TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Stwory, śpiewy, tańce i swawola

2014-05-28 09:10:08

Wielu fanów zastanawia się kim lub czym jest stworek z filmiku z Abramsem. Otóż część fanów legendarnego EU stwierdziło, że musi on należeć do rasy H’drachi, która pochodzi z komiksu River of Chaos. Zwolennicy „Wojen klonów” także mają swojego kandydata. Twierdzą, że to istota z tej samej rasy co mistrz Jedi Tera Sinube, czyli Cosianin. Jeszcze inni twierdzą, że raczej inspiracja wielbłądami i nie ma co do tego dorabiać żadnych teorii. Ale cóż, trzeba przyznać, że da się zauważyć pewne podobieństwo.
Potwierdzono natomiast że ludzie od Jima Hensona nie pracują przy Ep VII. Tak więc stworek to dzieło najprawdopodobniej ILMu lub firmy/osoby współpracującej.

Wracamy jednak do planu. Otóż Carrie Fisher w Abu Dabi nie ma; znów widziano ją w Stanach, gdzie udzielała wywiadu. Przyznała, że była na czytaniu scenariusza, że przymierzała kostium, ale jeszcze nie występowała przed kamerą. Wszystko wskazuje na to, że na lokacjach jej nie będzie. Dopiero niebawem ma zacząć swoje zdjęcia (acz nie wiemy kiedy). Dla przypomnienia Oscar Isaac także mówił, że zaczyna swoje gdzieś z końcem maja. Jutro (czwartek 29 maja) będzie 14 dzień od rozpoczęcia zdjęć, jeśli wierzyć plotkom to miał być ostatni dzień w Abu Dabi. Wracając jednak do Carrie, o scenariuszu mówić nie chciała, wspominała tylko, że to bardzo pilnie strzeżona tajemnica, zupełnie jak plany inwazji na D-Day.

Z dziwnych plotek, pojawiła się jeszcze jedna, otóż, podobno w filmie może pojawić się Pałac Jabby. Na razie wiemy tylko na pewno, że na lokacjach jest dwójka aktorów John Boyega oraz Daisy Ridley. Ta ostatnia również zaprasza na swojego Twittera. Ona także zaczyna wrzucać tam ciekawe zdjęcia z lokacji, ale nie w takich ilościach jak John.Z twittera także wiemy, że na lokacji są obecni kaskaderzy Florian Robin oraz Chloe Bruce, którzy ćwiczą do swoich występów. Z twittera wiemy, że Chloe jest zaangażowana w produkcję od 13 kwietnia 2014 i będzie nią zajęta aż do września. Można przypuszczać, że jest dublerką Daisy.Czyli wiemy, że dwie postaci będą mieć jakąś scenę akcji prawdopodobnie na Tatooine.

Colin Baker nie zagra w Epizodzie VII. Aktor przyznał, że gdy opublikowano zdjęcie z obsadą, on i znajomi wpuścili w sieć podobne, stąd powstały plotki, że pojawi się on w filmie jako Nexus.

W serwisach społecznościowych w tym na Facebooku udzielają się tak zwane „The Healer Twins” czyli Thea i Liana Shengelaya. Obie śpiewają, studiują medycynę i twierdzą, że właśnie biorą udział w zdjęciach do Epizodu VII. Dodatkowo na planie z Daisy spotkała się modelka i tancerka Hannah Levitt-Collins. Nie wiadomo czy towarzysko, czy też ma jakiś ogon do zagrania. Jakby tego było mało duet DJów Smokingroove także twierdzi, że występuje w Ep VII.

W sieci pojawiło się też zdjęcie na którym być może widać kolejnego stwora/postać z Ep VII. Trudno potwierdzić wiarygodność źródła, więc raczej należy traktować to z dużym sceptycyzmem, ale na wszelki wypadek dajemy. Zdjęcie pochodzi z tych samych źródeł, co informacje o scenach kaskaderskich z Daisy, ale już nie takie zmyłki robiono.


KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

5 rzeczy z EU, którę mogą pojawić się w EVII

2014-05-26 20:04:01 FuriousFanboys


Rozszerzony Wszechświat Gwiezdnych Wojen, znany wszystkim Fanom jako Expanded Universe, może być wyrzucony do przysłowiowego kosza oraz przerzucony w ryzy tzw. "Legends", jednak elementy stworzone na potrzeby EU nadal mogą się w jakiś sposób pojawić w nadchodzącej Trylogii Sequeli Star Wars. Na łamach serwisu FuriousFanboys zaprezentowano 5 zagadnień z Expanded Universe w formie spekulacji, które mogą pojawić się w nadchodzącym VII Epizodzie Star Wars.
Mara Jade

Pomimo tego, że może nie nosić imienia Mara Jade, taka postać może czerpać z jej archetypu przedstawionego w EU, a do tego być żoną Luke`a. W tym przypadku warto przypomnieć film Willow, a konkretnie postać o imieniu Sorsha, która wyglądem i charakterem bardzo przypominała Marę (rudowłosa wojowniczka walcząca po stronie zła, dokonuje wewnętrznej przemiany i opowiada się jako postać pozytywna). Jak widać, jest to pewien archetyp kobiety, który Lucas miał w głowie już od bardzo dawna. Jest wielce prawdopodobnie, że w Trylogii Sequeli zobaczymy postać, która w pewnym stopniu będzie przypominać opisem Marę, nawet jeśli nie będzie nosić tego samego imienia.
Darth Bane

