Wojny Klonów

Wywiad z Georgem Lucasem na temat ''TCW''

Oficjalna


Podczas ShoWest 2008 George Lucas nie tylko pokazał klip z nadchodzącego filmu, ale również udzielił wywiadu, w którym mówił o "The Clone Wars", serialu aktorskim, swoich planach i nie tylko. Całość możecie przeczytać na stronie ComingSoon.Net, a poniżej prezentujemy wybrane fragmenty wywiadu.


ComingSoon.net: Jak bardzo nowy film animowany i serial będą pokrywać się z serialem „Clone Wars” Genndy’ego?
George Lucas: Cóż, serial Genndy’ego był eksperymentem przeprowadzonym z Cartoon Network (…) polegającym na próbie przełożenia „Gwiezdnych Wojen” na język animacji, a jego efekt nam się spodobał. Stwierdziliśmy, że wyszło to bardzo dobrze i poszliśmy o krok dalej, czym było stworzenie animowanego serialu „The Clone Wars”. Nie będą się one dużo pokrywać. Genndy stworzył większość animacji i historii do pierwszego, eksperymentalnego serialu, a w tym kontynuuję mitologię i zasady z filmów pełnometrażowych, więc jest to trochę inne. Serial jest bardzo podobny do filmów, pomijając animację. (…)

CS: Czy serial będzie długo pokazywany? Oczywiste jest, że potrzeba czasu by wyprodukować komputerową animację.
GL: Pracujemy nad tym od trzech lat. Ukończyliśmy już pierwszy rok (sezon), jesteśmy w trakcie drugiego. Napisałem rok trzeci. Spodziewamy się, że to potrwa przynajmniej pięć lub sześć lat.

CS: I serial aktorski pojawi się równolegle?
GL: Serial aktorski zapewne nie rozpocznie się przed 2010 rokiem. Pracujemy teraz nad nim (…).

CS: Skoro film jest przygotowywany specjalnie na duży ekran, to gdzie skończy się film, a zacznie serial?
GL: To tak nie wygląda. To jest film, ale zaczęliśmy od odcinków. Część z nich jest zamkniętą całością, inne historie są dwu-, trzy- czy czteroodcinkowe, nie będzie tam dramatycznych zakończeń odcinków. To nie jest serial w najnowszym stylu, jak „24”, „The Wire” czy inne seriale, w których musisz śledzić całość by zrozumieć co się dzieje. To jest serial odcinkowy w starym stylu. Oglądaliśmy go na dużym ekranie, wyglądał tak pięknie i wspaniale, że stwierdziliśmy „Hej, możemy zrobić taki film.” (…) I zrobiliśmy.

CS: Nie będzie napisu “Ciąg dalszy nastąpi” na końcu filmu, by skusić do zapoznania się z serialem telewizyjnym tych, co obejrzą film?
GL: Cóż, nie, ale serial zacznie się w październiku… pierwszego października… nie, jesienią. Jeszcze nie ustalono daty.(…)

CS: Zakładam, że serial będzie kontynuowany w tej samej skali, jaką ujrzymy na ekranie (…)?
GL: Tak, i to nadal będzie obraz panoramiczny, nawet w telewizji. Serial ma taką samą wartość, wygląda tak samo. Wszystko jest dokładnie takie samo.

CS: Wiem, że Anthony Daniels powraca by podkładać głos C-3PO, a czy są szanse, że pojawią się również i inni aktorzy, którzy mogliby użyczyć głosy swym postaciom w animowanym filmie lub serialu? Wiem, że wszyscy uwielbiają Franka Oza jako Yodę. Usłyszymy kogoś z nich?
GL: Nie, nie. Chodzi o to, że ponieważ to jest serial telewizyjny, czyli coś co trwa i trwa, więc nie nadaje się by przyjąć wielu aktorów z sagi.

CS: Trudno wtedy wszystko rozplanować.
GL: Tak, to niemożliwe. Ponieważ w telewizji jest to bardzo trudne. Praktycznie cały czas musisz być na zawołanie.

CS: Dużo się mówiło na temat miejsca, w które wpasowują się ten film i serial w „Gwiezdnych Wojnach”. Wiemy, że akcja „The Clone Wars” będzie się rozgrywać pomiędzy „Epizodem II” i „Epizodem III”, ale tam jest pewien ograniczony okres czasu, który można wypełnić. Czy wie pan, ile lat trwa ta wojna?
GL: Nie wiem. Nie jestem ekspertem od tego zagadnienia, ale kilka lat, dwa lub trzy (…).

CS: Czy sądzi pan, że dopuści innych do kontynuacji sagi po “Epizodzie VI” albo pozwoli by zamienili inne materiały w filmy?
GL: Ale po „Epizodzie VI” nie ma już historii. To jest historia Anakina Skywalkera i gdy Anakin Skywalker umiera, to ta historia dobiega końca. Nie ma historii Luke’a Skywalkera, to znaczy pomijając książki. Ale istnieją trzy światy. Jest mój świat, który ja wymyśliłem. Jest świat licencji, czyli książek, komiksów, tego wszystkiego, gier, to jest ich świat. I jest świat fanów, który również jest bardzo bogaty, ale nie zawsze się zazębia. Mam władzę nad swoim światem. Nie mogę odpowiadać za te pozostałe, ponieważ nie jestem w stanie za nimi nadążyć.

