TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Konkurs na ilustrację do opowiadania...

2010-06-18 22:19:25Wakacje zbliżają się wielkimi krokami i już wkrótce wielu z Was będzie miało więcej wolnego czasu, który będzie można przeznaczyć na uczestnictwo w nowym konkursie. Bastion Polskich Fanów Star Wars zaprasza bowiem wszystkich fanów do udziału w Konkursie na ilustrację do opowiadania.
Łączy on dwa popularne rodzaje twórczości fanów: fanarty i fanfiki. Do 25 lipca br. czekamy na Wasze prace związane z opowiadaniami (lub wierszami) zgromadzonymi w bastionowej biblioteczce z fanowskimi utworami. Prace mogą być wykonane zarówno techniką tradycyjną, jak i cyfrową. Możecie zilustrować jedną, konkretną scenę lub zaprojektować okładkę do całego utworu.

Do wyboru macie jeden z ponad 160 tekstów, napisanych przez kilkudziesięciu fanów, w ciągu ostatnich kilku lat. Akcja niektórych rozgrywa się w zamierzchłych czasach Starej Republiki, a innych wiele lat po ostatnich znanych nam wydarzeniach. Dłuższe i krótsze, zabawne i smutne, o Jedi, Sithach, Ewokach i przemytnikach, a czasami nawet o fanach. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeśli macie ulubionego autora fanfików, to wszystkie jego teksty łatwo odnajdziecie w spisie porządkującym opowiadania wg autorów. Natomiast jeśli chcielibyście zilustrować opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w konkretnej epoce, skorzystajcie z chronologicznego spisu.
I pamiętajcie, nie można ilustrować własnych opowiadań, fanowskich adaptacji serialu Wojny Klonów oraz opowiadania "Forever Young" będącego adaptacją komiksu.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez internetowy sklep z oprogramowaniem i grami AGARD.pl oraz internetowy sklep z gadżetami filmowymi Cinema Store i zostaną przyznane za trzy najlepsze ilustracje.

Kształtują się one następująco:
I miejsce – gra komputerowa „Star Wars: Republic Commando”, figurka „The Clone Wars: Count Dooku” oraz plakat do filmu „Star Wars: A New Hope”
II miejsce – gra komputerowa „Star Wars: Republic Commando”, figurka „The Clone Wars: Cad Bane” oraz zestaw przypinek The Clone Wars
III miejsce – gra komputerowa „Star Wars: Republic Commando” oraz figurka „The Clone Wars: R3-S6”
Ponadto najlepsze prace zostaną zaprezentowane na łamach Bastionu oraz zamieszczone w tekstach, które zilustrują.
Prace przesyłajcie na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 25.07.2010 r.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub w tym temacie na forum.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! :)
KONKURSY NA BASTIONIE

KOMENTARZE (42)

Bastion

Jaka to melodia?

2010-06-11 11:54:58


Zgodnie z obietnicami jakie złożyliśmy Wam kończąc ostatnią edycję Omnibusa, mamy przyjemność zaprezentować nowy konkurs wiedzowy skierowany tym razem do melomanów. Macie szansę wykazać się w nim dobrym słuchem, pamięcią do motywów muzycznych i znajomością utworów z Gwiezdnych Wojen. Jest to również doskonała okazja aby kolejny raz przesłuchać te wspaniałe soundtracki. Dla osób, które wykażą się najlepszą znajomością utworów w konkursie zorganizowanym przez Bastion Polskich Fanów Star Wars czekają nagrody. Zapraszamy serdecznie wszystkich fanów do sprawdzenia swojej wiedzy muzycznej z Gwiezdnych Wojen.

Jaka to melodia to konkurs wiedzowy składający się z dwudziestu zagadek muzycznych. Fragmenty utworów zostały wybrane przez redaktorów Bastionu spośród soundtracków z filmów i gier Star Wars. Listę fragmentów znajdziecie w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tytułów utworów z jakich pochodzą dane fragmenty i przesłanie ich na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 30.06.2010 r.

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential to Vehicles and Vessels
II miejsce – Star Wars - Wild Space
III miejsce – Star Wars - Jedi Twilight


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

A oto lista zagadek muzycznych:

1. Fragment 1.
2. Fragment 2.
3. Fragment 3.
4. Fragment 4.
5. Fragment 5.
6. Fragment 6.
7. Fragment 7.
8. Fragment 8.
9. Fragment 9.
10. Fragment 10.
11. Fragment 11.
12. Fragment 12.
13. Fragment 13.
14. Fragment 14.
15. Fragment 15.
16. Fragment 16.
17. Fragment 17.
18. Fragment 18.
19. Fragment 19.
20. Fragment 20.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (42)

Bastion

Omnibus III - wyniki

2010-06-04 10:07:09Wraz z ostatnim dniem ubiegłego miesiąca, zakończyła się trzecia już edycja konkursu wiedzowego pt. Omnibus, organizowanego przez Bastion Polskich Fanów Star Wars. Tym razem pięć osób znalazło się bardzo blisko wygranej, z czego trzy osoby osiągnęły identyczną liczbę punktów. O układzie miejsc na podium kolejny raz musiało zatem zdecydować losowanie. W przeciwieństwie jednak do poprzedniej edycji nikomu nie udało się zdobyć kompletu punktów. Najwyższy wynik - 19 zdobytych punktów - należy do osób, które znalazły się na podium. Gratulujemy olbrzymiej wiedzy.

