TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Co czuła Daisy Ridley kręcąc scenę śmierci Bena?

2024-02-10 14:43:48

Daisy Ridley wciąż promuje swój najnowszy film „Czasem myślę o umieraniu”. Ostatnio pojawiła się w podcaście „Happy Sad Confused”. Prowadzący zapytał ją o jedną z najbardziej kontrowersyjnych scen z filmu „Skywalker. Odrodzenie”, czyli finalny pocałunek między Benem Solo a Rey, po którym ten pierwszy umarł. Prowadzący był ciekawy, co Daisy czuła kręcąc to na planie.Aktorka odparła, że była to dla niej bardzo emocjonalna scena, nie tylko w filmie, ale i w życiu osobistym. Dla niej był to moment, w którym żegnała się z rolą, sagą i tym wszystkim. Ten smutek był tu jak najbardziej zasłużony. To było pożegnanie z tą pracą, to przede wszystkim czuła. Mówiła, że jej oczy same płakały, widząc, że to już naprawdę koniec.Szczęśliwie dla niej, chyba jednak jeszcze nie jest to ostateczny koniec historii Rey.
KOMENTARZE (13)

Skywalker. Odrodzenie

Wyrocznia ze „Skywalker. Odrodzenie”

2022-11-08 03:27:34

Na wydaniu blu-ray IX Epizodu brakowało jednego istotnego dodatku. Scen wyciętych. Jak wiemy z plotek na początku filmu J.J. Abramsa na Mustafar, Kylo Ren miał się spotkać z dziwnym stworem – Wyrocznią. Jak się okazuje, Wyrocznie zbudowano na planie. Zdjęcie makiety zamieści Adam Frazier ze /Film na swoim koncie twitterowym.Ciekawe, czy kiedyś będziemy mogli zobaczyć te wycięte sceny ze “Skywalker. Odrodzenie”.
KOMENTARZE (9)

Skywalker. Odrodzenie

Dominic Monaghan o „Skywalker. Odrodzenie”

2022-09-30 02:35:09

Opinie na temat „Skywalker. Odrodzenie” są podzielone, także wśród aktorów, którzy zagrali w tym filmie. Jednym z tych zadowolonych ze swojego występu i udziału jest Dominic Monaghan. Jego postać to Beaumont Kin, czyli jeden z członków Ruchu Oporu.

Jak pamiętamy aktor ten był bardzo zainteresowany zagraniem w „Gwiezdnych Wojnach”, jeszcze gdy J.J. Abrams przygotowywał „Przebudzenie Mocy”. Udało mu się dopiąć celu dopiero przy IX Epizodzie.Jego zdaniem, „Gwiezdne Wojny” miały przeogromny wpływ na kino, w szczególności w kulturze zachodniej. Prawdę mówiąc to była jedna z przyczyn, dla których został aktorem, więc wystąpienie w IX Epizodzie to dla niego zamknięcie pewnego kręgu, ważny kamień milowy w życiu.

Jak przyznał, zna się z Abramsem od dawna (współpracowali przy serialu „Lost – Zagubieni”), no i naciskał na Abramsa by dał mu tę rolę. W końcu się udało. Jak twierdzi praca na planie to było dla niego niezwykłe przeżycie, zwłaszcza z tymi ikonicznymi aktorami. I jak twierdzi, zawsze wspiera Abramsa, który jest bardzo utalentowanym reżyserem.

Teraz Monagham jeździ po konwentach i przyznaje, że jego apetyt na gwiezdno-wojenne role rośnie. Owszem wie, że dziś „Gwiezdne Wojny” koncentrują się na opowieściach o kobietach i mniejszościach etnicznych, ale gdyby chcieli wykorzystać, 40-letniego, białego faceta, to on jest do dyspozycji. Zwłaszcza, że Beaumont pojawia się gdzieś w komiksach, czy książkach. Aktor jest jak najbardziej otwarty na powrót do roli.
KOMENTARZE (14)

Skywalker. Odrodzenie

Alternatywne ćwiczenia Luke’a i Lei...

2022-08-16 05:57:20

Wciąż mało wiemy na temat filmów Disneya, brakuje przewodników ukazujących kulisy produkcji i zmiany przez jakie przechodziły filmy. A nawet jak już są, jak w przypadku „Hana Solo” i Making Solo: A Star Wars Story, to nie ukazują one dokładnie wielu aspektów, lub je pomijają. Na szczęście artyści koncepcyjni czasem coś wrzucą do sieci, co rzuca nowe światło na powstawanie filmu.

