TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Bastionowe recenzje

2011-05-26 23:29:14


Temperatury coraz większe a lato i wakacje coraz bliżej. Bastion postanowił przygotować na ochłodę kilka świeżych recenzji, które znajdziecie poniżej. Tradycyjnie zaczynamy od książek w wśród nich tym razem królują pozycje skierowane dla młodszego czytelnika, ale i trochę starsi też powinni znaleźć coś dla siebie, szczególnie fani historii osadzonych naprawdę dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Prawdziwą wisienką na torcie recenzji książkowych jest album „Star Wars Year by Year: A Visual Chronicie”, w którym opisany jest praktycznie każdy rok w „ziemskiej” historii Gwiezdnych Wojen.

Miłośników komiksowych historii odsyłamy do recenzji, w których każdy znajdzie coś dla siebie gdyż praktycznie znalazły się historię osadzone w każdym ważniejszym okresie w historii odległej galaktyki od czasów Starej Republiki poprzez Wojny klonów aż do okresu Dziedzictwa:

Dla amatorów spędzania czasu wolnego przy komputerze zapraszamy do zapoznania się z recenzjami gier, szczególnie tych starszych tytułów, które mogą nie być znane młodszym fanom:

Osoby, które jeszcze nie mają pierwszego sezonu animowanego serialu „Wojen klonów” na DVD powinny zapoznać się z naszą recenzją, dzięki której być może rozwieją się wasze wszelkie wątpliwości związane z jej zakupem:

Na koniec prezentujemy wam recenzje czterech numerów pisma ”Kultowe Statki i Pojazdy”, które od jakiegoś czasu wychodzi na polskim rynku nakładem wydawnictwa DeAgostini:

Życzymy wszystkim miłej lektury!
KOMENTARZE (2)

Bastion

Konkurs portretowy

2011-05-19 11:00:10Pora na kolejny konkurs na fanart. Ostatnim razem tworzyliście plakat, i tym razem chcemy by praca była stylizowana, ale na portret dowolnej postaci z Gwiezdnych Wojen (filmów, książek, gier czy komiksów). Ważne by postać była jednoznacznie rozpoznawalna, byście uchwycili cechy charakterystyczne, a nie zajmowali się fotograficznym odtworzeniem postaci. W konkursie portretowym wręcz wskazane jest wybranie jakiejś stylizacji, to ma być portret, najlepiej wyglądający na stary. Prace nadsyłajcie na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 20.06.2011 r..

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Espirit. Celem konkursu jest promowanie nowej książki wydawnictwa, która ukazała się na naszym rynku 18 maja 2011. Chodzi o „Hyperversum” włoskiej pisarki Cecilii Randal.

Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację...

Sześcioro przyjaciół: Ian, Daniel, Jodie, Martin, Donna i Carl, wskutek tajemniczego sztormu przenosi się poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG do XIII-wiecznej Francji. Droga powrotna wydaje się zamknięta na zawsze, zatem muszą szybko nauczyć się, jak przetrwać w średniowiecznym świecie.
Tymczasem udaje im się przede wszystkim zyskać nowych wrogów - już drugiego dnia trafiają do więzienia, schwytani przez znanego z okrucieństwa angielskiego szeryfa Jerome'a Derangale'a znanego jako Sans-pitié... A to dopiero początek przygody.
Ian, najstarszy z całej grupy, musi przyjąć na siebie rolę opiekuna swoich towarzyszy. Czy jednak uda mu się ustrzec przyjaciół przed niebezpieczeństwami, które na nich czyhają, skoro sam wplątał się w intrygę na najwyższym szczeblu?

Oszałamiający świat średniowiecznych turniejów, pościgi i pojedynki na miecze, polowania, dworski przepych, spisek zdrajców korony i niemożliwa miłość... teraz możesz przeżyć to naprawdę.Hyperversum. Daj się wciągnąć. Bestseller we Włoszech, sprzedaż wszystkich trzech części przekroczyła 1,5 mln egzemplarzy. Książka adresowana jest zarówno do osób młodych, jak i dojrzalszych (La Repubblica "...Nie ma granicy wiekowej dla książek z tej „półki”: od 12 lat wzwyż wszystko dozwolone. Tak jest z monumentalnym /Hyperversum /(Giunti, 792 str., 18,50 euro) Cecilii Randall, która miesza komputerowe gry online z końcem Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego; bohaterami tej szczególnej przygody jest kilkoro młodych ludzi podłączonych do komputera. Kluczem jest pewna data: 1214. […]).


