TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Problemy Forda poważniejsze

2014-06-24 17:42:34

Znów wiemy więcej o wypadku Harrisona Forda na planie AVCO. Wszystko wygląda na to, że spadły na niego drzwi hydrauliczne (lub rampa) „Sokoła Millennium”. Ekipa nie potrafiła go wyciągnąć sama. Lekarze na miejscu stwierdzili, że obrażenia są na tyle poważne, że aktora bezzwłocznie przewieziono helikopterem do szpitala. Tutaj dalej wieści są trochę rozbieżne w zależności od serwisów. Jedne nadal twierdzą, że to tylko złamana kostka, inne mówią, że to noga jest złamana, jeszcze inne, że uszkodzone zostało kolano. Wiemy, że Ford chciał początkowo wrócić na plan szybciej niż radzili mu lekarze, ale po operacji, którą przeszedł żona – Calista Flockhart zabrała go USA na rehabilitację, która może potrwać nawet do sześciu miesięcy.

To już bez wątpienia wpłynie na harmonogram zdjęć, który prawdopodobnie zostanie ułożony trochę inaczej tak by uwzględnić w nim rolę Forda. Z źródeł bliskich Lucasfilmowi wiemy, że nie ma planów przesunięcia premiery filmu, choć wcześniej pojawiły się takie plotki, oraz, że nie będzie zmian w scenariuszu.Ralph McQuarrie wiecznie żywy. Do takiego wniosku można dojść obserwując zdjęcia, które wyciekły z planu. Niektórzy obserwatorzy wychwycili tam X-winga, ale to nie będzie dokładnie ten sam myśliwiec, jaki widzieliśmy w klasycznej trylogii. Bliżej mu będzie do tego, co narysował Ralph. Jeśli to prawda, to będzie to kolejny przykład w którym w nowym filmie wykorzystuje się oryginalne, ale nie wykorzystane jeszcze koncepty.Tymczasem J.J. Abrams w Londynie spotkał się z Tomem Cruisem. Niektóre magazyny zaczęły się zastanawiać, czy Tom nie dostanie jakiejś małej rólki w „Gwiezdnych Wojnach”, ale przypominamy, że Abrams jest też producentem serii „Mission: Impossible”, a zdjęcia do piątej części powinny ruszyć niebawem.

Nie jest to jedyna wizyta na planie i wokół niego. Rick Berman, producent czterech seriali „Star Trek” spotkał się niedawno z Larry’m Kasdanem i rozmawiali o sadze. Pewnie nie ma co liczyć na udział Bermana w produkcji, ale sprawiał wrażenie zadowolonego z tego, co usłyszał. Na planie natomiast pojawił się Simon Pegg, który rozmawiał z Anthonym Danielsem. Podobno przeprosił go za parodię, którą nakręcili z Nickiem Frostem (więcej). Swoją drogą nie wiemy, czy Pegg odwiedzał plan, czy może faktycznie ma tam jakąś tajną rolę do zagrania.

A co do tajnych ról, to kumoterstwa i nepotyzmu na planie Epizodu VII jest więcej. Asystent Carrie Fisher, niejaki Abe Gurko na Twitterze napisał, że kocha swoje gwiezdno-wojenne dziewczyny i wymienił: Carrie Fisher, Daisy Ridley, Billie Lourd oraz Maisie Richardson Sellers. Nazwisko tej ostatniej pojawia się po raz kolejny, niektórzy nadal twierdzą, że to jej zdjęcie opublikowało Bad Robot na swoim twitterze. Natomiast Billie Lourd pojawia się po raz pierwszy w plotkach i warto dodać, że zawodową aktorką nie jest, ale bez wątpienia aktorstwo ma we krwi. To córka Carrie Fisher. Na zdjęciu poniżej z mamą i babcią (Debbie Reynolds). Na razie nie wiemy mogłyby mieć role, o ile oczywiście wystąpią.Natomiast wiemy na pewno, że ostatnie rewelacje co do zmiany reżysera kolejnego epizodów dotarły także do ekipy. Ta nie wydaje się być zachwycona, jednak jak wszyscy czekają na oficjalne informacje. Warto dodać, że duża część ekipy Epizodu VII to ludzie z Bad Robot. O możliwej zmianie reżysera pisaliśmy tutaj. Na razie różne media to potwierdzają, ale Disney/Lucasfilm póki co odmawiają komentarza.

