TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Ep7 w IMAX?

2013-09-28 11:48:54

Wygląda na to, że we wrześniu już nie doczekamy się oficjalnych newsów na temat nowych filmów. Podobno coś ma ruszyć się w październiku, kiedy powinni zacząć zdradzać obsadę. Tak przynajmniej twierdzą, lub łudzą się niektóre media. Dla przypomnienia przy „Zemście Sithów” (ale tam casting był minimalny), w maju 2003 ogłoszono listę twórców (montażyści, zdjęcia, scenografia, choreografia itp.), a w czerwcu aktorów drugoplanowych. Tych pierwszoplanowych nie zmieniano, więc nie było potrzeby ich ogłaszać specjalnie. No i warto pamiętać, że w czerwcu też rozpoczęły się zdjęcia. Termin październikowy ewentualnych ogłoszeń aktorskich do nowej trylogii ma jeszcze jedną zaletę. Minie dokładnie rok, odkąd usłyszeliśmy o nowych filmach, może w końcu podaliby większe konkrety.

Tymczasem wracamy do plotek. Szef IMAXa, Richard Gelfond na niedawnej konferencji dla inwestorów w Goldman Sachs, zachęcał ich do kupna akcji IMAXa mówiąc, że rozmawiają z J.J. Abramsem nakręcić cześć scen do nowych „Gwiezdnych Wojen” za pomocą kamer IMAX. Patrząc na to, co to za konferencja była, należy przypuszczać, że te rozmowy są prowadzone poważnie i przynajmniej dojdzie do testów technologicznych. Jeśli wszystko się powiedzie, „Gwiezdne Wojny” trafią pewnie do IMAXów, znają życie to w 3D. Cóż pozostaje czekać na oficjalne informacje.

Pojawiły się plotki, że David Oyelowo, dostał rolę w Epizodzie VII, ale także w „Rebels”. Co ciekawe zarówno postać filmowa jak i serialowa, mają być ze sobą powiązane (możliwe, że to będzie jedna i ta sama postać), co ma sprawić, że „Rebels” stanie się swoistą zapowiedzią nowej trylogii. Pisaliśmy o tym przy okazji nowych aktorów w „Rebels”.

Według innych niesprawdzonych doniesień, Tommy Harper miałby zostać producentem wykonawczym nowych filmów. Wcześniej pracował w Bad Robot, między innymi jako asystent J.J. Abramsa.

Media także zastanawiają się, czy w filmie pojawią się przebłyski, od których J.J. Abrams jest „uzależniony”. Sam reżyser przyznał, że kazał ILM usunąć część z nich z najnowszego „Star Treka” i wie jak one są odbierane. Ciekawe ile usunie w przypadku „Gwiezdnych Wojen”?

Ciekawa rzecz się dzieje z Chewbaccą. Otóż zaczęto szukać kogoś do filmu, kto miałby wzrost mniej więcej od 213 cm do 225 cm. Wygląda jakby szukali wookieego. Czyżby zamierzali kogoś innego obsadzić w roli Chewbaccy? Natychmiast zareagował Peter Mayhew, który przyznał, że jednak chciałby się wcielić w rolę, o ile oczywiście zdrowie pozwoli. Ponoć rehabilitacja idzie dość szybko. Tymczasem pojawiła się inna plotka, na jednym z konwentów pojawił się grający w „Grze o tron” Ogara Rory McCann. Aktor ma 1,98 cm. Zapytano go o tę rolę, ale ten tylko tajemniczo się uśmiechnął. Oczywiście może to być tylko i wyłącznie błędne odczytanie jego intencji, ale wspomnieć warto.

Na koniec wracamy do sprawy Nowego Meksyku. Otóż wszystko wskazuje na to, że „Gwiezdnych Wojen” tam nie będzie, ba nawet nie był brany pod uwagę jako miejsce ewentualnych lokacji. Czyli po raz kolejny Latino Review się „pomyliło”.
KOMENTARZE (11)

Przebudzenie Mocy

Daniel Day-Lewis, Saoirse Ronan oraz filmy o Solo i Fetcie

2013-09-23 13:23:46

Ostatni tydzień w świecie nowych filmów obfitował w przeróżne ploty. Niestety nadal nic oficjalnie się nie ruszyło, ale plotki są naprawdę ciekawe.

