TWÓJ KOKPIT
0

Bastion

Okiem Bastionowiczów: Co sądzisz o wyborze J.J. Abramsa na reżysera?

2013-01-28 22:42:54Jeszcze nie opadły emocje po ogłoszeniu oficjalnej informacji o tym, że to właśnie J. J. Abrams wyreżyseruje Epizod VII a redakcja Bastionu już może się z wami podzielić swoimi przemyśleniami na ten temat. Zachęcamy także do udzielania własnych opinii i komentowania najnowszych wydarzeń dotyczących przyszłości Epizodu VII na naszym forum.

Lord Sidious: Nowy „Star Trek” i „Super 8” to filmy, które sprawiły mi niesamowitą radość. Uwielbiam Kino Nowej Przygody, dobrze, że powstaje, ale nawet obecne sztandarowe produkty, to nie są filmy Lucasa czy Spielberga (i ich towarzystwa), z lat 80. Zresztą, co tu dużo mówić, nawet ich własne filmy („Indy 4”), pozostawiają wiele do życzenia. Kiedy jednak zobaczyłem filmy Abramsa, to coś we mnie drgnęło. Można. Tak, można robić wspaniałe, fenomenalne filmy, w starym stylu, ale jednocześnie po nowemu. Nikt inny tego nie potrafi. Dlatego Abrams to nie tylko najgenialniejszy z możliwych wyborów na twórcę nowej trylogii, ale też konieczność. Błędem byłoby mu pozwolić hasać w innych uniwersach, gdy tu jest potrzebny najbardziej. Trudno mi wyrazić słowami jak bardzo cieszy mnie ta wiadomość. Jest tylko jeden minus, czekanie do 2015 będzie prawdziwą udręką.

Master: To świetna wiadomość! Dawno nie byłem tak podekscytowany przyszłością Gwiezdnych Wojen, jak teraz. Na naszych oczach dzieje się historia i mam szczerą nadzieję, że J.J. Abrams nie zawiedzie mnie i wszystkich fanów, którzy tak bardzo czekają na nowe, upragnione filmy. Styl Abramsa jest bardzo gwiezdnowojenny (jeśli można tak powiedzieć) i to sprawia, że jestem pełen wiary co do jego przyszłego dzieła, jakim będzie Epizod VII Star Wars. Poprzednie filmy tego reżysera takie jak nowy Star Trek, czy też Super 8 pozostawiły po sobie u mnie dobre wspomnienia. To były filmy na wysokim poziomie, które zaostrzają apetyt na następne produkcje tego utalentowanego reżysera, jakim niewątpliwie jest Abrams. Jedno jest pewne. W 2015 roku Gwiezdne Wojny wracają do kin i nie mogę się doczekać tej premiery. Panie Abrams, liczę na ciebie!

Qel Asim: Kiedy zobaczyłem w 2009 roku nowego Star Treka, padłem z wrażenia. Rok później zobaczyłem go ponownie i również bardzo mi się podobał. Kojarzył mi się z moim ukochanym serialem - StarGate SG1, nie wiem czemu, po prostu tak mi się kojarzył. W wakacje 2012 roku (albo tuż przed nimi?), podczas dyskusji na naszym Forum zapytałem czy grał ktoś w Star Trek Online, rozmowa potoczyła się dalej w kierunku ostatniego filmu z tegoż uniwersum. Podczas tej dyskusji, porównano nowego Star Treka do Nowej Nadziei - faktycznie, oba filmy są w pewnych aspektach do siebie podobne. To wzbudziło we mnie jeszcze większy sentyment do tego filmu - w skojarzeniach na temat ostatniego Star Treka nie był już obecny tylko serial StarGate, ale również uwielbione SW. Kilka miesięcy później potwierdzono utworzenie kolejnych filmów Star Wars - zaczęły się dyskusje, spekulacje, roztrząsano liczne obawy i nadzieje. Pojawiła się pierwsza plotka o Abramsie jako ewentualnym reżyserze - pomyślałem wtedy “co to za jeden?”, ale z dalszej treści newsa dowiedziałem się, że to on stworzył tego pięknego Star Treka, pojawiła się kolejna myśl “szkoda że to pewnie nie on będzie kręcił nowe Gwiezdne Wojny”. Po ostatnich “Batmanach” miałem nadzieję, że Nolan się weźmie za SW, lub Peter Jackson - obaj są świetnymi reżyserami, z całą pewnością byłby to dobry wybór, może jeszcze Cameron? Jednak gdy przeczytałem na Filmwebie, że Abrams nakręci nowe SW, nie mogłem w to uwierzyć z radości, zaraz zajrzałem na Bastion i zobaczyłem pięknego “czerwonego newsa”.

