TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Bilety na premierę

2002-02-28 23:33:00 TFN

Jak pisaliśmy już wcześniej premiera "Ataku klonów" odbędzie się 12 maja, a cały dochód z premiery przeznaczony będzie na cele charytatywne. Jak się okazuje, nie wiadomo ile będą kosztować ostatecznie bilety na premierę. Na razie cena kształtuje się w granicach 300-500$, oraz dodatkowych 300-500$ za przyjęcie po obejrzeniu filmu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

TheForce.Net o czwartym zwiastunie

2002-02-28 23:24:00 TFN

Na TheForce.Net znalazł się opis czwartego zwiastuna. Spoiler: Zwiastun D będzie tak samo długi jak "Forbidden Love", jednakże będzie on zupełnie innego rodzaju. W końcu będziemy mogli zobaczyć Yodę w akcji i przekonać się jak sprawili się chłopcy z ILMu. Nieprzypadkowo też w 10 części Making Episode II pokazano fragmenty przygotowywanych walk. Ich też będzie sporo. Marzenie o wielkiej bitwie z wieloma Jedi chyba w końcu się spełni. (koniec spoilera). Zwiastun D ma być zaprezentowany po raz pierwszy 10 marca w sieci TV Foxa.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Stworzenia z Geonosis

2002-02-28 13:44:00 JediNet

Mamy dla was przewodnik po stworzeniach z Geonosis, który został w oryginale umieszcozny na JediNecie. Jest to spoiler więc miejcie się na baczności:
Aklay – będzie jednym z najbardziej krwiożerczych stworzeń zamieszkujących Geonosis. Będzie wyglądał jak trochę krab i zobaczymy go na arenie podczas finalnej bitwy. Mini zdjęcie Aklaya dostępne jest tutaj.

Geonosianie – to będzie nowa ciekawa, inteligentna rasa. Jednakże nie będzie ona dość spójna, a raczej będzie z łatwością tam można wyróżnić klasy. Z tym, że nie chodzi tu o klasy społeczne, ale klasy takie jak np. w koloniach mrówek. Przedstawicielem jednej z klas będzie Arcyksiąże Poggle the Lesser, który będzie przewodniczył całej społeczności Geonosian. Inną klasą będą wojownicy, którzy będą potrafili latać. Mini obrazek bojownika dostępny jest tutaj.

Massif – to kolejne krwiożercze stworzenia z Geonosis, te jednak będą wprowadzane na arenę, przez wojowników. Będą trochę wyglądać jak jaszczurki, i będą miały funkcję dość podobną do psów bojowych. Mini zdjęcie Massifa dostępne jest tutaj.

Nexu – to stadne trochę przypominające koty drapieżniki, z którymi będzie miał przejścia Obi-wan. Mini zdjęcie dostępne jest tutaj.

Reek – to już legendarny potwór. Podczas finalnej walki Mace Windu i Jango Fett, będą musieli unikać Reeka. Na Reeku też przez pewien czas będą jeździć Obi-wan, Padme i Anakin. Reeka to już chyba wszyscy spoilerowcy widzieli, ale na wszelki wypadek jest jeszcze tutaj.

Jest jeszcze kilka stworkow, których nie udało się na razie potwierdzić: A są to:
Orray – używany głównie do przesuwania ciężkich, dużych rzeczy.
Picador Mount – kolejny potwór z areny
Roga – trochę podobny do szczura, ale też nie wiadomo zbyt wiele o tym stworzeniu.
(koniec spoilera)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zwiastun D 10 marca

2002-02-28 13:31:00 Episode-X

Jak podaje Episode-X czwarty zwiastun AOTC pojawi się 10 marca. Obok zaś pojawiło się zdjęcie Mace`a Windu walczącego na Geonosis.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Recka scenariusza AOTC

2002-02-28 12:58:00 Ain`t It Cool News

Na AICN opublikowano w końcu ich wrażenia ze scenariusza „Ataku klonów”. O pierwszych wrażeniach pisaliśmy jeszcze w styczniu. Tekst zawiera dużą liczbę spoilerów: Jak pisze Moriarty scenariusz AOTC jest bliższy ANH i TESB, niż ROTJ i TPM. Jednym z największych problemów TPM były spotkania i przedstawianie bohaterów, w AOTC prawie tego nie ma. Film zaczyna się od wielkiego wybuchu, i akcja posuwa się praktycznie bez żadnej pauzy. Również dialogi, są zupełnie inne. Wiele wskazuje na to, że Hale zdołał przekonać Lucasa, by jednak posłuchał trochę fanów, a nie tylko bawił się w odcinanie kuponów za gadżety dla dzieci.
Zmienią się również troszkę postaci, wątek miłości Anakina i Padme na chwytać za serce (chyba, że naładują do technicznymi efektami). W „Mrocznym Widmie” brakowało postaci ironicznego łotra, jakim był Han Solo w oryginalnej trylogii. Lucas zrozumiał, że kolejną słabością TPM właśnie był brak takiej roli, więc w AOTC Obi-wan trochę zajmie jego miejsce. Kenobi będzie najweselszą postacią w AOTC, mało tego postać wydaje się być dobrze napisana, tak że doskonale pasuje też do roli Aleca Guinnessa, która wydaje się być nawet większa. (W TPM Obi-wan też bywał ironiczny ;)). Zobaczymy też jak Anakin zaczyna przechodzić na ciemną stroną.
Jednym z najlepszych wątków w TPM był wątek Palpatine`a. Choć wielu w ogóle go nie zauważyło, to jednak był on jedną z największych zalet TPM. W AOTC ten wątek będzie kontynuowany, leczy tym razem trudno go będzie nie zauważyć. Palpatine będzie manipulował wszystkim w osiągnięciu własnych celów. Aż dziw bierze, że obsadzenie w „Powrocie Jedi” Iana McDiarmida okaże się być takim strzałem w dziesiątkę.
W filmie będzie też cała masa innych czarnych charakterów, którzy będą chcieli przejąć władzę nad galaktyką.
Wielu fanów myślało, że AOTC będzie TESBem prequeli, ale to niestety nie idzie w parze. Faktycznie w AOTC będziemy mieć: łowców nagród, pole asteroidów, przemysłową planetę, bitwę z pojazdami kroczącymi oraz silny wątek romantyczny, ale na tym porównania się kończą. Oryginalna trylogia była o odkupieniu i zwycięstwie, ta jest o przegranej i tragedii. Wspaniałą Republikę niszczy wewnętrzny rak, a ktoś próbuje zniszczyć reputację rycerzy Jedi, ostatnich jej obrońców .
Lucas podobnie jak w TPM znów przedstawia całą masę bohaterów drugo- i trzecioplanowych, z których każdy ma własną historię do opowiedzenia. Cieszy też fakt, że R2-D2 i C-3PO spędzają razem więcej czasu i wpadają w swój charakterystyczny ironiczny rytm. Innym aspektem jest młody Boba Fett. W przeciwieństwie do TPM, gdzie Lucas sprowadził wszystko by dążyło do finalnej bitwy, tutaj scenariusz wyrywa się mu trochę z pod kontroli. Lucas ma mnóstwo rzeczy do opowiedzenia, ale musi się ograniczać budżetem i długością filmu.
Co się zaś tyczy tytułu, to okazuje się, że jest on chyba najlepszy z możliwych. Doskonale pasuje do filmu i przekonacie się o tym po jego obejrzeniu.
W AOTC zobaczymy całą chwałę rycerz Jedi, dowiemy się dlaczego tak ich poważano, ale również tak się ich bano w galaktyce. No i oczywiście zobaczymy w końcu Yodę w akcji, któremu doskonale wtórował będzie Mace Windu.
Jeśli chodzi o wątek Amidali i Anakina, to będzie on raczej zachowany w tonacji „Forbidden Love”.
Obi-wanowi dano praktycznie własną osobowość, to już nie jest grzeczny uczeń, ale mistrz Jedi. Mistrz, który doprowadza do konfrontacji Jedi z Hrabią Dooku, Fettem, Federacją Handlową czy Gildią oraz Geonosianami. Kenobi też doskonale orientuje się w całym półświatku Coruscant.
Hrabia Dooku jest jednym z najwspanialszych nowych czarnych charakterów, w filmie jeszcze zanim się pojawi, już jest w nim obecny, w rozmowach itp. Aż czeka się na niego. Mało tego, nie ginie w AOTC, i wszystko wskazuje na to, że pojawi się w E3. Dooku to bardzo elegancki czarny charakter.
Jeśli chodzi o Jar Jara, to po pierwsze będzie go mniej, po drugie będzie też raczej mówił w dialekcie dyplomatycznym. Ale to już wiemy. Jar Jar wykaże się też wielką odwagą, gdyż ktoś będzie chciał zabić senatora Naboo, którym najpierw będzie Amidala, ale potem Jar Jar.
Palpatine, znów jest doskonale napisany. Wiemy, kim się stanie, ale w kiedy proponują mu przejęcie władzy nad galaktyką, nie zgadza się na to. Senat praktycznie musi go o to błagać. Nie rozwiązano natomiast wątku Dartha Sidiousa/Palpatine`a. Mało tego wciąż nie wiadomo jak Jedi nie wykryli tak potężnego Lorda Sith. Ale najciekawsze jest to, że to „Sido-dyos” rozkazuje stworzenie armii klonów, więc może kazał również stworzyć kopię siebie, lecz pozbawioną Mocy.
Fettowie, to kolejny ciekawy rozdział w sadze. Boba Fett będzie klonem Jango, choć ten będzie wychowywał go jak własnego syna. Obie postaci są trochę napisane jakby z filmów Sergio Leone (najczęściej spaghetti westerny). Niestety Jango Fett zajmuje miejsce Dartha Maula, w kategorii postaci, które giną zbyt szybko. Ale pozostaje jeszcze Boba Fett, który widzi śmierć swojego ojca.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Making Episode II: Part 10: Good to G.O. - UPDATE