Nagrodami w tym konkursie będą właśnie świeże egzemplarze „Hyperversum”, które trafią w ręce trzech osób, wybranych przez jury.Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.
KOMENTARZE (24)

Bastion

Konkurs filmowy II

2011-05-05 17:21:51


Niedawno przeprowadziliśmy pierwszą edycję konkursu filmowego, która cieszyła się sporym powodzeniem. Dzisiaj mamy przyjemność zaprosić Was na drugą edycję tego konkursu.

Konkurs filmowy to konkurs wiedzowy składający się z dwudziestu zagadek graficznych, będących fragmentami kadrów z filmów Star Wars. Listę fragmentów znajdziecie w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tytułów filmów z jakich pochodzą dane fragmenty i przesłanie ich na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 31.05.2011 r..

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential Guide to Characters
II miejsce – Star Wars - Gambit 2 - Siege
III miejsce – Star Wars - Insider - 116


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

A oto lista zagadek:

1. Zagadka 1


2. Zagadka 2


3. Zagadka 3


4. Zagadka 4


5. Zagadka 5


6. Zagadka 6


7. Zagadka 7


8. Zagadka 8


9. Zagadka 9


10. Zagadka 10


11. Zagadka 11


12. Zagadka 12


13. Zagadka 13


14. Zagadka 14


15. Zagadka 15


16. Zagadka 16


17. Zagadka 17


18. Zagadka 18


19. Zagadka 19


20. Zagadka 20Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (17)

Bastion

Wyniki konkursu plakatowego

2011-05-05 08:43:35Wraz z końcem kwietnia na Bastionie zakończył się kolejny konkurs graficzny - tym razem plakatowy. Jako, że nie określaliśmy tematyki plakatów, to liczyliśmy na na to, że nadeślecie prace zawierające najróżniejsze pomysły. I nie przeliczyliśmy się, choć w Waszych pracach dominował jeden temat - szeroko pojęta rozrywka. Zdaniem jury najlepszy plakat stworzył Grzegorz "GiP" Pawlak, gratulujemy!

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce
Grzegorz "GiP" Pawlak
Nagroda: LEGO Star Wars III: The Clone Wars

II miejsce
Hashhana
Nagroda: LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

III miejsce
Marcin "Karauak" Kruk
Nagroda: LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Nagrody ufundował internetowy sklep z oprogramowaniem i grami AGARD.pl.


Jeszcze raz gratulujemy wygranym i zachęcamy do brania udziału w naszych kolejnych konkursach!
KOMENTARZE (22)

Bastion

Wyniki konkursu pisankowego

2011-05-04 20:57:15Niedawno zakończyliśmy konkurs pisankowy. Organizując go mieliśmy nadzieję, że nas zaskoczycie swoją pomysłowością i wykonaniem prac i musimy przyznać, że się nie zawiedliśmy. Ilość, różnorodność oraz jakość wykonania pisanek przerosła nasze oczekiwania. Decyzja była tak trudna, że po podliczeniu głosów siedmioosobowego jury okazało się iż miejsce trzecie, od szóstego dzielą zaledwie dwa punkty. Decyzją jury najlepszą pisankę stworzył Marcin "Karauak" Kruk, gratulujemy!

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce
Marcin "Karauak" Kruk
Nagroda: The New Essential Chronology

II miejsce
Hashhana
Nagroda: The Clone Wars: Gambit #1- Stealth

III miejsce
Józef "chabros" Chabros
Nagroda: Insider, nr 115Chcielibyśmy również wyróżnić prace trzech osób, które dosłownie o włos otarły się o podium:

Sławomir "Slavek_8" Bukowski

Master of the Force

Konrad "Vergesso" Sadowski

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz wszystkim innym, którzy wzięli udział w konkursie, wspaniała robota. Zapraszamy w przyszłości do naszych kolejnych konkursów!


KOMENTARZE (29)
Loading..