A o tym, że Abramsowi się poda Ep VII donosi jego przyjaciel Matt Reaves, reżyser nowej „Planety małp”, który twierdził, że dawno nie widział Abramsa tak zdenerwowanego i podekscytowanego jednocześnie. Te nerwy wynikają właśnie z tego, że robi coś niesamowitego.

Przy okazji wypłynęła informacja, że Davidowi Cronenbergowi proponowano reżyserowanie sequela „Gwiezdnych wojen”, ale odmówił. Wiadomość łączono z VII lub kolejnym epizodem, a to stara historia i dotyczy jeszcze „Powrotu Jedi”.

Trochę zamieszania wprowadził też ostatnio Domhnall Gleeson, który pojawił się poza planem z brodą. Aktor zapytany, czy to część charakteryzacji przyznał, że nie i że na razie ma wolne od „Gwiezdnych Wojen”.Z przedziwnych plotek mamy jeszcze jedną. Otóż na Twitterze podobno działa Max von Sydow, lub ktoś kto się za niego podaje. No i od paru dniu to konto ekscytuje się postacią o imieniu „Darth Merkiin”. Niektórzy zauważyli podobieństwo do imienia „Merrin” jakie miał Sydow w „Egzorcyście”, inni do „Merlina”, którego podobno miał grać w „Excaliburze” Boormana. Piszemy o tym tylko tak na wszelki wypadek.
KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

Sekwencje akcji w EVII

2014-06-20 20:54:45 Joblo.comW sieci pojawiło się kilka informacji odnośnie sekwencji akcji w nadchodzącym VII Epizodzie Gwiezdnych Wojen, które pochodzą najprawdopodobniej ze szkiców koncepcyjnych.
-jedna z sekwencji rozgrywała się na planecie będącej połączeniem światów Hoth oraz Endor. Można było dostrzec wysokie drzewa pokryte śniegiem, który również był obecny na ziemi.
-na jednym ze szkiców można było zobaczyć Sokoła Millennium lądującego na klifie przy leśnej okolicy, gdzie u podnóża rozgrywała się walka Jedi i Sitha, podążających w stronę Sokoła. Scena była słabo oświetlona, co wskazywało na ostrzeliwanie Sokoła.
-pewna z dalszych sekwencji, zapewne rozgrywająca się na tej samej planecie, przedstawiała scenę przed pojedynkiem starszego mężczyzny Jedi oraz mężczyzny Sitha, którego głowa była goła z wyjątkiem dolnej części, na której znajdowała się maska. Na szkicu można było zauważyć podpis mówiący o tym, że scena ta ma trzymać "klimat filmu samurajskiego", a sam informator miał nieodparte wrażenie, że Jedi biorącym udział w pojedynku jest sam Luke Skywalker.
-według informatora, na podstawie zaprezentowanych szkiców koncepcyjnych, można dojść do wniosku, że Star Wars Epizod VII nie będzie prezentował wielkiej skali zniszczenia, łączna liczba Jedi i Sithów będzie niewielka (maksymalnie 2-3), a także fani nie mają co liczyć na wielkie bitwy na skale prequeli.
-ostatni szkic przedstawiał kobietę Jedi, wychodzącą z pojazdu przypominającego X-Winga, wyciągającą miecz świetlny i gotową do walki. Informator nie miał pewności, czy scena ta dzieje się na tej samej planecie przypominającej Endor i Hoth.

Na łamach serwisu Joblo.com pojawiło się również kilka ciekawych informacji odnośnie Epizodu VII.
-Wszystkie plany nowego filmu mają wygląd świata post-apokaliptycznego, prezentującego wiele szczątek Imperium. Nowy film zapowiada się przez to o wiele mroczniej niż prequele, prezentując szorstkie elementy scenografii. Można będzie mieć odczucie, że w galaktyce nie było łatwo w ostatnich 30 latach od czasu Powrotu Jedi, kiedy toczyła się długa wojna, która doprowadziła do prawdziwego końca Imperium.
-W filmie zobaczymy wielu klasycznych szturmowców w białych zbrojach w akcji. Prawdopodobnie Imperium nie zostało do końca zniszczone.Zaprezentowane informacje należy traktować z rezerwą, ponieważ są to jedynie plotki, które nie zostały oficjalnie potwierdzone zarówno przez Lucasfilm jak i Disney.
KOMENTARZE (17)

Przebudzenie Mocy

Rola Gwendoline Christie, rodzinka Solo i szturmowcy

2014-06-19 22:10:59 makingstarwars.netPortal makingstarwars.net zamieścił kolejną porcję informacji, które uzyskał od ludzi pracujących ponoć przy tworzeniu makijażu aktorom z Epizodu VII. Żadna z tych osób nie miała w ręku scenariusza, więc to co opowiadają wnioskują z ubioru/makijażu oraz tego co zasłyszą. Przypominamy, że wszystko to są niepotwierdzone informacje.