2002-02-27 20:11:00 StarWars.Com

Jak donosi: Long J.B. na oficjalnej pojawiła się już 10 część dokumentu Making Episode II zatytuowana tym razem: "Good to G.O.", opowiada on trochę o mieczach świetlnych i innych aspektach walki, oraz o rycerzach Jedi. Jest jednak zabezpieczona przed kopiowaniem, dlatego na razie odsyłamy na oficjalnej.
Update (28 luty 2002, 23:22). Filmik ten jest teraz skrakowany i dostępny bezpośrednio na naszym serwerze pod tym adresem.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Charytatwyna premiera

2002-02-27 15:46:00 StarWars.Com

Wg oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen premiera drugiego epizodu, zatytułowanego "Atak klonów", odbędzie się nie 16 maja, ale 12 maja. Z tym, że premiera ta obdędzie sie jedynie w 11 największych miastach USA i Kanady, a cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Oczywiście wielki, ogólnoświatowy Atak rozpocznie się 16 maja.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zwiastun D

2002-02-26 20:43:00 TFN

ILM zakończył już pracę nad 4 i ostatnim kinowym zwiastunem do "Ataku klonów", zgodnie z tym co publikowaliśmy wcześniej ma on się pojawić w kinach w USA około 15 marca, z tym, że w wcześniej może sie pojawić w wersji limitowanej. Kiedy pojawi się w sieci na Starwars.com, na razie nie wiadomo.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Liam Neeson w AOTC

2002-02-25 22:29:00 TFN

To pewien Spoiler: Liam Neeson, czyli Qui-Gon Jinn nie jest nigdzie wylistowany jako odtwórca jednej z głównych ról w "Ataku klonów", a wynika to z tego, że będzie go mniej niż np. Obi-wana w TESB czy ROTJ. Neeson pojawi się na ekranie dosłownie przez chwilę, stąd brak potwierdzeń jego roli. (koniec spoilera). O Liamie Neesonie w AOTC informowaliśmy już w grudniu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Czwarty zwiastun AOTC wcześniej

2002-02-25 18:12:00 Episode-X

Jak powiedział mi Tai-Zec z Episode-X, jest wielce prawdopodobne, że czwarty zwiastun do AOTC pojawi się trochę wcześniej, choć w wersji limitowanej. Początkowo miał on być dołączony od 15 marca najpierw do filmu Epoka lodowcowa, ale wiele wskazuje na to, że zwiastun ten może się już pojawić między 4 a 7 marca, ale w dość ograniczonej liczbie miejsc. Nie wiadomo też jak będzie z jego zciąganiem w sieci (oczywiście chodzi o legalnie rozpowszechniane wersje przez Lucasfilm).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Znaczenie słowa Shaak Ti

2002-02-24 14:03:00 Episode-X

Jedną z nowych postaci w AOTC będzie Jedi Shaak Ti. Zgodnie z tym, co donosi Episode-X słowo "sak-tee" w języku Tamilskim oznacza energię lub siłę. Czyżby to celowa aluzja? Zobaczymy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcie Szturmowca-klona

2002-02-24 00:45:00 TFN

Jak donosi TheForce.Net na Oficjalnej przy okazji ostatniego newslettera pojawiło się nowe zdjęcie szturmowca-klona, które widać obok.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Elementy trylogii w AOTC?

2002-02-24 00:42:00 Cantina Star Wars

Na Cantinie Star Wars znalazł się bardzo ciekawy, ale dość mocny spoiler: Donoszą oni, że Hrabia Dooku będzie posiadał ... plany Gwiazdy Śmierci. To akurat było na ICO, więc specjalnie ekstcytujące nie jest. Ale to nie wszystko, najważniejsze jest to, że plany te będzie posiadał także Palpatine. W tym momencie pojawiła się pewna sugestia. Ci którzy czytali "Planetę Życia" wiedzą, że plany Gwiazdy Śmierci miał już Tarkin i przekazał je Najwyższemu Kanclerzowi. A ten wiadomo co robi wieczorami ;), więc przekazał te plany Darthowi Tyranusowi - czyli Hrabiemu Dooku. Jeden z moich informatorów powiedział jednak, że nie wierzy iż ta scena ma się znaleźć w filmie, lecz całkiem prawdopodobne, iż znajdzie się ona w książce. No cóż przyjdzie nam na to jeszcze trochę poczekać. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowy Neimodianin w AOTC

2002-02-24 00:33:00 T`Bone

To, że Neimodianie pojawią się w AOTC wiadomo od dawna, i to ze źródeł oficjalnych. Teraz okazuje się, że pojawią się także nowi przedstawciele tego gatunku. Spoiler: Oprócz Nute`a Gunraya zobaczymy też Neimodianina, który będzie się nazywał Gilramos Libkath. Obaj są na zdjęciu. Do stworzenia Gilramosa posłużyła prawdopodobnie maska Lott Doda, stąd pewne podobieństwo. Jednakże będą oni mieli różne nakrycia głowy. Koncept nakrycza głowy Gilramosa dostępne jest turaj. Ciekawe jest to, że również Nute będzie miał inne nakrycie głowy, dostępne zdjęciu. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

O klonach, Geonosianach i Dooku słów kilka

2002-02-23 19:08:00 TFN

TheForce.Net opublikował wycinki z "Niesamowitych przekrojów" z AOTC, które mają ukazać się w kwietniu w USA. Zawierają one całą masę spoilerowych informacji, ale także i fragmenty scen. Spoiler:
* Każdy wyszkolony żołnierz klon jest poważną inwestycją, dlatego zranieni czy odizolowani są ratowani, kiedy tylko jest to możliwe. W pełni uzbrojony szturmowiec klon jest podstawą zintegrowanego systemu w którym kanonierki (gunship) są podstawą wsystemu. Pojedyńczy szturmowiec może otrzymywać rozkazy, oraz przekazywać je dalej przez ten system. Jednoski mogą też dzielić się taktycznymi filmami dzięki specjalnie zaprojektowanym hełmom, zaiwerającym nie tylko ekrany, ale i sensory dzięki którym mogą penterować wszystko przez dym, mgłę czy zanieczyszczenia nawet podczas najbardziej zarzartych stref bitwy. Szczelne i termicznie regulowene rękawice jest nieczuła na zarazki oraz cząsteczki chemiczne, przez co daje ochonę także w otwartej przestrzeni jak i zabójczych atmosferach. Odporność cieplna zbroi pozwala szturmowcą na maszerowanie przez obszary tarcz, tak jak pozbawione życia Droidy Bojowe, jak również odbijać ukośnie strzały z blasterów oraz zmniejszać bezpośrednie udeżenia, zwiększając sznsę przeżycia. Pełna zbroja jest noszona przez ekipy pozjazdów, unimożliwia pełne ruchy. (Dostawncom uniformów nie dano czasu przed bitwą o Geonosis by wprowadzić modyfikcaje takie jak zredukowanie okrycia nóg czy torsu).