Niestety to byłoby zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, to tylko plotka! Dzień później zgodnie ze zwyczajem odwiedziłem Bastion - “czerwony news” znowu był na górze, tym razem z magicznym zdaniem “oficjalne potwierdzenie”, padłem z wrażenia! Myślę że my - fani Star Wars, możemy zacząć świętować - bo Kathleen Kennedy dokonała doskonałego wyboru! J.J. Abramsie, powodzenia w kręceniu filmu, nie zawiedź mnie!

Misiek: Abrams nakręcił już raz “Gwiezdne Wojny”, tylko z różnych niepojętych dla mnie przyczyn nosiły one tytuł “Star Trek”. Rzeczywiście, jeśli chodzi o styl i wyczucie Kina Nowej Przygody, trudno o lepszego reżysera młodego pokolenia. Abrams jest w pełni sił, jest twórczy, ma za sobą masę sukcesów, nie boi się nietuzinkowych rozwiązań, ma znakomite wyczucie celowości efektów specjalnych, doskonale odnajduje się w klasyce, ale też nie boi się eksperymentować. Jeśli była jakakolwiek chwila, w której wątpiłem w przyszłość kinowych “Gwiezdnych Wojen”, to teraz jestem już absolutnie spokojny. Czeka nas coś pięknego.

promil: Informacja o tym, że J.J. Abrams został reżyserem Epizodu VII przyjąłem właściwie umiarkowanie. Moja reakcja była mniej więcej taka "Abrams reżyserem? Aha. Ok., w porządku." I tyle. Część osób pewnie stwierdzi, że mało entuzjastyczna, ale prawda jest taka, że postać ta nie wywołuje u mnie zbytnich emocji. Powodem tego może być zbyt mała znajomość jego twórczości. Na pewno jest to jednak interesujący wybór, w przyszłości może się okazać, że nawet świetny. Ale na dzień dzisiejszy wolę wstrzymać się z opinią i poczekać. Muszę jednak przyznać, że Abrams pozwala mi patrzeć pozytywnie na zapowiadany film Star Wars. Temu Panu nie brak dobrych pomysłów.

Lost początkowo był dla mnie rewelacyjny, choć z czasem już mniej wciągał to do końca z zainteresowaniem śledziłem jego losy. Fringe’a gorąco mi polecano, a obejrzenie pilota tylko potwierdziło tę opinię i zachęciło do sięgnięcia po więcej. Nawet nie tak już młody serial Felicity, tak różny od dwóch wcześniej wspomnianych, był całkiem przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli chodzi o filmy to wypowiedzieć się mogę tyko na temat Super 8 i nowego Star Treka. Ten pierwszy to powrót do klimatu świetnego E.T., a nawet więcej. Fantystyczna choć może nieco naiwna przygoda dorastającego dziecka, pełna emocji towarzyszących poznawaniu nieznanego i odkrywaniu niesamowitej tajemnicy. Ten drugi to moim zdaniem najlepszy film z cyklu Star Trek jaki przyszło mi oglądać. Udana próba odświeżenia tematu przy równoczesnym zachowaniu istniejącej konwencji, mam wrażenie, że tym razem, z większą ilością akcji i bez tej statyczności oraz pseudo naukowej filozofii, która mi zawsze w uniwersum Star Treka nieco przeszkadzała. Choć jak zauważył jeden z moich przyjaciół bez nieodłącznego do tej pory elementu odkrywania, który zawsze istniał w tym uniwersum.

Hmm, jak się nad tym dłużej zastanowić to wiadomość o zaangażowaniu Abramsa na stołek reżysera rysuje się coraz lepiej.

Kasis: Leniwy sobotni poranek, odpalam komputer, zaglądam na Bastion, a tu Burzol znów pisze na czerwono - Abrams potwierdzony! Zabawne, ale chyba najbardziej byłam podekscytowana samym faktem, że wybrano i ogłoszono reżysera, a nie tym kogo wybrano. Nagle epizod VII stał się bardziej realny; prace trwają, poważne decyzje są podejmowane. Ostatnio jedynie napływały do nas plotki, cała produkcja nowych epizodów wydawała mi się czymś mglistym, odległym i nierzeczywistym. A tu taki duży i ważny krok do przodu! Naprawdę się ucieszyłam. Do tego J.J. Abrams wydaje mi się bardzo dobrym wyborem.