Szturmowcy odgrywać ponoć mają znaczącą rolę w nowym filmie, a Imperium w trakcie trwania jego akcji wciąż ma istnieć - choć źródło nie wie w jakim jest ono stanie. Gwendoline Christie ma grać zbuntowanego szturmowca, który będzie nosił srebrną zbroję. To samo źródło donosi, że Han i Leia są rozwiedzeni lub w separacji.

Skoro już o szturmowcach wspomnieliśmy, to warto tu wymienić inne informacje na ich temat, o których donosi ten sam portal. Szturmowców w filmie pojawia się całkiem sporo, ponoć widziano scenę w której jednocześnie znajduje się ich ponad dwudziestu. Z wyglądu nie są to jednak Ci sami szturmowcy co w klasycznej trylogii - kilka osób ich wygląd określiło jako bardziej współczesny (cokolwiek w kontekście odległej galaktyki mogłoby to oznaczać), a dwie kolejne jako bardziej zaawansowany.

Hełmy szturmowców mają ponoć posiadać pojedynczy podłużny czarny wizjer, przez który szturmowcy będą oglądali świat. Same hełmy są również szersze, przypominają pod tym względem trochę hełm Vadera. Hełmy, które widziano były białe - choć osoba, które je widziała nie wie czy takie mają pozostać czy też będą jeszcze pomalowane. Jeśli chodzi o tylną część zbroi to jest ponoć bardziej płaska i gładsza. Niektóre zbroje były również wykonane z gumy - używali ich prawdopodobnie kaskaderzy. Niektóre źródła donoszą również, że szturmowcy będą nosili jakiś rodzaj płaszcza czy poncza, gdy inne źródła dementują tę informację twierdząc, że aktorzy po prostu zarzucali coś na siebie, aby nie pobrudzić zbroi. Jaka jest prawda dowiemy się pewnie dopiero na premierze.


Ewolucja hełmu szturmowców

KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

Konsekwencje wypadku Harrisona Forda

2014-06-19 08:44:57

Zanim przejdziemy do głównego dania, to krótka informacja. Powraca plotka o udziale Davida Oyelowo w filmie. Przez moment sugerowano, że David zagra w serialu „Rebelianci” inkwizytora, ale teraz wiemy, że wcieli się w rolę agenta Kallusa. Czy faktycznie w jakiś sposób wystąpi w filmie, nie wiemy. Tymczasem John Boyega niedawno oznajmił, że jego ojciec pojawi się w Ep VII. Na razie nie wiadomo w jakiej roli, prawdopodobnie jako statysta. Prawdę mówiąc nawet nie wiemy jak nazywa się ojciec Johna, wiemy tylko, że aktorem nie jest, przynajmniej filmowym. Dzięki Istagramowi wiemy chociaż jak wygląda.

O wypadku Harrisona Forda pisze większość mediów, ale informacje w nich podawane są trochę rozbieżne. Według jednych, Fordowi nie stało się nic poważnego, według innych zaś będzie potrzebował nie tylko rekonwalescencji ale i operacji. Podobno nie będzie mógł się pojawić na planie przez 8 tygodni, acz niedługo ma już wyjść ze szpitala, jeśli już to się nie stało (informacji na razie brak). Na pewno wpłynie to w pewien sposób na produkcję filmu, część scen zaplanowanych z Harrisonem zostanie przesunięta w czasie, ale nie powinno to opóźnić filmu, czy planowanego zamknięcia zdjęć. Dla nas informacja jest taka, że rola Forda nie jest aż tak wielka jak nowych aktorów.

To jednak nie koniec plotek o konsekwencjach, otóż niektóre źródła sugerują, że rozważana jest zmiana sposobu przedstawiania Hana Solo na planie. Chodzi o to, by unikać pokazywania nogi, inaczej go portretować, inaczej konstruować sceny z nim. Jest to o tyle ciekawe, że bardzo podobny zabieg został wykonany na planie „Nowej nadziei”, gdzie Peter Cushing, czyli odtwórca roli Tarkina, miał problem z nogami i nie mógł długo wytrzymać w oficerkach, więc w większości scen grał w kapciach. Oczywiście kamera tego nie ujęła. Czy tak samo będzie teraz z Fordem, być może dowiemy się za jakiś czas.

