TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW: twórcy o odcinku 1 i 2

2008-10-04 00:12:45 StarWars.com

Aby odpowiednio wprowadzić widzów w serial "The Clone Wars" oficjalna zaoferowała wiele ciekawostek, a jedną z nich są wypowiedzi autorów serialu o konkretnych odcinkach. Jak pisaliśmy już serial zacznie się od dwóch odcinków, dajmy twórcom wypowiedzieć się o ich produkcjach.

Ambush:

W premierowym odcinku pod tytułem "Ambush" reżyser David Bullock (“Justice League: The New Frontier”) i scenarzysta Steve Melching (“The Batman”) przypomną o Yodzie znanym z "Imperium kontratakuje". W tym odcinku Yoda i trzech szturmowców-klonów muszą odeprzeć złowrogą zabójczynię Ventress na usługach Dooku i jej liczną armię droidów bojowych, aby dowieść, że Jedi są wystarczająco silni, aby ochronić planetę strategiczną dla wojny, oraz utrzymać traktat Republiki.

"Chciałem przypomnieć część tego łobuzerskiego humoru Yody z Epizodu V, ale przenieść go w czasy Wojen Klonów, kiedy musiał dowodzić trzema żołnierzami w desperackiej sytuacji" mówi Melching. "Yoda stał się bardzo poważną postacią w Epizodach I do III, pomyślałem sobie, że nastąpiła świetna okazja, żeby pokazać jego mądrą i zabawną stronę, równie silnie jak tą dowódcy i wojownika".

Podczas gdy Melching pracował nad tekstem, Bullock i główny reżyser Dave Filoni skupiali się na podniesieniu jakości scen akcji, oraz zapewnieniu, że niewielkie rozmiary Yody, nie przeszkodzą w pokazywaniu intensywności scen bitewnych. Bullock bardzo dziękował innemu reżyserowi Robowi Colemanowi, który zaoferował kilka porad w jaki sposób pokazywać Yodę, aby nie zmieniać jego wizerunku. Coleman pracował jako szef animacji przy Epizodach I-III i był odpowiedzialny za słynny pojedynek Yody i Hrabiego Dooku. Kiedy rysowałem storyboardy scen walki w odcinku "Ambush" Rob (Coleman) powiedział mi, że George (Lucas) lubi kiedy Yoda najpierw zachowuje się spokojnie i powściągliwie, a zaraz potem staje się "sprężysty". Cały odcinek jest dobrą mieszanką psotnego Yody z "Imperium kontratakuje", trochę poważnych, refleksyjnych momentów i trochę Yody w stylu ninja. No i przyjdzie mu skopać kilka tyłków."

Bullock przyjął zadanie wyreżyserowania odcinka "Ambush" z wielkim szacunkiem. "Jestem bardzo dumny, że było dane mi reżyserować ten odcinek, wiedząc, że to 'odcinek Yody'", opowiada Bullock. "Z początku odcinek nie miał nawet tytułu, przez wiele miesięcy nazywany był po prostu odcinkiem Yody. Każda szansa pracowania z ważnymi postaciami ze Star Wars jest radością, ponieważ mamy możliwość dalszego opowiedzenia ich historii, ale jest też nieco przerażające, ponieważ wiemy, że to co zrobimy musi być dobre, inaczej fani tego nie kupią".

Temat na forum.


Rising Malevolence:

W drugim odcinku Jedi będą musieli zmierzyć się z przerażającą nową bronią Separatystów, którą włada Generał Grievous. W "Rising Malevolence" atak niezwykłej śmiercionośnej broni pozostawia statek Mistrza Jedi Plo Koona i jego szturmowców-klonów na pewną śmierć, a jedyną szansą na nadzieją ich będą Anakin Skywalker i Ahsoka Tano. Wtedy młodzi Jedi odkryją, że statkiem włada sam Grievous.

Odcinkiem zajął się główny reżyser całego serialu Dave Filoni, scenariusz napisał Steve Melching. "Rising Malevolence" zaprezentuje kilka ważnych debiutów serialowych, przede wszystkim pojawienie się po raz pierwszy Mistrza Jedi Plo Koona, Generała Grievousa, oraz jego złowrogiego okrętu "Malevolence". Ponadto po raz pierwszy w serialu pojawią się Anakin Skywalker i jego padawanka, Ahsoka.

Plo Koona widzieliśmy wszyscy w Epizodach I, II i III, ale jego postać można było tam oglądać, tylko przez kilka chwil. Mimo to, podobnie jak Boba Fett stał się ulubieńcem wielu fanów po "Imperium kontratakuje", Filoni zakochał się w postaci Plo Koona. To właśnie tą postać niemal nieznanego Mistrza Jedi wybrał jako pierwszy z projektów rozwijania postaci. "Bardzo lubię wygląd Plo Koona, podoba mi się też, że jest Mistrzem Jedi" mówi Filoni tłumacząc się ze swojej fascynacji tą postacią. "Jak wielu fanów Star Wars, zawsze zastanawiałem się jacy są Jedi, a Wojny Klonów dały nam możliwość odpowiedzi na to pytanie".