Po pierwsze jakoby Bob Iger, szef Disneya potwierdził, że spin-offy, zwane teraz filmami o pochodzeniu postaci, skoncentrują się na Hanie Solo i Bobie Fetcie. Potwierdził niby tym samym wcześniejsze plotki. Jednak jak się później okazało, Bob Iger prawdopodobnie tego w ogóle nie powiedział, a strona, która to podała nie potrafiła wskazać źródła wypowiedzi. Być może właśnie bazowała na wcześniejszych doniesieniach. Niestety czeka nas dużo więcej takich sytuacji, chyba, że Disney/Lucasfilm zmienią strategię informacyjną (co podobno rozważają i być może niebawem dostaniemy jakieś „strzępy” informacji).

Jako ciekawostkę warto dodać, że na serwisie MovieWeb pojawiła się redakcyjna lista bohaterów, którzy powinni dostać swojego spin-offa (trzeci z zapowiedzianych). Wygląda ona następująco. Na pierwszym miejscu Darth Maul, potem Jabba, Qui-Gon Jinn, Lando Calrissian i admirał Ackbar. Lista powstała po tym jak rzekomo potwierdzono dwa pierwsze filmy.

Wracamy do być może realniejszych plotek. Na liście lokacji w których mógłby być kręcony Epizod VII pojawia się Nowy Meksyk w USA. Charakterystyczna panorama tamtej okolicy na razie kojarzy się najbardziej z westernami, ale ta lokacja ma jeden plus, a mianowicie Disney ma tam swoje małe studio filmowe, które wykorzystuje do zdjęć w plenerze. Tam kręcono część scen do „Avengers” a ostatnio także do „Samotnego jeźdźca”.Najwięcej jednak do powiedzenia o nowych filmach ma serwis Latino Review, który pojawia się w newsach po raz kolejny. Po pierwsze według tego serwisu zdjęcia w Nowym Meksyku odbędą się w okolicy miasta Las Cruses. Redaktorzy serwisu twierdzą, że tamte lokacje mogą być użyte zarówno do sportretowania Tatooine, jak i Korriban. Jednak jak twierdzą informatorzy serwisu, 90% zdjęć powstanie jednak w Londynie.

Tymczasem serwis ma jeszcze kolejne rewelacje. Po pierwsze twierdzą, że na przesłuchaniach do filmu pojawiała się Saoirse Ronan, młoda aktorka z bardzo ciekawym dorobkiem („Pokuta”, „Niepokonani”, „Nostalgia Anioła”, „Hanna”), która ostatnio powiedziała „nie” drugiej części „Avengersów”. Nie wiadomo kogo dokładnie miałaby grać Saoirse (o ile oczywiście plotki są prawdziwe), podobno w grę wchodzą dwie role – córki Solo oraz kobiecego szwarccharakteru. Co ciekawe Bleeding Cool’s także potwierdza udział Ronan w castingu, ale przypominają, że w listach opublikowanych przez Lucasfilm były dwie główne role kobiece.

To nie koniec rewelacji Latino Review. Tym razem chodzi o dwóch czarnoskórych aktorów, którzy niekoniecznie mieliby grać syna Landa, ale na przykład jakąś nową postać. Pierwszy z nich to David Oyelowo („Red Tails”, „Ostatni król Szkocji”, „Lincoln”, „Geneza planety małp”, „The Butler” czy „Jack Reacher: Jednym strzałem”). Drugi to Michael P. Jordan („Red Tails”, „Kronika”, „Krótka piłka” i gościnne występy w serialach, w tym „Dr House”).

