TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Everything Wrong With Star Wars: The Rise of Skywalker

2020-04-29 12:43:16

CinemaSins od lat na youtube analizuje popularne filmy pod kątem popełnionych w nich błędów. Oczywiście ich analiza jest całkowicie subiektywną opinią twórców kanału, z którą można się nie zgadzać. Niemniej jednak jeśli chcecie zobaczyć co znaleźli w ostatniej odsłonie sagi Star Wars to zachęcamy do obejrzenia filmiku Everything Wrong With Star Wars: The Rise of Skywalker.


KOMENTARZE (13)

Skywalker. Odrodzenie

Cała saga na Disney+ już 4 maja

2020-04-27 15:37:50

Tegoroczny dzień „Gwiezdnych Wojen” to także dzień premiery „Skywalker. Odrodzenie” na Disney+. Z tej okazji platforma przygotowała specjalny zwiastun całej sagi, oczywiście związany z jej obecnością w streamingu.Przypominamy, że na zachodzie IX Epizod jest już dostępny na Blu-ray i innych nośnikach. U nas premiera spodziewana jest 8 maja.
KOMENTARZE (60)

Skywalker. Odrodzenie

„Skywalker. Odrodzenie” najczęściej oglądanym filmem w domach

2020-04-20 21:12:17

W obecnych czasach śledzenie wyników filmów w kinach jest dla nas nierealne z uwagi na zawieszenie działalności kin w wielu krajach. Niektóre premiery filmowe zostały opóźnione, inne przeniesione do serwisów VOD. Część dystrybutorów zdecydowała się również na przyspieszenie wydań cyfrowych swoich produkcji (tak uczynił za oceanem Disney, o czym informowaliśmy w marcu). Digital Entertainment Group postanowiło wprowadzić w związku z tym nowy rodzaj rankingu, śledzącego sprzedaż filmów na nośnikach cyfrowych (z wyłączeniem platform abonenckich) i fizycznych. Zwróciło się do dystrybutorów o udostępnienie informacji o sprzedaży stworzyło na tej podstawie domowy „box office”. Wg najnowszych zebranych wyników to właśnie „Skywalker. Odrodzenie” filmem, który zdobył największe zainteresowanie widzów w domach. Pełny ranking możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (47)

Skywalker. Odrodzenie

Spielberg uratował Babu Frika

2020-04-18 19:34:06

Neal Scanlan w jednym z wywiadów przytoczył dość ciekawą historię, która jak sam twierdzi, nie wie czy jest do końca prawdziwa. Jak wiemy z nowych postaci w „Skywalker. Odrodzenie” wielu fanów bardzo polubiło Babu Frika. Okazuje się, że nie tylko zwykli fani pokochali tę postać. Wśród jej wielkich zwolenników podobno jest Steven Spielberg.Babu stworzyli Neal Scanlan, artysta koncepcyjny Ivan Manzella oraz aktorka Shirley Henderson. Frik naprawiał droidy na planecie Kijimi i tak miało zostać. Według Manzelli, bohater ten miał zginąć w momencie, gdy planeta zostaje zniszczona. Podczas jednego z pokazów testowych dla przyjaciół i znajomych, które organizował J.J. Abrams, był obecny jakoby Steven Spielberg. Po seansie zapytał on Abramsa, co się stało z Babu. To był moment, w którym J.J. zaczynał rozumieć jak istotna dla wielu osób będzie ta postać. Przemontowano film, z pomocą pracowników z ILM udało się ostatecznie umieścić Babu Frika na pokładzie statku Zorii Bliss, a on sam mógł tryumfalnie powrócić na ekranie.
KOMENTARZE (20)

Skywalker. Odrodzenie

Grafiki koncepcyjne z Epizodu IX

2020-04-09 19:43:36

Phil Saunders zamieścił na swoim koncie na Twitterze niektóre swoje grafiki koncepcyjne z Epizodu IX, które znalazły się w książce The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker. Przedstawiają one nurkowanie Rey przy Gwieździe Śmierci, pokazując, że sceny z nią związane mogły wyglądać trochę inaczej. Wspomniane grafiki zamieszczamy poniżej, a więcej jego twórczości można znaleźć na ArtStation.
KOMENTARZE (1)

Skywalker. Odrodzenie

Okładka polskiego steelbooka „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”

2020-04-08 20:33:41

W uzupełnieniu wiadomości o polskim wydaniu „Skywalker. Odrodzenie” na DVD i Blu-ray, pojawiło się jeszcze jedno. Steelbox, czyli wersja limitowana. Ma kosztować ponad 100 PLN. Podobnie jak dwie poprzednie wersje, pojawi się 8 maja, czyli równo za miesiąc. Galapagos tymczasem opublikował oficjalny opis wydania.

Opis filmu:
Lucasfilm i reżyser J.J. Abrams ponownie łączą siły, aby zabrać widzów w spektakularną podróż do odległej galaktyki. Film „Skywalker. Odrodzenie” to fascynujące zakończenie sagi Skywalkerów – narodzą się nowe legendy i ostatecznie zostanie rozstrzygnięta bitwa o wolność.

Rok produkcji: 2019
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 142 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: angielska, czeska, polski dubbing
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: angielskie, polskie, czeskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Licencja: film do sprzedaży detalicznej bez licencji do wypożyczania
Dodatki:
Dziedzictwo Skywalkerów; Pasaana: pościg śmigaczy; Obcy na pustyni; D-O: klucz do przeszłości; Warwick i syn; Tworzenie stworzeń
Plus mamy jeszcze dwie ciekawostki. Eunice Huthart, koordynator kaskaderów w IX Epizodzie przyznała, że ten film jest wyjątkowy pod jednym względem. Otóż zazwyczaj w filmach w skończonym produkcie znajduje się 60, 65 może 70 % nakręconych sekwencji akcji. W przypadku „Skywalker. Odrodzenie” jego zdaniem jest to 90%. Niestety Huthart nie była tu zbyt precyzyjny, czy mówiła o całych scenach, wszystkich elementach akcji, czy całości materiału. Patrząc na to jak film jest pocięty i ile ma różnych, krótkich elementów, można zaryzykować stwierdzenie, że większość akcji, które robili w jakiejś formie znalazła się w filmie. Tu warto też przypomnieć, że reżyser drugiej ekipy, czyli Victoria Mahoney wspominając pracę nad pościgiem na Pasanie (w dużej mierze to jej dzieło), właśnie mówiła, że sekwencja była dłuższa, ale została to skrócone. Pytaniem otwartym właśnie pozostaje jak.

Chris Terrio, współscenarzysta przyznał natomiast, że jeszcze żaden inny film nad którym pracował nie był tyle razy przepisywany. Mówił wręcz, że mieli nowy scenariusz każdego poranka i cały czas myśleli, że to nie jest wystarczająco dobre. Pochwalił też ekipę, która potrafiła się dostosować. A co do zmian, Terrio powiedział, że część scen, które wycieli była zbyt ambitna. Inne rzeczy były zbyt mocne, a jeszcze inne zbyt proste. Jedne były zbyt nostalgiczne, a inne odchodziły zbyt daleko. Musieli znaleźć równowagę, stąd tyle nawrotek.
KOMENTARZE (23)
Loading..