Melching opowiedział, że on, Filoni, oraz główny scenarzysta Henry Gilroy pracowali ciężko, aby dobrze uchwycić charakter Koona, a jednocześnie zaprezentować szersza perspektywę wizerunku Jedi. Co więcej w odcinku "Rising Malevolence" odkryli też ważne więź między Plo Koonem, a Ahsoką Tano, uczennicą Anakina. "Mieliśmy możliwość sprawdzić zarówno osobowość Plo Koona, jak i rozbudować postać Ahsoki, pokazując ich więź, oraz olbrzymią lojalność Anakina i Ahsoki wobec innych Jedi. Oni dobrze wiedzą, że Plo został osamotniony i może już nie żyć, ale dopóki jest szansa, że żyje, nie przestaną go szukać. Muszą zboczyć ze swej misji, żeby go ratować, ale przede wszystkim nie mogą ryzykować zaprzepaszczenia ich misji."

Odcinek zawiera szereg scen, w których Plo Koon i niewielka grupa klonów muszą przetrwać w zniszczonej kapsule ratunkowej, co, jak tłumaczy Melching, pozwala na przedstawienie przemyśleń, wrażliwości i unikatowych cech każdego szturmowca-klona."Klony to armia jednej postaci, przecież są tym samym człowiekiem. Jednak ich doświadczenia wojenne sprawiają, że są różnorodni, a to wpływa na ich relację z innymi klonami, oraz z przywódcami Jedi. Wszyscy wydają się być tacy sami, ale tak naprawdę mają różne osobowości, a my pracowaliśmy ciężko aby pokazać jak myślą. To pomaga zdefiniować każdy odcinek. W końcu to klony są podstawą w tej wojnie."

Temat na forum.

TAGI: The Clone Wars (1377) Twórcy o odcinku (50)

KOMENTARZE (15)

 • RodzyN jr.2008-10-06 15:22:51

  Własnie obejrzałem oba odcinki :D No poprostu cos pięknego. :D Najfajniejszy moment w e02 jak Plo Koon i jego klony zauwarzaja inna kapsule i zaraz widza tylko trupa w srodku , ktory dryfuje w kosmicznej próżni. :D:D To jest to. W dwóch 22:00 min. odcinkach jest lepiej niz w pilocie. Juz nie moge sie doczekac kolejnych :D

 • Darth Extination2008-10-05 20:15:18

  wow szczere wow....naprawde świetne..inaczej to sobie wyobrażałem..ale e01 mnie rozniosło..cała esencja,mądrość i potega Yody zawarta w 22 minutach....świetna muzyczka..bosko
  e02 tez zaskakuje widok jak z krążownika GG zostaje wystrzelon ładunek jonowy..łezka sie w oku kręci..i nareszcie Mistrz Plo Koon...<orgazm> <hahaha> zawsze chciałem go zobaczyc dłuzej niz kilka sekund na ekranie...i dostałem...klimacik e02 tez cudny...szczególnie widoki kapsuł i droidów jak ich morduja coś wspaniałego...może to dziwne ze facet w moim wieku sie zachwyca bajkami..ale cóż..w każdym z nas jes małe dziecko :D

 • Darth Raptor2008-10-05 16:45:43

  No jak bedziecie miec odcinki to mi tez mozecie wysłać xD

 • Sizar2008-10-05 09:39:21

  Urzeklo mnie to piękne ...hmmmm .... Yody w pierwszym odcinku i jego łobuzerstwo rodem z ESB... a i historia Plo Koona niczego sobie, mroczna i z "ofiarami". W drugim odcinku tajna broń Seperatystów, cos mi przypomina gdzie ja to widziałem :)? w ANH ? :) .. warto ogladac serial ten ...hmmmm.

 • logan2008-10-05 00:06:51

  pierwszy odcinek jest bomba
  yoda jest po prostu najlepszy

 • Qui-Gon Danio2008-10-04 22:18:12

  zajefajne te odcinki, czy lepsze niż pilot kinowy to ocenie po całym serialu.

 • Ren Kylo2008-10-04 17:13:17

  Oba odcinki są lepsze od filmu kinowego.:)

 • Aldebar2008-10-04 15:22:58

  jeśli utrzyma się tendencja wzrostu jakości ocinków to bedę wniebowzięty ;) jak na razie serial prezenuje się całkiem klimatycznie. i co najważniejsze: dzięki niemu będzie poznać nowe planety i postaci (osobiście nudzą mnie już opisywane w książkach Coruscant, Tatooine, Bespin i cała 'filmowa' reszta. troche odmiany się przyda)

 • Dave2008-10-04 15:22:00

  Hm, bardzo ciekawie się zapowiada czekam z niecierpliwością na p0lską wersję. Twórcy niech rozszerzają biogarfie postaci dalszoplanowych. Np: Kita Fisto, Voolvifa Monna, mego ulubnieńca. Czekam na nowe odcniki.

 • ogór2008-10-04 14:05:03

  Ja tez lubie bardzo Plo Koona:) Więcej historii bohaterów drugo-, trzecio- czwartoplanowych w Wojnach Klonów ! Wtedy to bedzie bardziej ciekawe. P.S. Odcinek drugi lepszy :)

 • Pies_Yuki2008-10-04 14:04:48

  Jeśli ktoś bedzie miał odcinki bardzo proszę o kontakt pies.yuki@gmail.com
  Ja nadal liczę na Torrenta i Youtuba...

 • Nestor2008-10-04 12:21:07

  Fajny news.

 • Darth GROM2008-10-04 02:08:32

  Nareszcie, jeszcze parę godzin i oglądamy!

 • Ren Kylo2008-10-04 00:32:07

  Trzeba będzie obejrzeć aby zweryfikować twierdzenia twórców serialu.

 • Apophis_2008-10-04 00:18:10

  Brzmi BARDZO zachęcająco! :D
  Oby JediAdam wypuścił do obu odcinków napisy już jutro :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..