Twórcą postaci Dartha Bane`a jest sam George Lucas, tak więc technicznie należał on do kanonu, zanim jeszcze został opisany w trylogii książkowej. Co ciekawe, Lucasfilm oficjalnie sprawił, że Bane stał się częścią kanonu ekranowego, pojawiając się już w odcinkach The Clone Wars z Yodą w roli głównej. Jedna z teorii E7 głosi, że główny złoczyńca nowego Epizodu miałby udać się w podobną podróż co Yoda w TCW, a w trakcie napotkać na iluzję Bane`a i poczuć Ciemną Stronę Mocy.
Korriban/Moraband

Rodzinny świat Sithów - Korriban, był częścią Expanded Universe już od dłuższego czasu. Do kanonu ekranowego został wprowadzony w The Clone Wars przez sam Lucasfilm, jednak ze zmienioną nazwą na Moraband. Po przez wprowadzenie do kanonu oraz zmianę nazwy na inną niż Korriban, jest wielce prawdopodobne, że istnieją pewne plany aby w jakiś sposób wykorzystać tę planetę w nadchodzącym filmie.
Resztki Imperium

Mimo, że Imperium zostało pokonane pod koniec Epizodu VI Powrotu Jedi, byli jeszcze maruderzy, którzy stwarzali wiele problemów w Expanded Universe. Pomysł nieuczciwych dowódców na Imperialnych niszczycielach, rozpaczliwie próbujących trzymać się pokonanego Imperium, jest kolejną rzeczą jaka może znaleźć swoje miejsce w nowych filmach. Nawet jeśli akcja dzieje się 30 lat po pokonaniu Imperium, galaktyka jest w końcu wielka.
Nowa Republika

Jest wielce prawdopodobne, że nazwa "Nowa Republika" w ogóle nie pojawi się w nowym filmie, ale możemy być pewni, że zobaczymy nową formę rządów prowadzoną przez bohaterów Sojuszu Rebelii. Jeżeli plotki okażą się prawdą, na samym szczycie tych rządów nie będzie Leia (jak w EU). Ostatnie informację o E7 głoszą, że to właśnie Han będzie stał na ich czele, nawiązując tym samym do drogi jaką przeszedł Jerzy Waszyngton - od generała do prezydenta. Tłumaczyło by to, dlaczego niektórzy informatorzy donoszą o wielkiej roli jaką ma odegrać Harrison Ford w Epizodzie VII.
KOMENTARZE (15)

Przebudzenie Mocy

John Boyega i filmy z planu

2014-05-24 14:19:36

Zdjęcia do Epizodu VII ruszyły już pełną parą. J.J. Abrams wpadł na pomysł by zmobilizować obsadę i twórców do pracy, więc napisał specjalny list.Najdroższa obsado i ekipo, Jakim wielkim zaszczytem jest móc pracować, oprócz tego, że z Wami, to jeszcze przy Ep VII Gwiezdnych Wojen. Nie mógłbym Wam podziękować wystarczająco za całą waszą dotychczasową i przyszłą pracę. Zajmijmy się dobrze nie tylko sobą, ale też innymi. Zdumiewające, ale prawdziwe, świat oczekuje tego filmu. Dajmy im coś WSPANIAŁEGO. XO JJ.

Zdjęcia zaczęto w Abu Dabi, na lokacji. Teraz wiemy o tym dzięki filmikowi, ale zanim go opublikowano producenci zabawili się trochę. Na jednym z serwisów społecznościowych pojawiły się namiary GPS na Abu Dabi, a niebawem w na festiwalu w Cannes potwierdzono, także powołując się na Kathleen Kennedy, że zdjęcia faktycznie rozpoczęto w Emiratach Arabskich. Wyjaśniono także dlaczego. Otóż, po pierwsze Abu Dabi jest stolicą Emiratów, więc jest tam dobry dolot i cała infrastruktura potrzebna do utrzymania filmowców. Odpowiednie plenery znajdują się dość blisko miasta, więc nie ma problemu z transportem. Zdjęcia odbywają się w miejscu jeziora okresowego (jak w Tunezji), ale jeszcze jedną istotną rzeczą jest rabat. Otóż władzom zależy, by filmowcy kręcili w Abu Dabi i oferują 30% zwrot kosztów.

Z Epizodem VII związana jest też pewna afera ze statystami. Otóż pewna agencja oferowała role do filmu ale nie miała do tego praw. Ruszył więc proces, w trakcie którego media zaczęły pisać o wielu statystach w rolach szturmowców i Wookieech. Niektórzy zaczęli zastanawiać się czy przypadkiem nie będzie jakiejś bitwy. Później okazało się, że szturmowcy jak i Wookiee to tylko przykłady, a nie faktycznie poszukiwane role. Ale ten wątek warto pociągnąć gdyż pisarz Gordon Rennie (tworzył książki ze świata „Warhammer”) wspomniał, że na Islandii są kręcone sceny z udziałem Chewbaccy i szturmowców. Niestety nie wiadomo skąd pochodzą źródła tych rewelacji.

