TWÓJ KOKPIT
0

Akolita

Pierwsze reakcje po pokazach prasowych „Akolity”

2024-05-24 20:29:13

Premiera prasowa pierwszych odcinków „Akolity” za nami, a co ważniejsze, zniesiono właśnie embargo na pierwsze recenzje. Ciekawostka, części recenzentów pokazano tylko dwa odcinki, innym cztery.

Jedni piszą, że czuje się klimat oryginalnej trylogii, a przy tym czegoś nowego. Inni, że wciąga, nawet jak się nie jest fanem sagi. Podobno udało się pokonać nawet fatygę, która trawi sagę. Chwalono też pojedynki.

Są też recenzje mniej pochlebne. Choćby taka, że serial rozkręca się z odcinka na odcinek, ale nie od początku, a osoba jeszcze nie kupiła tego serialu. Lub mają po prostu mieszane uczucia.

To oczywiście krytycy, zobaczymy jak serial ocenią widzowie, którzy muszą poczekać jeszcze niecałe 2 tygodnie.
KOMENTARZE (12)

Akolita

O inspiracjach i powstawaniu serialu „Akolita”

2024-05-23 19:38:30

Leslye Headland będąca showrunnerką serialu „Akolita” udzieliła wywiadu dla Den of Geek w którym wypowiadała się między innymi na temat inspiracji z których czerpała przy powstawaniu serialu.

Leslye wspomniała, że krążyła wokół wykorzystania Dartha Bane'a lub wspomnienia jego imienia - ostatecznie nie robią tego w pierwszym sezonie, ale jest on elementem dziedzictwa serialowych użytkowników Ciemnej Strony. W Legendach widziała rzeczy, które chciała w pewien sposób użyć w serialu - czuła, że będą interesujące, nie tylko dla historii ale również dla niej jako fanki. Taką inspiracją, która szczególnie do niej przemawiała była Darth Traya z gry Knights of the Old Republic II: Sith Lords.

Na to aby zobaczyć jak przełożyło się to na serial przyjdzie nam poczekać jednak jeszcze kilka dni, a tymczasem mamy kolejny filmik promocyjny - tym razem o powstawaniu serialu.


KOMENTARZE (3)

Akolita

Nowe filmiki promujące „Akolitę”

2024-05-22 21:35:07

Kolejny dzień, kolejna promocja serialu „Akolita”. Tym razem dostaliśmy dwa krótkie filmiki z których jeden skupia się na samej walce, a drugi zawierający różne sceny wspomina wątek fabularny wokół którego ma się toczyć akcja. Pozostaje nam oglądać i czekać na premierę, która będzie 4 czerwca (w naszej strefie czasowej w nocy z 4 na 5).
KOMENTARZE (30)

Akolita

Sol z Jedi, czyli dokument o jednym z bohaterów „Akolity”

2024-05-21 21:59:40

Promocja „Akolity” rozkręca się w najlepsze. Teraz przyszła pora na przedstawienie nowych bohaterów. Na mediach społecznościowych oficjalnej pojawił się krótki filmik o mistrzu Solu. Co prawda więcej jest o tym jak w tę rolę wcielał się Lee Jung-jae, ale to już inna kwestia. Na temat pracy nad serialem i pracy z aktorem określanym jako JJ, wypowiedzieli się Amandla Stenberg, Carrie-Anne Moss oraz twórczyni serialu Leslye Headland.Tymczasem z innych plotek, wygląda na to, że teoria o bliźniaczej siostrze Mea znalazła potwierdzenie bądź przynajmniej nowe pożywienie dla tych plotek. W jednej z reklam jest wspomniana postać imieniem Osha. I podobno to jest właśnie druga z bohaterek (ta dobra), w którą wciela się Amandla. Zobaczymy na ile te plotki się sprawdzą a na ile są warte funta kłaków.

Na „Akolitę” musimy jeszcze poczekać kilkanaście dni.
KOMENTARZE (3)

Akolita

Muzyczna promocja „Akolity”

2024-05-20 20:27:30

Amandla Stenberg jest bohaterką nadchodzącego serialu „Akolita”. Okazuje się, że jest nie tylko aktorką ale i skrzypaczką, która uwielbia muzykę Johna Williamsa. Wykorzystano więc tę niebywałą okazję i w ramach promowania zbliżającej się premiery serialu mamy możliwość zobaczyć i posłuchać jak Amandla gra.


KOMENTARZE (8)

Akolita

„Akolita” z reklamami i drugim sezonem?

2024-05-18 09:31:33

Kampania „Akolity” trwa w najlepsze. Mamy nowe spoty, plakaty, billboardy. Ale też informacje. Najważniejsza z nich jest taka, że scenarzyści już się zabrali za drugi sezon. Czy dostał on zielone światło? Tego jeszcze nie wiemy, pewnie wszystko okaże się w czerwcu, gdy serial trafi na Disney+. Ale na razie nie tracą już więcej czasu.