Ostatnia rzecz o jakiej informuje Latino Review to kwestia Benedicta Cumberbatcha. Twierdzą, że on zagra czarny charakter w nowej trylogii, ale w siódmym epizodzie pojawi się na bardzo krótko. Więcej na ekranie zobaczymy go w ósmym i dziewiątym filmie. Akurat z tym Cumberbatchem to ostatnio również J.J. Abrams coś wspomniał, zresztą o tym, że nie należy go wykluczać pisaliśmy już wcześniej. Abrams wylewny nie jest, powiedział tylko, że trwają pracę nad kompletowaniem obsady, a on uwielbia Cumberbatcha.

Natomiast kończąc sprawę Latino Review, taka mała ciekawostka. W maju serwis informował, że Jonathan Rhys Meyers negocjuje rolę w nowych filmach (więcej). Tymczasem w końcu dziennikarze zapytali Meyersa jak to było naprawdę i okazuje się, że nie było żadnych rozmów. Nic. Zresztą dla przypomnienia, plotki o duchach/hologramach Palpatine’a i Obi-Wana, które również pochodziły z tego serwisu, zdementowali sami aktorzy – Ian McDiarmid i Ewan McGregor.


Saoirse Ronan

David Oyelowo

Michael B. Jordan

Daniel Day-Lewis

Skoro jesteśmy przy plotkach i teoriach spiskowych warto wspomnieć jeszcze o jednej sprawie, a mianowicie tym, że w zeszłym tygodniu w bistro w San Rafeal dostrzeżono George’a Lucasa, Kathleen Kennedy i Daniela Day-Lewisa. Zważywszy na to, że póki co Lucasfilm koncentruje się tylko na „Gwiezdnych Wojnach” można zadać sobie pytanie, czy namawiają Daniela by wystąpił w którymś z filmów. Daniel Day-Lewis to uznany i utalentowany aktor, którego możemy kojarzyć z „Lincolna”, „Ostatniego Mohikanina”, „Gangów Nowego Jorku”, „Aż poleje się krew”, czy „W imię ojca”. Sam aktor nie występuje wiele, starannie dobiera sobie repertuar.

Z innych informacji, wygląda na to, że w listopadzie Lucasfilm wprowadza się już na poważnie do Pinewood.

Tymczasem o nowym filmie wypowiedział się także J.J. Abrams. Zapytany o to, co z poprzednich filmów najlepiej opisuje cel jaki chcą uzyskać w duchu i tonacji Epizodu VII odpowiedział: - Niemożliwe jest bym odpowiedział, gdyż to rzecz, która nieustannie będzie ewoluować. Powiedziałbym, że pracujemy bardzo ciężko nad tym by film był odbierany jak najbardziej emocjonalnie, autentycznie i ekscytująco.
Dodał też, że odbiór poprzednich filmów i porównanie z nimi jest mocno subiektywne, bo każdy lubi w nich coś innego. Zapytano go także o to jakie rady, których udzielają mu media i fani, szczególnie wziął sobie do serca. Abrams przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo te filmy są ważne dla ludzi, także tych którzy traktują wizje George’a Lucasa prawie jak religię. I tu właśnie J.J. wspomniał, że przeczytał gdzieś, że ktoś chciał by nowe filmy były prawdziwe i autentyczne. Potem przyznał, że jak oglądał je po raz pierwszy w wieku 11 lat dokładnie to samo czuł – ten realizm i autentyzm, pomimo całej bajkowej otoczki. I zdaniem Abramsa to chyba jest właściwe podejście.
KOMENTARZE (17)