Latino Review ma kolejne rewelacje. Tym razem trochę spoilerowe Po pierwsze podobno w filmie może w jakiś sposób pojawić się duch Obi-Wana. Po drugie Abrams może zrobić to, co powinien już dawno ktoś zrobić, czyli zabić Hana Solo. (koniec spoilera) Poczekamy, zobaczymy.

Ponownie ożywa plotka na temat Drew Struzana i jego ewentualnego powrotu do sagi. Ale nadal nie mamy konkretów. Drew oficjalnie jest na emeryturze, ale podobno zgodził się jednak zrobić wyjątek i stworzyć kolejny plakat. Jak zostanie to potwierdzone to napiszemy o tym.

Na sam koniec obiecane filmiki. John Boyega postanowił wykorzystać swojego Istagrama by dzielić się z fanami przeżyciami z planu. Spoilerów nie ma, zresztą planu także, ale przynajmniej można zobaczyć jak on i Daisy Ridley jadą na plan na wielbłądach. Przykładowe filmy poniżej:
KOMENTARZE (10)

Przebudzenie Mocy

Pierwszy filmik z planu Epizodu VII

2014-05-21 17:05:40

16 maja oficjalnie rozpoczęły się zdjęcia do Epizodu VII Gwiezdnych Wojen. Prace nad nim trwają równolegle w studiu Pinewood oraz na planie w Abu Dhabi. To właśnie z tego drugiego miejsca J.J. Abrams nakręcił filmik zachęcający do wzięcia udziału w akcji charytatywnej UNICEFu. Przekazując swoje pieniądze na cele charytatywne można wygrać wizytę na planie Epizodu VII oraz miejsce w obsadzie. Więcej informacji możecie znaleźć na tej stronie.

Sam film kręcony był na planie w Abu Dhabi, dzięki czemu możemy zobaczyć jak obecnie wygląda część planu, jak również przyjrzeć się stworom i postaciom przechadzającym się w tle. Zachęcamy do obejrzenia pierwszego filmowego materiału z Epizodu VII! Filmik potwierdza to co mówiono już wcześniej, że przy produkcji nowego epizodu wciąż będzie używanych bardzo wiele elementów scenografii i kostiumów, a nie tylko komputerowo dołożone efekty.


KOMENTARZE (41)

Przebudzenie Mocy

Plotek ciąg dalszy

2014-05-17 18:28:45

Wczoraj, dokładnie 9 lat po premierze „Zemsty Sithów” rozpoczęły się zdjęcia do Epizodu VII „Gwiezdnych Wojen”. Tym razem jednak poza krótkim twittem Lucasfilm nie wydał ani oświadczenia w tej sprawie, ani nawet newsa. Na szczęście jest cała masa plotek.

W studiach Pinewood w Londynie wisi już baner informujący, jaki film jest aktualnie kręcony:

Natomiast przy parkingu przy studiu Elstree zarezerwowano miejsce dla Harrisona Forda:Czyżby zdjęcia faktycznie rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii, a nie na lokacjach jak spekulowano, oczywiście nie wiadomo. Podobno w środę Carrie Fisher była jeszcze w Los Angeles. Harrison Ford i Carrie Fisher podobno mają być w Emiratach Arabskich podczas zdjęć na lokacji. Kiedy dokładnie, nie wiadomo. Zaś Oscar Isaac w jednym z wywiadów stwierdził, że jego zdjęcia rozpoczynają się pod koniec miesiąca w Pinewood. Oczywiście wciąż jest możliwe, że pierwsza ekipa kręci lokacje, druga w studiu lub na odwrót.

Natomiast na pewno czekamy na dalsze zapowiedzi castingowe. Podobno w grze nadal jest Maisie Richardson-Sellers, a także Katie Jarvis. Ta druga właściwie ma jedną rolę za sobą w filmie „Fish Tank” (2009) z Michaelem Fassbenderem; również nie jest zbyt znaną aktorką. Pojawiły się także doniesienia, że w biurach Bad Robot widziano Sophie Turner, najlepiej kojarzoną z roli Sansy Stark z „Gry o tron”. Inne ploty sugerują, że wśród osób, które jeszcze mają dołączyć oficjalnie do obsady, będzie rola syna Hana i Lei. Podobno w Epizodzie VII będzie go niewiele, ale w następnych stanie się jedną z ważniejszych postaci. Swoją drogą, w sieci pojawiła się informacja, że do obsady dołączył też Colin Baker, brytyjski aktor chyba najbardziej znany z roli doktora z serialu „Doctor Who” w latach 1983-1986. Podobno miałby się on wcielić w rolę Nexusa. Kto lub co to jest, nie wiadomo. Zresztą póki nie dostaniemy potwierdzonych informacji są to tylko i wyłącznie spekulacje, pobożne życzenia i plotki.