Całe podium prezentuje się następująco:
I miejsce - kit_fisto – nagroda: The New Essential Guide to Alien Species
II miejsce – Mateusz "Darth Kasa" Kasjaniuk - nagroda: Legacy of the Force #9: Invincible (twarda oprawa)
III miejsce – Marcin "Vua Rapuung" Waniek - nagroda: Legacy of the Force #2: Bloodlines
Zaraz za podium znaleźli się: Miszka oraz Jedi Nadiru Radena.

Sponsorem nagród jest firma taniejniema, od kilku lat zajmująca się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro - tu i tu. Niedawno uruchomiła także wzorcownię - mieszczącą się w Warszawie - ul. Kolejowa 11/13 - pawilon - Otwarte : pon. - pt. 09:00-16:00Wszystkim zainteresowanym prezentujemy również poniżej listę pytań z poprawnymi odpowiedziami.

1. Który bohater gier Star Wars był nagradzany tytułem "Original Character of the Year" i "NPC of the Year"?
HK-47

2. Która gra należy do wielkiego multimedialnego projektu LucasArts, łączącego w sobie książki, zabawki, figurki SW:M, dodatki RPG?
Star Wars: The Force Unleashed

3. Gdzie po raz pierwszy pojawiły się statystyki Kyle'a Katarna?
Jedi Outcast: An Expanded Universe Character

4. Z jakiego komiksu pochodzi ten kadr.

Cienie Imperium

5. Na jakiej książce kończą się źródła użyte do stworzenia The New Jedi Order Sourceboook?
Gwiazda po gwieździe

6. Jaki obcy znajduje się na tylnej okładce Ultimate Alien Anthology, mimo że jego statystyki nie pojawiają się w suplemencie?
Roonan

7. Na karcie Abyssin zaprezentowanej poniżej znajduje się pewien żart twórców odróżniający ją od innych kart. Na czym on polega?

Ikonka w lewym górnym rogu oznaczająca, że Abyssin jest obcym, posiada tylko jedno oko, choć na pozostałych kartach obcych ikonka obcego to para żółtych oczu.

8. Za co był przebrany Yoda podczas podróży na Vjun?
Za robota astromechanicznego

9. Na czym Dermot Power wzorował się tworząc projekty strojów Jeźdźców Tusken do Ataku Klonów?
Na strojach koczowniczych plemion z Iraku

10. Która część SW nie ukazała się w wersji panoramicznej na VHS?
Zemsta Sithów

11. Kto i kiedy został zwycięzcą w konkursie na kartę ogłoszonym przez Decipher?
Guy Kargl w 1997 (karta "S-Foils" z dodatku "Special Edition")

12. Jak się nazywa firma, która wyprodukowała ten gadżet?

Icons

13. Na której karcie SW CCG numer przeznaczenia to liczba Pi?
Brainiac

14. Jak według wytycznych scenariusza do ROTJ miała nazywać się stolica Imperium?
Had Abaddon

15. Jakie relację łączą Denisa Lawsona i Ewana McGregora?
Lawson jest wujkiem McGregora

16. W którym nakręconym filmie sagi nie wystąpił żaden aktor nazwiskiem Hamill?
Atak klonów, Zemsta Sithów (Wystarczyło podać jedną)

17. Podaj nazwę utworu z którego pochodzi ten fragment.
Ewok Celebration

18. Podaj nazwę filmu z którego pochodzi ten fragment.
Atak klonów

19. Podaj nazwę gry z której pochodzi ten fragment.
The Force Unleashed

20. Z jakiego komiksu pochodzi ten kadr?

Tales of the Jedi: Redemption

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Jednocześnie pragniemy poinformować, że na najbliższy czas jest to ostatnia już edycja Omnibusa. Coś się kończy, coś się zaczyna. Możecie zatem spodziewać się niedługo nowego konkursu, który będzie również dotyczył pewnych aspektów znajomości świata Gwiezdnych Wojen.


KOMENTARZE (28)

Bastion

"Spoza galaktyki" - nowy dział

2010-06-01 15:25:03

Jakiś czas temu podczas jednej z wielu dyskusji w gronie redakcyjnym, dotyczących zmian na Bastionie zrodził się pomysł odrestaurowania niektórych mniej używanych działów i poszerzenia działalności newsowej o nowe tereny. Realizację pierwszej jego części możecie oglądać w „Świecie filmu”, który po dłuższym okresie marazmu został przywrócony do życia przez Balava. Przyszedł zatem czas na realizację jego drugiej części.

Spoza galaktyki – bo tak się nazywa nowy dział, zawierać będzie informacje o bieżącej pracy twórców, którzy współpracowali kiedyś lub nadal współpracują przy Gwiezdnych Wojnach. Informacje te, w przeciwieństwie do pozostałych działów, będą dotyczyły jednakże ich książek, komiksów czy tworzonych gier spoza uniwersum Star Wars. Mamy nadzieję, że nowy dział przypadnie Wam do gustu i będziecie razem z nami śledzili dalsze losy autorów.
KOMENTARZE (22)
Loading..