Przebudzenie Mocy

Kilka kolejnych słów/plotek o nowych filmach

2013-09-14 19:04:55

Wygląda na to, że powoli coraz lepiej poznajemy zarząd Disneya, oczywiście z mediów. Tym razem zainteresował nas dyrektor finansowy (CFO – Chief Financial Officer), niejaki Jay Rasulo. To on odpowiada za inwestycje Disneya, ale też związane z nimi ryzyko. Tym razem jednak, jak na finansistę przystało, nie pojawił się na imprezie artystów w Hollywood, ale konferencji dotyczącej komunikacji i rozrywki organizowanej przez banki. Tam wypowiedział się o „Gwiezdnych Wojnach”. Po pierwsze wspomniał o sequelach ale też origin movies, czyli filmach ukazujących początki. Tym samym chyba wskazał nam kierunek w jakim prawdopodobnie pójdą spin-offy. Rasulo bardzo dobrze wypowiadał się o franczyzie „Gwiezdnych Wojen”, twierdził, że pomimo wielu lat, jest ona wciąż dobrze rozpoznawalna także przez dzieci i że jest to pewna inwestycja, ale jednocześnie dająca olbrzymie możliwości twórcze. Disney na pewno będzie rozszerzał program licencyjny Lucasfilmu, ale naprawdę zaczną działać dopiero po 2015. Pierwszym podstawowym celem jest Epizod VII, który ma być wspaniałym filmem. Potem kolejne filmy będą pojawiać się co roku, naprzemiennie epizody i spin-offy. Takie przynajmniej są plany Disneya.

My wracamy jednak do spraw bardziej przyziemnych. Pamiętamy, że J.J. Abrams nie jest zbyt szczęśliwy z tego, że zdjęcia do Epizodu VII będą odbywać się poza Los Angeles. Perspektywa wyjazdu do Londynu była źródłem plotek, że reżyser opuści sagę. Jednak Bad Robot postawiło na swoim, przynajmniej częśćiowo. Część postprodukcji, w tym nagrywanie dźwięku, zielone ekrany i kilka innych rzeczy będzie nagrywanych w budynkach firmy w Santa Monica. To oznacza, że będą musieli się trochę rozbudować, na razie są tam sale montażowe, warsztaty w których tworzy się rekwizyty, sale kinowe oraz gabinet J.Ja.

Pojawiły się też plotki sugerujące tytuł. Miałby to być „A New Dawn”, przynajmniej na razie. Choć to akurat może się zmienić w czasie. Zdaniem tych samych źródeł w Pinewood trwają przymiarki do odbudowania Sokoła Millennium w skali 1.1, a także kantyny Mos Eisley. Nie ma natomiast wieści o ewentualnym powrocie do Tunezji, zresztą sytuacja polityczna w tamtym kraju nie sprzyja kręceniu filmów. Natomiast Abramsa zapytano niedawno o możliwości kręcenia w Australii, stwierdził tylko, że pewnie, że by chciał. Być może przy którymś z kolejnych filmów tam właśnie znajdą lokację, na razie odpowiedź jednak brzmiała raczej kurtuazyjnie.

Wygląda na to, że z listy chętnych do powrotu odpadł Peter Mayhew. Aktor niedawno przeszedł operację kolan i raczej nie ma szans, by chciał i mógł znów szybko skakać po drzewach.

Jeszcze małe sprostowanie odnośnie Benedicta Cumberbatcha. Otóż, pomijając to, że aktor sam stwierdził, że jeszcze nie dostał żadnej oferty, w innym wywiadzie użył słów: „że musimy poczekać i zobaczyć”. Pewnie za jakiś czas zobaczymy, czy te słowa miały jakieś znaczenie.

Przy okazji plotek o castingu zaczynają pojawiać się kolejne. Mianowicie Lucasfilm ponoć poważnie szuka kogoś, kto mógłby być odtwórcą młodszej wersji Hana Solo. Poszukiwania młodego Harrisona Forda trwają, a tymczasem Ewan McGregor wciąż nie dostał żadnej oferty, ani by zagrać we własnym spin-offie, ani nawet by wcielić się w rolę ducha w Epizodzie VII.
KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

