TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Jacek Rozenek o Trzeciej Trylogii

2009-12-20 22:22:32 SWExtreme i Akademickie Radio Kampus

W prowadzonej przez Akademickie Radio Kampus wespół redaktorów serwisu Star Wars Extreme audycji „Schaby Jabby” gościł niedawno Jacek Rozenek. Aktor, który miał także epizod w słynnym „Pół Serio”, w którym znalazły się sceny inspirowane Gwiezdną Sagą, a także reżyser polskiej wersji dubbingowej nowej trylogii.

Jacek Rozenek opowiadał trochę o swojej pracy, o tym jak powstaje dubbing, a także wspominał wizytę na ranchu Lucasa. W pewnym momencie, aktor zapytany o ulubione warzywo odpowiedział: „pół żartem pół serio pewnie bym odpowiedział, że jest to por, bo to jest najwyższa pora, żeby George zrobił część siódmą, ósmą i dziewiątą. Więc miejmy nadzieję, że wykraczemy to, a wiem, że się przygotowuje, więc tam się będzie działo. Znaczy wiem, że się przygotowuje... znaczy wiem, że były takie rozmowy”. Potem rozmawiano chwilę o aktorach, którzy mogliby grać, miejscu akcji, tu jednak były same dywagacje. Następnie zaś reżyser dodał. „Z tego co ja wiem, to George kiedyś powiedział coś takiego, że on czeka na większe możliwości techniczne. Że to co on chce zrobić, a co go denerwowało, o czym dużo żeśmy rozmawiali, nie z Georgem, ale tam z ekipą, która tam pracowała. To w tej trylogii, tej najnowszej trylogii jednak praca kamery powiedziałbym jest dyskusyjna. (...) Jest tak dużo robione na blue-boxach, a właściwie green-boxach, że to ograniczało możliwość pracy kamery. Więc dużo jest tam efektów robionych, nazwijmy umownie komputerowo, natomiast efekty i te sceny, gdzie są aktorzy to w dużej mierze on [George] był nie do końca z tego zadowolony. Ta kamera jest za statyczna, za mało pokazuje ten świat, ten świat jest trochę za mało plastyczny. Nie wszystko da się po prostu zrobić tylko i wyłącznie oprogramowaniem, a nawet jeśli się da to musi być to oprogramowanie jeszcze nowszej generacji. Ale spokojnie, San Francisco nad tym pracuje, mamy „Avatara”, sieć semantyczną czwartej generacji, więc bardzo możliwe, że będzie to film, który będzie gdzieś składanką takiej świadomości zbiorowej, fanów, internautów, co wcale nie jest takie niemożliwe. I ta świadomość będzie zbudowana wspólnie w semantycznej sieci i chyba na to czeka George. Więc na pytanie kto to zagra, myślę że zagramy wszyscy i będziemy taką składanką tych postaci.

W plotkach na temat trzeciej trylogii, które nieustannie pojawiają się od kilku lat, mamy teraz i polski wątek, który doskonale dopasowuje się do ostatnich doniesień na temat „Avatara”. Cóż nie pozostaje nam nic innego jak czekać, na kolejne plotki a może jakieś oficjalne doniesienia.

Wszelki materiał umieszczony w newsie został wykorzystany za zgodą prowadzących „Schabów Jabby”. Spis wszystkich audycji i linki do ściągnięcia znajdziecie tutaj, natomiast tu i tu znajdują się linki do „Schabów” w których gościł Jacek Rozenek. Gorąco zachęcamy was do ich odsłuchania, w newsie znajduje się tylko ułamek tego co można w programie usłyszeć o Gwiezdnych Wojnach od osoby, która ich „tworzenie” jest zaangażowana od tak długiego czasu.
KOMENTARZE (9)

Przebudzenie Mocy

Nowe Gwiezdne Wojny na horyzoncie?

2009-12-11 19:08:29 Stopklatka.pl

Jak donosi Stopklatka.pl:

Plotki o kolejnych produktach z cyklu "Gwiezdne wojny" pojawiają się od lat. Rzeczywiście powstał serial animowany, wkrótce czeka nas telewizyjna odsłona serii wymyślonej przez George'a Lucasa , a co jakiś czas słyszymy o planach realizacji kolejnego filmu kinowego. Tym razem na blogu współpracownika Lucasa, Thomasa Dolby'ego, pojawiła się informacja o pełnometrażowym filmie.

Oczywiście, to nic konkretnego i być może słowa Dolby'ego zostały źle zinterpretowane. Niemniej, w notce z 5 grudnia, opisuje on spotkanie ze swoim przyjacielem Paulem Sebastienem, byłym pracownikiem Xboxa, Playstation, obecnie zatrudnionym w LucasArts. Gość prowadzącego blog opowiadał o planach dotyczących "Gwiezdnych wojen": powiązanym z "Gwiezdnymi wojnami" show telewizyjnym, filmie i grach online.

To w zasadzie wszystkie pewne informacje w tej sprawie. Wymienienie jednym tchem w tym gronie "filmu" nie musi nic oznaczać, ale tak naprawdę daje kolejny pretekst do rozważań. Nie wiemy, o czym miałby opowiadać ten kolejny film, czy miałby kontynuować losy bohaterów, dopowiadać zdarzenia poboczne, czy cofać się do przeszłości.


Warto dodać, że sam autor nieszczęsnego wpisu, na swoim blogu zamieścił sprostowanie, w którym mowa, że Paul Sebastien miał na myśli jedynie serial aktorski. Może faktycznie to tylko przejęzyczenie, acz pojawia się w gorącym dla tego typu plotek okresie.
KOMENTARZE (27)
Loading..