi na rok 2008 znajdziecie tutaj>>>.Tagi: Amber (525) Timothy Zahn (221)

Komentarze (32)

3 kwietnia trzeba okazać swoje posłuszeństwo i kupić tę książkę. Choć cena 39,80zł jest według mnie trochę zbyt wygórowana.

Lojalność.

Szykuje się ciekawa książka - może kiedyś kupię, na razie się nie przymierzam.

Na słowniku tzw. "kościuszkowskim" język się nie kończy ;)- a wręcz przeciwnie :)

Posłużę się słownikiem Kościuszki:

allegiance
1. posłuszeństwo (wobec władz); poddaństwo.
2. lojalność; wierność.

Ktoś, kto jest lojalny, jest posłuszny.
Ktoś, kto jest posłuszny, jest lojalny.

Koniec, kropka.

Szanowny panie Jaro!

Zamiast się śmiać, proponuję chwilę zastanowienia. Nie wymądrzam się, ale korzystam z wiedzy oraz znajomości "Allegiance" świeżo przeczytanej.

Owszem, jednym ze znaczeń tutułowego słowa jest "posłuszeństwo", ale w ogóle nie oddaje sensu przekazu powieści (jak i kilka innych spolszocznych tytułów książek spod znaku SW, określonych przeze mnie "amberowskie"). Ci... wcale nie byli posłuszni, ani ci... też nie. Tu chodzi o coś zupełnie innego i należało skorzystać z innego bliskoznacznego wyrazu, takiego jak "wierność" (mając na uwadze historię militaryzmu w USA, która nie jest obca panu Zahnowi), ewentualnie, gdy ktoś lubi mniej "pompatyczne" określenia to "lojalność". Gdyby chodziło o "posłuszeństwo" to... nie zrobiliby tego, co uczynili, a...

Owszem, to moje zdanie i można się z nim nie zgadzać. Ale nie wolno odrzucać rzeczowych argumentów, ani postępować jak histeryczne media. Nie uzasadniłem swego zdania, bo jak widać niesłusznie założyłem, że wszyscy już znają powieść. Za to przepraszam. Ale wystarczyło poprosić i voila. Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości to proszę pytać.

Z uszanowaniem
[droid]

Szkoda że cena znów poszła w góre :/
Mama nadzieje że książka będzie trzymać poziom :)

ricky Skywalker> ja za revalation dalem tylko 17 czy 18 zl

Mogę się założyć o każde pieniądze, że kupie za niewiele ponad 20 zeta :P

Nareszcie książka spod pióra Zahna. Mam nadzieje ,ze dotrzyma poziomem innym jego powieścią SW.

Lorienjo -> a jak ty byś to przetłumaczył, mądralo? Rozumiem konstruktywną krytykę, ale twój komentarz po prostu wyśmiałem.

wg. mnie taka cena jest oznaką, że książki SW słabo się sprzedają.A książkę kupię,na pewno...

No fajnie. Ciekawe czy w mojej księgarni się pojawi ta księżka...oby...

Moze Amber bada rynek tymi zmianami cen, albo rzeczywiscie Zahn jest drozszy. Chociaz takie badanie jest lekko bez sensu z mojego punktu widzenia. I tak kupie, chocby 100zl kosztowalo...

Ricky! "Allegiance" jest już w miękkiej okładce, bo sam takowy egzemplarz mam. A tłumczenie tytułu... Cóż, "amberowskie"... Błe.

Dobra, raz na dwa miesiące można wydać 4 dychy :P To przesada, ale jak dają to brać :P
Co do okładki: całkiem ładna, zobaczymy jak będzie w realu :D
Nie mam w oryginale, bo uznałem, że nie będę kupował hc, a gdy miało wyjść w paperbacku, uznałem, że poczekam na tłumaczenie na język ojczysty :)

Ciekawe czym się kierują ustalając ceny.Na pewno nie jest tak,że jeśli przez pewien czas ceny były na mniej więcej tym samym poziomie to tak zostanie.A książkę kupię,bo kupuję wszystkie.

Kupilem za 22:P. Ksiazka fajna, chociaz w paru miejscach tak naciagana, ze az komiczna ;SPOILER


duch obi-wana przychodzacy do Luke'a i podajacy mu kod zamknietych drzwi :</SPOILER

też go lubię, więc pewnie kupię, ale jeszcze Nawałnicy nie mam także zobaczymy, ale i tak jest fajnie :D:D

Hehe. Ja radzę kupować u naszych zachodnich sąsiadów. :D. Ja tą książkę będę mieć za góra miesiąc za 5 ojro :)

To ja juz nie wiem, jakimi kryteriami kieruje się Amber, ustalając ceny książek. Bo na pewno nie liczba stron. "Nawałnica" - 320 stron, 29,80 zł. "Bezpośredni kontakt" - 320 stron, 34,80 zł. "Braterstwo krwi" - 376 stron, 34,80 zł. "Posłuszeństwo" - 376 stron, 39,80 zł. :/
Może nazwisko Zahn, każe tak windować ceny (przykład - inna książka tego pana, "Poza galaktykę" - 360 stron, cena 39,80 :/)?

A ja chyba znów zamówię w wersji "Allegiance" jak wyjdzie wersja miękkookładkowa. Dziś za "Revelation" zapłaciłem 20,60 zł. Jest różnica.

39,80zł? Chore. A już było tak pieknie... 29,80zł... :/

Książka sama w sobie raczej dobra, okładka niezła, tylko ta cena "trochę" przeszkadza. po paru tytułach wydanych za 3 dychy Amber znowu wraca do wysokich cen... oby nie na długo. Bądź, co bądź kupię:)

Hm.. Raczej sienie skuszę. 39zł, a czuję, że ta ksiażka nie przypadnie mi do gustu. NIe wiem skad ta supozycja, ale mam takie przeczucie. Może, gdy przeczytam opinie czytelników się skuszę... Poza tym Zahn stracił formę.. Raczej nei kupię.

Widać mamy lekką przerwę po Legacy, to nawet miło :). Chciałbym znaleść czas na przeczytanie "Posłuszeństwa" ;/.

39,80 zł? A miało być tak pięknie...

widać, że Amber stara się nadrabiać zaległości...

Hmmm. Zapowiada się ciekawie. Nie mogę się doczekać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.