TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Egmontowe recenzje

2011-06-30 23:31:56

Pierwsze półrocze 2011 roku przyniosło nam 12 pozycji komiksowych spod znaku Star Wars. Oprócz standardowych sześciu zeszytów miesięcznika fani w Polsce otrzymali także dwa numery wydania specjalnego „Star Wars Komiks” oraz dwa numery najnowszego kwartalnika „Star Wars Komiks Extra”. Całości dopełniają dwa albumy, pierwszy z nich to druga część gwiezdno wojennego crossoveru „Wektor” a drugi to siódmy tom serii „Dziedzictwo”. Poniżej prezentujemy spis wszystkich pozycji wydanych nakładem wydawnictwa Egmont, które pojawiły się od stycznia do czerwca:KOMENTARZE (8)

Bastion

Konkurs literacki

2011-06-19 20:44:46Ostatni konkurs literacki odbył się na Bastionie dwa lata temu. Od tego czasu mieliście okazję się wykazać swoją wiedzą lub zdolnościami w innych dziedzinach. Wraz ze zbliżającymi się wakacjami, pragniemy kolejny raz dać możliwość wykazania się Bastionowym pisarzom w konkursie literackim.

Tym razem Waszym zadaniem będzie napisać opowiadanie osadzone w świecie Gwiezdnych Wojen i związane z jedną z trzech kategorii tematycznych. Prace będą przyporządkowane do konkretnych kategorii i sprawdzane przez jury tylko w ich obrębie. Z każdej kategorii zostanie wyłoniona jedna, najlepsza praca, która wygra nagrody przewidziane dla danej kategorii tematycznej. W związku z tym zamiast standardowych miejsc 1-3, będą trzy pierwsze miejsca.

Poniżej prezentujemy kategorie, wraz z przykładowym ich zakresem. Trzeba pamiętać jednak o tym, że to są tylko przykłady i zaakceptowane zostanie wszystko co podpada pod daną kategorię tematyczną. Liczymy, że nas zaskoczycie swoją pomysłowością.

Kategoria I: Zbrodnia - uwzględnić można zarówno przygody przemytników i piratów, jak i gangów, historie pospolitych przestępców czy wyrafinowanych morderców lub napisać opowiadanie detektywistyczne. Historię przedstawić można od strony ofiary, jak i przestępcy czy osoby wymierzającej sprawiedliwość.

Kategoria II: Konflikt - świat Gwiezdnych Wojen pełen jest wojen, mniejszych lub większych potyczek, pojedynków czy bardziej abstrakcyjnych rzeczy - jak konfliktów dobra ze złem. Można również skupić się na drobniejszych konfliktach, które dzielą rody czy mieszkańców na jakiejś planecie.

Kategoria III: Miłość - przelotnych romansów, głębokich miłości czy po prostu historii erotycznych w tak wielkiej galaktyce, umożliwiającej kontakty osobnikom różnych ras musiało być wiele. A i różnorodność planet i czasów pozwala na dodanie temu głębi.

Opowiadania napisane w jednej z trzech kategorii i mające od 3000 do 8000 słów należy wysłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 31.08.2011.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

Nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Amber za zajęcie pierwszego miejsca w poszczególnych kategoriach wyglądają następująco:

Kategoria I: Zbrodnia
- Wojny Klonów
- Wojny Klonów: Dzika przestrzeń
- Wojny Klonów: Żadnych jeńców
- Wojny Klonów Gambit #1: Misja na Lanteeb
- Wojny Klonów Gambit #2: Oblężenie
- Sokół MillenniumKategoria II: Konflikt
- Dziedzictwo Mocy #6: Piekło
- Dziedzictwo Mocy #7: Furia
- Dziedzictwo Mocy #8: Objawienie
- Dziedzictwo Mocy #9: Niezwyciężony
- Sokół Millennium
- Rozdroża czasuKategoria III: Miłość
- Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy
- Komandosi Republiki: Rozkaz 66
- Komandosi Imperium: Legion 501
- Gwiazda Śmierci
- Ruiny Dantooine
- Rozdroża czasuZapraszamy wszystkich do wzięcia udziału i życzymy powodzenia!


KOMENTARZE (35)

Bastion

Konkurs filmowy III

2011-06-18 18:03:56


Mamy przyjemność zaprosić Was na trzecią i ostatnią już na najbliższy czas edycję konkursu filmowego, prowadzonego w tej formie. Tym razem, aby odróżnić konkurs od poprzednich edycji tematem nie będą filmy aktorskie, a filmy i seriale animowane.