* Podczas bitwy z Republiką, Geonosiański odłam wprowadził do użytku tysiące rezerwowych myśliwców, by złamać Republikańską blokadę planetarnych sił Sojuszu Korporacyjnego. Geonosiańskie myśliwce są podobne do Jachtu Słonecznego Hrabiego Dooku, z wyjątkiem, że nie mają żagla i są zasilane przez tradycyjne źródła energii.

* Geonosiańscy piloci mogą potencjalnie spędzić lata w gotowości do akcji, ponieważ ich wytrzymały gatunek nie wymaga snu. Symulator zapachów w masce pilota zwiększa czuły Geonosiański zmysł zapachu, dzięki któremu przekazywane są parametry lotu. Maska ta może też wydzielać sygnały za pomocą feromonó, dzięki czemu dowódczy i kontrolerzy lotów, mogą z łatwością modyfikować nastrój pilota i przekazywać priorytety kolektywne.

* Po tym jak Yoda pokona Dooku, ten opuszczając swych dobroczyńców (Geonosian), w swojej bardzo ważnej misji. Istotnie jego propagandowe zwycięstwo może przewyższyć jego straty materialne, zwłaszcza od kiedy ujawnienie sekretu armi klonów może być interpretowane jako dowód, że Republika używa siły. Kiedy losy bitwy się przeważają, Hrabia Dooku, ucieka do swojego pojazdu (Jacht Słoneczny - Solar Sailer) i odlatuje.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Skany z CineLive

2002-02-23 11:17:00 Epizode 2

Na francuskiej stronie Epizode 2 zamieszczono skany z magazynu CineLive.
okładka (235 KB)
Obi-Wan (534 KB)
Yoda (250 KB)
Anakin - z jednego z selctów (454 KB)
Padme i Anakin (230 KB)
Clone Trooperzy (356 KB)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rękojeści 4 mieczy

2002-02-22 16:52:00

Dzięki sieci naszych wspaniałych informatorów, możemy zaprezentować wam 4 unikalne koncepty artystyczne mieczy świetlnych z AOTC. To nie są fanarty, ale rysunki wykonane przez ludzi Lucasa na podstawie których wykonano finalne miecze. Więc z tego powodu są to pewnego rodzaju spoilery. I jeszcze raz podkreślam, że zdjęcia te są unikalne.
Miecz Anakina
Miecz Hrabiego Dooku
Miecz Obi-wana
Miecz Mace`a Windu

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne nawiązanie do EU?

2002-02-21 21:59:00 T`Bone

Tym razem znów nie jest to wielki spoiler o fabule, ale zawsze coś. Wiele wskazuje na to, że w AOTC będzie kolejne nawiązanie do EU, ale nie do końca wiadomo, czy będzie one wypuklone w filmie. Spoiler: Wiemy, że w pewnym momencie filmu, Anakin ukradnie źółty "Rod Hot Speeder", zwany także "Gonzo" - choć nie wiadomo czy to ostatnie słowo zostanie przez nich użyte. Robocze zdjęcie tego śmigacza jest tutaj. Wiele wskazuje na to, że ścigacz ten należy do niejakiego senatora, który nazywał się Simon Greyshade. Simon Greyshade pojawił się w serii komiksów wydanych przez Marvell zatytułowanej "The Wheel". Miał on pewną skłonność do szybkich, pomalowanych na żółto pojazdów, w tym nie tylko śmigaczy, ale i statków kosmicznych. Mamy też dwa skany z tego komiksu: Skan #1 oraz Skan #2. Niestety trudno stwierdzić, czy to odwołanie do EU jest na sto procent pewne, czy tylko przypadkowe. (koniec potencjalnego spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kalendarz na rok 2003

2002-02-21 09:07:00 PREVIEWS

Rok 2002 dopiero się zaczął, a w Stanach już można kupić kalendarze na rok 2003.
Pierwszy kalendarz jest przewidziany aż na 18 miesięcy i kosztuje 14,99 $, drugi natomiast jest tradycyjnym kalendarzem na cały rok i kosztuje 11,99 $. Wadą jest z pewnością fakt, że póki co nie można ich kupić w Polsce.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Sprawa mieczy

2002-02-20 22:22:00 T`Bone

Kiedyś pisaliśmy kto będzie miał jaki kolor miecza, dzisiaj znalazłem pewno uzupełnienie do tej informacji. Spoiler: Kiedy Obi-wan i Anakin (oraz Padme, choć nie wszyscy razem) zostaną już pojmani na Geonosis, zostaną im odebrane ich własne miecze, o niebieskich ostrzach. Nie wiadomo kto weźnie te miecze, być może sam Hrabia Dooku. Kiedy się już uwolnią obaj wezmą ze sobą pod dwa miecze zabitych Jedi i przez pewien czas będą walczyć dwoma mieczami na raz (obaj). Jednakże, podczas pojedynku z Hrabią każdy z nich będzie miał już jeden miecz, i to prawdopodobnie niebieski. Natomiast Hrabia będzie walczył dwoma: swoim czerwonym oraz niebieskim, który być może należał nawet do Obi-wana albo Anakina. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Gibson o AOTC

2002-02-19 22:56:00 TFN

W niedawno zamieszczonym w sieci wywiadzie przeprowadzonym dla Sun Times, Mel Gibson wypowiadał się o filmie "Znaki", który ma być jednym z ważniejszych konkuerntów "Ataku klonów" w rywalizacji o wakacyjne wpływy. Gibson wspomniał też o planach na przyszłość, a wśród nich powiedział, że chciałby znów coś wyreżyserować. Gibson, twierdzi, że wciąż jest mocno zainteresowany w tworzenie filmów, a ostatnio był nawet na Ranchu George`a Lucasa, z którym się tam spotkał. Lucas pokazał mu pewne ujęcia z "Ataku klonów". Gibson sokomentował je tylko: "Wygląda wspaniale."
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

EU w AOTC?

