TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Nawiązanie do „Labiryntu” w „Skywalker. Odrodzenie”

2020-03-30 22:55:50

Kiedy George Lucas zabrał się za „Imperium kontratakuje” skontaktował się z twórcą Muppetów, Jimem Hensonem. Chciał, by Jim pomógł mu stworzyć Yodę. Ostatecznie kukiełką zajął się wieloletni współpracownik Hensona, Frank Oz. Ale współpraca George’a i Jima doszła do skutku. Sześć lat po premierze V Epizodu do kin weszła koprodukcja Lucasa i Hensona, „Labirynt” z Davidem Bowie, Jennifer Connolly, a także Warwickiem Davisem, Kenny Baker, Jack Purvis i Frankiem Ozem w mniejszych rolach. Co ciekawe, jednego ze stworów stworzył tam Neal Scanlan. Był to Sir Didymus.


Ludo w IX Epizodzie i wersja oryginalna

W „Skywalker. Odrodzenie” Scanlan tworząc stwory pozwolił sobie na małe nawiązanie do „Labiryntu”. Jeden ze stworów, wielki i kudłaty Ludo został w pewien sposób odtworzony. Jego gwiezdno-wojenna wersja pojawiała się na Kijimi. Sam Scanlan mówi, że według jego wiedzy został on wycięty z filmu, niestety. Pojawił się w barze i może jak się będzie oglądać tamtą scenę klatka po klatce, to się go zobaczy. Natomiast my trzymamy Scanlana za słowo i liczymy, na występ gwiezdno-wojennego Ludo w serialu o Cassianie.


Gwiezdno-wojenny Ludo

KOMENTARZE (11)

Skywalker. Odrodzenie

Wnuczka Aleca Guinnessa zagrała w „Skywalker. Odrodzenie”

2020-03-23 16:38:57

Okazuje się, że swoje kameo w „Skywalker. Odrodzenie” J.J. Abramsa ma Sally Guinness, która jest wnuczką legendarnego aktora sir Aleca Guinnessa, którego pamiętamy z roli Obi-Wana Kenobiego w oryginalnej trylogii.


Sally Guinness widzimy w scenie w której Najwyższy Przywódca Kylo Ren w swojej przekutej masce, rozmawia z małą radą oficerów Najwyższego Porządku. Sally jest jednym z tych oficerów, ale poza siedzeniem nie ma większej roli.

Nie jest to jedyny przykład rodzinnych powiązań w Lucasfilmie na planie IX Epizodu. Oczywiście gra tam też córka Carrie Fisher, czyli Billie Lourd (zarówno jako Connix oraz częściowo jako Leia), a także widzimy Harrisona Davisa, syna Warwicka Davisa. Obaj grają ewoki.

Jeśli chodzi o nepotyzm w Lucasfilmie to nic nowego. Pisaliśmy o tym parę lat temu.
KOMENTARZE (8)

Skywalker. Odrodzenie

Zdjęcia z planu “Skywalker. Odrodzenie”

2020-03-19 21:03:16

Wraz z premierą IX Epizodu w serwisach streamingowych pojawiają się dodatkowe informacje ukazujące kulisy powstawania filmu J.J. Abramsa. W tym zdjęcia, które opublikował Buzzfeed. Większość z nich możecie zobaczyć poniżej, pozostałe w klikając w link.Warto zauważyć, że dotychczas Lucasfilm nie był skory do dzielenia się materiałami o powstawaniu tego filmu. Tu choćby można zobaczyć jak Neal Scanlan stworzył węża albo D-O.
KOMENTARZE (6)

Skywalker. Odrodzenie

Początek dokumentu „Skywalker Legacy”

2020-03-18 20:02:20

Na youtubeowym profilu Disneya ukazało się pierwsze 10 minut dokumentu „Skywalker Legacy”, który jest jednym z dodatków do wydania blu-ray oraz cyfrowego „Skywalker. Odrodzenie”.W Polsce na BD poczekamy sobie aż do maja.

Tymczasem warto zauważyć, że „Skywalker. Odrodzenie” obecnie na całym świecie zarobił już 1074,14 milionów USD. Do „Jokera” zostało jakieś 111 tysięcy USD. Wydawać by się mogło, że to kwota do przeskoczenia, ale obecna sytuacja z koronawirusem spowodowała zawieszenia działalności większości kin w Stanach i wielu innych krajach na świecie. U nas na razie minął tydzień i czekamy na drugi, chyba (co jest prawdopodobne), że okres ten zostanie wydłużony. W Stanach analitycy oczekują szczytu epidemii za 30-40 dni, więc kiniarze szykują się na wakacje przynajmniej do czerwca. Zobaczymy jak to będzie wyglądać naprawdę. Niemniej jednak ta sytuacja, z zawieszeniem seansów sprawi, że IX Epizod raczej nie będzie miał już szansy dogonić i przegonić „Jokera”. Chyba, że uda mu się to zrobić na nielicznych, wciąż czynnych rynkach, ale szanse raczej są na to niewielkie.
KOMENTARZE (4)

Skywalker. Odrodzenie

Pościg na Pasaanie

2020-03-17 19:33:15

W ramach promocji wydania cyfrowego i zbliżającego się wydania na BD/DVD filmu „Skywalker. Odrodzenie” oficjalna zamieściła kolejny filmik z materiałów dodatkowych. Jest to fragment dokumentu „The Skywalker Legacy”, który jest częścią tych wydań. Sam filmik dotyczy scen pościgu na Pasaanie.