Major New Footage The Acolyte Promo Spot
byu/zcure inStarWarsLeaks


Z innych wieści Entertainment Weekly rozmawiało z Amandlą Stenberg na temat jej intensywnego treningu. Przyznała, że była wrzodem na tyłku dla producentów, głównie dlatego, że aktorka ma analityczny umysł, i ma potrzebę wiedzieć wszystko, rozumieć, analizować i zadawać pytania. A jeśli chodzi o „Gwiezdne Wojny” to ona ma po prostu hopla. Jedną z wątpliwości było to, że trenowała mniej tygodni niż Hayden Christensen. Pytała więc, czy to w porządku. Powiedzieli jej, że ma tu pod ręką swojego mistrza sztuk walki i to wyjdzie dobrze. I faktycznie jak twierdzi aktorka, widziała ona postępy. Z czasem to, co ćwiczyli mogli wykonywać zdecydowanie szybciej i bardziej intensywnie.

„Akolita” zadebiutuje na Disney+ już 4 czerwca.
KOMENTARZE (16)

Akolita

Nowy spot z „The Acolyte”

2024-05-12 17:59:50

Tydzień temu mieliśmy okazję zobaczyć finałowy zwiastun serialu „Akolita”. Tak jak w przypadku poprzednich seriali jednak zwiastun to tylko część promocji, a wraz ze zbliżającą się datą premiery będziemy otrzymywać kolejne spoty prezentujące nowe ujęcia/sceny. Pierwszy z takich spotów pojawił się wczoraj na oficjalnym kanale Star Wars na Youtube. Premiera serialu odbędzie się 04.06 co oznacza, że w ciągu następnych trzech tygodni możemy się spodziewać jeszcze co najmniej kilku podobnych materiałów.


KOMENTARZE (10)

Akolita

Nowy zwiastun „Akolity"

2024-05-04 17:39:24

Dziś z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen, oficjalna strona Star Wars opublikowała nowy zwiastun „Akolity". Zapraszamy do obejrzenia:Przed paroma minutami dodano zwiastun z polskim dubbingiem:Premierę dwóch pierwszych odcinków zaplanowano na czwartego czerwca.

Dodatkowo zaprezentowano kolejny plakat:Temat na na forum.
KOMENTARZE (11)

Akolita

Koreański spot do „Akolity”

2024-04-29 17:08:37

W sieci pojawił się południowo-koreański spot do serialu „Gwiezdne Wojny: Akolita”. Warto zwrócić na niego uwagę z jednego podstawowego powodu. Widać w nim między innymi Neimoidianina, którego nie było na oficjalnym zwiastunie. Prawdopodobnie to ten sam, którego pokazano na zwiastunie pokazanym na Star Wars Celebration. Oprócz tego w promocji bierze udział koreański aktor Lee Jung-jae, który gra w serialu mistrza Sola.Jeśli chodzi o promocję serialu, to powinna ona nabrać tempa. Ten tydzień będzie obfitował w gwiezdno-wojenne wydarzenia. „Mroczne widmo” wraca do kin, „Parszywa zgraja” się kończy i gdzieś w tym wszystkim pojawia się „Akolita”. Premiera serialu już w czerwcu.
KOMENTARZE (2)

Akolita

„Gwiezdne Wojny: Akolita” – polski tytuł

2024-04-27 12:55:58

Premiera serialu „Gwiezdne Wojny: Akolita” zbliża się wielkimi krokami. Jak widać mamy już polski tytuł. W sieci jest też dostępny zwiastun z polskimi podpisami.Leslye Headland ponownie zachwala „The Acolyte”, ale nie tylko ona. Pomaga jej w tym jej żona i aktorka, grająca w serialu Rebecca Henderson. Henderson wciela się w postać Vernestry Rwoh. Powiedziała, że Vernestra jest jakieś 100 lat starsza od momentu gdy ukazywały ją inne media. Użyłaby słowa „skryczybyk”, ale nie jest ono do końca adekwatne w tym kontekście. To bardziej szanowana mistrzyni Jedi, która jest starsza i widziała niejedno. Ma też swój purpurowy miecz, który zmieniła na bicz świetlny. Niektórzy sugerują, że w ten sposób Henderson potwierdziła jego obecność na ekranie.Headland natomiast mówiła o zdjęciach, za które odpowiada Chris Teague. Rozmawiała z nim dość długo i miał się inspirować zdjęciami z klasycznej trylogii zwłaszcza w kontekście ukazywania świata budowanego, podczas gdy Epizod I był inspiracją przy tematyce prezentowanej. Leslye przyznała też, że chciała eksplorować uniwersum i jest tu sporo nawiązań do oryginalnej trylogii, „Mrocznego widma”, Expanded Unvierse czy nawet sequeli Disneya. Zrobiła, co mogła, bo nie wie czy będzie miała szansę kontynuować.

W sieci pojawiło się kolejne zdjęcie z magazynu „Total Film”. Natomiast w przyszłym tygodniu podczas konwentu CCXP w Meksyku, dokładnie 4 maja, będzie mieć miejsce panel na temat serialu. Może pojawią się kolejne zajawki.Było oficjalnie, reklamowo, teraz pora na plotki. Otóż ostatnio pisaliśmy o udziale w serialu Davida Harewooda. Nie wiadomo w jakiej roli miałby zgrać. Podobno jest ona istotna, ale bardzo mała. Pojawiła się plotka (lub fanowska teoria), że może to być Darth Tenebrous, czyli mistrz Dartha Plagueisa.

Cóż na serial musimy poczekać jeszcze trochę ponad miesiąc.
KOMENTARZE (9)
Loading..