Kolejna ciekawostka pochodzi z Islandii. Na lodowcu Eyjafjallajökul rozbił się helikopter, nikomu nic się jednak nie stało. Niby nie jest to informacja związana z „Gwiezdnymi Wojnami”, ale okazuje się, że podobno druga ekipa kręci tam sceny z helikopterów i podobno ten akurat należał do nich. Reżyserem drugiej ekipy jest tam rzekomo Marc Wolff, który specjalizuje się w robieniu zdjęć z powietrza.

Niedawno pojawiła się informacja, że Michael Giacchino miałby zostać orkiestratorem Johna Willimsa, ale szybko została zdementowana.

Na koniec jeszcze jedno, wygląda na to, że Han Solo będzie w centrum akcji. Harrison Ford może nie dać rady, ale podobno ma już dublera. Jest nim Reg Wayment. Jak zwykle plotka nie została jednak potwierdzona ani zdementowana.
KOMENTARZE (6)

Przebudzenie Mocy

Pierwszy klaps na planie Epizodu VII

2014-05-16 09:00:44 Twitter

Plotki mówiły, że wydarzy się to jakoś w tym tygodniu. Dziś pojawiło się oficjalnie potwierdzenie: dzisiaj, tj. 16 maja 2014 roku, padł pierwszy klaps na planie nowego epizodu Star Wars. Dowód pojawił się na Twitterze, na oficjalnym koncie studia filmowego Bad Robot:Co jeszcze widzimy na zdjęciu? Reżyserem jest J.J. Abrams, a za zdjęcia odpowiada Daniel Mindel. Roboczym podtytułem filmu jest po prostu „Episode VII”. Czy to zabrudzenie przy logo Star Wars, to nie jest piasek? Taki jak na Tatooine? Filmowiec Joseph Khan na twitterze zaproponował jeszcze kilka danych technicznych: filtr ND 6 ustawiony do 5.6 oznacza prawdopodobnie długie anamorficzne soczewki w bliskich ujęciach. Kręcąc na kliszy 200 ASA sprzyja zdjęciom w dużym świetle i w plenerze.
KOMENTARZE (34)

Przebudzenie Mocy

Ściema za ściemą

2014-05-13 17:54:44

Dziś głównym źródłem rewelacji będzie serwis JediNews.Co.Uk. Na początek kilka informacji na temat castingu i tego, co z nim jest związane. Poniższe informacje pochodzą z magazynu „Entertainment weekly”, przynajmniej wg wspomnianego serwisu.

Po pierwsze casting na poważnie zaczął się dopiero w styczniu. To oznacza, że wszystkie te castingi otwarte i głośne szukanie ról właściwie w dużej części było ściemą. Zresztą z informacji o przebiegu castingu wyłania się bardzo podobna informacja. Dobór aktorów to kwestia ostatnich miesięcy i tygodni, choć casting ogłoszono jeszcze latem!

Casting nie jest skończony, to oczywiście wiemy. Podobno brakuje tam jeszcze kilku istotnych ról, w tym jednej głównej żeńskiej. Ale o tym ostatnim właściwie pisaliśmy niedawno.

Scenariusz Michaela Arndta został mocno przerobiony przez Abramsa i Kasdana, co opóźniło właściwy casting.

Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher mieli podpisane listy intencyjne by wrócić w Epizodzie VIII zanim sfinalizowano sprzedaż Lucasfilmu Disneyowi. Dla przypomnienia George Lucas wspomniał o tym w marcu 2013.

Zarówno Hamill, Fisher jak i Ford mają mieć znaczące role w Epizodzie VII. Harrison Ford być może będzie grał główną rolę wraz z trójką młodych aktorów.

Z własnych informacji JediNews podaje jedną. Otóż według nich Adam Driver miałby się wcielić w rolę syna Hana i Lei i tu: (Spoiler) który niczym legendarny Darth Caedus przejdzie na ciemną stronę i cały film będzie opowiadać na jego ratowaniu (koniec spoilera). Tym samym byłby zarówno szwarccharakterem jak i kimś innym. O podobnym rozwoju akcji informowaliśmy w czerwcu. Do imion postaci nie ma co się przywiązywać.

Natomiast zdaniem serwisu MakingStarWars, zdjęcia do Epizodu VII rozpoczynają się dziś w Abu Dabi. Czyli 13 maja, niestety na razie ta informacja nie została potwierdzona. Natomiast jak donoszą także inne media, pojawia się tam coraz więcej ekipy, miejsca w hotelach są zajęte, lokacja, gdzie kręcony będzie film jest zablokowana i nie wpuszczają tam osób postronnych. Tylko ciężarówki kursują. Są też podobno ładunki wybuchowe, tworzą krater, port kosmiczny, jakąś dużą wieżę, historyczne targowisko, jakiś dom obcych oraz z 10 do 15 szybkich wozów. Inne media donoszą też o rekwizytach, które mają przypominać raczej post-apokaliptyczną scenografię.