Swoją drogą wokół Harrisona wiele się dzieje. O wypadku wypowiadał się jego syn, a do Londynu przyjechała żona – Calista Flockhart. Pojawiły się też informacje o płytce, która ma wspomóc leczenie nogi. Natomiast na dość ciekawą rzecz powiedział Ben Ford, syn Harrisona, który przy okazji amerykańskiego dnia ojca (jest wcześniej niż u nas) przyznał jeszcze, że Harrison w Londynie kręci swój ostatni film „Star Wars”. Czy pomylił słówka, czy też się wygadał, zobaczymy. Spekulacje ruszyły. Niektórzy nawet przypominają pewną starą wypowiedź Lucasa (czy prawdziwą, nie wiadomo), gdzie miał powiedzieć Fordowi, że nie zabije go w „Powrocie Jedi” bo potrzebuje go na początku następnego filmu. Ale chyba nie należy do tej wypowiedzi zbytnio się przyzwyczajać.

Swoją droga okazuje się, że to nie koniec problemów z feralnym wypadkiem. Otóż część obsady zaczęła bać się dekoracji, podchodzą do nich bardzo niepewnie i najchętniej przerzuciliby się na niebieskie lub zielone ekrany.

Niedawno na IMDB pojawiła się informacja, że Daisy Ridley zagra Jainę Solo. Aktorka sama szybko zdementowała tę informację pisząc, by nie ufać serwisowi, który może edytować cały świat i jego żona.

Tymczasem TheForce.Net podaje, bez źródła, że doniesienia o łowcach Jedi i inne ploty dotyczące fabuły są wyssane z palca. Cóż, zobaczymy.

Na Latino Review zaczęto się zastanawiać, czy Domhnall Gleeson zagra syna Luke’a czy też nie. Nawet porównują zdjęcia młodego Hamilla z Gleesonem. W tej plotce wciąż jest rozważana Mara Jade lub inna rudowłosa zastępczyni jako potencjalna matka.Na sam koniec zaś okazało się, że nowy „Sokół Millennium” jest jeszcze bardziej niedorobiony. Nie tylko drzwi potrafią spaść na kogoś, ale też brakowało zwisających kostek. Ktoś z ekipy to zauważył i kupiono bardzo podobne kostki na eBayu, teraz są. A gdzie były kostki w „Sokole”? Choćby w „Nowej nadziei”.KOMENTARZE (7)

Przebudzenie Mocy

Nowe informacje na temat fabuły Epizodu VII

2014-06-18 06:47:43 LatinoReview, MSW.netNa łamach serwisu LatinoReview pojawiło się kilka informacji odnośnie fabuły nadchodzącego 7 Epizodu Star Wars. Poniższe informację zawierają plotki na temat fabuły, do których trzeba podchodzić z rezerwą.
-Znane są już główne wątki fabularne filmu jak i samo zakończenie. Jednak sam informator nie chce teraz, jak i pewnie przez dłuższy czas, zdradzać większych szczegółów.
-Głównym czarnym charakterem będzie kobieta. Jest prawie pewne, że będzie ona Sithem. W kolejnych tygodniach zostanie ujawnionych więcej informacji na ten temat.
-Pomimo, że akcja nowego filmu będzie rozgrywać się 30 lat po Epizodzie VI Powrocie Jedi, na początku EVII nie będzie istniała Nowa Republika.
-W nowym filmie pojawi się zbroja podobna do tej, która nosił Boba Fett. Prawdopodobnie osobą, która będzie ją nosić nie będzie sam Fett. Chodzą słuchy o pojawieniu się Mandalorian, jak również wątku klonów. Nadal nie ma konkretnych informacji na temat połączenia tych wątków fabularnych z określonymi postaciami.
-Na początku filmu postać grana przez Johna Boyege nie będzie ani Jedi ani Padawanem (uczniem). Jego historia będzie swoistym wprowadzeniem do bogatego wszechświata Gwiezdnych Wojen. Będzie to pewne nawiązanie do drogi jaką przeszedł Luke od Epizodu IV Nowej Nadziei do Epizodu VI Powrotu Jedi, a także nawiązanie do samej historii syna Anakina Skywalkera.