(…)

StarWars.com: Wygląda na to, że dostaniemy więcej postaci wśród klonów.
GL: Tak, zostaną nam przedstawione klony, których nie poznaliśmy w filmach. Teraz będą niczym główni bohaterowie i naprawdę znajdą się w centrum wydarzeń. Będzie można je rozróżnić i poznać, to będzie coś jak „Kompania Braci”, tyle, że z Jedi. (śmiech)Tagi: Anthony Daniels (210) Clone Wars (230) Genndy Tartakovsky (54) George Lucas (1043) The Clone Wars (1330)

Komentarze (106)

Na jakim kanale będzie pokazywany film wojny klonów

jak dacie nagrody to ja jeszcze mogę się wypowiedzieć na temat Lucasa i clone warsów i wogóle moge się wypowiedzieć;d chyba, że za milczenie też dacie nagrode;d

Kiedys na netgaming.pl byly akcje typu: "Cisniemy do 400/500/+". Kiedys wybuchla taka afera plotkarska, ze w minute przybywalo po 5 komentow. Przy 800 sie dopiero uspokoilo, ale tworcy serwisu obiecali nagrody dla osoby, ktora da 1337 komentarz. Wyobrazcie sobie wiec co tam sie wyrabialo :D. Wynik ostateczny komentow to chyba 2,5k. Niezle wtedy ludzi walilo, szczyt spamu i offtopu :D!

no to jak już Łedż popsuł, to teraz ciśniecie do dwustu!

ehh Uedrz bananie zepsułeś, miała być równa setka, ale nie, musiałeś... obrażam się.

No i mamy stówkę :] Od jakichś 40 komentów na to czekałem xD A teraz pączusie kochanie skończcie bitwę na torty i przerzućcie się na inny news :] Oficjalnie ogłaszamy koniec :P

ale fuks jestem pierwszy, chyba się rozpłaczę ze wzruszenia! Ps. Chciałbym przeprosić za mało odpowiedzilne zachowanie w ostatnich komentarzach, nie mogłem się powstrzymać by dociągnąć do setki.

Popieram odminne zdanie od odmiennego zdania,czyli mam zdanie co porzednio? Co za błędne koło, czy zna ktoś drogę do wyjscia? 99> finałowe odliczanie lol.

Yeleniu - i bardzo dobrze!! jakbyśmy mieli wszyscy takie samo zdanie to by było niesamowicie monotematycznie!!!:D Szanuje Twoje zdanie!!;p zwłaszcza, ze masz to zdanie inne niż reszta i nie wstydzisz się tego!!:D

ja mam inne zdanie. 97 koment.

cisniecie do setki!

Ptometeusz> Pamiętaj nigdy nie jest za późno na nukę. Jeszcze tylko pięć komen. i będzie 100. Może ktoś ma inne zdanie na ten temat? lol.

dzięki, właśnie się dowiedziałem co znaczy słowo "argument" :D

Tak sobie pomyślałam, ze moze nie wiesz co oznacza słowo argument: (wikiedia)stwierdzenie mające uzasadnić pewną tezę. na wszelki wypadek Teza: zdanie, założenie, twierdzenie, którego ma się dowieść....

problem w tym, ze Ty nic konkretnego nie piszesz... nie potrafisz odszukać tekstu, który Ty przeczytałes w moim komentarzu....ko którym ja nic nie wiem, nie potrafisz napisać ani jednego argumentu, który by poparł Twoje zdanie.... i Ty piszesz, ze nie chce Ci sie kłócić?? ty się nie kłócisz jak narazie, Ty próbujesz przedstawić swoją racje...problem w tym, że próbujesz...więc Ty się nie kłócisz...ty sie ciągle starasz;p

Niech ktoś jeszcze coś napisze, żeby dociągnąć do 100 komentarzy, bo mi sie niee chce już kłócić :P

i znowu się kłania....ŻE KTOŚ NIE ROZUMIE TEKSTU PISANEGO(Ptometeusz)czyli K...A CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM!!!! zacytuj chociaż (skoro nie masz argumentów czyli nawet nie wiesz o czym piszesz) gdzie napisałam że GL ma zawsze racje!!??

Ps. ptysiu> Twierdzisz, że ja nie mogę obejrzeć TCW, bo tobie coś nie pasuje? Hello, hello czy wszyscy są w domu?

Ptysiu> Twoje argumenty rozłożyły mnie na kwarki lol. Jeśli wiesz, o co mi chodzi. Na marginesie wiesz ile możesz pomieścić cząsteczek zwanych kwarkami w jednym atomie? Nie łam sobie głowy, bardzo dużo i to przez duże B.

Ptometeusz> Ja lubię EU, mimo to potrafię oddzielić je od twórczości filmowej. Nie mam z tym najmniejszego problemu, bo i tak uniwersum SW już dawno przestało być spójne, więc, po co tym się martwić. Może kiedyś to zrozumiesz i się z tym pogodzisz. Jednego pewnie (obym się mylił) się nie wyzbędziesz ZAZDRO$$$$$$$$$$$$$$$$$CI.

Darth GROM ----------> Nie próbuj dyskutować z kimś kto przez następne 9 miesięcy nie będzie mógł Ci odpowiedzieć :P
A ja stwierdzam, że to ty nie potrafisz niczego zrozumieć i tyle.
Na koniec powiem jeszcze ja połowicznie zgadzam się z Sheado - jeśli chodzi o kreskówkę to jestem przeciwny, bo ten okres jest już napchany do granic możliwości ( tak, przez EU)

