TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Dokrętki, podróże w czasie i roztopiony mózg

2019-07-27 17:12:04

Po pierwsze małe sprostowanie w sprawie dokrętek. To co się dzieje w Pinewood i w Black Park, to plan kolejnego filmu Marvela, „The Eternals”. Wygląda zatem, że to Marvel teraz przejmuje Pinewood. A dokrętki, jeśli miały miejsce lub będą mieć teraz miejsce, raczej będą minimalne. Tu warto jeszcze przypomnieć, że przy „Przebudzeniu Mocy” Abrams robił dokrętki na bieżąco. Potrzebował coś zmienić, ściągał aktorów do studia Bad Robot i tam kręcił fragment, resztę składał komputerowo. Może tak to też wygląda teraz.

Kevin Smith wspomina swoją wizytę na planie „Skywalker. Odrodzenie” w Pinewood. Gdy się pojawił, wszyscy mu mówili, by poszedł zobaczyć jedną scenografię, która „roztopi jego mózg”. Oczywiście Smith chciał to zrobić, ale wtedy pojawił się na drodze Abrams (zresztą bez jego zgody Kevin nie zobaczyłby nic) i sugerował, by Smith jednak tego nie robił. Z prostej przyczyny, kręcili wówczas pewną scenę, a J.J. uważa, że lepiej ją obejrzeć na pełnym ekranie, a nie w studio podczas zdjęć. Zwłaszcza, że to ostatnia scena w filmie, więc zaspoileruje resztę. Smith przyznaje, że miał problem, co ma zrobić. Z jednej strony ciekawość, z drugiej jednak J.J. to ten typ czarodzieja, któremu należy pozwolić robić swoje sztuczki. Lepiej się je odbiera nie wiedząc jak wyciąga królika z kapelusza, ale oglądając to.

Na koniec kolejna niesamowita, fanowska teoria, która pojawiła się w sieci. Tłumaczy ona skąd wziął się Palpatine w Epizodzie IX. Otóż w filmie zobaczymy podróże w czasie, więc wróci nie tylko Imperator, ale i Vader. Miejmy nadzieję, że po D23 Expo będziemy wiedzieć coś więcej o filmie i ograniczy to tym samym radosną twórczość fanów.
KOMENTARZE (28)

Skywalker. Odrodzenie

Stroje, nowi szturmowcy i inne plotki o Epizodzie IX

2019-07-20 14:07:05

Wciąż nie wiemy, o co chodzi z tymi możliwymi dokrętkami do „Skywalker. Odrodzenie”. Czy była to tylko plotka, czy faktycznie jeszcze coś poprawiają? Ale mamy kilka zdjęć strojów z Epizodu IX, wystawionych na festiwalu Essence.Za to wiemy jedno od Daisy Ridley. Jej zdaniem film powinien zadowolić fanów. Wszystko na planie w jej mniemaniu było odczuwalne, zgrane i bardzo dobre. Wcześniej aktorka mówiła, iż dla niej zakończenie sagi będzie satysfakcjonujące.

Dodatkowo Ridley uzupełniła inną część swojej wcześniejszej wypowiedzi, odnosząc się do ostatniego dnia na planie. Scena z jej udziałem, była ostatnią nakręconą w filmie. Potem przemowę miał J.J. Abrams, ale Daisy nadal nie pamięta, co się w tedy działo i co powiedział, emocje wzięły nad nią górę. Po tym jak się wyściskała z wszystkimi, wsiadła do samochodu, łzy ciekły jej po policzkach, i zupełnie jak w jakimś teledysku odjechała w dal, zostawiając za sobą część życia, jednocześnie rozmyślając o tym, co minęło.

Za to J.J. Abrams nie może się doczekać, aż fani zobaczą Sith Troopers (szturmowców Sithów?) w akcji i jak to zadziałało. Wspomniał też, że estetyka i ich kolor, to było coś, bardzo ważnego i czuli, że jest to potrzebne. Zaś zostając przy tych nowych szturmowcach, na San Diego Comic Con pokazano ewolucję zbroi szturmowców.