2002-02-19 20:29:00 T`Bone

Wszyscy wiemy jak ogromne jest Expanded Universe (książki, komiksy, gry, a nawet filmy czy seriale i wiele innych). Pamiętamy jednak jak Lucas potraktował tę całą twórczość, marginalizując ją. Poza nielicznymi przpadkami takimi jak miecz Maula z podwójnym ostrzem (którego w komiksach używał Exar Kun), czy samą nazwą "Coruscant", która pojawiła się dopiero u Zahna, raczej to TPM stał się nowym źródłem EU, niż na odwrót. W Epizodzie II, Lucas jakoby ma położyć trochę większy nacisk na EU. W opisie tych nacisków są pewne spoilery, ale nie wielkie. Spoiler: Na oficjalnej jakiś czas temu podano do publicznej wiadomości, że postać Twi`lekańskiej Jedi, która nazywała się Aayla Secura, pojawi się najprawdopodobniej w AOTC. Postać ta pierwotnie pojawiła się w komksach, a tu mamy jej obrazek. Innym zabiegiem było umieszczenie pewnych postaci, które pojawią się w AOTC w książkach, na długo przed premierą. Tak więc w "Cloak of Deceptions" czy "The Approaching Storm", pojawiła się między innymi Luminara Unduli. Ale to jeszcze nic, wiele wskazuje na to, że w AOTC pojawi się ... holocron i to w dodatku nie jeden. Nie wiadomo czy będą miały one jakiś wpływ na fabułę, czy raczej będą tłem, ale najprawdopodobniej się pojawią. Będą to holocrony Jedi, Sithów oraz "Wielki holocron" - najważniejszy artefakt w świątyni Jedi. Holocron Sithów, będzie znajdował się w pewnej tak zwanej krypcie, o której tak na prawdę będzie wiedziało tylko kilku najważniejszych Jedi. Stąd pewnie Yoda czy Mace Windu będzie wiedział tyle o Sithach. Holocron Sithów będzie uznany za bardzo niebezpieczne narzędzie, dlatego będzie głęboko skrywany. Niestety na dzień dzisiejszy nikt nie wie, czy te holocrony pojawią się na 100% w finalnej wersji filmu, lecz warto o tym wspomnieć. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wycięte sceny. Część 4

2002-02-19 16:42:00

W tym miesiącu piszemy już czwarty raz o scenach, które najprawdopodobniej nie pojawią się w finalnej wersji Ataku Klonów. Spoiler: zatem oprócz masakry, jaką miał uczynić Anakin w wiosce tuskenów i pierwszej próbie pocałunku pomiędzy Anakinem i Padme jest pewne, że nie zobaczymy kilku scen romantycznych. Z Epizodu II w scenach rozgrywanych w kantynach i klubach zostaną także usunięte fragmenty z niektórymi kosmitami... powód? - ich zbyt dratstyczny wygląd, który mógłby przerazić niejedno dziecko (wielka szkoda) Pewien Informator donosi, że scen tych nie zobaczymy także w przyszłości w wydaniu DVD Ataku Klonów. Oprócz tego zabraknie jednej strasznej sceny z udziałem Jango i jego syna... być może zobaczymy jedynie zbliżenie twarzy przerażonego Boby Fetta. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Lucas o E2 i E3

2002-02-18 21:55:00 Episode-X

George Lucas uważa, że "Atak klonów" będzie mrocznym filmem, ale Epizod III będzie jeszcze bardziej mroczny. Lucas wspomniał też o miłosnych aspektach II Epizodu. "Będzie on krótszy niż tradycyjne historie miłosne. Cieńszy niż zwyczajne, ale wciąż pełen nadziei, i wciąż będzie miał pewną siłę tradycyjnych historii miłosnych.".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rękojeść miecza Dooku

2002-02-18 11:08:00 TFN

Większość z Was pewnie, wie, że miecz Hrabiego będzie wyglądał trochę inaczej. Na TheForce.Net znalazły się zbliżenia jego rękojeści, które dostępne są tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wycięte sceny. Część 3

2002-02-17 12:16:00 SWMovie.Net

O wyciętych scenach pisaliśmy już wcześniej, dziś kolejne uaktualnienie. Spoiler Wiele wskazuje na to, że nie zobaczymy pierwszej próby pocałunku pomiędzy Anakinem i Padme, która ma miejsce na Naboo, ale nie w domostwie rodziny Naberrie. Próba ta ma być przerwana przez samą Padme, która odepchnie Anakina. Padme miała też powiedzieć, że tego nie da się ukryć, gdyż zarówno jej siostra jak i jej matko widziały wszystko. Jednakże wiele wskazuje, że ta scena od początku nie była brana pod uwagę w monażu filmu, a wg Episode-X była ona w ogóle wymyślona przez fanów. Jednakże ważna jest inna pogłoska, że poza brutalnymi scenami, które też mają być wycięte (np. Anakin u Tuskenów), także pewne fragmenty scen romantycznych, które wg Lucasa mogą być zbyt ostre (?), zostaną także wycięte. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Single z AOTC?

2002-02-17 00:05:00 Episde-X

Wczoraj pisaliśmy o jak się okazało fałszywym fragmencie muzycznym z AOTC. Ale wg Episode-X jest prawdopodobne, że na jakiś miesiąc przed premierą płyty, usłyszymy z niej jeden utwór. Być może zostanie wydany single z jednym z nich (nie wiadomo jeszcze z którym). Co ważniejsze nie jest to jakieś tam gdybanie, bo w przypadku "Mrocznego Widma" było podobnie. Na jakiś miesiąc przed premierą albumu, w USA pojawił się single z "Duel of the Fates" oraz pewnymi dodatkami - teledysk. Jednakże teraz raczej teledysku nie będzie. Należy jeszcze dodać, że ten single z TPM nie pojawił się masowo w Polsce, więc i teraz może stać się podobnie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ścieżka dźwiękowa - fragment UPDATE

2002-02-16 13:03:00 TFN

Na TheForce.Net znalazł się fragment ścieżki dźwiękowej z AOTC. Utwór nazwany Love Theme znajduje się w postaci pliku MP3 tutaj.
Update Jak się okazało, nie jest to prawdziwa ścieżka dźwiękowa lecz żart zrobiony przez jednego z internautów. Utwór ten pochodzi z Disneyowskiego filmu "Quest for Camelot".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nazwa klubu

2002-02-16 12:51:00 TFN

Znamy już nazwę klubu na Coruscant. Klub będzie się nazywał: "The Outlander Club".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wycięte sceny? Część 2.

2002-02-15 09:42:00 SWMovie.Net

O pierwszych scenach, które najprawdopodobniej się nie pojawią w finalnej wersji AOTC pisaliśmy już wcześniej. Dziś mamy pewno, niestety niepokojące uzupełnienie. Spoiler: Pamiętacie, Anakin po śmierci Shmi, miał się mocno zdenerwować i zrobić mała borutę w wiosce Tuskenów. Jednakże Lucas w obawie, że scena ta może być zbyt drastyczna (pewnie dla jego kilkuletniego synka), postanowił ją skrócić. I tak, po śmierci Shmi, Anakin zabije tylko jednego Tuskena, a Tuskeńska kobieta z dzieckiem ucziekną robiąc raban. Potem będzie cięcie i scena w której Anakin zabiera ciało Shmi do domostwa Larsów. (koniec spoilera). No cóż szkoda gadać, a zapowiadało się tak ciekawie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Uczniowie Yody

2002-02-15 09:28:00 T`Bone

Pamiętacie, że Obi-wan w TESB twierdził, iż Yoda był jego nauczycielem, a gdzie się podział Qui-Gon? Mamy tego wyjaśnienie. Spoiler: W AOTC zobaczymy Yodę uczącego młodych Jedi, zwanych w Świątyni Jedi Niedźwiedzim Klanem. Znaczy to tyle, że większość Jedi, w tym i Obi-wan była szkolono przez pewien czas przez samego Yodę. Ale Ci którzy czytali Ucznia Jedi mogli się tego domyślać. Dlatego Obi-wan, twierdził, że Yoda go uczył. Pondato podczas tej sceny, w której pojawi się Yoda i Niedźwiedzi Klan, Yoda pokaże swoim uczniom miecz świetlny. Tak więc powinniśmy zobaczyć miecz świetlny Yody (rękojeść jego jest w słowniku obrazkowym po TPM Egmontu, natomiast ostrze ma być zielone). Pozostaje jednak pytanie, czy Yoda miał swojego Padawana? O tym pisaliśmy wcześniej, wszystko wskazuje na to, że był nim Hrabia Dooku, który był też mentorem Qui-Gona.
Zatem mamy całkiem ładny zestaw nauczycieli:

Yoda --> Dooku --> Qui-Gon --> Obi-Wan --> Anakin

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nazwa nowego systemu?