Syfie Onana ups. Synu Onana, czy jak wolisz szeryfie Onana> Widzę, że w małej główce ciśnienie przekroczyło poziom dopuszczalny Lol. Jak sądzisz, czy mogłeś mnie przekonać, czy tok rozumowania pięcio latka ma siłę argumentu, pewnie się zdziwisz, ale nie, bo co ma wspólnego licencja EU z filmem, poza tematem przewodnim oczywiście, jak dla mnie to nic, bo to są dwa nie zależne światy, ale ty w swojej prostocie tego nie ogarniasz, bo czy pięciolatek może zrozumieć tak skomplikowane rzeczy, oczywiście, że nie? Mógłbym dalej cię przekonywać, ale na końcu i tak stwierdzisz, że czegoś nie rozumiesz, więc uprośćmy procedury i przyjmiemy, że nic nie rozumiesz, chyba, że rzutem na taśmę przeprowadzimy szybki test. Ile widzisz palcy? Cztery mówisz, nie pięć, nie zaliczyłeś, czyli wracamy do punktu wyjścia, czyli nic nie rozumiesz. Na koniec, twierdzisz, że twoja zgodność z wypowiedzią Shada to był żart, którego ja nie załapałem Lol, to idąc twoją pokrętną logiką pięcio wiesz, kogo, wnioskuję, że twoja opinia o EU i GL to też żart, co znaczy, że w sumie to się ze mną zgadzasz. No widzisz Onanie, jak wspólnie doszliśmy do tego, o czym mówiłem na samym początku i pamiętaj słuchaj się starszych, gdy czegoś nie łapiesz, a teraz wytrzyj nosek, bo ci smarki lecą, grzeczny chłopczyk. Ps. Szeryfie twój dowcip, jest cięty jak nagi tyłek pawiana Lol, a teraz biegnij odrobić lekcje & poćwicz.

Yeleniu- szkodza żeby 84 komentarze poszły do archiwium:P
Lara Notsil - Śmieszasz się, argumentować mi się nie chce, powiem jedynie, że jeżeli jak sama przyznajesz o EU wiesz tyle, że istnieje to nie mów, że Luca$ ma zawsze rację bo nie wiesz.

dajcie jakieś nowe newsy, żeby ten poszedł do archiwum :D

i nastepnym razem poprosze o argumenty na poparcie swoich przekonań!! bo argumenty typu, zebym sie nie osmieszała bo robie komus konkurencje, czy ze jestem ograniczona nie dzialają na mnie, ani na to zebym mogla napisac..ok macie jednak racje!! ARGUMENTY SĄ WAŻNE A NIE ZE MNIE WYZWIECIE/PRZEZWIECIE, CZY ZE STWIERDZICIE ZE MOJE IQ JEST NIZSZE NIZ ROZMIAR WASZEGO/MOJEGO BUTA!!!

No Mateczko Przenajświętsza!!!!!!! też uważam, że 6 lat to głupi pomysł wiele pomysłów GL nie przypadło mi do gustu!! ale do KU..WY nędzy jak możecie mówić, że koleś jest frajerem (wiem, że tak nie napisaliście dosłownie...ale wywnioskowałam, że takie macie o GL zdanie) bo w dupie ma to co napisane zostało w książkach i w komiksach (komiksów SW nie czytałam nigdy co do książek było ich tylko kilka, więc nie będę sie wypowiadać na ich temat, bo wiem tylko tyle, ze istnieją ;d). A wytłumaczcie mi tylko jedno DLACZEGO MA BRAĆ TO POD UWAGĘ!? To on wymyślił scenariusz, to on je nakręcił (na szczęście nie zawsze on stawał po drugiej strony kamery) i dlaczego swoją wizje ma skreślać tylko dlatego (od razu piszę, że nie wiem czy tak jest … ale po waszym zbulwersowaniu przypuszczam, że powstało już to), że ktoś już o WC napisał w książkach, w komiksach czy nakręcił fanowski film?? Jeżeli nie zgodziłby się na to, żeby ludzi pisali o GW to musiałbyś się zadowolić filmami i figurkami!! Co prawda GL nie byłby tak bogaty (tzn. przypuszczam), ale że koleś ma łeb na karku i wie jak zarobić to dał Wam/Nam możliwość czytania domysłów (bo trudno nazwać to wszystko inaczej …coś co nie wychodzi spod pióra Lucasa nie jest dla mnie … powtarzam dla mnie … "prawdziwą historia GW" tylko świetnym uzupełnieniem nieprawdziwej historii (ja wiem, ze GW nie są filmem dokumentalnym ale mam nadzieję, że się trochę wysilicie i zrozumiecie o co mi chodzi ), przez ludzi, którzy tak jak Lucas świetnie na tym zarabiają). Wiec jeżeli GL nakręca clone Wars po swojemu to ma do tego PRAWO, on wymyślił całą historie i on po tylu latach może wymyśleć i wojny clonów nie wpierając się nie czytając czegoś co nie zostało napisane przez niego!!!!

Darth GROM -> I co, moje argumenty cię przekonały? Żal.pl, niech nie rodzą takich, jak ty.

Darth GROM -> Ja i Ptometeusz jakoś nie zgadzamy się z tobą. No tak, niech se olewa EU, bo jest niezgodne z jego wizją, oczywiście! Ale on sam wydał licencje na EU i niech teraz nie olewa czegoś, na co sam wydał licencje i jest oficjalne! No wiesz, ja na jego miejscu zainteresowałbym się tym, co tworzę, a nie traktował to jako maszynkę do wyciągania szmalu, kasy, peelenów itd. A to, że zgadzam się z Shedaem, to był tylko żart. NIe znasz się na żartach? Niie, tylko my, n00by, rozumiemy prawdziwy humor, czyli to, co mówi SS, czy np. gadki o alkoholu (kto chce Mocnego Fulla? :D:P). pozdro&pocwicz

