TWÓJ KOKPIT
0

Skywalker. Odrodzenie

Kilka ciekawostek o kostiumie Jannah

2020-05-30 21:47:13 oficjalna

Jannę, czyli TZ-1719 należącą kiedyś do kompanii 77 spotkaliśmy w „Skywalker. Odrodzenie” na Kef Bir. W tę postać wcieliła się aktorka Naomie Ackie. Dzielna, obrotna i śmiała wojowniczka nosi bardzo specyficzny kostium. Madlyn Burkert, archwistka Lucasfilmu zdradza kilka szczegółów na temat kostiumu, które nie wszyscy są w stanie wychwycić.


Jednym z takich przypadków jest kołczan na strzały, może wyglądać jakby wykorzystano tam część zbroi szturmowca i coś w tym jest, bowiem wykorzystano resztki z poprzedniej produkcji, wliczając to sznurki i skórę. Sam łuk też jest zrobiony z materiałów, które normalnie są częściami blasterów.

Jej pas to ten sam wzór, który nosili imperialni oficerowie, ale został postarzony i zniszczony. Skóra popękała, klamra skorodowała. Może ocean wyrzucił ją na plażę, a Jannah zwyczajnie ją zabrała?

Peleryna Janny jest zrobiona z plandeki ratunkowej. Część trochę przypalono, by wyglądało to jakby były dwa różne materiały użyte. Jednocześnie stylizacja jest by kojarzyło się to trochę z rybimi łuskami.

Broń i akcesoria mają oddawać charakter postaci, stąd wygląda to trochę na zbieraninę, także dawnego imperialnego ekwipunku. Na przykład gogle na głowie są pewnym przerobieniem makrolornetki. Ale jednocześnie kostium ten jest na tyle przemyślany, by upewnić się, żeby choćby łuk nie obcierał aktorki. Zatem twórcy mieli prawdziwe, funkcjonalne zadanie.Buty Jannah to właściwie są zwykłe buty, które powycinano powyżej podeszwy i oklejono resztę taśmą i linkami do wiązania ładunków towarowych, tak by wyglądały na sandały.

Przypominamy, IX Epizod jest już dostępny u nas na Blu-ray.
KOMENTARZE (5)

Skywalker. Odrodzenie

Kolejne szkice i ciekawostki o „Skywalker. Odrodzenie”

2020-05-19 17:48:28

Na początek kolejny szkic koncepcyjny, który ukazał się w sieci. Autor, Luke Fisher, na swojego instagrama wrzucił kilka projektów, które przygotował specjalnie dla „Skywalker. Odrodzenie”. Jeden z nich (poniżej), to wcześniejsza wersja Babu Frika. Na tamtej stronie znajdują się też inne projekty.Inną ciekawostkę o filmie zdradził Phil Szostak. Otóż w IX Epizodzie widzimy jak Rey włącza swój żółty miecz. Jednak, we wcześniejszej wersji planowano ukazać go trochę więcej. Mieliśmy zobaczyć jak wnuczka Palpatine’a używając tekstów Jedi jako podręcznika, konstruuje samodzielnie własny miecz.

Na koniec jeszcze John Boyega. Jak pamiętamy zdarzyło mu się zgubić scenariusz IX Epizodu. Teraz postanowił wrzucić jego fragment na Instagram. Warto zwrócić uwagę na odręczne notatki. Czy to są sugestie i zmiany wprowadzone w filmie podczas kręcenia? Czy przemyślenia Johna, trudno stwierdzić.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Throwback ❤️

Post udostępniony przez John Boyega (@johnboyega)


KOMENTARZE (7)

Skywalker. Odrodzenie

Koncepty z Tatooine i mroczna Rey

2020-05-11 17:32:44

Phil Szostak, autor wydanego niedawno The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker, zamieścił niedawno kilka szkiców koncepcyjnych z IX Epizodu. Ukazane jest na nich inne oblicze Tatooine, choćby przewijali się tam Tuskeni.

Jak widać na konceptach, Ludzie Pustyni byli nie tylko tłem, ale wiązała się z nimi jeszcze jedna, krótka sekwencja. Autorem tych projektów jest Adam Brokbank. Więcej jego prac można zobaczyć na jego Instagramie, są tam też pomysły na mroczna Rey.

My zaś przypominamy, że od kilku dni można już uzupełnić domową kolekcję o IX Epizod.
KOMENTARZE (16)

Skywalker. Odrodzenie

„Skywalker. Odrodzenie” od dziś do nabycia do domowej kolekcji

2020-05-08 06:57:14Od dziś można kupić polskie wydanie „Skywalker. Odrodzenie” na DVD oraz Blu-ray. W przypadku płyt BD mamy do wyboru standardowe opakowanie i steelbooka. Dystrybutorem w Polsce jest firma Galapagos.

W polskiej ofercie zabrakło wydania Blu-ray 3D oraz wydania 4K Ultra HD. O ile ten pierwszy format traci rynek, o tyle 4K Ultra HD, powoli zaczyna zdobywać popularność. Brak wydania 4K wiąże się także z brakiem polskiego wydania całej sagi Skywalker w jednym boksie.

IX Epizod w reżyserii J.J. Abramsa zabiera Rey, Finna i Poe w kolejną przygodę, będącą jednocześnie zwieńczeniem historii Skywalkerów.

Film obecny jest na Disney+, można go też kupić w niektórych serwisach streamingowych – jak np. Chili.tv.
KOMENTARZE (47)

Skywalker. Odrodzenie

„Skywalker. Odrodzenie” od dziś na Disney+

2020-05-04 07:48:49

Dziś celebrujemy Dzień Gwiezdnych Wojen, międzynarodowy, czyli 4 maja. Z tej okazji Disney przygotował kilka atrakcji. Jedną z nich jest „Skywalker. Odrodzenie”, które od dzisiaj jest dostępne dla subskrybentów Disney+.

By uczcić to, że cała saga będzie dostępna do zobaczenia w jednym miejscu, Disney i Lucasfilm przygotowały specjalny plakat okolicznościowy.U nas oczywiście nie ma Disney+ i jeszcze sobie na niego poczekamy. Ale na pocieszenie warto dodać, że w tym tygodniu IX Epizod pojawi się u nas na DVD i Blu-ray.
KOMENTARZE (9)
Loading..