Ten pan ma na swoim koncie ciekawe i udane pozycje. Podobało mi się wszystko co miałam okazję oglądać. Niektórzy chcieli widzieć w roli reżysera nowych Gwiezdnych Wojen różnych weteranów kina, w porównaniu z którymi Abrams jest jeszcze młody. Moim zdaniem to dobrze, ma w sobie zapewne więcej energii i bardziej otwarty na nowe możliwości umysł. Wychował się na filmach Nowej Przygody, ale doskonale czuje współczesne trendy. Presja i oczekiwania duże, ale jestem dobrej myśli.

W przeszłości klasyczna trylogia zainspirowała wielu młodych ludzi, którzy dziś tworzą m.in. filmy i dziękują Lucasowi za pchnięcie na taką, a nie inną ścieżkę. Wśród nich jest właśnie Abrams. To właśnie ta umiejętność inspirowania, była i jest, jedną z cech świadczących o wyjątkowości Gwiezdnych Wojen. Wierzę, że J.J. Abrams potrafi dokonać czegoś podobnego. Po seansie “Super 8” zabraliśmy się z bratem za kręcenie filmu. Filmowcami zostać nie planujemy, ale seansowi filmu Abramsa zawdzięczamy wiele godzin świetnej zabawy. Mam nadzieję, że jego epizod VII dostarczy nam jeszcze więcej doskonałej rozrywki.

ogór: J.J. Abrams potwierdzony jako reżyser Epizodu VII.. dla mnie nie to genialna informacja. Oglądałem serial “Lost”, nie cały, ale podobał mi się, tak samo jak z filmami “Super 8” i nowym “Star Trekiem”. Ten pierwszy to cudowny przykład filmu, który potrafi wykrzesać w dorosłej osobie resztki małego dziecka, które w nim drzemią. Ok, może nie jestem jakoś strasznie stary, ale po seansie wyszedłem młodszy o kilka lat.. bo bawiłem się na tym filmie jak małe dziecko. Drugi film to nowy “Star Trek”, czyli.. jak “ustarwarsowić” uniwersum ST. Bo trzeba to przyznać, że J. J. Abrams nakręcił już wcześniej Gwiezdne Wojny, ale pod szydlem “Gwiezdnej Wędrówki”. Zadanie miał trudne, ale zresetowanie tego uniwersum okazało się dobrym pomysłem, dzięki temu Star Trek trafił do większej ilości osób, choć dla zagorzałych fanów tegu uniwersum film mógł się wydawać zbyt mało “startrekowy” a właśnie bardziej “starwarsowy”.. Cóż, ja jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że J.J. Abrams jako fan SW da radę jako reżyser Epizodu VII i zaskoczy nas, oczywiście pozytywnie!

Burzol: Wieść o Dżejdżeju przyjmuję może bez szczególnych emocji, ale z pewnością jestem odrobinę spokojniejszy o Epizod VII. Najbardziej cieszy mnie, że nie będzie to kinowy debiutant, albo ktoś zupełnie nie obeznany z kinem przygody. "Star Trek" to świetny film, ale mimo wyraźnych inspiracji SW, to nadal bardzo trekowy film, zgodny z klimatem, mitologią tej drugiej "Star" serii. Dlatego z większą nadzieją myślę o Nowych Gwiezdnych Wojnach, w kontekście "Super 8". Ten film miał w moich oczach swoje problemy, ale jego fragmenty, na przykład pierwsze 15 minut, to arcydzieło. Także z dobrym scenariuszem nie będzie źle, teraz możemy w napięciu czekać na opis fabuły i casting. W końcu czerwone newsy same się nie napiszą.

Pozostaje najważniejsze, podstawowe pytanie. "J.J." czy "J. J."? ;)

Lorn: Na wieść o wyborze reżysera postanowiłem obejrzeć w końcu Star Trek z 2009 roku. Muszę powiedzieć, że to kawał niezłego Science Fiction, filmy który przyjemnie się oglądało nawet nie znając realiów trekowego uniwersum. Znając podejście J.J. można też mieć nadzieję, że kanon nie zostanie całkowicie zdemolowany. Poza tym Abrams sprawnie ożywił trochę zużytą serię Mission Impossible, co również jest dobrą prognozą na przyszłość. Zgadzam się więc z przedmówcami, trudno byłoby znaleźć lepszego reżysera dla nowych epizodów.Trzymam kciuki i czekam na kolejne wieści.

