TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

P&O 36: Ostatnie słowa Zam Wessel

2013-09-15 08:01:56Swoją drogą część pytań dość często krążyła wokół tej samej sceny, ale eksplorowała trochę inne aspekty. A po premierze filmu jego analiza przez fanów była z pewnością większa, niż długo później.

P: W Ataku klonów, gdy Zam Wesell zostaje zraniona przez zatrutą strzałkę Jango Fetta, jej ostatnie słowa brzmią jak „Wee shanit sleemo”. Czy to ma coś znaczyć, może to jakaś zagadka, anagram lub ukryte znaczenie? Nie rozumiem tego bo nie mówię w języku Clawdite.

O: Ci, którzy mają książeczkę Bena Burtta pt. Słowniczek Najpopularniejszych Zwrotów w językach Galaktyki Gwiezdnych Wojen powinni umieć zebrać ostatnie słowa Zam razem. Oczywiście są one w języku Huttów. A ona dokładnie mówi „Murashini sleemo”, co można przetłumaczyć jako „Bounty Hunter slimeball” czyli po polsku łowca nagród – kupa śluzu. Wygląda na to, że Zam nie do końca zgadzała się z metodą Jango uciszenia jej.

K: Dla przypomnienia. Wcześniej pisaliśmy o tym, że niektórych interesowało, czemu Zam mówi w języku huttów umierając.
KOMENTARZE (6)

Atak klonów

„Atak klonów 3D” – nasze recenzje

2013-09-10 17:13:41

Choć oficjalna premiera „Ataku klonów” w 3D została przeniesiona na czas nieokreślony, jednak w tym roku podczas Celebration Europe II istniała możliwość obejrzenia konwersji. Nasze recenzje możecie przeczytać tutaj.

Przypominamy, że „Atak klonów” 3D pierwotnie miał mieć premierę w 2013 roku, wpierw podejrzewano, że może to być luty (rok po premierze „Mrocznego widma 3D”), ale ze względu na niezbyt imponujący wynik przeniesiono ją na wrzesień 2013. Miesiąc później premierę miała mieć „Zemsta Sithów” w 3D. Jednak po wykupieniu przez Disneya Lucasfilmu zawieszono dystrybucję obu filmów na czas nieokreślony. Oba prawdopodobnie są już skończone, w przypadku „Ataku klonów” była szansa go zobaczyć i ocenić samemu. Nie wiadomo jednak czy i kiedy filmy te trafią do normalnej dystrybucji kinowej. Być może najbliższą szansą ich zobaczenia będzie Celebration Anaheim w 2015.
KOMENTARZE (7)
Loading..