Książki

Tytuł trzeciej części ''Dartha Bane'a''

starwars.com

Strona oficjalna ujawniła dwie rzeczy, dotyczące nadchodzących książek. Pierwsza z nich to tytuł zapowiadanej na koniec roku trzeciej części przygód Dartha Bane'a i jego uczennicy Zannah.

Tytuł ów brzmi "Darth Bane: Dynasty of Evil".

Temat na forum.Kolejna informacja to streszczenie drugiego tomu serii Fate of the Jedi, noszącego tytuł "Omen", a napisanego przez Christie Golden. Książka ukaże się 23 czerwca br.

Oto ono:

Spoiler: Zakon Jedi przechodzi kryzys. Przeobrażenie się Jacena Solo w Dartha Caedusa, rzuciło cień na tych, którzy używają Mocy w dobrych i słusznych celach. Zarzuty postawione Luke'owi spowodowały, że udał się on na dobrowolne wygnanie. Natasi Daala, obecna przywódczyni Sojuszu, wykorzystuje swoją niechęć do Jedi, by podważyć zaufanie do Zakonu w społeczeństwie.

Nie mogący wtrącać się w sprawy Jedi Luke wyrusza na wyprawę, mającą na celu odkrycie prawdy i sił stojących za przejściem Jacena na Ciemną Stronę. Oznacza to wyruszenie do Kathol Rift i dogadanie się z obcą rasą, która chce zarówno zniszczyć przybyszów z innych światów, jak i rozmawiać z nimi. Tymczasem na Coruscant Jysella Horn, rycerz Jedi, walczy z tym samym tajemniczym otępieniem, które "zaraziło" jej brata, Valina, i próbuje uwolnić się z rąk policji Daali.

Han i Leia walczą z obłąkanym Jedi, zdecydowanym na wszystko. Nawet Wielki Mistrz Kenth Hamner wydaje się uginać przed żelazną wolą Daali - za cenę całego Zakonu.

Ale nadchodzi kolejne niebezpieczeństwo. Wiele wieków wcześniej statek Sithów rozbił się na nieznanej, niezbyt zaawansowanej technologicznie planecie, a rozbitkowie, w ciągu stuleci jakie minęły, utworzyli nowe rodziny i było ich coraz więcej. Również Ciemna Strona, której używali, odrodziła się. Nadchodzi czas, kiedy owo zaginione plemię Sithów wyruszy na podbój galaktyki, wypełniając swoje przeznaczenie jako zdobywcy i władcy. Tylko jedna osoba stoi na drodze do ich przeznaczenia - nazwisko to zdradziła im Moc, a brzmi ono: Skywalker.
Koniec spoilera.

O FotJ rozmawiamy w tym miejscu.Tagi: Drew Karpyshyn (90)

Komentarze (18)

Darth Bane- nie mogę się doczekać...
A co do "Fate of the Jedi"... Muszę ukończyć najpierw 9 tom Dziedzictwa (jutro zaczynam czytać)... Bo najprawdopodobniej zapowiada się kolejna 9-tka.

Łojej, znowu odrodzeni Sithowie. Jaka miła odmiana po kolejnych obcych rasach i wewnętrznych buntach zeszłej dekady... Po raz piąty.

Hamner GMem.. moje marzenia się spełniają :D

Bane boski. No ale to wiadomo xD

Dynastia Zła. Hmh...

Fate of the Jedi II... nawet, nawet, ale nadal czegoś brak.

Jaki tam Hamner, tytuł Wielkiego Mistrza powinien należeć się Katarnowi :D
:P
Heh, a mówiąc na poważnie, zapowiada się całkiem interesująco, chociaż jak służnie zauważył Louie, ostatnia część akapitu nie nastraja optymizmem. Pożyjemy, zobaczymy :P

Ostatni akapit spoileru bardzo mi się nie podoba. Byłem nastawiony na książkę 'przygodową', a tu zaś [SPOILER]inwazja. Mam tylko nadzieje, że będzie jakieś nawiązanie do komiksów - ten statek mógłby się rozbić np. podczas wielkiej wojny nadprzestrzennej.[/SPOILER]

najpierw niech wydadzą po polsku drugą część :P

Obie książki zapowiadają się znakomicie, ale jak to w Polsce przyjdzie nam poczekać na tłumaczenia ze 2 lata.:(

Hammer Wielkim Mistrzem?
Ale się porobiło...

dynastia zła niezły chyba dobrze przetłumaczyłem

I have bad feelings about this...
Im chyba naprawde brakuje pomysłów. SW powoli zaczyna byc nudne - widać, że szalejąca komercja :-/

Szczerze mówiąc, to 9 tomów po Dziedzictwie Mocy, to takie Dziedzictwo Mocy II, tylko że fabuła o wiele gorsza. No zobaczymy, jak to będzie, mam nadzieję, że w tej serii główną postacią będzie Ben Skywalker, Alana itd., bo to w końcu najmłodsze pokolenie. I że wreszcie będą jakieś konkretne powiązania z serią Legacy (nie czytałem Dziedzictwa Mocy, tak więc, nie wiem ile ich tam było, ale z tego co czytałem o tej serii, to niewiele.)

To będzie ciekawe,ten Skywalker to...

FotJ <3 !

FotJ zapowiada się smakowicie.

No, no, no... Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ciekawe o którego Skywalkera chodzi - bo chyba nie o tego 70-letniego grzyba? ;P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.