Balav: Informację o wyborze J.J. Abramsa na stanowisko reżysera Star Wars: Episode VII przyjąłem z radością, aczkolwiek nie był to wybuch dramatycznego entuzjazmu. To reżyser, który ma bowiem spory talent, ale do tej pory zrealizował raptem trzy fabuły (czwarta w drodze). Inna sprawa, że “Flanelowiec” przed Ep. IV miał na koncie dwie pełnometrażówki:) O ile telewizyjna twórczość Abramsa, z której jest najbardziej znany (“Alias”, “Lost”) nie specjalnie mnie porwała, o tyle dwa jego kinowe filmy uznaję za niezwykle udane. Najpierw tchnął nowego ducha w “Mission: Impossible III”, która po koszmarnej dwójce Johna Woo potrzebowała takiego podejścia: świetne zaaranżowane sceny akcji plus nostalgiczny klimat oryginalnego serialu (którego brakowało nawet najlepszej w serii części pierwszej De Palmy). Później przyszła pora na wyprodukowany przez Spielberga “Super 8” - film niezwykły, bowiem będący swoistym “E.T.” a rebours ery cyfrowej, a przy tym w pomysłowy (i ponownie nostalgiczny) sposób wykorzystujący stylistykę i schematy Kina Nowej Przygody. “Super 8” sprawił, że w kinie poczułem się na seansie jak 12-latek: byłem zafascynowany ekranową wizją, która pochłonęła mnie bez reszty. Tego zresztą oczekuję od nowych Gwiezdnych Wojen - aby porwała mnie ekranowa magia. W ostatnich latach widziałem wiele świetnych filmów różnych gatunkowo, ale tylko na “Super 8” poczułem się aż tak niezwykle. Wierzę, że Abrams powtórzy ten zabieg w 2015 roku. Ponadto słyszałem i czytałem, że reboot “Star Treka” jego autorstwa to kawał dobrej space opery, co sprawia, że szanse na to, iż podoł Ep. VII rosną (sam ST nie oglądałem, bowiem to uniwersum ani trochę mnie ciekawi). Abrams ma talent do prostych, ale niezwykle ciekawych zabiegów aranżacyjnych (vide scena otwierająca “Super 8”, która mówi więcej o tle fabularnym, niżby je opisywać w masie dialogów). Ponadto nazwisko Abramsa. wydaje się gwarantować jeszcze kompozytora nowych epizodów (jeżeli John Williams nie zdecyduje się zrezygnować ze statusu “jestem prawie emerytem-ale-komponuję-do-filmów-Spielberga”) - Michaela “Medal of Honor, Secret Weapons of the Normandy, The Incredibles” Giacchino:)

Na koniec: może Abrams nie był moim numerem jeden na liście potencjalnych reżyserów (na niej na pierwszym miejscu jednak stał Spielberg, później Duncan Jones, Matthew Vaughn, Neill Marshall i inni), ale jego angaż wydaje się być uspokajający w tym sensie, iż do tej pory może nie wstąpił jeszcze na reżyserski panteon, ale jego dzieła nie schodzą poniżej pewnego poziomu. To rzemieślnik z iskrą, a taki ktoś jest potrzebny, aby tchnąć nowe życie gwiezdnowojenną franszyzę.

Shedao Shai: Jeśli ktoś jest w stanie stworzyć z tego nieszczęsnego EVII coś dobrego, to Abrams. Wciąż jestem na “nie” dla nowych części Gwiezdnych Wojen, ale lepszego reżysera wybrać nie mogli, więc a nuż... z ewentualną zmianą zdania na optymistyczniejsze, poczekam aż podadzą jakieś szczegóły dotyczące fabuły.

Temat na forum "E VII reżyserskie samobójstwo"
Temat na forum o Epizodzie VII
KOMENTARZE (21)

Bastion

Krótki konkurs komiksowy

2013-01-16 21:56:31

Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejny konkurs na Bastionie. Krótki konkurs komiksowy składa się z 5 pytań dotyczących komiksów Star Wars. Czas na odpowiedzi macie do 31 stycznia 2013. Pytania konkursowe znajdują się w tym miejscu.