Onoma>Jak chcesz mogę tobie poświęcić uwagę. Fakt, że masz, jakie kolwiek odruchy to już jest dobrze, na początek możesz wymiotować, może później wyrobisz sobie jeszcze inne np. możesz popuścić w majtki lub trochę się posmarkać lol. Co do grubych nici, gdybym subtelnie użył cienkich to tacy zatwardziali malkontenci, jak ty nawet by tego nie dostrzegli, a co dopiero się nad tym zastanowili, wróć malkontent nigdy się nie zastanawia z góry ustala werdykt, ale, po co ja ci to mówię i tak, jak powiem, że 2x2=4 to ty powiesz 5 i tak w kółko. Na koniec odnośnie wypowiedzi Sheda "najlepiej niech nie wydają ani TCW ani serialu i niech skoncentrują się na książkach i komiksach.". Po co GL ma się koncentrować tylko na książkach i komiksach, skoro ma od każdej dziedziny odrębną firmę, która zarządza procesem produkcyjnym i posiada fundusze. Jak dla mnie to ci wszyscy, którzy twierdzą, że GL ich okrada z pieniędzy, i z tego powodu robią z niego człowieka, który nic tylko my$li, jak od was biedaczków wydusić pieniądze są malkontentami.

Darth GROM -> A weź może idź się pociąć. Twoje argumenty są tak grubymi nićmi szyte, że przed chwilą chciałem pawia puścić na twoje wypowiedzi. I zostaw Ptometeusza, bo to fajny kolo, fajnie przeklinający i fajnie dostający bana z tego powodu :D:P

I popieram Szedaa.

Jakoś nie napawa mnie optymizmem ten wywiad... TCW przez 6 lat? Skoro w pierwszym sezonie pojawi się uczennica Anakina i rodzina Jabby to co będzie potem?... Eh, tu już nie chodzi o to, że Lucas zabija EU(chociaż w sumie Asajj się pojawi, więc strach pomyśleć co się z nią stanie...), ale o to, że on zabija własną mitologię. Jak się widzi takiego Jabbę to nikt nie myśli o tym, że on ma syna, czy coś, albo jak usłyszał historię Vadera/Anakina po raz pierwszy, albo nawet obejrzał ROTS to nie sądził, że Anakin miał padawankę... Eh, EU średnio mi się podoba, ale to co Lucas ostatnio wymyśla to przegięcie pały...

Ps. Lara> Chyba czytasz mi w głowie bo w 100% się z tobą zgadzam.

Ptometeusz> Stwierdzam, że cierpisz na syndrom Polaka, chora zazdrość wraz z słomą wychodzi ci z butów. Nie chcę prawić morałów, jednak coś ci wytłumaczę, choć z punktu wiem, że z urzędu nie zrozumiesz, oszukany przez swoją podświadomość, ale do rzeczy zamiast zazdrościć GL nieprawdopodobnych umiejętności pomnażania dolarów, na swojej twórczości związanej z SW, które od zera sam stworzył, jeszcze raz powtórzę, od zera sam stworzył, zrób coś ze swoim życiem, najlepiej wymyśl dochodowy biznes, który zarazem stanie się twoim hobby życiowym i postaraj się zarazić nim rzesze ludzi, wtedy ty, jako ojciec stworzyciel będziesz miał wpływ na swoją wizję, {swoją drogą jestem ciekaw, jak byś się czuł, gdybyś był na miejscu GL, a tysiące zazdrośników z byle powodu obrażało cię, że jesteś stary buc i żądało byś abdykował, bo im twoja wizja nie pasuje} . Pamiętaj zawsze mierz się do lepszego od siebie, bo wtedy masz realną szanse się rozwijać. Niestety ty zamiast być produktywny wolisz wiecznie narzekać i się użalać, jaką to ci krzywdę wyrządził GL, bo priorytetem dla niego są trylogię filmowe, a nie książkowe EU. Jedynym, czym potrafisz się wykazać, to notorycznym zajadłym obrażaniem osoby, która zainicjowała w tobie hobby do SW, z takim podejściem zawsze będziesz przegrany, co z kolei powoduje w tobie zazdrość i koło się zamyka. Przemyśl swoje życie i pamiętaj, że oprócz nienawiści i zazdrości jest również kultura, tolerancja i co najważniejsze szacunek do innych ludzi, nawet, jeśli się z nimi nie zgadzasz. Ps. Jedynym kanonem są filmy, choćby z tego powodu, że były pierwsze tym samym tworząc podwaliny pod całe uniwersum SW.

Ptometeusz -> NIE IDŹ PLEASE!!
Lara Notsil -> Nie ośmieszaj się. To ja mam być najgłupszy :D:P

Lara Notsil ----> z czego ty się tak denerwujesz? I ponawiam prośbę o pisanie mniej porąbanych postów.
Sama mówisz, że GLU$ zajmuje się filmami. To niech się tymi filmami zajmuje, a nie EU psuje. Wiem, że licencje daje dla kasy, ale... tak trudno jest się tym zainteresować? Tworzy serial w mocno napchany okres, więc tym bardziej powinien się zainteresować.
A ta gadka z 3 światami dla mnie nic nie znaczy. Jak dla mnie kanon jest jeden i tyle.

ps.Idę sobie.

