TWÓJ KOKPIT
0

Ahsoka

Premiera odcinka #1x07 serialu „Ahsoka”

2023-09-27 07:19:24Dzisiaj na platformie Disney+ swoją premierę ma siódmy (przedostatni już) odcinek pierwszego sezonu serialu „Ahsoka”. Tym razem za reżyserię odpowiadała Geeta Vasant Patel. Tytuł odcinka to Sny i szaleństwo, a oficjalny opis brzmi: Hera staje przed władzami Nowej Republiki, a dawni przyjaciele odnajdują się po latach. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny pod tym linkiem.Finał sezonu, w reżyserii Ricka Famuyiwa, trafi na Disney+ już za tydzień.

Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Ahsoka

Kobiety doceniają „Ahsokę”

2023-09-26 19:33:26

„Ahsoka” zbliża się do wielkiego finału. Tymczasem pojawił się klip zapowiadający siódmy odcinek. Ma on niecałe 30 sekund i zawiera pewne drobne spoilery.Tymczasem mamy już wyniki Nielsena po pierwszych dwóch odcinkach serialu. Te jak przypominamy, debiutowały razem. W okresie 21 – 27 sierpnia 2023 obejrzano je na łączną sumę 829 milionów minut w samych tylko USA. Lepiej zadebiutował „Obi-Wan Kenobi” – 1026 milionów minut i oczywiście „The Mandalorian”. Z tymi liczbami „Ahsoka” zaliczyła trzeci najlepszy start z aktorskich seriali gwiezdno-wojennych.Na profilu FB Disney+ pojawił się kolejny plakat do „Ahsoki”. Jego autorką jest Nastka Drabot, która zdradziła kilka słów na temat swojego podejścia.

Tematem moich ilustracji bardzo często są kobiety, więc z chęcią stworzyłam plakat przedstawiający Ahsokę i Sabine. Obie bohaterki stanowią świetny wizualny kontrast, który chciałam podkreślić zestawiając różne odcienie różu i błękitu. Dzięki temu zabiegowi różnice między kobietami są podkreślone, ale jednocześnie widać, że doskonale się uzupełniają.


Pozostając w temacie kobiet. Żeński Komitet Stowarzyszenia Krytyków (The Critics Choice Association (CCA) Women’s Committee) postanowił wyróżnić serial w postaci Pieczęci Wzmocnienia Kobiet w Rozrywce. To nagroda, którą dostają produkcje ukazujące kobiecą perspektywę w historiach skoncentrowanych na kobietach. By dostać taką nagrodę, produkcja musi uzyskać co najmniej 7 punktów w 10 punktowej skali. Jedną ze składowych jest słynny test Bechdel.

A już jutro kolejny odcinek „Ahoski” na Disney+.
KOMENTARZE (7)

Ahsoka

Nowe plakaty z serialu „Ahsoka”

2023-09-22 13:33:55

Szósty odcinka serialu „Ahsoka” za nami, w związku z czym zwyczajowo już dostaliśmy nowe plakaty przedstawiające postacie, które mogliśmy w nim zobaczyć. Tym razem był to Thrawn, Ezra, Enoch i Siostry Nocy. Wszystkie dotychczas opublikowane plakaty znajdziecie w naszej galerii.Na koniec mamy jeszcze dla Was krótki materiał filmowy nawiązujący do odcinka piątego. Hayden Christensen i Rosario Dawson rozmawiają w nim o ponownym spotkaniu się tej dwójki na ekranie.


KOMENTARZE (3)

Ahsoka

Premiera odcinka #1x06 serialu „Ahsoka”

2023-09-20 07:39:48Dzisiaj na platformie Disney+ swoją premierę ma szósty odcinek pierwszego sezonu serialu „Ahsoka”. Tym razem za reżyserię odpowiadała Jennifer Getzinger. Tytuł odcinka to Bardzo, bardzo daleko, a oficjalny opis brzmi: Poszukiwania Wielkiego Admirała Thrawna wykraczają poza Galaktykę. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny pod tym linkiem.Przed nami zostały już tylko dwa odcinki:
  • Ahsoka 1x07 - 27.09.2023, reżyseria: Geeta Vasant Patel
  • Ahsoka 1x08 - 04.10.2023, reżyseria: Rick Famuyiwa

Temat na forum
KOMENTARZE (38)