Do pięciu osób z najwyższą liczbą poprawnych odpowiedzi trafi komiks Star Wars #1


Sponsorem nagród jest firma ATOM Comics.

ATOM Comics to internetowy sklep z amerykańskimi komiksami. W naszej ofercie znajdziecie najnowsze tytuły z USA, którzy jako jedyni w Polsce przez cały rok wysyłamy do naszych klientów dzień po premierze za Oceanem! Nie brakuje u nas wydań zbiorczych jak i "zeszytówek" z Uniwersum Star Wars.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a szczególnie z najnowszym, pierwszym numerem Star Wars ze scenariuszem Briana Wooda. Warto zwrócić także uwagę na styczniowy katalog preorder, w którym znajduje się między innymi Star Wars: Legacy - Prisoner of The Floating World #1 dostępny w specjalnej, promocyjnej cenie.

Zajmujemy się także sprowadzaniem archiwalnych komiksów, również ze świata Gwiezdnych Wojen. Zachęcamy do kontaktu i składania zapytań o poszczególne tytuły!
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i życzymy powodzenia!
KOMENTARZE (10)

Bastion

''Z życia redakcji''

2013-01-07 22:58:36

Wczoraj Bastion Polskich Fanów Star Wars obchodził kolejną rocznicę powstania. Z tej okazji prezentujemy nowe komiksy z serii pt. "Z życia redakcji", ukazujące kulisy funkcjonowania strony.
W tym miejscu znajdziecie pierwszą porcję komiksów przedstawiających twórców naszego portalu i ich zmagania z przeciwnościami losu. Natomiast tutaj zamieszczona jest druga część obrazkowych historyjek o funkcjonowaniu Bastionu. Z dzisiejszych komiksów możecie dowiedzieć się co nieco o blaskach i cieniach pracy administracji oraz dobrze wszystkim znanej wolności słowa na Bastionie.
Wszelkie podobieństwo do osób i zdarzeń jest zamierzone, a historie przedstawiają prawdziwe wydarzenia lub zostały nimi zainspirowane.
KOMENTARZE (20)

Bastion

Urodzinowy konkurs obrazkowo-muzyczny

2013-01-06 21:20:55


Urodziny to też dobra okazja, żeby zrobić specjalny konkurs wiedzowy. Zachęcamy do udzielenia odpowiedzi na 15 prostych pytań. Na rozwiązanie macie czas do końca stycznia. Pytania znaleźć możecie w tym miejscu.

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro : Tu i Tu.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci anglojęzycznych książek. Zostaną one przyznane trzem osobom z najwyższymi wynikami. Nagrody kształtują się następująco:

I miejsce – Star Wars - Complete Visual Dictionary
II miejsce – Star Wars - Omnibus - Tales of the Jedi vol 1
III miejsce – Star Wars - Sacrifice (twarda oprawa)


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!


KOMENTARZE (15)

Bastion

Pytania i odpowiedzi

2013-01-06 20:30:30 skasowane zakamarki oficjalnejJednym z największych problemów oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen – Starwars.Com jest bez wątpienia to, że przy każdej większej aktualizacji ginie część informacji. Czasem tylko artykuły, czasem całe sekcje – w tym chociażby forum, czy blogi. Zanim jednak blogi, czy forum powstało, istniała jeszcze inna forma komunikacji z Lucasfilmem, która początkowo nazywała się „Zapytaj Radę Jedi”, później już „Rada Jedi”, a potem „Pytania i odpowiedzi”. Przez pewien czas sekcja ta była nawet współdzielona z papierowym „Insiderem”, gdzie nadal istnieje bardzo podobna rubryka. Fani, fanatycy i sympatycy, użytkownicy i inni ciekawscy mieli możliwość wysłania pytań do Lucasfilmu, a tam na nie odpowiadano publicznie. Oczywiście nie na wszystkie pytania, redaktorzy wybierali niektóre z nich, na część z nich odpowiadali sami, inne zaś wysyłali do twórców efektów specjalnych, scenografa – Gavina Bocqueta, kostiumolog Trishy Bigger, producenta Ricka McCalluma, choreografa Nicka Gillarda, czy specjalisty od kolekcjonerstwa Steve’a Sansweeta. Te pytania miały bardzo różny poziom, czasem były faktycznie szczegółowe (jak o występowaniu koni na Naboo), czasem tylko prostowały plotki (jak o występie Natalie Portman w „Powrocie Jedi”), często zaś dotyczyły ciekawostek, o których inne źródła najczęściej milczą (jak o ilości kin w których wchodziła „Nowa nadzieja” lub czy taksówkarz w „Mrocznym widmie” jest bothaninem). Nie zawsze te odpowiedzi były pełne, nie zawsze adekwatne, czasem się nawet zdezaktualizowały (jak choćby te czy Lucas ma pomysły na Epizody VII-IX), stanowią jednak pewien znak swoich czasów i tego, co interesowało kiedyś fanów, a jednocześnie są dość ciekawą interakcją między twórcami, którzy nie mają często czasu pojawiać się na forach czy blogach, a odbiorcami. Niektóre z odpowiedzi wręcz więcej mówią nam o samych twórcach, niż o tym, co próbują przekazać. I właśnie to było największą wartością dodaną tej sekcji.