Casting trwa w najlepsze

2013-09-07 21:39:26

W czerwcu tego roku pisaliśmy o siedmiu rolach do których szukani są odtwórcy. Wtedy casting odbywał się głównie w Wielkiej Brytanii i Los Angeles, natomiast samą listę potwierdzono w „Star Wars Insiderze”. Teraz okazuje się, że podobna lista trafiła do agencji castingowych w Nowym Jorku, z tym, że są na niej już tylko trzy osoby.
  • Młody mężczyzna, lekko po dwudziestce, przystojny, ale niekoniecznie bohaterski. Wygląda dobrze, jest błyskotliwy i sprytny.
  • Mężczyzna, jeszcze przed trzydziestką, zgrabny, pewny siebie i przystojny.
  • Młoda kobieta, starsza nastolatka, zgrabna, niezależna, z poczuciem humoru i tryskająca energią.
Jak widać trochę się te opisy różnią, względem poprzednich wersji, ale niewiele. Wygląda na to, że wciąż nie znaleziono nikogo do głównych ról (prawdopodobnie). Możliwe także, że są nanoszone pewne korekty do scenariusza.

Poszukiwanie aktorów w Stanach spowodowało dość mocne nasilenie się plotek związanych z castingiem. Po pierwsze Benedict Cumberbatch, o którym pisaliśmy ostatnio wpierw zrezygnował z udziału w filmie „Crimson Peak” w reżyserii Guillermo del Toro, co odczytywano jako potwierdzenie roli w Epizodzie VII. Zresztą medialni eksperci zastanawiali się czy to tylko plotka. Teraz jednak wyszło, że Cumberbatch negocjuje rolę w filmie „The Lost City of Z”, stąd być może pojawiła się decyzja o porzuceniu „Crimson Peak”. Ostatecznie sam Cumberbatch sam zdementował te pogłoski, stwierdzając, że dobrze pracowało mu się z J.J. Abramsem i chciałby to powtórzyć, ale na razie żadnej oferty mu nie złożono.

Za to doświadczeni sagą aktorzy znów się wypowiedzieli o nowym filmie. Pierwsza tym razem była Natalie Portman, ale to nie ona inicjowała temat. Podczas jednego z wywiadów zapytana o możliwość powrotu do sagi, parsknęła śmiechem mówiąc, że przecież jest martwa. Ale gdy została zapytana o duchy i inne możliwości, powiedziała, że jak poproszą to czemu nie. Na roli jednak zdecydowanie bardziej zależy Billy’emu Dee Williamsowi, który wciąż się irytuje, że jeszcze nie rozmawiano z nim o kontrakcie. W dodatku nie wie co będzie w tych filmach, stwierdził tylko, że chciałby mieć jakąś ładną córkę Jedi.

Na liście aktorów, którzy podobno biorą udział w castingu, starają się o niego, pojawiają się też nowe nazwiska. W tym Łotyszka Ksenia Solo („Czarny łabędź”) oraz Liam McInthyre („Spartakus: Zemsta”).Ksenia Solo


Liam McInthyre


W związku z premierą „W ciemność. Star Trek” na DVD/Blu-ray, ostatnio Abrams znów pojawia się trochę w mediach. Wielu fanom Star Treka nie podobają się nowe filmy, ktoś więc zapytał Abramsa, dlaczego one wyglądają jak „Gwiezdne Wojny”. Teraz jednak J.J. miał ułatwioną sprawę. Odpowiedział tylko, że jak wyglądają jego „Gwiezdne Wojny” to dopiero zobaczymy.
KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

Nowe plotki

2013-09-02 17:23:03

Medialna cisza w sprawie nowych filmów trwa, ale plotki żyją swoim życiem. Zaczniemy od dwóch dość istotnych. Pierwsza dotyczy Carrie Fisher. Na Celebration Europe II nie była zbyt rozmowna jeśli chodzi o nowe filmy, ale na jednym z amerykańskich konwentów przypadkiem się wygadała. Nie powiedziała nic szczególnego, ale wspomniała, że rozmawiała już z J.J. Abramsem. Prawdę mówiąc mało kto zwrócił na to szczególną uwagę, gdyby nie fakt, że na następnym konwencie Carrie wspomniała o tym, że nie chce mówić nic o nowych filmach, bo po tym jak ostatnio coś palnęła to się jej dostało.