W sieci pojawiła się kolejna szalona teoria, na temat misji Kylo Rena. Otóż podobno wiedząc, że za wszystkie sznurki w Najwyższym Porządku pociąga Palpatine, Ren uznał, że postara się być jego wiernym uczniem i ostatecznie zniszczyć od środka. Cóż, to tylko tak dla odnotowania, że taka teoria się pojawiła.

My teraz czekamy na D23 Expo. Może tam pojawi się coś oficjalnego. Może jakiś zwiastun albo choć klip z planu?
KOMENTARZE (57)

Skywalker. Odrodzenie

Dokrętki, przecieki i wypowiedzi Daisy o „Skywalker. Odrodzenie”

2019-07-09 18:14:20

Oficjalnie jeśli chodzi o Epizod IX panuje cisza, ale pojawiają się pewne ciekawe rzeczy. Po pierwsze dokrętki, po drugie przecieki, a po trzecie odtwórczyni Rey znowu nadaje.

Dokrętki w Black ParkJ.J. Abrams i jego ekipa zabierają się za dokrętki i wracają do Black Park niedaleko Pinewood. Przy „Skywalker. Odrodzenie” ta lokacja była wykorzystywana dość mocno, nasi redaktorzy nawet ją odwiedzili. Przynajmniej takie chodzą słuchy. Mówi się, że zdjęcia mają potrwać od lipca do września i w tym jest trochę problemów. Po pierwsze mniej więcej pokrywa się to z terminarzem z zeszłego roku, gdy trwały tam normalne zdjęcia. Po drugie Bad Robot kilka tygodni temu podało informację, że robocza wersja Epizodu IX była już pokazywana pewnym osobom. Owszem dokrętki zawsze wchodzą w grę, ale czy na pewno takie duże? Po trzecie jeśli popatrzymy na terminy poprzednich grudniowych filmów, na przełomie sierpnia i września większość obrazu powinna być już ukończona. W grę wchodzą najprawdopodobniej trzy możliwości. Albo zdjęcia w Black Park będą, ale podane w sieci przez różne źródła terminy, są faktycznie skopiowane z zeszłego roku. Druga możliwość jest taka, że zdjęcia mogą nie dotyczyć „Gwiezdnych Wojen”, a na przykład Bonda. Trzecia, że mieszają się informacje. Obecnie trwa konstrukcja scenografii. Prawdopodobnie jak uda się zobaczyć co to jest, będziemy wiedzieć więcej.Wycięk szkiców koncepcyjnych


Druga ciekawa informacja to wyciek konceptów. Można je obejrzeć na MakingStarWars.Net, ale uwaga są naprawdę koszmarnej jakości, ledwo co na nich widać. Na jednej z nich można dostrzec, coś co przypomina Mustafar i zamek Vadera, a także szkice Ralpha McQuarriego o których pisaliśmy tutaj.

Daisy Ridley o „Skywalker. Odrodzenie”


Daisy Ridley dalej kontynuuje swoją medialną podróż i co pewien czas wspomina o „Gwiezdnych Wojnach”. Jej zdaniem „Skywalker. Odrodzenie” to film inny gatunkowo niż dwa poprzednie. Jest bardzo emocjonalny. Daisy brakowało scen z Johnem Boyegą w „Ostatnim Jedi”, teraz jak twierdzi grają razem i dodatkowo dołączył do nich Oscar Isaac. Jej zdaniem to coś, jakby dzieciaki wyruszały po przygodę.

Dodatkowo Ridley podkreśla, że kwestia rodziców Rey zostanie rozwiązana przed końcem filmu. Daisy przyznaje, że nie zrobiła wszystkich popisów kaskaderskich samodzielnie, włącznie w wskakiwaniem na TIE Fightera. Ale to nie znaczy, że jej dublerka miała dużo do zrobienia na planie, Daisy wykonała jakieś 95% roboty. Ridley wspomniała o dziwnych teoriach fanowskich, które się nie sprawdziły, jak podróże w czasie, czy Kylo jako dziecko. Za to fani jej zdaniem dobrze odgadli kolor promocyjny logo.