Wydawać by się mogło, że pytania te przepadły bezpowrotnie, choć część z nich udało się zachować nawet w naszych archiwach. Nowa redakcja oficjalnej wspominała, że będą próbowali przywracać starą zawartość, to jednak może trochę potrwać. Nim jednak sekcja wróci, my będziemy raz w tygodniu prezentować tłumaczenia kolejnych pytań i odpowiedzi, przynajmniej tych, które udało się nam zachować.
Ta seria będzie zawierać newsy składające się z zadanego pytania, odpowiedzi, czasem będziemy mogli podać, kto dokładnie jej udzielił, ale niektóre z tych pytań postaramy się rozbudować o komentarz, zwłaszcza tam, gdzie odpowiedź się już zdezaktualizowała lub wymaga jakiejś dodatkowej dygresji. Pierwszy news z nowej serii już za tydzień. Na razie zachęcamy do zapoznania się z archiwalnymi pytaniami. Prawdopodobnie dadzą Wam obraz tego, czego można się spodziewać. Zaś pytań, które udało nam się zarchiwizować jest na tyle dużo, że powinno wystarczyć na parę lat.
KOMENTARZE (3)

Bastion

Urodzinowy konkurs literacki

2013-01-06 19:12:09


Urodziny Bastionu to również świetna okazja, aby zorganizować kolejny konkurs literacki. Waszym zadaniem będzie napisanie opowiadania osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen, którego akcja będzie związana z bastionem - natomiast to czym jest ten "bastion" i w jak dużym stopniu się pojawi pozostawiamy do Waszej decyzji. Poza tym jednym wymogiem (oraz limitem liczby słów) nie chcemy Was ograniczać w żaden inny sposób. Liczymy na Waszą pomysłowość!

Opowiadania napisane w świecie Star Wars i mające od 4000 do 10000 słów należy wysłać na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl do dnia 28.02.2013.

Sponsorem nagród jest firma LEGO, producent oficjalnych klocków ze świata Star Wars.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci zestawów klocków LEGO. Kształtują się one następująco:
I miejsce – 9515 Malevolence
II miejsce – 9500 Sith Fury-class Interceptor
III miejsce – 9674 Naboo Starfighter & Naboo


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!
KOMENTARZE (21)

Bastion

Urodzinowy konkurs graficzny

2013-01-06 16:16:05


Dawno już na Bastionie nie organizowaliśmy żadnego konkursu, w którym fani mogliby się wykazać swoimi umiejętnościami graficznymi. Urodziny naszego serwisu są świetną okazją, aby taki przeprowadzić. Zachęcamy zatem do wzięcia udziału w naszym urodzinowym konkursie graficznym. Waszym zadaniem jest stworzenie dowolną techniką fanarta ze świata Gwiezdnych Wojen. Nie chcemy Was ograniczać odnośnie tego co ma się na nim znaleźć, liczymy na Waszą pomysłowość. Prace można nadsyłać do 28 lutego na adres redakcja@gwiezdne-wojny.pl.