Druga plotka dotyczy daty rozpoczęcia zdjęć. Miałby to być 21 stycznia 2014, czyli wtorek. Dlaczego wtorek? Bo w poniedziałek (20 stycznia) to amerykańskie święto Martina Luthra Kinga, które wypada co roku w trzeci poniedziałek stycznia. Data jak data, ale brzmi całkiem rozsądnie patrząc na zapewnienia, że zdjęcia ruszą na początku roku. Niemniej jednak brak potwierdzeń.

Oprócz tej daty, coraz częściej media spekulują, że EpVII faktycznie pojawi się koło gwiazdki 2015. Ponownie, na razie potwierdzeń brak.

Obecni na Celebration Europe II z pewnością pamiętają, że Kathleen Kennedy zapowiedziała, iż John Williams napisze muzykę do całej nowej trylogii. Oficjalna pisała tylko o EpVII, stąd część osób w sieci nie wierzyła słowom szefowej Lucasfilmu. Jednak w najnowszym wydaniu Star Wars Insidera znalazło się potwierdzenie, że Williams podpisał kontrakt na trzy kolejne filmy.

Za to najciekawsze ploty pochodzą z serwisu Latino Review. Po pierwsze wskazano dwójkę nowych aktorów, którzy biorą udział w castingu. Są to Rachel Hurd-Wood oraz Alex Pettyfer.Rachel Hurd-Wood


Alex Pettyfer


Benedict Cumberbatch
Rachel miałaby zagrać córkę księżniczki Lei. Aktorka w swoim dorobku ma rolę w takich filmach jak „Piotruś Pan” (2003), „Demon – historia prawdziwa” (2005), „Pachnidło: historia mordercy” (2006), „Dorian Gray” (2009) czy „Solomon Kane” (2009). Nie wiadomo, kogo dokładnie miałby grać Alex, ale w grę mógłby wchodzić syn Luke’a Skywalkera. Aktor grał w „Alex Rider: Misja Stormbreaker” (2006), „Jestem numer cztery” (2011) czy „Magic Mike” (2012). Dodatkowo Latino Review podało, że na dniach (lub nawet na godzinach) czeka nas poważny oficjalny news o aktorach. Pisali o tym w środę 28 sierpnia, ale na razie nic się nie wydarzyło. Zresztą jeśli przejrzymy historię newsów to okaże się, że Latino Review trafia do naszych plotek o nowych filmach dość często. To oni jako pierwsi sugerowali udział Jonathan Rhysa Meyersa, Zaca Efrona, Ryana Goslinga, Leonardo DiCaprio, a ostatnio Iana McDiardmida i Ewana McGregora, jak również daty zdjęć – czyli 21 stycznia 2014. Dziś już wiemy, że przynajmniej kilka z tych strzałów było całkowicie błędnych, ale niestety poza tym źródłem niewiele póki co mamy.

Z kolei inne źródła sugerują, że Benedict Cumberbatch, czyli szwarccharakter ostatniego „Star Treka”, no i oczywiście serialowy Sherlock Holmes, został obsadzony w jakiejś roli w EpVII. Na razie nie wiadomo jakiej. Podobno informacja ma niebawem zostać potwierdzona, zobaczymy.

Za to inne plotki sugerują, że Drew Struzan może nie robić plakatów do nowych filmów. Prawdę mówiąc nigdy oficjalnie też tego nie potwierdzono.

Z EpVII wiąże się też kwestia biznesowa. O ile Brytyjczycy są ewidentnie zadowoleni, że filmy będą kręcone w Anglii, to ma wpływ na ich ekonomię, o tyle nie podoba się to władzom Kalifornii. Wielka Brytania przygotowuje specjalne ulgi dla filmowców, gdy budżet filmu przekroczy 31 milionów USD (20 milionów GBP). Natomiast władze Los Angeles próbują nawoływać do patriotycznych odczuć producentów.
KOMENTARZE (27)
Loading..