Tymczasem, choć filmu nie ma, wciąż trwa zgadywanie ile może zarobić. Ostatnio pojawiła się opcja, że może będą to 3 miliardy dolarów. Cóż, Disney na pewno by chciał, jednak w takich przypadkach czas i widzowie z pewnością zweryfikują te wyliczenia.
KOMENTARZE (16)

Przebudzenie Mocy

Kto jest kim w Ep7 – spekulacje

2014-05-08 16:46:31

Znamy już obsadę siódmego epizodu, ale wciąż nie wiemy kogo mają oni grać. Brytyjski magazyn „Independent” postanowił pobawić się w spekulacje. Zakładając, że kanon to tylko sześć filmów i „The Clone Wars” nie nazywali oni postaci, bo to niestety jest trudne, ale raczej starali się określić typ postaci w którą dana osoba się wcieli. Zauważono także, że listy aktorów nie zostały podane alfabetycznie, czyli można założyć, kto będzie grał pierwsze skrzypce. Pamiętajmy jednak, że są to tylko i wyłącznie spekulacje.

John Boyega
Jako pierwszy na liście prawdopodobnie będzie miał największą rolę do zagrania. Pomimo swojego występu w „Ataku na dzielnicę”, nie jest znanym aktorem, wiele osób zastanawiało się kto to, ale podobnie było w przypadku Marka Hamilla. Tak więc tu są dwie możliwości, albo będzie on jakimś młodym Jedi, który przechodzi swoją drogę by zostać mistrzem/rycerzem, albo może być też synem Landa (bo pewnie Billy Dee Williams wcześniej czy później dołączy do sagi, w końcu Lando wciąż ma swoich wielbicieli). Nie jest wykluczone, że oba przewidywania sprawdzą się jednocześnie.

Natomiast z opisów castingowych idealnie pasuje do dwóch:
 • Młody, dwudziestoparoletni mężczyzna, błyskotliwy i sprytny, zgrabny, ale nie w klasycznym tego słowa znaczeniu.
 • Młody mężczyzna, lekko po dwudziestce, przystojny, ale niekoniecznie bohaterski. Wygląda dobrze, jest błyskotliwy i sprytny.
 • Pamiętajmy oczywiście, że ten drugi to poprawka pierwszego, wiec prawdopodobnie odnoszą się do tej samej postaci. Być może w castingowych wersjach scenariusza postać tę określano mianem Thomasa.

  Daisy Ridley
  Zauważono, że na zdjęciu rozmawia ona z Carrie Fisher, stąd pomysł by mogła zagrać córkę Hana i Lei. Zresztą istnieje fizyczne podobieństwo między nią, Carrie Fisher i Natalie Portman. Dzięki temu moglibyśmy zobaczyć ją także w roli Jedi, walczącej na ekranie inaczej niż jej matka i babka. Aktorka raczej nie znana, więc nie wiemy, co właściwie potrafi, poza śpiewaniem.

  Pasuje też do tego opisów:
 • Starsza nastolatka, niezależna, z dobrym poczuciem humoru, zgrabna.
 • Młoda kobieta, starsza nastolatka, zgrabna, niezależna, z poczuciem humoru i tryskająca energią.
 • Znów prawdopodobnie chodzi o dokładnie tę samą postać. Natomiast wiele wskazuje, że jest to właśnie Rachel, choć całkiem możliwe, że imię zostanie zmienione.

  Adam Driver
  Zbyt dużo w plotkach mówiono o tym, że miał zagrać szwarccharakter, by zastanawiać się nad inną rolą dla niego. Ma ciekawy wygląd na Sitha i prawdopodobnie dobrze odegrałby nerwowego lorda. Gdyby adaptowano legendarne Expanded Universe mógłby to być Jacen Solo, ale Lucasfilm wyraził jednoznacznie swoją opinię na ten temat, więc raczej to nowa postać.

  W jego przypadku nie udało się dopasować żadnego z opisów castingowych. Można przypuszczać, że jego postać pojawiła się już po poprawkach Kasdana i Abramsa.

  Oscar Isaac
  Isaaca naprawdę trudno sobie wyobrazić w „Gwiezdnych Wojnach”, trochę brakuje punktu zaczepienia. Jedyny pomysł jest taki, że aktor obecnie ma podobny status jaki miał Ford, gdy ten dołączył do sagi. Czyżby zatem miał odegrać podobną rolę? Z jednej strony nadawałby się na takiego bohatera, ale z drugiej, pamiętając jego rolę z „Robin Hooda” ma też potencjał grać złego, kogoś w stylu Joaquina Phoenixa z „Gladiatora”.

  Za to w castingowych opisach pasuje nam do:
 • Starszy dwudziestokilkulatek, zgrabny, przystojny i pewny siebie.
 • Mężczyzna, jeszcze przed trzydziestką, zgrabny, pewny siebie i przystojny.
 • Czy są to te same role, tylko inaczej opisane po zmianach w scenariuszu, tego nie wiemy, acz wiele na to wskazuje.

  Andy Serkis
  Patrząc na najważniejsze role, to jest on wspaniałym aktorem, który nadaje ruch komputerowo generowanym postaciom. Więc aż trudno sobie wyobrazić, by miał zagrać kogoś innego. Kolejny Jar Jar może być trochę rozczarowaniem dla wielu, ale może tym razem będzie to zupełnie innego rodzaju postać.

  Domhnall Gleeson
  W pewien sposób przypomina z tą brodą trochę Obi-Wana, ale jak wiemy ten też nie żyje. Jaśniejsze włosy mogłby też sugerować powiązanie ze Skywalkerami, więc może nawet to syn Luke'a, ale to już chyba fanowska teoria. Może więc jakiś kolejny Jedi? Ale niekoniecznie.