2002-02-14 11:12:00 JediNet

Podczas prezentacji gry Jedi Starfigher na CNN pojawiło się ciekawe zdanie, które może być pewnym spoilerem, lub jakąś pomyłkom. Na wszelki wypadek spoiler: Podczas tej prezentacji padło zdanie, że w grze będzie można porozglądać sie po systemie Karthakk, który ma być kluczowym systemem planetarnym w filmie. Czyżby to była nazwa systemu w którym znajduje się Geonosis, a moze nazwa pola asteroidów? No cóż z czasem zobaczymy. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Przypadek Anakina

2002-02-14 11:05:00 T`Bone

Nie jest to specjalnie nowy spoiler, ale jak się okazało jego treść została opacznie zrozumiana i to bynajmniej nie przez nas, ale przez źródła skąd go wzieliśmy. Chodzi o spoiler z przed kilku dni. Spoiler: Źródło T`Bone`a trochę się zbulwersowało. Niejaki Hannibal napisał, żeby nie traktować jego słów zbyt dosłownie. Jak pisaliśmy Anakin straci rękę w AOTC i jest to zgodnie z Hannibalem, ale i innymi źródłami, prawdą, z tym, że nie dokładnie. Anakin wcale nie straci ręki, albo tylko ręki, tak jak stracił ją Luke. Anakin straci ładny kawałek ramienia, a to jest pewna różnica. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Powrót Grafa Zapalo?

2002-02-13 22:46:00 T`Bone

Zgodnie z tym co podaje T`Bone, poza powrotami znanych postaci, prawdopodobnie zobaczymy też postaci, które pojawiły się w tle. Jeden z jego informatorów pisze, że jest pewien, iż Graf Zapalo, lub ktoś wyglądający prawie identycznie pojawi się w AOTC. Graf Zapalo był Mistrzem Nauk, w radzie doradczej Naboo. Postać ta była tłem i tyle, ale wiele wskazuje na to, że również tłem będzie w AOTC, tak więc jest to ukłon w kierunku tych, którzy dogłębnie analizują tło "Gwiezdnych Wojen".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD i VHS

2002-02-13 22:35:00 SirStevensGuide

Jak donosi SirSteven`s Guide to Star Wars są już plany wydań "Ataku klonów" na DVD i VHS. Według ich wtyków wśród dystrybutorów DVD, premiera "Ataku klonów" jest zapowiedziana na 2 listopada 2002, równocześnie z premierą VHS, czyli nie całe 9 miesięcy po premierze. Oczywiście wszystko jeszcze się może zmienić, ale dużo wskazuje na to, że "Atak klonów" na DVD zobaczymy jeszcze przed Gwiazdką.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nagrywanie muzyki zakończone

2002-02-13 12:19:00 StarWars.Com

Jak podaje Oficjalna przy okazji artykułu o nominacjach oskarowych, John Williams (który dostał dwie nominacje), właśnie zakończył pracę nad nagrywaniem muzyki do "Ataku klonów". Zgodnie z zapowiedziami na Sony Music Polska, płyta z muzyką ma się pojawić w Polsce 29 kwietnia.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

A co potem?

2002-02-12 08:03:00 T`Bone

Jak czytacie spoilery, to wiecie już parę rzeczy o tym spoilerze, bo to raczej kontynuacja, ale i tak możecie być trochę zaskoczeni. Spoiler: To, że Shmi umrze, to już pewnie wiecie, podobnie jak to, że Anakin się zemści. Ale co będzie ze Shmi po śmierci. Wszystko wskazuje na to, że Anakin zabierze jej ciało do domostwa Larsów, gdzie w okolicy zostanie pochowana. Mało tego, wiele wskazuje na to, że będą tam już jakieś dwa inne nagrobki, w tym jeden matki Owena. Natomiast tuż przed opuszczeniem Tatooine, Anakin uda się do grobu swojej matki i uklęknie oddając jej ostatni hołd. Padme i inni będą patrzeć na ten znaczący moment. Potem udadzą się na Geonosis. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia z AOTC

2002-02-12 00:29:00 Episode-X

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia, które ukazały się przy okazji Toy Far, zawierają spoilery, zwłaszcza jeśli chodzi o wygląd postaci. A są to:
Spotkanie
Geonosianin - SPOILER
Anakin
Spoiler: Na pierwszym zdjęciu widać Jedi na spotkaniu u Kanclerza, na pierwszym planie jest Yoda, Mace Windu i Ki-Adi-Mundi, z tyłu ledwo widać Luminarę Unduli oraz jej padawankę Barriss Offee. Drugi to strażnik/wojownik Geonosiański. Przy nim był jeszcze napis kwestii Mace`a Windu: "Geonosianie to nie wojownicy, jeden Jedi jest musi być wart stu Geonosian. Na ostatnim jest Anakin jadący na swoopbike`u Owena Larsa. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcie pojedynku z Toy Fair UPDATE

2002-02-10 18:38:00 TFN

W magazynie Toy Fair zamieszczono nowe zdjęcie pojedynku między Jango Fettem a Obi-Wanem - zobacz tutaj.
UPDATE: Klony...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ścieżka dźwiękowa w Amazonie

2002-02-10 17:39:00

Na Amazonie znajduje się już pozycja z możliwością zamówienia płyty CD z muzyką z "Ataku klonów", choć płyta ta będzie dostępna dopiero 30 kwietnia, już dziś można ją zamówić. Na razie nie ma ani zdjęcia okładki, ani spisu motywów muzycznych. Tymczasem Sony Music Polska na swojej stronie z zapowiedziami informuje, że w Polsce soundtrack z AOTC ma być dostępny 29 kwietnia 2002.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zamieszanie w senacie

2002-02-10 17:32:00 Star Wars Union

Zaledwie wczoraj pisaliśmy spoiler o Senacie, dziś jego druga odsłona. Spoiler: Kiedy tylko senator Padme przemówi, zaskoczony Najwyższy Kanclerz rozpozna ją z nieukrywaną radością. Padme przemówi: "Mniej niż godzinę temu, odbyła się próba zamordowania mnie. Jednakże zabito moją osobistą ochoronę i sześcioro innych ludzi. Przewodze opozyji w sprawie stworzenia armi, ale w tym senacie jest ktoś kto nie cofnie się przed niczym.". Zaraz potem wiwatujący jeszcze przed chwilą Senat zmieni oblicze i nastawienie do Amidali. Padme ostrzega też Senat, że jeśli zaoferują Separatystom tylko przemoc, tamci odpłacą się tym samym. Wspomni także, że doświadczyła co to wojna. Następnie zacznie nawoływać senatorów, by się obudzili i zastanowili co robią. Wtedy głos zabierze senator Orn Free Taa, który przeinaczy jej słowa na swoją korzyść - stworzenia armi. Padme poczuje się mocno sflustrowana, ale Palpatine przerwie wtedy obrady Senatu. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejny plakat promocyjny

2002-02-10 15:40:00 Darth Sonic

Jakiś czas temu pisaliśmy o plakatach z AOTC, a tu w sieci pojawił się kolejny prawdopodobny plakat. Tym razem ma on trochę spoilerowy charakter. Plakat dostępny jest tutaj i jest jeszcze Spoiler Jak widać na plakacie, za całą bitwą na Geonasis stoi nie kto inny jak Darth Sidious. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Raport muzyczny