Zmiana jaką pokazał artysta Adam Brockbank jest stosunkowo niewielka. Chodzi o kolor miecza Lei. Ten wg pierwszych pomysłów miał być purpurowy.

Tu warto dodać, że Carrie Fisher stwierdziła kiedyś, że chciałaby aby Leia miała właśnie purpurowy miecz. Jednak ostatecznie zdecydowano, że pozostaną przy niebieskim.
KOMENTARZE (7)

Skywalker. Odrodzenie

Daisy Ridley załatwiła rolę swojemu ojcu

2022-07-27 20:33:44

Ciekawe fakty wychodzą po latach, jeśli chodzi o „Skywalker. Odrodzenie”. Wiele różnych historii słyszeliśmy, ale wciąż daleko nam do tego, by wszystko wiedzieć o tym filmie i wyłapać najdrobniejsze szczegóły.

Daisy Ridley niedawno opublikowała wpis na swoim Instagramie, wraz ze zdjęciem z czerwonego dywanu podczas ceremonii rozdawania Oskarów. Towarzyszył jej ojciec, który aktorem nie jest, ale może się poszczycić w hicie z listy filmów z miliardem USD. Jak się okazuje, tata Daisy zagrał w IX Epizodzie małą rólkę, jednego z pilotów. Więcej niestety aktorka nie zdradziała.Nie wiadomo też w jaki sposób dostał on rolę, ale prawdopodobnie pomogła w tym sama Ridley. Pozostaje więc obejrzeć IX Epizod ponownie i znaleźć ojca Daisy.
KOMENTARZE (14)

Skywalker. Odrodzenie

Colin Trevorrow o „Gwiezdnych Wojnach”

2022-06-16 07:17:02

Colin Trevorrow, który właśnie promuje swój najnowszy film – „Jurassic World: Dominion” w rozmowie z Uproxx poruszył delikatnie temat „Gwiezdnych Wojen” i IX Epizodu. Jak pamiętamy, Trevorrow był pierwszym scenarzystą (wraz ze swoim stałym współpracownikiem Derekiem Connollym i reżyserem ostatniej części trylogii sequeli, ale potem sprawy się skomplikowały. Do sieci wyciekł też jego scenariusz „Duel of the Fates”, który był alternatywą wobec „Skywalker. Odrodzenie”.Oczywiście dużo nie może powiedzieć na temat, tego co zaszło. Ale stwierdził, że z perspektywy czasu, w roku 2022 jest wdzięczny Kathleen Kennedy za to, że dała mu do zrozumienia, iż nie zrobią tego filmu w taki sposób, by oboje byli z niego zadowoleni. Natomiast rozeszli się w przyjacielskich stosunkach. Colin nadal współpracuje z Frankiem Marshallem, mężem Kathleen, właśnie choćby przy „Jurassic World”. Jest zadowolony, że mógł spróbować, pracować nad „Gwiezdnymi Wojnami”, ale też, że został wyrwany z tego snu. Był zbyt skupiony na historii, którą chciał opowiedzieć, by zrozumieć jaką historię chcą, by zrobił.

Natomiast o samym wycieku i pozytywnej reakcji, Trevorrow jest z tego zadowolony, ale nie chciał nic komentować.
KOMENTARZE (7)

Skywalker. Odrodzenie

Koncepty ze „Skywalker. Odrodzenie”

2022-03-26 09:31:50

W sieci wysypało szkicami koncepcyjnymi z IX Epizodu. Całkiem spora ich liczba powędrowała na stronę domową Jona McCoya. Umieścił on tam prawie 150 swoich prac, często z opisami. Kilka przykładowych możecie obejrzeć poniżej, reszta jest tutaj.

Ponadto w sieci pojawił się jeszcze koncept Phila Saundersa ukazujący alternatywną śmierć Lei.