NIM ODPOWIESZ PRZECZYTAJ TEKST 3 RAZY POMYSL 5 RAZY PRZEANALIZUJ 2 RAZY I SIE WYPOWIEDZ!!!!!!!! Jak nie pomogło trudno się mówi i nie odpowiadaj;p

Lara Notsil--------> mogła byś pisać mniej porąbane posty? Bo takie to trochę ciężko się czyta.
Żeby coś jeszcze sensownego napisać... Co tu dużo gadać? Jak uważasz, że Luca$ kiedy mu się tylko zachce powinien olewać EU to nie ma o czym dyskutować, bo nie da się Ciebie przekonać. Ale twój post jest przynajmniej dziwny.
Chyba był odpowiedzią na mój, więc tak to traktuję. O co chodzi z tymi trzema światami? O to, że Lucas powinien w tej swojej kreskówce olać EU? Jeśli o to chodzi... to nie wiem co odpowiedzieć.

czytaj ze rozumieniem, to taka moja rada. nie nie akceptuje wszystkiego co robi GL, nie winszuje mu we wszystkim ALE ROZUMIEM ZE SWIAT FILM GL SWIAT FANO I SWIAT LICENCJE TO SA ZUPELNIE 3 ROZNE SWIATY!!!!!!!!!!!! FILM SW NIE POWSTAL NA PODSTAWIE KSIAŻKI CZY KOMIKSU, GRY CZY....PIOSENKI!!!!!!!!!! CALA RESZTA POWSTALA NA PODSTAWIE FILMU I DZIEKI GL MOZECIE CIESZYC SIE FIGURKAMI, GRAMI, KSIAZKAMI, KOMIKSAMI...BO DAL NA TO "POZWOLENIE" ON NIE MUSI WSZYSTKIEGO CZYTAC, OGLADAC....WYSTARCZY ZE MU POWIEDZA (NP) DZIECKO PANA X I PANI Y... UMIERA MOZE BYC?? A LUCAS MOWI MOZE BYC I WY SIE PODNIECACIE BADZ SZYKANUJECIE ZE DZIECIAK XY NIE ZYJE!!!!!!! JAKBY SIE NA TO NIE GODZIL TO BYSCIE WIDZIELI CALA MASKARADE...JAK SWINIA NIEBO!! GL NIE MUSI WSZYSTKIEGO CZYTAC I OGLADAC!! ON MA SWOJ FILM I JEZELI BEDZIE MIAL OCHOTE TO NAKRECI CO BEDZIE CHCIAL!! OD POCZATKU BYLO WIADOMO, ZE SAGA TO DZIEJE AS A NIE BOBA FETTM OBI-WANA CZY JACENA SOLO!!!!!!!!!!!!!! WIEC ZANIM SIE WYPOWIECIE PRZECZYTAJCIE TEKST 3 RAZY POMYSLCIE 5 RAZY PRZEANALIZUJCIE 2 RAZY I SIE WYPOWIEDZCIE!!!!!!!! NIE ON TWORZY KOMIKSY, KSIAZKI!!! I NIE MUSI WIEDZIEC JAK PRZEBIEGA TAM HISTORIA...ON ZAJMUJE SIE .... UWAGA NIE WIEM CZY ZROZUMIECIE.... FILMAMI!!!!!!!!

Ptometeusz -> Popieram.

Darth GROM i Lara Notsil ----> tiaa, Luca$ ma zawsze rację? Tylko, że to on dał licencję na EU. Skoro dał licencję, to jeśli tworzy serial tam gdzie EU "działa" to powinien to wepchnąć w wolne iejsce w czasie które przecież istnieje. A sądząc po tym wywiadziebędzie to olewał. Do cholery, przecież to on dał na to licencję! I teraz się przyznaje, że ma to wszystko gdzieś i zrobił to wszystko jedynie dla kasy. A to wkurza.
A po za tym jeśli pomyśleć, że całe EU z CW ma pójść do diabła to ja już nie chcę tego serialu. Mi też się wiele z EU nie podoba (komiksowe legacy na przykład), ale to nie jest powód dla którego Luca$ powinien wszystko olewać.
Tak więc powinien skończyć ze SW, bo tylko psuje.

Yuri> nie potrzebnie upraszczasz, bo gdyby postawić twojej tezie antytezę wyszłoby, że oświeceni ci, co ślepą nienawiścią krytykują GL.

Taa, tu jak zwykle wre dyskusja o SW i wszyscy piszą długie komentarze, a na forum są posty o dupie Maryni i same jednolinijkowce, a wypowiedzi na temat SW jak na lekarstwo...

Lara> Gramy w jednej drużynie. Dlaczego niektórzy tego nie rozumieją, co dla nas jest oczywiste? Bo każdemu z nich wydaje się, że jest neo GL, całe szczęście, że się im tak tylko wydaje, bo inaczej zamiast spójnego uniwersum, była by nieskończona ilość wersji alternatywnych wykluczających się nawzajem. Bart>, ale ty wolno łapiesz, Krzysztof to imię coś ci sugeruje, nic? Ćwicz dalej, trening czyni mistrza, tylko się nie przetrenuj, bo ci się w głowie zagotuje.

nie bez krytycznie ale rozumiem przynamniej zdanie "Ale po "Epizodzie VI" nie ma już historii. To jest historia Anakina Skywalkera i gdy Anakin Skywalker umiera, to ta historia dobiega końca. Nie ma historii Luke'a Skywalkera, to znaczy pomijając książki. Ale istnieją trzy światy. Jest mój świat, który ja wymyśliłem. Jest świat licencji, czyli książek, komiksów, tego wszystkiego, gier, to jest ich świat. I jest świat fanów, który również jest bardzo bogaty, ale nie zawsze się zazębia. Mam władzę nad swoim światem. Nie mogę odpowiadać za te pozostałe, ponieważ nie jestem w stanie za nimi nadążyć." i to, ze podzielenie swiata SW na 3 czesci nie jest niewiedza lucasa tylko switej racji!!!!!!!!!!!!!!

Bo jasnie oswieceni sa tylko ci co kazdy pomysl lucasa przyjmuja bezkrytycznie ?

GROM-- amen człowieku!! nic dodać nic ujać...niektórym się wydaje, że myśla że ich wizja jest najlepsza a ich pomysły fenomenalne...reszta ja tego nie widzi to musza byc albo ograniczeni albo czegoś nieświadomi!!

GROM --> przesadziła z kuracją hormonalną? Mam nadzieję, że u was to nie jest rodzinne :P

Ps.Uświdom to sobie wreszcie!