2002-02-10 11:38:00 Dark Horizons

Na Dark Horizons znalazł się raport odnośnie nagranej ścieżki dźwiękowej. Raport jest dostępny też i u nas:
Na ścieżce dźwiękowej "Ataku klonów" usłyszymy między innymi nowy utwór zatytułowany "The Love Theme". Utwór ten był nagrywany w dwojaki sposób, pocięty fragmentami, jak zapewne wystąpi w filmie oraz jako jedna spójna kompozycja, tę zapewne usłyszymy na płycie z filmu.
Innym motywem jest temat "Palpatine", który tym razem ma być bardziej mroczny niż jego fragmenty zaprezentowane w TPM. Ponadto usłyszymy też utwór zatytułownay "The Dark Side", też będęcy dość podobny do znanych nam melodii towarzyszących Maulowi i Sidiousowi z TPM.
Innym utworem jest "The Light of the Force", który również będzie bardziej mroczny niż w TPM, a pojawi się wielokrotnie.
Bez zmian pozostanie główny motyw, ale za to temat Anakina zostanie bardziej rozbudowany, będzie ewoluował w kierunku "Marszu Imperialnego".
Powróci jeszcze oczywiście "Duel of the Fates". Ale to jeszcze nic, będzie jeszcze jeden motyw, który prawdopodobnie będzie nazywał się "Fett Legacy", czyżby Jango miał więc własny temat?
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Pierwsza scena w Senacie

2002-02-09 21:38:00 Star Wars Union

Na stronie Star Wars Union pojawił się bardzo interesujący spoiler: Jak już wiadomo od pewnego czasu, na samym początku filmu dojdzie do próby zabójstwa senator Padme, ale zginie tylko udająca ją Cordé. Zaraz po tych tragicznych wydarzeniach przeniesiemy się do Senatu, gdzie będzie trwała dyskusja o stworzeniu armii w obliczu niebezpieczeństwa jakim jest Hrabia Dooku i jego Konfederacja Niezależnych Systemów. Mas Amedda będzie próbował uciszyć zgromadzenie, kiedy Uv Gizen przyniesie wieści Kanclerzowi. Zaraz potem Palpatine ogłosi w Senacie, że Senator Amidala została zamordowana. To wywoła szok. Palpatine rozpocznie swoją mowę, chwaląc ją jako dobrą przywódczynie, kiedy była królową, i teraz dobrze służącą zarówno swojej planecie jak i całej galaktyce. Powie także, że jej śmierć jest wielką stratą. Głos zabierze senator Ask Aak z Malastare, pytając sie ile jeszcze senatorów musi zginąć by Republika zaczęła działać. Następnie głos zabierze senator Darsana, pytajać gdzie Jedi byli podczas tego zamachu. Wtedy głos zabierze senator Orn Free Taa i będzie się domagał większej ochrony. Głos ponownie zabierze Najwyższy Kanclerz prosząc zgromadzenie o to by byli obiektywni, gdyż nie ma na razie wojny, a wciąż trwają negocjacje z separatystami. Niespodziewanie pojawi się wtedy platforma senacka z Senator Padme Amidalą, kapitanem Typho, Jar Jarem i Dorme. Padme powie: "Szanowni reprezentanci, zgadzam się z Najwyższym Kanclerzem, pomimo tych kosztów, nie chcemy wojny". Najpierw w sali zapanuje cisza i konsternacja, ale za raz potem aplauz. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Świat wg Kaminoan

2002-02-09 14:29:00 Star Wars Union

Tym razem nie jest to typowy spoiler, lecz bardziej opisujący kulturę nowego gatunku, ale i historię klonów. Spoiler: Kamino nie zawsze było jednym wielkim oceanem, stało się nim dopiero wskótek naturalenej katastrofy tektonicznej. Jedynym gatunkiem, który przetrwał tę katastrofę, byli właśnie Kaminoanie. Jednakże pozostali oni bez środków do życia - jedzenie, dlatego właśnie wynaleźli technologię zaawansowanego klonowani.
Sido-Dyas skontaktował się z Kaminoanami jakieś dziesięć lat przed AOTC (czyli gdzieś w czasach TPM), wtedy zaczęto produkcję pierwszej partii klonów, tych które w AOTC będą wyglądały na ok. 20 letnich żołnierzy. Pięć lat później zaczęto tworzyć drugą partię. W AOTC również ją zobaczymy, to będą te klony wyglądające na około 10 lat, które będą uczyły się (stąd te hełmy na głowie).
Warto jeszcze wspomnieć o samych Kaminoanach, że są to istoty, które widzą tylko w ultrafiolecie. Tak więc widzą tylko kolory: biały, czerwony i niebieski.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Czas biegnie

2002-02-09 13:01:00 Darth-Sonic

Jak podaje Darth-Sonic do czwartego trailera Star Wars AOTC zostało jeszcze 34 dni.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Skany z Lucas Film Magazine

2002-02-09 00:43:00 T`Bone

T`Bone zamieścił na swojej stronie skany z francuskiej edycji Lucas Film Magazine (nr styczen/luty). Zdjęcia te już były publikowane w Insiderze (są gdzieś na Bastionie ;), ale T`Bone przygotował skany w dosyć dużych rozmiarach dlatego zamieszczamy je jeszcze raz.

Anakin
Padme i Anakin
Beru
Jango i Boba
Jango Fett
Boba Fett
Znów Boba
Obi-Wan
Zam w speederze...
Jeszcze raz Zam
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Anakin i finalny pojedynek

2002-02-09 00:06:00 T`Bone

Ten spoiler był już częściowo przedstawiany wcześniej i to wielokrotnie, ale doszły nowe szczegóły. Spoiler: Tak więc Anakin podczas finalnego pojedynku z Hrabią Dooku, straci rękę, tę samą którą odciął mu Luke w ROTJ. Ale to jeszcze nic, Anakin nie dostanie sztucznej ręki, takiej jak miał Luke, ale taką która bardziej będzie przypominać rękę C-3PO. Tak więc zacznie stawać się Vaderem nie tylko z powodu Tuskenów. ;). (koniec spoilera)
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Obrazki z Vanity Fair

2002-02-08 11:24:00 Episode X

Na Episode X znalał się link do tajnej strony, na której są (przynajmniej przez jakiś czas) skany z Vanity Fair. Zamieszczamy je na naszym serwerze:
Hayden i Natalie
Hayden - zbliżenie
Natalie - zbliżenie
Anakin i Padme
Jango
Lama Su
Mace Windu
Zbliżenie Mace`a
Obi-wan
Plan zdjęciowy
Zbliżenie Mace`a
Senator Orn Free Ta
R2-D2
Senator Tessek
Droid bojowy

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Vanity Fair Update

2002-02-08 10:26:00 TFN

O magazynie Vanity Fair donosiliśmy już wcześniej. Ale wczoraj pismo to pojawiło się w skrzynkach prenumeratorów, natomiast normalnie w kioskach (oczywiście nie w Polsce) ma się pojawić około 12 lutego. Zawiera ono dużo zdjęć Ann Lebovitz z palnu AOTC. Może ten numer pojawi się także w Empikach? Kto wie, a my zachęcamy do obejrzenia amerykańskiej reklamy w jednej z TV. Ale to jeszcze nie wszystko, w magazynie znajdzie się zdjęcie Lamy Su jednego z mieszkańców Kamino. Poza tym sa tam zdjęcia:
  • Senator Tessek
  • Senator Orn Free Taa
  • Haydena i Natalie
  • R2-D2 w pudle
  • Obi-wana
  • Jango
  • Battle Droida
  • George`a nadzorującego plan
  • Padme i Anakina prawie się całujących

Ale to jeszcze nic w piśmie jest fragment napisów początkowych, potwierdzonych. Napisy mogą być spoilerem: Spoiler starts) Senator Amidala, the former queen of Naboo, is returning to the Galactic Senate to vote on the critical issue of creating an ARMY of the Republic to assist the overwhelmed Jedi ...

Co po polsku znaczy mniej więcej:
Senator Amidala, była królowa Naboo, powraca do Galaktycznego Senatu na głosowanie w krytycznej sprawie stworzenia armii Republiki, by ta asystowała przeciążonym pracą Jedi ....
To ostatnia część napisów, już potwierdzona przez Vanity. Kiedyśna TheForce.Net znalazłą się bardzo podobna (różniąca się w szczegółach) wersja napisów, ale zawierają one spoilery: There is unrest in the Galactic Senate. Several hundred solar systems, under the leadership of the Rebel Leader, Count Dooku, have declared their intentions to secede from the Republic.