  Z opisów castingowych najlepiej pasowałby chyba do:
 • Trzydziestoparolatek, intelektualista, nie musi być zgrabny.
 • Ale kto wie, czy przypadkiem nie powinno tu się zamienić go miejscami z Oscarem Isaaciem.
  Pojawiły się też zdementowane pogłoski, że aktor sam twierdził jakoby miał zagrać gwiezdnego włóczęgę.

  Max von Sydow
  Idealnie by się nadawał by grać kogoś w stylu hrabiego Dooku czy imperatora Palpatine’a. Jedno jest pewne, jego rola będzie bazowała na dialogach.

  Według opisów castingowych pasuje idealnie do tego:
 • Siedemdziesięcioletni mężczyzna, z twardą postawą i silnymi opiniami. Nie musi wyglądać specjalnie zgrabnie.
 • Tyle, że ta rola niekoniecznie musi oznaczać przeciwnika, a jakiegoś mędrca, doświadczonego wojskowego czy nawet polityka.

  Harrison Ford
  Tu niespodzianki nie ma, będzie to podstarzały Han Solo. Ale czy będzie raczej pomocą i doradcą swojego syna lub córki, czy raczej staromodnym ojcem, który ostrzega by dziecko trzymało się z dala od kłopotów?

  Carrie Fisher
  Księżniczka Leia w kwiecie wieku, tym razem pewnie będzie prawie nierozłączna z mężem. Może nawet gdzieś będą mogli być dobrym i złym gliną?

  Mark Hamill
  Luke Skywalker raczej pewnie podąży ścieżkami Yody, może mieć też padawana, który będzie głównym bohaterem nowej trylogii.

  Anthony Daniels
  Stary dobry C-3PO bez dwóch zdań.

  Peter Mayhew
  Wydawało się, że to będzie starzejący się Chewbacca ale patrząc na kostium wookiee trzyma się bardzo dobrze.

  Kenny Baker
  R2-D2 i to chyba będzie rola podobna do tej z „Zemsty Sithów”, czyli bardziej honorowo w kilku scenach, by nadać R2 duszę. Zresztą już się pojawiły sugestie, że Bakera może jednak zabraknąć na planie. Zaś sam R2-D2 jest już zbudowany przez fanów, no i jest w pełni sterowalny, nie potrzeba tam nikogo w środku.

  W opisach castingowych były jeszcze dwie role, które dziś trudno dopasować.
 • Druga młoda kobieta, też starsza nastolatka, twarda, sprytna i zgrabna.
 • Czterdziestolatek, zgrabny, typ wojskowego.
 • O ile w przypadku roli kobiecej nie ma jeszcze nawet kandydatki, o tyle Adam Driver może wpasować się w tą drugą postać, oczywiście o ile została ona przepisana w scenariuszu. Możliwe też, że po prostu jeszcze nie wiemy o kogo chodzi.

  Więcej zabawy dostarczają inne źródła, które twierdzą, że Epizod VII będzie powiązany z „Rebeliantami”. Donoszą o tym redaktorzy serwisu Movie Cricket, którzy przy okazji 4 maja organizowali imprezę z gwiazdami klasycznej trylogii takimi jak Jeremy Bulloch czy John Morton (Dak Ralter). Ten ostatni twierdzi, że ma dobrych informatorów w sprawie serialu, stąd wie o powiązaniach tej produkcji z filmem Abramsa. Według niego „Rebelianci” to klucz, to nie tylko połączenie III i IV epizodu, ale coś co połączy prequele, klasyczną trylogię i „Wojny klonów” z nowym i filmami. „Rebelianci” mają wskazać kierunek, którym podążą nowe filmy, a jednocześnie część postaci z serialu ma gdzieś być blisko Epizodu VII. Dalej już pojawiły się dziwne sugestie, że Oscar Isaac mógłby zagrać Kanana, kowboja Jedi, a Andy Serkis Zeba. Warto też dodać, że ciekawie w tym zestawieniu prezentuje się Billy Dee Williams, którego w Epizodzie VII na razie nie ma, ale w „Rebeliantach” podobno ma być. Nie mówiąc już o dziwnych plotkach na temat postaci Davida Oyelowo, która miała być jakoś powiązaniem między „Rebeliantami” a nowymi filmiami (więcej). Tego także nie potwierdzono przy nowych filmach. Niektórzy twierdzą także, że podobnie ma się mieć sprawa z Maxem von Sydowem i będzie podkładał on głos do jednej z postaci znanej z „Rebeliantów” – choćby Inkwizytora lub jeszcze zabawniej kogoś powiązanego z trylogią Mortis.