Bart> Moja siostra, ma 40 lat, 100 kg wagi, wąsa pod nosem, zarost na brodzie i na imię Krzysztof. Nadal jesteś zainteresowany? Jak nie to poćwicz lol. Phabious> problem polega na tym, że nie świadomie po przez twoją podświadomość wydaje ci się, że jesteś świadom tego, iż masz rację, więc świadomie cię zapewniam w zgodzie z moją podświadomością, że jej nie masz, mimo to, że twoja świadomość zapewnia cię, iż masz oszukana niestety przez twoją podświadomość. Wytłumaczę ci, dlaczego tak uważam, gdyby było tak jak twierdzisz to GL świadom swojej nie świadomości zmieniłby postępowanie, skoro jednak tego nie robi, znaczy, że jest świadom swojej wizji, która tobie nie pasuje, tyle tylko, że to twój problem.

GROM --> ćwiczę, ćwiczę całe życie. Jutro z twoją siostrą.

Jak nauczysz się czytać i zrozumiesz o co chodzi - zadzwoń.

Tylko problem w tym, że on jest świadomy tego, że wielu rzeczy nie jest świadomy :D

Coś za coś - jak chcemy mieć prężne, różnorodne i wielkie Expanded Universe to musimy się pogodzić z tym, że wiele rzeczy będzie się nawzajem zaprzeczało (od tego są zresztą retcony) i nieświadomy wielu z tych rzeczy GL będzie to psuł.

Nie chcę się zawieść, więc podchodzę do serialu aktorskiego na razie neutralnie. Czekam natomiast na The Clone Wars, bo zapowiada się dobrze (no, z wyjątkiem Ashoki, ale... jakoś to będzie - w końcu Christensena w EII musiałem przecierpieć).

Widzę, że trwa dyskusja na temat EU - moim zdaniem Lucas dobrze robi, że się odcina od EU. Niektóre książki są naprawdę bardzo dobre i stanowią wspaniałe uzupełnienie filmów (Labirynt Zła, Maska Kłamstw, noweliazacja RotS), ale EU obecnie brnie we wszystkie strony i coraz trudniej się jest w tym wszystkim połapać. No i kompletną pomyłką jest angażowanie tak wielu pisarzy w tworzenie EU...

Ps.Phabious> powiadasz, że "Cieszę się, że nie jestem jedynym, dla którego SW tracą cały swój urok", więc nie jesteś jedynym, poza fanami, którzy jak sądzę nie podzielają twojego poglądu, miliardy ludzi na całym świecie się tym nie interesują wystarczy, że dołączysz do nich, proste no nie.

Ptometusz i Phabious> Wam również tego życzę, chyba się nie gniewacie, nie no to super? Bart, ale się wysiliłeś, jak to niektórzy Bastionowicze mawiają poćwicz!

Ja tam sie ciesze że SW wraca na ekrany ale z szkoda że tak późno

dobra, dobra przesadziłem. Ale powinie dać sobie spokój z SW.

"Przynajmniej pięć lub sześć lat..."
Po co się rozdrabniać? Niech walnie od razu 10. Wg mnie Dżordż zaczyna przesadzać...
W takiej perspektywie planując, to się nigdy nie skończy. Ptometeusz ma częściowo rację, ale powiedział to trochę za ostro, bo nie musimy mówić od razu o umieraniu. Lucas powinien dać sobie spokój z czymkolwiek związanym z SW. Serial nie jest złym pomysłem, ale na tyle lat? To stanowczo za dużo. A jeszcze jak jest mowa o różnych wariacjach, to już w ogóle...

Cieszę się, że nie jestem jedynym, dla którego SW tracą cały swój urok.

Ptometeusz -> Nie żebym był chamski czy coś, ale za życzenie komuś śmierci powinno być przynajmiej ostrzeżenie. Człowieku, gdyby nie Lucas, to w ogóle nie byłoby SW. Ja wiem, że Lucas jest irytujący olewając EU i moim zdaniem mógłby się zainteresować rozwojem świata który sam stworzył. Ale to nie jest powód, by mu życzyć śmierci!

Hmm... George mówi, że Star Wars to historia Anakina Skywalkera, i nie przeczę, tak z pewnością jest. Tylko... Oglądając oryginalną trylogię można odnieść wrażenie, że wszystko jednak sprowadza się do Luke'a. Dopiero gdy obejrzy się części I-III, nabiera się stuprocentowego przekonania, że SW rzeczywiście traktuje o Anakinie.

W sumie koment raczej luźno powiązany z postem, ale czytając wywiad z Lucasem tak mi to przyszło do głowy. :D

logan -> jak dobrze pójdzie to dzisiaj.

Ptometeusz -> Słów brak po prostu na twój debilizm. Zastosuj się do swojego toku rozumowania i zrób coś dobrego dla Bastionu.

dochodzę do wniosku, że najlepsze co Lucas może zrobić dla tego uniwersum to umrzeć...

GROM jak zawsze zywo podchodzi do tematu :D.

GROM --> Nooooo ja jeszcze mam zamiar polecieć do tego sklepu w koszulce 'I love Ashoka'...

Chyba cię ***. Trochę spokoju bo żyłka pierdząca pęknie. Animacja może być lipą bądź nie. A zapowiedzi już są, więc nie ma się o co ciskać.

A jeśli ktoś kocha bezinteresownie GL to jego sprawa...