Ahsoka

Dave Filoni o tym jak cudowna jest Rosario Dawson

2023-09-18 20:06:57

Kolejny odcinek „Ahsoki” już w środę, a tymczem pojawiły się krótkie wywiady w The Wrap i IGN.Rosario Dawson mówiąc o Ahsoce wspomniała, że przygotowanie się do grania tej postaci to także wysiłek fizyczny. Trening był tu bardzo ważny. Ona sama chciała trenować przez siedem dni w tygodniu, ale filmowcy chcieli by odpoczywała w weekendy. Ona wolała poświęcić dwie godziny dziennie na ćwiczenia. Dodatkowo zaczęła ćwiczyć kilka miesięcy przed tym jak miał zacząć się jej właściwy trening. Jak twierdzi ważny był trening fizyczny, bo nie wszystko można udawać. A tu udawania jest sporo, ona przecież nie włada Mocą i nie jest mistrzynią sztuk walki. Dla niej ważne było by wejść w tą postać i jej świat tak mocno jak to tylko było możliwe.

Dave Filoni uważa, że na koniec dnia, Rosario była w skórze Ahsoki. Doskonale się w niej odnalazła. Potrafiła też docenić fanów i ich miłość do tej postaci. Dave był bardzo podekscytowany tym, co napisał, wymyślił, a potem zobaczył na planie, zwłaszcza Ahsokę walczącą dwoma mieczami. Dodał też, że sama aktorka jest jedną z najbardziej zadowolonych i pozytywnych osób na planie. Jest bardzo dumny, z tego, że to właśnie ona zagrała Ahsokę.

Z kolei Peter Ramsey, reżyser czwartego odcinka mówił o obecności na planie Haydena Christensena. Uważa, że to bardzo w porządku gość, który jest zadowolony z tego, gdzie obecnie się znajduje. Mówił też, że rozmawiał z nim jak to jest spotkać Ahoskę po tym czasie. Porównywał to trochę do spotkania córki, która pojechała na dwa lata na studia.

Ramsey wspomniał również o tym, że Dave Filoni miał pomysł na serial. Chciał skoncentrować się na postaciach, stąd tempo jest wolniejsze. Do tego jednak warto pamiętąc, że zarówno Ramsey jak i Filoni uwielbiają filmy Kurosawy. One też miały spory wpływ na „Ahoskę”.

Do końca serialu zostały nam jeszcze trzy odcinki. Zobaczymy, jak strajk scenarzystów wpłynie na drugi sezon.
KOMENTARZE (8)

Ahsoka

Nowe plakaty z serialu „Ahsoka”

2023-09-14 19:21:18

Piąty odcinka serialu „Ahsoka” za nami, w związku z czym zwyczajowo już dostaliśmy nowe plakaty przedstawiające postacie, które mogliśmy w nim zobaczyć. Tym razem był to Anakin, młoda Ahsoka i Rex. Wszystkie dotychczas opublikowane plakaty znajdziecie w naszej galerii.Mamy również informację na temat soundtracku. Ostatnio przyzwyczajono nas, że wychodzą dwa soundtracki do każdego sezonu. Jeden w połowie i drugi po jego zakończeniu. Połowa sezonu już za nami, a jak na razie muzyka nie jest dostępna. Odniósł się do tego kompozytor Kevin Kiner, który wyjawił, że muzyka z pierwszych czterech odcinków powinna pojawić się 15.09.
KOMENTARZE (19)

Ahsoka

Premiera odcinka #1x05 serialu „Ahsoka”

2023-09-13 07:23:03Dzisiaj na platformie Disney+ swoją premierę ma piąty odcinek pierwszego sezonu serialu „Ahsoka”. Wyreżyserował go sam showrunner serialu - Dave Filoni. Odcinek był we wtorkowy wieczór puszczany w wybranych kinach w USA. Jego tytuł to Wojownik cienia, a oficjalny opis brzmi: Ahsoka mierzy się ze swoją przeszłością, a Hera koordynuje misję ratunkową. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny pod tym linkiem.Kolejne odcinki będziemy dostawać co tydzień, aż do 04.10.
  • Ahsoka 1x06 - 20.09.2023, reżyseria: Jennifer Getzinger
  • Ahsoka 1x07 - 27.09.2023, reżyseria: Geeta Vasant Patel
  • Ahsoka 1x08 - 04.10.2023, reżyseria: Rick Famuyiwa

Temat na forum
KOMENTARZE (51)