KOMENTARZE (5)

Skywalker. Odrodzenie

„Skywalker. Odrodzenie” jutro w Polsacie

2022-01-20 16:00:13Jutro, to jest 21 stycznia 2022, na Polsacie emitowany będzie film z cyklu „Gwiezdne Wojny” – „Skywalker. Odrodzenie”. Zobaczyć go będzie można o 23:10, także na Polsat HD. Powtórka 13 marca (niedziela) o 23:10.Dziewiąta część cyklu „Gwiezdne wojny” - trzykrotnie nominowana do Oscarów - stanowi pasjonujące zwieńczenie sagi o rodzie Skywalkerów. Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams po raz kolejny łączą siły, aby zabrać widzów w epicką podróż do odległej galaktyki. Narodzą się nowe legendy, a ostateczna walka o wolność dopiero nadejdzie! Akcja filmu rozgrywa się rok po wydarzeniach opisanych w poprzedniej części gwiezdnej sagi. Podczas gdy złowieszczy Najwyższy Porządek nadal pustoszy galaktykę, wojowniczka Rey (Daisy Ridley) kontynuuje trening Rycerzy Jedi pod okiem przywódczyni Ruchu Oporu - Lei Organy (Carrie Fisher). Ale niebezpieczeństwo nagle podnosi się z popiołów, gdy Imperator Palpatine w tajemniczy sposób powraca z martwych. Na jaw wychodzi też istnienie tajnej floty Gwiezdnych Niszczycieli. Tymczasem Kylo Ren (Adam Driver) przylatuje na planetę Mustafar, gdzie znajduje się artefakt Sithów. Imperator Palpatine manipuluje Kylo, by zwabić go na Ciemną Stronę. Finn (John Boyega) i Poe Dameron (Oscar Isaac) przekazują informacje od szpiega, że Palpatine przeżył i ukrywa się na Exegol. W starych księgach Jedi bohaterowie znajdują informację, że muszą odnaleźć artefakt Sithów. Rey, Finn, Poe, Chewbacca, BB-8 i C-3PO na pokładzie Sokoła Millenium udają się na poszukiwania Ochiego, który może ich doprowadzić do tego artefaktu. Trop prowadzi na planetę Pasaana. Ale spotkany w drodze stary znajomy - Lando Calrissiana (Billy Dee Williams) wskazuje inny kierunek poszukiwań. Tymczasem Kylo, dzięki więzi Mocy, odkrywa miejsce pobytu Rey i wraz z Rycerzami Ren dopada ją na pustyni, gdzie chwilę wcześniej ona z przyjaciółmi odkryła szczątki martwego Ochiego, wrak jego statku kosmicznego i tajemniczy sztylet. Rey wyczuwa, że wróg podąża za nimi, ale nie potrafi powstrzymać żołnierzy Najwyższego Porządku i uprowadzają oni Chewbaccę. Dziewczyna, korzystając ze swojej Mocy, usiłuje zatrzymać ich statek i wbrew swej woli doprowadza do katastrofy. Wszystko wskazuje na to, że Chewbacca zginął w tej eksplozji. Gdy Finn i Poe kontynuują misję, Rey po raz kolejny zmierzy się z Kylo Renem, ale tym razem ich spotkanie przybierze nieoczekiwany obrót. Wojowniczka także w końcu odkryje prawdę o swoich rodzicach oraz pozna śmiertelnie niebezpieczny sekret, który może zadecydować o jej przyszłości i losach ostatecznej rozgrywki, jaka ma nadejść! Jaki będzie finał odwiecznej batalii pomiędzy Jasną i Ciemną Stroną Mocy?

„Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” w reżyserii J.J. Abramsa były chwalone przez krytyków za doskonałą grę aktorską, imponujące sekwencje akcji, porywającą muzykę i zapadające w pamięć, efekty wizualne. Film otrzymał trzy nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w 2020 roku - w kategoriach: Najlepsza muzyka oryginalna (John Williams), Najlepsze efekty specjalne (Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach, Dominic Tuohy) oraz Najlepszy montaż dźwięku (David Acord, Matthew Wood). Premierze tego filmu towarzyszyły też trzy nominacje do nagrody BAFTA 2020. Widzowie na całym świecie dopisali i film ten zarobił na dystrybucji kinowej ponad miliard dolarów, stając się siódmym najchętniej oglądanym filmem 2019 roku.