Ludzie! Poprzewracało wam się w głowach od EU. Czujecie się wyjątkowi, a zarazem oszukani, bo poświęciliście bardzo dużo swojego cennego czasu na czytanie książek z EU, a nie dobry GL ma to gdzieś, zaraz się rozpłaczę, czy ktoś was zmuszał do kupowania i czytania książek, sami nabijacie mu kasę w nieprzymuszony sposób, a potem macie do niego pretensje. Filmy, EU oraz twórczość fanów łączy wspólny temat, ale nie muszą być ze sobą ściśle powiązane, bo inaczej twórczość fanów można by od razu wrzucić do kosza, a jednak ludzie się tym interesują. GL stworzył to uniwersum i ma prawo robić z tym, co chce i ja go rozumiem, a to, że nie każdemu to się podoba to jego problem, może swoje zainteresowania przekierować na inne tory. Mnie też nie każde posunięcie GL się podoba, ale nie skocze z mostu, z tego powodu. Ludzie trochę tolerancji, a nie ślepej nienawiści. Jeszcze staną wam w gardle wasze smętne komentarze, jeśli się okaże, że serial będzie znakomity, a ja sądzę, że tak będzie. Założę się, że każdy z was pierwszy pobiegnie, taranując w sklepie ludzi, kupić serial na DVD, jak się ukaże. Ps. Żal mi was, z taką depresją długo nie pociągniecie, proponuję, więc załóżcie KOMITET ODRODZENIA STAR WARS, detronizujcie GL, zorganizujcie pieniądze, [jeśli sprzedacie książki i nowych nie będziecie kupować, zrobicie zrzutę to może wam starczy na krzesło reżysera] i sami nakręćcie prawdziwą wersję SW, wtedy ja przejmę waszą poprzednią rolę i zacznę ślepą zajadłą krytykę, ku mojej uciesze.

logan-> ja ci zrecenzuje ocena: 8/10 :D

kiedy bedzie recka revelation?

Bo szoł musi trwać dalej, ot co. Kasa to jedna rzecz, ale my też się liczymy. Gdyby nam się nie podobały książki, nie kupowalibyśmy ich i tym samym książki by nie powstawały. To samo z komiksami, grami i resztą stuffu. Podaż i popyt, prosta sprawa.

Vergesso---> dla kasy?

"CS: Dużo się mówiło na temat miejsca, w które wpasowują się ten film i serial w "Gwiezdnych Wojnach". Wiemy, że akcja "The Clone Wars" będzie się rozgrywać pomiędzy "Epizodem II" i "Epizodem III", ale tam jest pewien ograniczony okres czasu, który można wypełnić. Czy wie pan, ile lat trwa ta wojna?
GL: Nie wiem. Nie jestem ekspertem od tego zagadnienia, ale kilka lat, dwa lub trzy (…)."

Ten tekst mnie powalił XD Ja rozumiem, że Lucas olewa EU w wielu miejscach, ale żeby taka nieznajomość? Mógłby się od czasu do czasu zainteresować tym, jak rozwija się świat stworzony przez niego.

Mam też pytanie: Skoro Lucas olewa EU, to czemu w takim razie pozwolił innym twórcom, by pisali książki, komiksy itp.? Skoro ma tendencję do olewania EU, czemu po prostu nie zastrzegł Star Wars tak, by nikt poza nim i jego ludźmi nie mógł tego ruszać?

Ale cieszę się, że będą go długo nadawać :)

uuu ale bledow narobilam;/ ale jak to mowia madry nic nie powi glupi nie zauwazy;d

ksiazki to nabijanie kasy przez fanow...taka jest prawda. lucas nie musi wiedziec kiedy jaki epizod mial miejsce. nam mialo wystarczyc dawno dawno temu w odeglej galaktyce!!! tak jak mnie smieszy ze niby nowa nadzieja miala miejsce w latach O!!! a co to do wejscie w pewien wiek leii i luke robi znich nieprzymierzając Jezusa!!! zaraz pewnie mi napiszecie kim to ja nie jestem;p ale zastanowcie sie, lucas napisal scenariusz do filmow a nie ksiazek!! maszynka z pieniedzmi niezle daje rade. Ma racje ze swiat gw dzieli sie na jego tworczosc na tworczosc swiata ksiazek i fanow!!! jakby chcial umiescic jaka kolwiek date luckas to tak by zrobil a nie poslugiwal sie okresleniami typu okres wojen klonow, gdy anakin byl uczniem!!! opanujcie sie troch z ta krytyka wszystkiego co wydaje sie wam na pierwszy rzut oka nienormalne;p

no cóż, zawsze pozostanie nadzieja że ktoś szepnie "hej szefie, a czy przypadkiem w 40 ABY anakin nie był już martwy?"

Lipa, lipa, lipa. Widać że "Łukasz" nie dość, że sam nie zna się na własnych produkcjach (nie wie ile trwają Wojny Klonów 0.o), to widać, że kombinuje jak może byleby zarobić kasę (kilka sezonów?). Do tego czepia się jeszcze pisarzy twierdząc, iż "nie jest to mój świat". Porażka. Lucas schodzi na psy i to takie, co tylko chcą dostać (prawie) darmowe żarcie.

buuuuuuuuu. Co to będzie za gówno? Nie podejrzewałem, że Lucas jest aż takim idiotą.

Kurde, jak Lucas gada takie rzeczy to nawet największy optymista, entuzjasta TCW oraz/lub serialu aktorskiego zaczyna mieć wątpliwości... On jest gorszy nawet od 'mrocznego' Ricka.

Ja sie tam ciesze :D forma serialu to fajna sprawa ;)

CS: Dużo się mówiło na temat miejsca, w które wpasowują się ten film i serial w "Gwiezdnych Wojnach". Wiemy, że akcja "The Clone Wars" będzie się rozgrywać pomiędzy "Epizodem II" i "Epizodem III", ale tam jest pewien ograniczony okres czasu, który można wypełnić. Czy wie pan, ile lat trwa ta wojna?
GL: Nie wiem. Nie jestem ekspertem od tego zagadnienia, ale kilka lat, dwa lub trzy (…).


