TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Nie tylko Abrams jest w grze

2015-04-10 07:08:13

Jakiś czas temu pisaliśmy o plotce, według której J.J. Abrams miałby wyreżyserować IX Epizod „Gwiezdnych Wojen”. Ale zdaniem MakingStarWars.Net nie tylko on pozostaje w grze. Podobno o stanowisko reżysera filmu walczy także Francis Lawrence („Constantine”, „Jestem legendą”, „Woda dla słoni”, „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” i oba „Kosogłosy”). Jesienią reżyser będzie wolny, po premierze drugiej części „Kosogłosu”, więc w teorii mógłby zabrać się za „Gwiezdne Wojny”. Pewne źródła sugerują, że zajmie się jeszcze „Odyseją” na podstawie poematu Homera, zdjęcia miałyby ruszyć w przyszłym roku, więc potem byłby wolny, w sam raz po zakończeniu zdjęć do drugiego spin-offa. Jednak jak wskazują źródła, rozmowy z nim mają raczej być niezobowiązujące i mają na celu raczej wybadanie możliwości, niż faktyczne negocjacje. Zresztą inne źródła wskazują, że to nie jest jedyny reżyser, z którym były prowadzone podobne rozmowy. Na liście znajduje się też jakoby Alfonso Cuarón („Grawitacja”, „Ludzkie dzieci”, „Harry Potter i więzień Azkabanu”).

W grze dalej też jest oczywiście J.J. Abrams, który podobno póki co ma chyba największe szanse, zresztą będzie też producentem tego filmu. Wygląda też na to, że Rian Johnson, którego plotki podawały jako pierwszego kandydata do tej roli, chyba już się nie liczy. Prawdopodobnie prace nad IX Epizodem zaczną się jeszcze przed premierą VIII, więc nie będzie czasu na to by sprawdzić jak poradził sobie Rian. Tu jednak bardziej istoty będzie czas, a dwa lata do premiery filmu to mogłoby być za mało także dla Riana.

Wiele wskazuje na to, że Disney i Lucasfilm chcą mieć na tym stanowisku kogoś, kto zagwarantuje im sukces finansowy, kogoś kto udźwignie finalny film tej trylogii. Więc raczej nie należy się spodziewać, że ster filmu dostanie młody i mało doświadczony reżyser (jak Johnson). O szansach Abramsa zaś z pewnością przesądzi sukces finansowy „Przebudzenia Mocy”. Nikt nie wątpi, że film zarobi dużo, pytanie tylko czy zarząd Disneya będzie z tego wyniku wystarczająco zadowolony.
KOMENTARZE (11)
Loading..