Sponsorem nagród jest firma LEGO, producent oficjalnych klocków ze świata Star Wars.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci zestawów klocków LEGO. Kształtują się one następująco:
I miejsce – 9515 Malevolence
II miejsce – 9500 Sith Fury-class Interceptor
III miejsce – 9674 Naboo Starfighter & Naboo


Wszystkie szczegóły znajdziecie w regulaminie.
W razie pytań piszcie do członków redakcji.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich fanów! Powodzenia i miłej zabawy!
KOMENTARZE (19)

Bastion

11 lat Bastionu

2013-01-06 14:11:58 Załoga Bastionu

Kolejny rok za nami. Dokładnie jedenaście lat temu w sieci pojawił się nowy portal o Gwiezdnych Wojnach, Bastion Polskich Fanów Star Wars. Od tego czasu staramy się regularnie dostarczać Wam informacje zarówno ze świata Star Wars, jak i w luźny sposób z nim powiązane. Przez te lata Bastion, razem z Wami, przeszedł okresy zarówno wzmożonego zainteresowania naszym ulubionym uniwersum (związane z epizodami), jak i posuchy która była widoczna zaraz po wyjściu Zemsty Sithów. Ostatnie lata wydawały się w miarę ustabilizowane, pojawiały się nowe książki i komiksy, wychodził serial Wojny Klonów, a gracze otrzymali m.in. The Old Republic. Nie było jednak impetu jaki światkowi Star Wars nadawały epizody. Zmieniło się to dwa miesiące temu, gdy usłyszeliśmy o przejęciu przez Disneya marki Star Wars i planowanych nowych epizodach. Kolejne lata przyniosą spore zmiany i ożywienie, a my obiecujemy, że Bastion już się na nie szykuje, tak aby sprostać wyzwaniom.

Dla samego Bastionu ubiegły rok to przede wszystkim świętowanie dziesięciolecia, które celebrowaliśmy kilka miesięcy. Poza samym świętowaniem redakcja jednak znalazła czas również na pracę. Dostarczyliśmy Wam w tym czasie prawie 1400 newsów i 330 artykułów oraz zorganizowaliśmy 21 konkursów. Wy w tym czasie napisaliście prawie 35 tysięcy postów na forum i 19 tysięcy komentarzy. Dziękujemy Wam za to, bo to właśnie Wasza aktywność sprawia, że nasza praca w redakcji ma sens.

Dziękujemy za ten czas spędzony z nami i mamy nadzieję, że będziecie z nami również w następnych latach, gdy się zmierzymy z nieznanym – z nowymi epizodami i tym co przyniosą, zmianami wywołanymi w świecie Gwiezdnych Wojen. Czy będą pozytywne, czy negatywne to się jeszcze okaże, ale jedno jest pewne, nie będziemy się nudzić. A my obiecujemy Wam, że dołożymy wszelkich starań aby Bastion zarówno na bieżąco informował Was o wszystkich wydarzeniach, jak i pozytywnie zaskakiwał zmianami w serwisie.

Załoga Bastionu:
Anor, Balav, Bolek, Burzol, Darth Kasa, DARTH VADER, Freedon Nadd, Karrde, Kasis, Lord Bart, Lord Sidious, Lorn, Master of the Force, Misiek, Nestor, ogór, Paweł, promil, Rusis, ShaakTi1138, Shedao Shai, Strangler, Qel Asim, Urthona i X-Yuri.


KOMENTARZE (47)

Bastion

Wyniki konkursu obrazkowo-muzycznego

2013-01-05 12:13:23


Kolejny miesiąc za nami i kolejny konkurs zakończony. Tym razem mamy przyjemność zakończyć trzecią edycję konkursu obrazkowo-muzycznego. Zagadki w niej dotyczyły tylko i wyłącznie filmów Star Wars i z tym poradziliście sobie zdecydowanie lepiej niż poprzednio - otrzymaliśmy nawet kilka kompletów poprawnych odpowiedzi!. Jak widać filmy wciąż oglądacie!

Sponsorem nagród jest firma Taniejniema - Sklep i Aukcje Internetowe, która od kilku lat zajmuje się sprzedażą książek, filmów i muzyki w serwisie Allegro : Tu i Tu.

A teraz to na co czekacie najbardziej. Podium wraz z nagrodami kształtuje się następująco:

I miejsce – Mroczny Lord Darth Vader
Nagroda: Star Wars - Revenge of the Sith - The Visual Dictionary
II miejsce – Radek
Nagroda: Star Wars - Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (twarda oprawa)
III miejsce – Kacpix96
Nagroda: Star Wars - Order 66
Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w naszych kolejnych konkursach!


KOMENTARZE (14)
Loading..