PADAKA


Dlatego powstają takie syfy jak NEJ i cała reszta, dlatego WK to skakanie wieśniaka po STAPach jak w jakieś durnej konsolowej zręcznościówce...

Kompanii nie skomentuję, bo dostanę bananem za wulgarność.

no cóż, lucas nie wie ile trwają wojny klonów, dobre :D czyli możemy się spodziewać serialu clone wars trwającego nawet do nowej nadziei :D

zapowiada się słabo, 6 lat? moda na sukces jakaś czy co?

Nadiru Radena-> dobre spostrzezenie, ale to ze Lucas nie wie nie jest najgorsze, widac w LucasFilm sa jakies dobre duszki, ktore podowiadaja poprawiaja jego robote, za jego plecami :D

Tak naprawde to ja sam nie wiem ile Wojny Klonow trwaly. Od -22 do -19 sa 4 lata, a wszedzie jet napisane ze tp 36 miesiecy. Skoro ja nie wiem, to dlaczego Lucas ma wiedziec?

A ja się dziwiłem, czemu Lucas tak rozpieprza EU... no to się dowiedziałem ... oO
a tak w ogóle to nie wierze, że to będzie w połowie dobre jak 'Kompania Braci' która jest serialem kultowym i tyle.

No to flanelowiec jak wszystko na to wskazuje wywróci okres wojen klonów do góry nogami. Pozostaje tylko olać tego twora...

Dash Rendar -> Seriale są w tej chwili na wyższym poziomie niż wiele wysokobudżetowych produkcji kinowych, więc ja się wcale nie dziwię, że SW idzie w serial. I bardzo dobrze, że tak się dzieje.

The One -> To już nie EU, ale elementarna wiedza o WŁASNYCH filmach. Nasuwa się więc pytanie: kto ustalił, że AotC jest w 22 BBY, a RotS w 19 BBY? Dotąd byłem święcie przekonany, że Lucas.

Czy wie pan, ile lat trwa ta wojna?
GL: Nie wiem.

To mnie po prostu zabiło :D Spodziewałem się, że wiedza Lucasa o EU jest ograniczona, ale żeby AŻ TAK?! :D

A czy ktoś w ogóle wie, czy ten film kinowy wyjdzie gdzieś poza USA?

Cały czas jestem zdania, że inwestycja w seriale to upadek mitologii SW. Dajcie E VII-IX to dzyskam wiarę.

ale to będzie gówno...

z tego wywiadu można wywnioskowywać jedno: Lucas będzie olewał EU w The Clone Wars.

"to będzie coś jak "Kompania Braci", tyle, że z Jedi. (śmiech)"
Chyba troche przesadził :P "Kompania Braci" to po prostu klasyk wśród seriali heh, wątpie zeby GL udało sie stowrzyć coś równie pięknego i trwałego, chociaz talentu mu nie brakuje ... no cóż pozostaje jedynie żywić nadzieje ze wykreuje nam przynajmniej podobny obraz SW.

"To nie jest serial w najnowszym stylu, jak "24", "The Wire" czy inne seriale, w których musisz śledzić całość by zrozumieć co się dzieje. To jest serial odcinkowy w starym stylu."

...


<nie komentuje bo i tak każdy zna jego zdanie>

Akurat kto to Jacen to Lucas wie, bo nie pozwolił go zakatrupić w NEJ - zamiast niego 'pod topór' poszedł Anakin Solo.

Z tą "Kompanią Braci" to Lucas mocno walnął, ale dobicie choćby do pięt najlepszego miniserialu w historii to coś leżącego w sferze niemożliwych do spełnienia marzeń. No chyba,że scenopisarze się naprawdę, ale to naprawdę postarają - i Lucas im pracy nie zniszczy, w co wątpię.

"to będzie coś jak "Kompania Braci", tyle, że z Jedi."

OBY!!! TO BYŁO BY WSPANIAŁE!!!

***

A co do Lukasa... Hmmm... wiedza na temat EU pewnie gówniana - ciekawe czy wie kto to Jacen Solo, Darth Malak albo Nom Anor...

Bakuś -> A ile Lost już leci? Przepraszam jeżeli się mylę, ale chyba minęły już cztery lata od premiery, a dopiero jesteśmy na początku 4 z 6 sezonów.

Dobry jest ten tekst "Czy wie pan, ile lat trwa ta wojna?" GL: "Nie wiem". Zabójcze.

Well, każdy ma jakieś marzenia. Ja tam się cieszę, że SW wracają na ekran, nawet mimo obaw o ich jakość. Double Heh.

Oj Lucas, Lucas znowu kombinujesz!Zamiast dwóch projektów skupiłbyś się na jednym bo stracisz rachubę miejsca i czasu.No i usuń tę Aszczohę z TCW!Błagam!

Gunfan - może chodziło mi ogólnie o całą machinę papcia Luca$a? Hm? Heh.

Gdyby miał trwać 5 lat to byłoby to naprawde zaskakujące jak dla mnie

Ja tam się cieszę, że GL nie ma ochoty ruszać czasów po-RotJ. I tak już dość się tam dzieje, z Thrawnem i Juzkami na czele.

Shed, znaczy kto ma się skoncentrować? Lucasfilm? Heh.

"więc nie nadaje się by przyjąć wielu starych aktorów."

A młodych aktorów przyjmie? A niepełnosprawnych? A homoseksualistów?

najlepiej niech nie wydają ani TCW ani serialu i niech skoncentrują się na ksiązkach i komiksach.

Nie wczesniej jak 2010??!! Miał byc w 2009... no ale coz... szkoda :-(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.