This separatist movement has made it difficult for the limited number of Jedi Knights to maintain peace and order in the galaxy.

Co po polsku będzie znaczyć:
Niepokój ogarnął Galaktyczną Republikę. Kilkaset systemów gwiezdnych, pod przywódctwem Lidera Rebelii, Hrabiego Dooku, ogłosiło swe zamiary oderwania się od Republiki.

To separatystyczne posunięcie, utrudni ograniczonej liczbie rycerzy Jedi utrzymanie pokoju i porządku w galaktyce.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Podracer w AOTC UPDATE

2002-02-07 16:26:00 Ask Jedi Council

Dziś na oficjalnej w dziale Jedi Council zadano pytanie, czy w EII będą wyścigi podracerow. Pozytywnej odpowiedzi udzieliła nam Jocasta Nu.

UPDATE (Strangler 2002-02-07 19:44):
Na naszym forum pojawiło się kilka spekulacji odnośnie pojawienia się Speederów w AOTC (posty mogą zawierać spoilery)...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ostatni trailer

2002-02-07 13:56:00 TF.N

Na Theforce.Net opublikowano pewne informacje dotyczące nowego, czwartego zwiastunu AOTC. (Spoiler): Trailer wyjawia bardzo wiele z fabuły Ataku Klonów. Kilka watków zostaje wyjaśnionych już w tej zajawce.(koniec spoilera). Żaden to spoiler, ale wolałem nie ryzykować :).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kim jest Zam Wessel?

2002-02-07 09:27:00 Star Wars Union

Ci którzy czytają spoilery wiedzą już coś o tej postaci, ale nie wszystko. Spoiler: To że Zam jest łowczynią nagród, a na dodatek prawie bezlistosną maszyną do zabijania to już prawie wszyscy wiemy. Ale okazuje się, że Zam Wessel nie będzie człowiekiem, będzie należeć do gatunku zwanego Clawdite, który będzie posiadał zdolności zmiany kształtów. Tak, Zam będzie zmiennokształtna. Mało tego zobaczymy jak zmienia się w swój oryginalny kształt. Ale będzie to dopiero po jej śmierci, kiedy Jango ją zastrzeli, Zam zacznie powracać do swojej prawdziwej formy, czegoś w stylu orka. (koniec spoilera). Zapowiada się ciekawie.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Nowe potwierdzenie na oficjalnej

2002-02-07 09:17:00 TFN

Na oficjalnej liście płac pojawił się nowy wpis przy Ianie Watkinie. Zagra on tajmenmiczą postać COO-2180. Więcej w spoilerze: COO-2180 będzie robotem kucharzem, pracującym prawdopodobnie na statku, którym Padme i Anakin udadzą się Coruscant na Naboo. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC = Titanic ?

2002-02-06 07:30:00 TFN

Czasopismo Vanity Fair zamieściło dosyć obszerny artykuł o Ataku Klonów, którego głównymi bohaterami są Anakin i Padme. Znalazło się w nim kilka zdjęć ze scen rozgrywających się na Naboo. Najciekawsza wydaje się być wypowiedź Natalie Portman, w której sugeruje ona, że AOTC będzie Titaniciem G.Lucasa, na szczęście dodaje również, że będzie mroczniejszy od TPM. GL odpowiada na to, że cała historia miłosna zostanie zachowana w tradycji filmów Star Wars. Mamy też samo zdjęcie okładki.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Plakaty?

2002-02-05 19:24:00

O okładkach komiksów AOTC pisaliśmy już jakiś czas temu i to dwa razy (w lutym i styczniu). Jak się okazuje, po rozmowach z kilkoma osobami, w tym dobrze poinformowanymi, te skany nie koniecznie muszą być skanami okładek do komiksów, ale to sa plakaty. Np. Okładka 3 to na 100% plakat do AOTC, który raczej nie będzie okładką komiksu. Zauważcie podobieństwo do plakatów z TPM, jakie były dostępne w 1999, np. Ramka, poza którą wychodzą części obrazka.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Polski plakat już w kinach

2002-02-05 19:01:00

Byłem dzisiaj we Wrocławskim kinie Korona, należącym do sieci Ster Century i zauważyłem tam plakat, a nawet dwa plakaty reklamujące AOTC w nadchodzącym repetruarze. Jeden, duży, był oryginalny amerykański. Drugi, normalnej wielkości, był już z polskimi napisami. Tak więc "Jedi nie zna gniewu. Nienawiści. Ani miłości", jak głosi plakat. A pod nim jest logo "Gwiezdne Wojny Część II".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

A może ja?

2002-02-05 10:21:00 Star Wars Union

Już wcześniej podaliśmy dwa spoilery o posiedzeniu u Najwyższego Kanclerza: cześć 1, cześć 2. Teraz pora na część 3. Spoiler: Yoda szybko odpowie na pytanie Palpatine`a i powie, że są gotowi wystawić natychmiast około 200 Jedi. Bail Organa, z wyrazami szacunku, powie, iż obawia się, że 200 Jedi nie wystarczy do walki z tysiącami droidów. Mace Windu doda, że są to tylko spekulacje, nie wiadomo czy Hrabia Dooku jest w zmowie z Gildią Handlową. Senator Ask Aak, powie, że muszą przygotować się na najgorsze, nie mogą czekać i że zgłosi na najbliższym posiedzeniu senatu, by przyznao Palpatine`owi specjalne prawa. Palpatine ostro zaprotestuje, twierdząc, że senator Ask Aak, jest zbyt mocno z nim związany. Mas Amedda mruknie coś w stylu, och gdyby była z nami senator Amidala. I wtedy głos zabierze Jar Jar Binks i powie, że w powyższej sytuacji będzie bardzo dumny, móc zgłosić takie wotum na forum Senatu. Palpatine odpowie mu: "Dziękuję Ci reprezentancie Binks. Jeśli wniosek przejdzie, wykonam swoje zadanie, ale będzie to najsmutniejszy dzień mojego życia". (koniec spoilera). Tak więc będzie to bardzo ciekawa i ważna scena.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wycięte sceny?

2002-02-05 10:06:00 Episode-X

Jak donosi SWMovie.Net być może część zapowiadanych scen będzie wycięta z finalnej wersji filmu. Jest to pewien spoiler: O tym, że w świątyni Jedi ma pracować bibliotekarka Jocasta Nu, wiedzieliśmy już dawno. Miała ona opowiadać Obi-wanowi o Hrabim Dooku, Zaginionej 20 (tylko 20 Jedi opuściło zakon i przeszło na Ciemną Stronę) i Qui-Gonie. Teraz okazuje się, że scena w której Jocasta Nu wspomina 20 Jedi, ma zostać wycięta. W oryginale Jocasta Nu miała pojawić się w 4 scenach, potem w 3. Teraz kolejne dwie ucięto, w tym cały wątek zaginionej 20. (koniec spoilera). No cóż czas pokaże co zostało ostatecznie wycięte, może zobaczymy tą scenę na DVD?
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zabójcze wije

2002-02-04 23:51:00 T`bone

Jak informuje T`bone na www.darthpsychotic.com pojawiło się nowe spoilerowe zdjęcie (dostępne tutaj). Scena którą widzieliśmy już w teaserze Mystery... Spoiler W scenie na Coruscant gdy Zam wysyła droida ASN-121 żeby ten zabił Amidalę, widzimy pełazające wije - Zabójcze Kouhuny (Killer Kouhuns) - ciekawe dodatki, w które ten droid został wyposażony. W apartamencie w czasie, gdy Obi-Wan wyskakuje przez okno i łapie się tego droida, na łóżko spiącej Amidali dostają się Zabójcze Kouhuny - Anakinowi w ostatniej chwili udaje się uratować Amidale... (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Heh...