  Najlepsze jest jednak to, że sam casting nadal trwa. W pierwszych dniach maja Disney organizował kolejne sesje. Co prawda głównie już szukają statystów, ale zawsze. Tym razem muszą to być osoby, które mogą legalnie pracować w Wielkiej Brytanii. Szukają ludzi w różnym wieku od szesnastu lat w górę. Szukają przede wszystkim ludzi z ciekawymi twarzami, trochę w typie marynarzy, rybaków i żeglarzy. To nie muszą być ładne twarze, ale jakieś zapadające w pamięć, ze znakami szczególnymi, jakimś błyskiem w oku, dziwnymi brodami, długimi włosami, zepsutymi zębami, ciekawymi mieszankami etnicznymi jak ciemna skóra i jasne oczy. Nie ważny jest wzrost, waga czy kolor skóry.
  Poszukają także młodzieży w wieku 16-22 lat, także bez żadnych innych ograniczeń.
  Zdjęcia mają trwać od maja do września 2014 i odbędą się w Londynie oraz gdzieś w hrabstwach Bedfordshire i Hertfordshire (oba znajdują się dość blisko Londynu).

  Z informacji o nowym filmie warto wspomnieć jeszcze o jednej. Otóż wygląda na to, że przy tworzeniu modeli tym razem będą korzystać także z drukarek 3D. Podobno także film obecnie jest określany mianem AVCO, na cześć kina w którym po raz pierwszy J.J. Abrams obejrzał IV epizod.
  KOMENTARZE (17)

  Przebudzenie Mocy

  Epizod VII The Ancient Fear - prawdziwy tytuł?

  2014-05-06 20:12:51 CBM, AICN

  Źródło portalu AICN informuje, że poznało tytuł VII Epizodu Gwiezdnych Wojen. Co ciekawe, jest to ten sam informator, który donosił o tym, że zdjęcia do kontynuacji Sagi odbędą się w Abu Dhabi.
  Informator serwisu podaje, że Epizod VII będzie nosił tytuł The Ancient Fear, co w wolnym tłumaczeniu oznacza Pradawny/Starożytny Strach/Lęk. Jak widać można zauważyć pewną analogię do IV Epizodu - A New Hope (Nowa Nadzieja), jak i pierwszej części Sagi - The Phantom Menace (Mroczne Widmo).
  Portal był bardzo podejrzliwy co do tego informatora, jak i samej informacji, jednak po pewnym czasie serwis otrzymał wiadomości od zaufanych źródeł, blisko współpracujących z samym J.J. Abramsem. Otrzymano w wiadomości ten sam tytuł, który nie był nigdzie publikowany w sieci. Źródła stwierdziły do tego, że tytuł odnosi się do głównego czarnego charakteru VII Epizodu, którego ma podobno zagrać Max von Sydow, a wyglądem ma wystraszać najmroczniejsze demony. Czy oznacza to nawiązanie do Expanded Universe i Złotej Ery Sithów lub motywów z gier z Kylem Katarnem w roli głównej? A może jest to zwiastun powrotu Dartha Plagueisa, który rzekomo potrafił panować nad śmiercią? Możliwości jest bardzo wiele. Niestety, żadnych większych konkretów źródła nie podały.
  Warto wspomnieć, iż nie są to potwierdzone informację. Równie dobrze może być to jedynie fałszywy tytuł, pod jakim odbędzie się produkcja i kręcone zdjęcie, podobnie jak w przypadku Powrotu Jedi był to Blue Harvest.


  Niedawno na łamach konta Star Wars na instagramie, zostało opublikowane zdjęcie, przedstawiające prezesa i dyrektora naczelnego The Walt Disney Company - Boba Igera wraz z pewnym znajomym z Gwiezdnej Sagi. Jest nim Chewbacca.
  Wygląda na to, że może być to pierwsze spojrzenie na Petera Mayhew w stroju Chewiego, przygotowanym specjalnie dla nadchodzącego wielkimi krokami VII Epizodu Gwiezdnych Wojen.


  KOMENTARZE (42)

  Przebudzenie Mocy

  Domhnall Gleeson opowiada jak otrzymał rolę w Epizodzie VII

  2014-05-03 23:17:55 CBM


  Kiedy niedawno została ogłoszona oficjalna obsada VII Epizodu Gwiezdnych Wojen, jednym z niespodziewanych nazwisk na liście okazał się znany z Harry`ego Pottera, aktor Domhnall Gleeson. Syn Brendana Gleesona, który rozpoczął pracę nad swoim nazwiskiem rolami w takich filmach jak About Time, czy Calvary, dopiero dołączając do opowieści z odległej galaktyki, w jednej z głównych ról, może jeszcze bardziej przyspieszyć rozwój swojej kariery.
  W czasie wywiadu dla stacji 2FM w Dublinie, odpowiadał na pytania Ray`a Darcy`ego. Opowiedział co czuł dowiadując się o dostaniu roli, dzień przed oficjalnym spotkaniem z całą obsadą filmu i czytaniem scenariusza w Londynie. "Wciąż z trudem to do mnie dochodzi", przyznaje Gleeson. To wszystko zdarzyło się dla mnie naprawdę szybko. To było dzień przed (czytaniem scenariusza przyp.red.) ,no a potem siedzę przy stole i czytam wraz z Carrie Fisher, Harrisonem Fordem i Markiem Hamillem. Było to prawdziwe szaleństwo ale jednocześnie coś wspaniałego.
  Tak więc, w jaką rolę wciela się Gleeson? Odpowiadał wymijająco, szczególnie na pytanie czy gra syna Luke`a Skywalkera, w którego wciela się Mark Hamill: "Obawiam się, że jeśli coś powiem to zdradzę całą fabułę filmu. Dwa lata tego wszystkiego przede mną. Premiera filmu zaplanowana jest na 18 grudnia 2015 roku. Do tego czasu nie mogę nic powiedzieć na ten temat."
  Najpopularniejsza teoria głosi, że Gleeson wciela się w rolę syna Luke`a Skywalkera, jednak chodzą słuchy, że może dołączyć do Adama Drivera, który rzekomo będzie stał po Ciemnej Stronie Mocy. Jak na razie wszelkie informację i plotki na temat fabuły trzeba przyjmować z rezerwą, ponieważ nie są to wiarygodne źródła ani nic konkretnego.
  KOMENTARZE (4)