„Skywalker. Odrodzenie” to zakończenie nie tylko trylogii sequeli, ale też całej sagi Skywalkerów. Reżyseria: J.J. Abrams, scenariusz: J.J. Abrams i Chris Terrio oraz Colin Trevorrow i Derek Connolly. Występuja: Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Mark Hamill, Carrie Fisher, Harrison Ford, Anthony Daniels, Naomie Ackie, Domhnall Gleeson, Richard E. Grant, Lupita Nyong’o, Keri Russell, Joonas Suotamo, Kelly Marie Tran, Ian McDiarmid, Billy Dee Williams. Produkcja: Michelle Rejwan, Katleen Kennedy i J.J. Abrams. Muzyka: John Williams, zdjęcia: Dan Mindel.
KOMENTARZE (16)

Skywalker. Odrodzenie

Denis Lawson o powrocie do roli Wedge’a Antillesa

2021-11-29 16:42:36

W rozmowie z w podaście Making Tracks, aktor Denis Lawson zdradził kulisy swojego angażu w „Skywalker. Odrodzenie”.Jak wspomina aktor, J.J. Abrams skontaktował się z nim osobiście. Poprosili go o zarezerwowanie pięciu dni. Tyle, że to nie do końca pasowało Lawsonowi, grał w sztuce i reżyserował sztukę. Był dość zajęty, by móc poświęcić pięć dni. Abrams się właściwie poddał, powiedział tylko, że to chyba nie wyjdzie. Ale Denis nalegał, zachęcał, że mimo wszystko mogą to zrobić. Ostatecznie uzgodnili, że zamiast pięciu dni musi wystarczyć jeden. Lawson jest zadowolony z powrotu do roli, choć w filmie widać go naprawdę krótko.

Wygląda na to, że rola Wedge’a Antillesa mogła być trochę większa w IX Epizodzie. Natomiast warto przypomnieć, że Lawsonowi proponowano także występ w „Przebudzeniu Mocy”, wówczas stwierdził, że raczej by go to znudziło.

Kolejna ciekawostka pochodzi z serwisu Screenrant. Otóż wstawili oni kolejną grafikę z pozycji Secrets of the Sith Marca Sumeraka. Tym razem to obrazek przedstawiający czciciela Sithów. Widzieliśmy ich w filmie na Exegol, ale trudno było się im dokładniej przyjrzeć.Natomiast na koniec ciekawostka. Adam Driver został zapytany o możliwość powrotu do „Gwiezdnych Wojen”. Powiedział, że nie jest całkowicie przeciwny. Dla niego filmy to medium i chciałby pracować z dobrymi twórcami. Wielkość nie ma dla niego znaczenia.
KOMENTARZE (6)

Skywalker. Odrodzenie

Matt Smith o swoim zaangażowaniu w „Skywalker. Odrodzenie”

2021-11-03 19:00:51

Plotki dotyczące udziału Matta Smitha w „Skywalker. Odrodzenie” zaczęły się na wiele miesięcy przed premierą filmu i były istną karuzelą informacyjną - na zmianę potwierdzającą i zaprzeczającą jego angaż. Co ciekawe, te plotki nie skończyły się wraz z premierą filmu. Przypomnijmy, że jeszcze przed nią spekulowano, że Matt miałby zagrać jakąś znaczącą rolę. Później większość z nich precyzowała, że chodzi o kogoś powiązanego z Palpatinem - w zależności od plotki miał to być jego klon, syn, duch czy młoda wersja z retrospekcji. Kolejną postacią z którą wiązano Matta był Syn Mortis. Ta historia znalazła się również w plotce dotyczącej #JJCut - czyli wersji filmu, którą podobno miał nakręcić Abrams ale miała zostać odrzucona przez Disneya. Jaka jest prawda? Tego dokładnie nie wiemy, ale Matt Smith rzucił ostatnio trochę światła na ten temat.

Matt w ostatnim wywiadzie zapytany o rolę, którą miał grać w Epizodzie IX stwierdził, że nie może odpowiedzieć na to pytanie ale miała to być ważna rola zmieniająca w pewien sposób bieg franczyzy. Wpływ na franczyzę sugeruje, że jeśli coś z tych plotek miałoby się potwierdzić to raczej któraś z tych krążących wokół Palpatine. Jednocześnie Matt stwierdził, że nie doszło do nakręcenia żadnej sceny ani nawet próby z kostiumem - co by przeczyło plotkom mówiącym o jego udziale w wersji odrzuconej przez studio. Sam wywiad możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (13)
Loading..