KOMENTARZE (3)

Skywalker. Odrodzenie

Przyspieszona premiera „Skywalker. Odrodzenie” w wersji cyfrowej

2020-03-14 09:45:02

Premiera filmu „Skywalker. Odrodzenie” w serwisach streamingowych za oceanem była zaplanowana na 17.03. Okazuje się, że Disney postanowił przyspieszyć ją z uwagi na okoliczności związane z epidemią koronawirusa. Disney, chcąc zapewnić rozrywkę ludziom pozostającym w domach, wypuścił wczoraj na różnych platformach (m.in. Amazon, Movies Anywhere) kilka swoich produkcji, których premiery cyfrowe były zaplanowane w najbliższym czasie. Wśród nich znalazł się oczywiście finałowy epizod sagi Gwiezdnych Wojen. Nie uległa zmianie natomiast data premiery na nośnikach fizycznych za oceanem, która wciąż zaplanowana jest na 31.03.Przypomnijmy, że w Polsce premiera filmu „Skywalker. Odrodzenie” na nośnikach DVD i Blu-ray zaplanowana jest dopiero na 8.05. Nam przjdzie więc jeszcze trochę poczekać, zanim będziemy mogli obejrzeć ten epizod w domu.
KOMENTARZE (23)

Skywalker. Odrodzenie

Polskie wydanie „Skywalker. Odrodzenie” na Blu-ray i DVD w maju

2020-03-11 17:22:10

Mamy złe wiadomości dla tych, którzy czekają na polskie wydanie „Skywalker. Odrodzenie” na Blu-ray i DVD. Będzie trzeba poczekać do 8 maja 2020, dopiero wtedy Galapagos zaplanował premierę. Na razie wiemy o wydaniu DVD i Blu-ray. Zapewne pojawią się jeszcze steelbooki, możliwe, że Blu-ray 3D i zobaczymy co z wydaniem sagi na BD 4k. Blu-ray to wydatek koło 90 PLN, a DVD około 40 PLN.Natomiast amerykańskie wydanie już coraz bliżej. Są więc kolejne filmiki promujące. W pierwszym Billie Lourd wspomina swoją mamę, Carrie Fisher. Drugi ukazuje wpadki na planie Domhnalla Gleesonem z Richardem E. Grantem, Johnem Boyegą i Oscarem Isaaciem. Trzeci natomiast pokazuje powrót Warwicka Davisa do roli Wicketa.
Jest jeszcze jeden filmik, na którym pokazano kulisy tworzenia zbieraniny pod koniec filmu. Możecie go obejrzeć tutaj

Na koniec update zarobków. Od ostatniego tygodnia, „Skywalker. Odrodzenie” zarobiło na całym świecie jakieś 750 tysięcy USD i ma na swoim koncie 1073,94 miliona USD. Obecnie do „Jokera” brakuje trochę ponad 200 tysięcy USD. Mniej więcej tyle ile IX Epizod zarobił w ten weekend w Stanach. Zobaczymy jak na dalsze zarobki wpłynie pandemia koronawirusa. W normalnej atmosferze, przeskoczenie „Jokera” powinno być kwestią niecałego tygodnia. Niestety teraz coraz więcej rynków zamyka kina (np. Polska). Po przerwie IX Epizod już raczej zniknie całkowicie z afiszy.
KOMENTARZE (18)

Skywalker. Odrodzenie

Klipy „Skywalker. Odrodzenie” reklamujące wydanie BD

2020-03-06 21:03:59

Pod koniec miesiąca „Skywalker. Odrodzenie” trafi w USA na rynek DVD, BD i tak dalej, wcześniej pojawi się w wersji cyfrowej. Powoli rozkręca się kampania reklamowa tego wydania, choć wciąż film jeszcze jest grany w niektórych kinach. Poniżej kilka klipów reklamujących, zawierających fragmenty scen w wersji dłuższej, a potem przechodzimy już do typowych zwiastunowych ujęć.


KOMENTARZE (24)

Skywalker. Odrodzenie

Palpatine klonem?

2020-03-03 19:14:12

Kilka dni temu świat obiegły przecieki z adaptacji powieściowej „Skywalker. Odrodzenie”. Była w nich mowa między innymi, że Palpatine w filmie, którego widzimy jest klonem. Ian McDiarmid podczas Comic-Con Brussels opowiedział o fragmencie dialogu, który znajdował się w scenariuszu. Tam Kylo Ren pytał Imperatora, czy jest klonem. Ten odparł mu, że jest więcej niż klonem, ale mniej niż człowiekiem.Warto zwrócić jeszcze uwagę na Box Office IX Epizodu. Od zeszłego tygodnia niewiele się zmieniło, ale obecnie na koncie „Skywalker. Odrodzenie” jest już 1073,2 milionów USD na całym świecie. Do „Toy Story 4” brakuje 134 tysięcy USD, zaś do „Jokera” 680 tysięcy USD. Obie kwoty powinny być jeszcze w zasięgu IX Epizodu. Choć z „Jokerem” może być problem, bo ten też jeszcze pnie się powoli do góry.
KOMENTARZE (11)
Loading..