Daisy wspomniała także Colina Trevorrowa z którym kiedyś wybrała się na obiad i poopowiadał jej kilka rzeczy o swoim scenariuszu. Niewiele mówiąc, Ridley sugeruje, że był to inny kierunek. Za to aktorka spodziewa się, że film zostanie lepiej odebrany przez fanów niż jego poprzednik. Także ze względu na wkład Chrisa Terrio, który miał biblię „Gwiezdnych Wojen” i bardzo pilnował nawiązań i smaczków, które wychwycą fani. W filmie zobaczymy zabawne relację trójki przyjaciół, no i tę dziwną między Rey i Kylo. W tym ostatnim przypadku czeka nas świetna walka, zapewnia aktorka.

Szalone teorie i nie tylkoMy zaś czekamy na San Diego Comic Con. Oficjalnie nic o Epizodzie IX nie będzie, ale chyba można spodziewać się choćby wystawy ze strojami. Poniżej widać kostium Poe.Tymczasem w analizie ujawnionych zdjęć ktoś dostrzegł rycerza Ren stojącego z tyłu, podczas naprawiania maski Kylo Rena.Na koniec szalone teorie. Jedna mówi, że Rey będzie drugim wybrańcem. Inna sugeruje, że Matt Smith jednak zagra Palpatine’a. Pojawia się też sugestia, że w finalnym pojedynku zobaczymy duchy.
KOMENTARZE (52)

Skywalker. Odrodzenie

Daisy, Mark i Keri o „Skywalker. Odrodzenie”

2019-07-01 21:30:19

Zaczynamy od smutnej wiadomości. Wygląda na to, że „Skywalker. Odrodzenie” nie będzie obecne na nadchodzącym San Diego Comic Con. Druga ciekawa sprawa to kwestia japońskiego tłumaczenia tytułu. Przetłumaczone wprost na angielski brzmi ono „Dawn of Skywalker”, czyli świt Skywalkera.

Tymczasem Mark Hamill zapowiada, że zobaczymy Luke’a Skywalkera jako ducha Mocy, a także to, że będzie to jego ostatni film z cyklu.Daisy Ridley także opowiedziała ostatnio o Epizodzie IX i nie tylko. Scena, którą widzimy w zwiastunie, gdy obejmuje Carrie Fisher pochodzi z nieużytych ujęć z „Przebudzenia Mocy”. Kontekst tam był podobny do tego, co widzimy w filmie. Ridley wspomina, że Carrie w trakcie tej sceny szeptała jej do ucha – „to cholernie długi uścisk”. Aktorka twierdzi także, że oglądanie tej wmontowanej sceny było dla niej w pewien sposób smutne i trochę dziwne, głównie dlatego, że do życia przywrócono kogoś, kogo już nie ma pośród nas. Jest to w pewien sposób zdumiewające. Przypominamy, że także Oscar Isaac twierdzi, iż J.J. Abrams wykorzystał sceny między Poe i Leią z „Przebudzenia Mocy” i umieścił je w IX Epizodzie.Dodatkowo Daisy uważa, że zakończenie „Skywalker. Odrodzenie” jest bardzo satysfakcjonujące, więc liczy, iż na razie Disney i Lucasfilm skoncentrują się na innych historiach i innych bohaterach. A czy kiedyś wróci do roli? Tego na razie nie wie, może. Choć obecnie na pewno robią przerwę w sadze Skywalkerów. Kolejna ciekawostka to fakt, że aktorka dość mocno przeżyła koniec pracy na planie. Otóż, gdy John Boyega zakończył zdjęcia, Daisy się popłakała. Gdy ona sama skończyła swoją część, wyszła do ekipy i zaczęła ich przepraszać za różne rzeczy. Sama nawet nie wie, co dokładnie powiedziała. A potem okazało się, że ktoś to nagrał. Dla niej to zakończenie pracy było mocno emocjonujace.

Keri Russell natomiast powiedziała, że gdy przeczytała scenariusz, to także się wzruszyła i popłakała. Jednocześnie twierdzi, że Abrams nie starał się zmienić sagi, raczej respektował to, czym ona jest.

Jest też kolejna plotka o rodzicach Rey. Mieliby nimi być Han i Leia. Jak i dlaczego? Tego już plota nie mówi. Opiera się na tym, że Abrams podobno zrewiduje pewne rzeczy po poprzednim filmie i czeka nas mały zwrot akcji. Ale czy akurat taki?
KOMENTARZE (27)
Loading..