Ahsoka

Aktorki konkretnie o „Ahsoce”

2023-09-09 09:41:03

Aktorka wcielająca się w postać Morgan Elsbeth, czyli Diana Lee Inosanto w rozmowie z „Entertainment Weekly” porównała trochę pracę z „The Mandalorian” do prac nad „Ahsoką”. W tym pierwszym serialu do walki między nią a Rosario Dawson szykowali się jakieś 17 godzin. W tym drugim zajęło to kilka dni. Jej zdaniem, scena pojedynku jest bardzo długa i intensywna z powodu sporej ilości akcji.Wspominała też Raya Stevensona, z którym na planie spędziły dużo czasu. Był dla niej jak rodzina. Diana mówi, że pierwszą osobą z którą rozmawiała o odejściu Raya była Ivanna Sakhno. Obie zalewały się łzami. Dla obu Ray był trochę mentorem, bardzo ludzkim. No i podobno bardzo cieszył się z roli Baylana Skolla, chciał by fani poznali trochę inną stronę uniwersum. Był bardzo oddany tej pracy. Diana wspomina, że dla niej jego ruchy były niczym poezja.

Z kolei Ivanna Sakhno mówiąc o swojej postaci, czyli Shin stwierdziła, że jest ona bardzo wyrachowana, ale przy tym niecierpliwa. Jest dopiero na początku znalezienia swojej drogi. Aktorka również wysoko ceni kompetencje koordynatorki kaskaderów, Ming Qiu. Ming przez kilka miesięcy, razem z innymi pomocnikami, zajmowała się przygotowaniem walk i przeszkoleniem wszystkich aktorów. Sakhno ma nadzieję, że tę pracę dostrzeżemy na ekranie. Mówiąc o Rayu przyznała, że bardzo jej go brakuje i wciąż o nim myśli. Ma nadzieję, że to co przygotowali w „Ahsoce” choć w jakiś sposób go uhonoruje.

Tymczasem Bespin Bulletin wciąż przypomina, że jeszcze nie widzieliśmy wszystkiego, co jest związane z retrospekcjami z okresu „Wojen klonów”. Wciąż czekamy na kapitana Rexa, więcej Anakina i młodszą wersję Ahsoki, którą podobno gra Savannah Stein. Jak pisaliśmy kolejny odcinek serialu zadebiutuje w USA w kinach, bardziej na zasadzie promocji niż normalnej dystrybucji.
KOMENTARZE (14)

Ahsoka

Gwiezdne Wojny wracają do kin

2023-09-06 20:59:04

Dzisiaj swoją premierę miał czwarty odcinek serialu „Ahsoka”. Disney przygotowuje nas jednak już na premierę następnego odcinka, która będzie dosyć wyjątkowa. Z jej okazji Gwiezdne Wojny kolejny raz wrócą do kin, choć w bardzo ograniczonym zakresie. Piąty odcinek będzie wyświetlany we wtorkowy wieczór w dziesięciu kinach w USA.

Z tej okazji opublikowano również nowy plakat, który będzie promował to wydarzenie. Możecie go zobaczyć poniżej. Ostrzegamy jednak przed spoilerem, który na nim się znajduje, a pochodzi z czwartego odcinka.


KOMENTARZE (10)

Ahsoka

Premiera odcinka #1x04 serialu „Ahsoka”

2023-09-06 07:40:48Dzisiaj na platformie Disney+ swoją premierę ma czwarty odcinek pierwszego sezonu serialu „Ahsoka”. Tym samym więc dotarliśmy do półmetku sezonu. Tytuł odcinka to Upadły Jedi, a wyreżyserował go Peter Ramsey. Oficjalny opis brzmi: Hera ryzykuje karierą, żeby pomóc przyjaciołom, a Ahsoka i Sabine ścierają się ze swoimi wrogami. Osoby, które go obejrzą zachęcamy do pozostawienia swojej oceny pod tym linkiem.Kolejne odcinki będziemy dostawać co tydzień, aż do 04.10.
  • Ahsoka 1x05 - 13.09.2023, reżyseria: Dave Filoni
  • Ahsoka 1x06 - 20.09.2023, reżyseria: Jennifer Getzinger
  • Ahsoka 1x07 - 27.09.2023, reżyseria: Geeta Vasant Patel
  • Ahsoka 1x08 - 04.10.2023, reżyseria: Rick Famuyiwa

Temat na forum
KOMENTARZE (27)
Loading..