  Przebudzenie Mocy

  O castingu słów parę

  2014-05-02 08:32:47

  Najważniejszych odtwórców głównych ról już znamy, natomiast The Hollywood Reporter przedstawił niedawno kulisy castingu.  Otóż według nich, samo znalezienie nowych aktorów było procesem skomplikowanym i długotrwałym. Przez ostatnie dziewięć miesięcy trwało czytanie scenariusza, rozmowy, testy przy kamerze, a jednocześnie starano się jak najwięcej ukryć. Abrams podobno wymagał, by aktorzy podpisywali oświadczenia, że nie będą ujawniać o jaką rolę w ich przypadku chodzi, no i informacje o tym miały się nie pojawiać w mediach za sprawą agentów i speców od PRu gwiazd. Na wszelki wypadek nikt z nich nie dostał prawdziwego scenariusza.

  Casting na poważnie rozpoczął się już w sierpniu, ale aż do lutego nie udało się właściwie wybrać prawie nikogo. Pierwszą osobą, która zapewniła sobie rolę była Daisy Ridley. To podobno była najłatwiejsza część castingu, więcej problemu sprawił Adam Driver, który podobno ma zagrać czarny charakter w filmie. Aktor starał się o rolę w filmie o Batmanie i Supermanie, ale jednocześnie pracował wciąż w „Dziewczynach”, serialu HBO. Z końcem lutego faktycznie jego występ zabezpieczono i akurat to przedostało się do mediów.

  W podobnym czasie Andy Serkis przyleciał do Los Angeles na ceremonię Oskarów. Kathleen Kennedy, która z nim już pracowała („Przygody Tintina”), namówiła Abramsa by z nim porozmawiał. Udało się to utrzymać w tajemnicy, także dlatego, że w tym czasie Warner zaczął coś mówić o nowej wersji „Księgi dżungli”, którą Serkis mógłby także wyreżyserować. Więc była to idealna zasłona dymna.

  Ceremonia oskarowa była też dobrym miejscem, by rozpocząć rozmowy z Oscarem Isaaciem, gwiazdą filmu „Co jest grane, Davis?”. Co prawda udało się je zakończyć dopiero z początkiem kwietnia, ponieważ aktor chciał pogodzić zdjęcia ze swoim zaangażowaniem w teatrze. John Boyega, który zadebiutował w „Ataku na dzielnicę” (2011) miał właściwie jeszcze trudniejszy wybór, gdyż oferowano mu między innymi rolę w nowym „Terminatrorze” oraz w biografii biegacza Jesse’ego Owensa. Ostatecznie wybrał „Gwiezdne Wojny”.

  O ile łatwo można się domyśleć, że na razie podano nam odtwórców głównych i drugoplanowych ról, to jednak okazuje się, że casting nadal trwa. Kilka tygodni temu brał w nim udział aktor Dev Patel, który ostatecznie przepadł zaledwie trzy tygodnie temu. Według niektórych źródeł wciąż nie wybrano jeszcze odtwórczyni jednej istotnej roli żeńskiej. Tak więc mogą nas czekać jeszcze kolejne newsy o castingach.

  Oczywiście ponieważ Disney nadal milczy pojawiają się nowe plotki i spekulacje. Niektóre źródła sugerują, że w VII Epizodzie rola Harrisona Forda będzie bardzo duża. Inne sugerują, że tytuł filmu może brzmieć „The Order of the Jedi”. Jeszcze inne zastanawiają się nad tym, czy filmowi uda się pobić rekord „Avatara” i zarobić 2 miliardy USD. Pojawiają się też różne, dziwne, szalone ploty na temat fabuły, w tym, że być może Luke będzie flirtował z Ciemną Stroną Mocy w jakiś sposób, głównym antagonistą nie będzie Lord Sithów, Leia będzie królową regentką Republiki, Han głównym dowódcą Nowej Republiki, Daisy Ridley zagra córkę Hana i Lei, Maxa von Sydowa nie zobaczymy na ekranie (tylko usłyszymy), no i że czarnoskóra laureatka Oskara Lupita Nyong’o zagra postać z EU - Asajj Ventress. Jak widać jeśli chodzi o ploty wciąż będziemy mieć masę zabawy.

  Natomiast na Twitterze Bad Robot można znaleźć kolejne zagadkowe zdjęcie, tym razem jest to tajemnicze pudełko J.J. Abramsa.


  KOMENTARZE (22)
  Loading..