TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Epizod IX może być kręcony w kosmosie?

2016-02-01 07:28:14Colin Trevorrow, reżyser i współscenarzysta IX Epizodu pojawił się ostatnio na panelu podczas festiwalu Sundance. Wspominał on przy tej okazji o pracach, choć właściwie to planach dotyczących Epizodu IX. Trevorrow szczycił się tym, że nakręcił „Jurassic World” na taśmie filmowej, podobnie jak to miało miejsce w przypadku „Przebudzenia Mocy”. Teraz Colin przyznał, że podobnie będzie w przypadku IX Epizodu. On także będzie kręcony na taśmie jak dwa poprzednie filmy (VII i VIII). Pomijając fakt spójności estetycznej całej trylogii, Trevorrow zauważa, że akcja filmu dzieje się dawno, dawno temu, a filmy historycznej trzeba kręcić na taśmie.

Tak jak to miało miejsce w przypadku „Przebudzenia Mocy” do pewnych scen Trevorrow chciałby użyć kamer IMAXowych. Jak się okazuje reżyser ma już nawet pomysł, ale jednocześnie przyznaje, że wykonanie może być kosztowne i trochę problemowe. Na tyle, że nie wie czy Disney i NASA w ogóle zgodzą się na to. Otóż plan Trevorrowa przewiduje wysłanie kamer IMAX w przestrzeń kosmiczną dzięki pomocy NASA i nagranie tam tła do pewnych scen. Dzięki temu zdaniem reżysera film zyskałby sporo na autentyczności. Na razie Trevorrow nie dostał odpowiedzi. Technicznie jest to możliwe. Może magia tytułu pomoże sprawie.

Warto przypomnieć, że łączenie różnych metod kręcenia jest normą przy nowych „Gwiezdnych Wojnach”. „Rogue One” w dużej części jest nakręcony cyfrowo, ale cześć ujęć powstała na starej taśmie 70mm.
KOMENTARZE (39)
Loading..