2002-02-04 14:11:00

Może trochę dziwna i głupawa nazwa newsa ale... W najnowszym wydaniu magazynu Nowa Fantastyka (w Cyberkultura - w sieci) znalazła się taka notka:

"Dobra wiadomość dla najmłodszych i ich rodziców: twórcy drugiego epizodu "Gwiezdnych wojen", zatytułowanego "Atak klonów", zapewnili, że nie będzie on, wbrew internetowym plotkom, przeznaczony dla starszej widowni niż ta, do której było adresowane "Mroczne widmo". Lucas i spółka starają się nie komplikować zbytnio intrygi, tak aby każdy siedmio-, dziesięciolatek mógł łatwo zrozumieć, o co chodzi. Producenci przykładają szczególną wagę do tego, żeby film nie był zbyt brutalny ani przerażający dla młodszych dzieci. Mówi się też, iż to właśnie ze względu na nie uproszczono nieco wątki romantyczne, które mogłyby się okazać "zbyt dorosłe". Wiecej ciekawych informacji o "Ataku klonów" znajdziemy na oficjalnej stronie filmu. Elegancko przygotowana witryna zawiera m.in. stale aktualizowany dziennik newsów..."

Dalej troche jest o oficjalnej, która została witryną miesiąca Nowej Fantastyki. Cóż ja mam troche inną opinię na temat Ataku... ręce opadają... ;)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

100 Dni

2002-02-04 09:35:00

Patrzę na nasz skrypt odmierzający dni do Ataku klonów i okazuje się, że już za 100 dni będziemy mogli oglądać go w kinach. Tak więc dzisiaj mamy studniówkę ;))
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Scenariusz do E2 dostępny dla fanów ?

2002-02-02 19:04:00 film.onet.pl

No.. może nie dosłownie, ale na stronach film.onet.pl pojawiła się informacja, jakoby na innym serwisie filmowym (konkretnie Dark Horizons) były doniesienia o treści scenariusza "Ataku Klonów". Al - czyli jeden z redaktorów strony zdradza, że "Attack of the Clones" ma bić na głowę nie zbyt udane TPM. Podobno w filmie znajdują się: dwie walki powietrzne, zamachy, sceny pościgu, trzy pojedynki, trzy potwory i jedna olbrzymia bitwa. Brzmi całkiem nieźle, choć może być to kolejna informacja "bez pokrycia". No cóż... zobaczymy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nie chcemy dyktatury - Spoiler

2002-02-02 17:01:00 Star Wars Union

Zaledwie wczoraj podaliśmy wielki spoiler a dziś jego kontynuacja. Spoiler: Zaraz po tym jak zniknie hologram Obi-wana głos zabierze Bail Organa. Powie, że Gildia Handlowa przygotowuje się do wojny, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Palpatine doda, że Hrabia Dooku musi być w to zamieszany. Senator Ask Aak stwierdzi, że trzeba przegłosować w senacie stworzenie i użycie armii klonów, czemu sprzeciwi się Bail Organa, który stwierdzi, że Senat nigdy nie pozwoli użyć armii, dopóki separatyści nie zaatakują. Mas Amedda zaproponuje by w obliczu kryzysu, Kanclerz wykorzystał swoje uprawnienia do podjęcia trudnych decyzji, bez zgody senatu. Palpatine odpowie mu, że nie podoba mu się to rozwiązanie, gdyż zakrawa na dyktaturę. Następnie Kanclerz zwróci się o pomoc do Jedi. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia na Walentynki

2002-02-02 11:22:00 StarWarsKids.com

Na StarWarsKids.com pojawiły się nowe zdjęcia z "Attack of the Clones". Wszystko to z okazji zbliżających się Walentynek. Wyżej opisane zdjęcia to głównie e-kartki. Sprawdź to sam tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

O Jar Jarze słów parę

2002-02-02 09:54:00 Cinemascape

Wszyscy znamy Jar Jara, w AOTC miał się trochę zmienić, ale w jakim stopniu? Tego można dowiedzieć się ze spoilera: To, że Jar Jar reprezentuje Naboo i pomaga w pracy Padme to już wiemy, ale jak się okaże, bardziej dorosły Jar Jar nie tylko będzie rozsądniejszy i nie będzie się dziwnie zachowywał, ale także będzie mówił płynnym basiciem (czyli angielskim w oryginale). Chociaż nie obejdzie się bez wpadek, wpadkami Jar Jara, choć nie licznymi, będą kwestie wypowiedziane w gungańskim stylu jak w TPM. Jar Jar okaże się też być wielkim przyjacielem Padme, na którego może ona zawsze liczyć. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Gabinet Kanclerza - mega spoiler

2002-02-01 16:40:00 Star Wars Union

I znów nasi sąsiedzi zza Odry opublikowali jeden wielki spoiler: Cała rzecz będzie się działa w gabinecie Najwyższego Kanclerza Palpatine`a, gdzie on, wraz z grupą ważnych polityków i Jedi będą odbierali wiadomość od Obi-wan Kenobiego. W skład grupy poza Palpatinem wejdą Mas Amedda, Jar Jar, Yoda, Bail Organa, senator Ask Aak, senator Darsana, Ki-Adi-Mundi i Mace Windu. Obi-wan przebywający właśnie na Geonosis, doniesie, że Federacja Handlowa i Gildia Handlowa, na swoich statkach zabierają całą masę droidów bojowych wyprodukowanych na Geonosis. Na to zdenrwuje się Bail Organa, który stwierdzi, że jest to oburzające, ponieważ traktat zabrania Federacji na zbrojenie się. Obi-wan natomiast doniesie, że roboty w fabrykach zdają się pracować pełną parą, obieca także przywieść Jango Fetta, by można było go przesłuchać. Wtedy wkroczy Kanclerz i powie, że fabryki na Geonosis, są częścią Unii Technokratycznej, więc ich się o to zapytają. Wtedy Kenobi doda jeszcze jedną rzecz. Powie, że Jango twiedzi, iż zwerbował go ktoś kto nosił imię Darth Tyranus i spyta się obecnych, czy mają jakiekolwiek pojęcie, kto to może być. Wtedy do dyskusji wtrąci się Yoda, który powie, że "z pierwszym imieniem Darth, Sith to musi być". Wtedy Jedi zaczną coś mówić o ich zaginionych uczniach, i o tym, że Sithowie, wszystko zaplanowali. Mace Windu doda, że Darth Tyrannus musi być uczniem Dartha Maula (Jedi nie wiedzą nic o Sidiousie). Wtedy jeszcze Obi-wan doda, że być może Darth Tyranus i tajemniczy Sifo-Dyas, o którym też czegoś się dowiedział, to jedna i ta sama osoba. Yoda odpowie mu, że ta zagadka ma za dużo części i spytają się Obi-wana czy potrzebuje pomocy. Obi-wan stwierdzi, że na razie jej nie potrzebuje, a wkrótce potem jego hologram zniknie. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

W górę czy w dół?

2002-02-01 16:18:00 Star Wars Union

Na Star Wars Union znalazł się bardzo wielki spoiler, lecz tym razem nie dotyczący fabuły. Jednakże tym, którzy nie czytają spoilerów radzę go też ominąć, gdyż jeśli się on potwierdzi, z pewnością Was zaskoczy. Spoiler: W praktycznie wszystkich filmach z cyklu "Gwiezdne Wojny", zaraz po napisach początkowych kamera opada w dół. Tym razem będzie inaczej. Tuż po napisach kamera skieruje się ku ... górze, a zaraz potem zobaczymy statek Padme zmierzający na Coruscant. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

4 kwiecień?

2002-02-01 16:08:00 TFN

Jak się okazuje, ILM dostał już datę, do której musi ukończyć wszystkie efekty specjalne do "Ataku klonów". Ten dzień to 4 kwietnia 2002. Tak więc wtedy AOTC będzie już prawie skończone i pewnie wkrótce potem trafi do nas (a właściwie do naszego dystrybutora), gdzie będzie dogrywany dubbing i tłumaczenie.
KOMENTARZE (1)
Loading..