Konkurs filmowy to konkurs wiedzowy składający się z piętnastu zagadek graficznych, będących fragmentami kadrów z filmów lub seriali animowanych Star Wars. Listę fragmentów znajdziecie w dalszej części tego newsa. Waszym zadaniem jest odgadnięcie tytułów filmów lub seriali z jakich pochodzą dane fragmenty i przesłanie ich na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 05.07.2011 r.. Liczą się tytuły filmów lub seriali, a nie pojedynczych odcinków. W przypadku gdy wysyłacie tytuły po Polsku prosimy o rozróżnienie w czytelny dla nas sposób "Wojen klonów" w reżyserii Genndy'ego Tartakovskiego od "Wojen klonów" Dave'a Filoniego.

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z największą ilością prawidłowych odpowiedzi. W przypadku identycznego wyniku o miejscu decydować będzie losowanie. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - The New Essential Guide to Alien Species
II miejsce – Star Wars - Fate of the Jedi: Abyss (twarda oprawa)
III miejsce – Star Wars - Insider - 117


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji lub na forum.

A oto lista zagadek:

1. Zagadka 1


2. Zagadka 2


3. Zagadka 3


4. Zagadka 4


5. Zagadka 5


6. Zagadka 6


7. Zagadka 7


8. Zagadka 8


9. Zagadka 9


10. Zagadka 10


11. Zagadka 11


12. Zagadka 12


13. Zagadka 13


14. Zagadka 14


15. Zagadka 15Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (25)

Bastion

Wyniki drugiej edycji konkursu filmowego

2011-06-12 14:04:17


Niedawno zakończyła się druga edycja konkursu filmowego. Tym razem przed jego uczestnikami stało o wiele trudniejsze niż poprzednio wyzwanie, bowiem konkursowe wycinki zawierały kadry zarówno z sześciu filmów kinowych, jak i trzech filmów telewizyjnych. Rozpoznanie tych ostatnich sprawiło Wam największą trudność. Nikt nie przysłał kompletu prawidłowych odpowiedzi, jednakże bardzo dużo uczestników uzyskało 15 lub 16 punktów. Najlepszym wynikiem, a tym samym najlepszą znajomością tych filmów pochwalić się mógł Marcin "Karauak" Kruk . Gratulujemy!

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro: Tu i Tu. Wkrótce także: Tu, Tu oraz Tu. Ponadto w przyszłości planuje założenie księgarni internetowej.

Całe podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Marcin "Karauak" Kruk
Nagroda: Star Wars - The New Essential Guide to Characters
II miejsce – Michał "centauri62" Pomarański
Nagroda: Star Wars - Gambit 2 - Siege
III miejsce – Adam "krzykacz" Krzyk
Nagroda: Star Wars - Insider - 116Poniżej znajduje się lista zagadek z prawidłowymi odpowiedziami, po kliknięciu w dany fragment, ukaże się cały kadr z filmu.

1. Zagadka 1 - Epizod VI: Powrót Jedi


2. Zagadka 2 - Epizod V: Imperium kontratakuje


3. Zagadka 3 - Ewoki: Przygoda wśród Ewoków


4. Zagadka 4 - Epizod V: Imperium kontratakuje


5. Zagadka 5 - Ewoki: Bitwa o Endor


6. Zagadka 6 - Epizod IV: Nowa nadzieja


7. Zagadka 7 - Ewoki: Przygoda wśród Ewoków


8. Zagadka 8 - Epizod VI: Powrót Jedi


9. Zagadka 9 - Epizod II: Atak klonów


10. Zagadka 10 - Epizod IV: Nowa nadzieja


11. Zagadka 11 - Ewoki: Bitwa o Endor


12. Zagadka 12 - Epizod III: Zemsta Sithów


13. Zagadka 13 - Ewoki: Przygoda wśród Ewoków


14. Zagadka 14 - Epizod I: Mroczne widmo


15. Zagadka 15 - Epizod VI: Powrót Jedi


16. Zagadka 16 - Epizod V: Imperium kontratakuje


17. Zagadka 17 - Epizod I: Mroczne widmo


18. Zagadka 18 - Ewoki: Bitwa o Endor


19. Zagadka 19 - Epizod II: Atak klonów


20. Zagadka 20 - Epizod I: Mroczne widmoDziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zapraszamy już niedługo do naszych kolejnych konkursów.


KOMENTARZE (12)
Loading..