Portal MakingStarWars.net przedstawia również nowe i ciekawe informację na temat fabuły Epizodu VII.
-Złoczyńcy nowego epizodu określani są mianem "Łowców Jedi", przez wszystkie osoby związane z produkcją EVII. Postaci te opisywane są jako straszne z wyglądu, ubierające się w czarne stroje, polujący na Jedi dla Imperium. Wszystkie osoby związane z produkcją zgodnie stwierdziły, że nowe postaci mają mieć taką rolę jak Inkwizytor z serialu animowanego Star Wars Rebels. Co ciekawe, żaden informator nie słyszał terminu "Inkwizytor", jedynie pojawiła się informacja o "Łowcach Jedi", co przewijało się w różnych działach związanych z produkcją EVII. Podobno łowcy używają mieczy świetlnych. Wiele źródeł miało wrażenie, że Jedi walczą z tą grupą od bardzo dawna.
-Inny informator donosi, że David Oyelowo ma podkładać głos pod jednego z trzech głównych złoczyńców w filmie.
-Inne źródło twierdzi, że to właśnie Lupita Nyong’o, Adam Driver oraz David Oyelowo brali udział w przesłuchaniach na rolę głównych złych w nowym filmie i to właśnie "Łowcy Jedi". Co więcej, Lupita ma podobno nosić specjalne soczewki nadające oczom żółty kolor (podobnie jak Ray Park w roli Dartha Maula w Epizodzie I), gdyż była widziana jak je przymierza i przechadza się w nich po planie.
-Stroje złoczyńców Epizodu VII maja mieć czarne i chromowane kolory, a będą im towarzyszyć szturmowcy/żołnierze w podobnej kolorystyce. Podobno wszystkie z tych nowych postaci mają być bardzo Imperialni, a jednocześnie wnosić pewien powiew nowości do serii.
-Prawdopodobnie powodem dla którego Nowa Republika nie powstała po Powrocie Jedi i nie będzie jeszcze obecna na początku Epizodu VII są właśnie "Łowcy Jedi", czyli Inkwizytorzy. Podobno informatorzy serwisu byli obecni przy scenie, w której dowiadujemy się, że Inkwizytorzy wyznają kult Sithów i chcą ich wskrzesić. Ich zadanie miało polegać na ochronie dobytku Sithów za wszelką cenę oraz aby zapewnić im przetrwanie.
-Dodatkowo źródło jest również zdania, że Luke Skywalker przez ostatnie 30 lat swojego życia (czyli od momentu, w którym skończył się Powrót Jedi) prowadził zażartą walkę z "Łowcami Jedi". Jednak Luke jest w mniejszości, do tego zmęczony i potrzebuje pomocy. Głównym celem złoczyńców jest wskrzeszenie Sitha, co ma podobno mieć miejsce już w Epizodzie VIII, natomiast w Epizodzie IX ma zostać zabity.Dodatkowo informatorzy pochodzący również z serwisu MakingStarWars.net donoszą, że odwiedzili nowo powstałe plany w studiu Pinewood.
Podobno został zbudowany plan przypominający lodową planetę. Prawdopodobnie jest to Hoth, jednak jest duże prawdopodobieństwo, że to zupełnie inny świat. Informatorzy nie mogli wznieść ze sobą telefonów na plany, więc nie mogli zrobić żadnego zdjęcia. Na planie lodowego światu można było spostrzec rozbity statek, który nie był jednak do końca dokończony. Informator nie mógł podejść bliżej aby przyjrzeć się detalom. Podobno nowo powstały plan ma być powiązany ze zdjęciami zewnętrznych lokacji nakręconymi na Islandii.
Kolejny plan, jaki został przygotowany w studiu Pinewood, prezentował skupisko drzew mieszkalnych. Co ciekawe, zbudowana lokacja nie przypominała wyglądem ani Kashyyyku ani Endor. Pojawiły się plotki, że jest to znany z Nowej Nadziei Yavin IV.
Następny plan, jaki mogli obejrzeć informatorzy, prezentował hangar/bazę, prawdopodobnie należącą do Imperium. Nie znalazło się tutaj miejsce dla tradycyjnego imperialnego wyglądu znanego z Klasycznej Trylogii. Był to największy plan z dotychczasowych, ponieważ miał wysokość 3 piętrowego budynku. Co ciekawe, nie było umieszczonych miejsc z niebieskim czy zielonym ekranem. Cały plan był wykonany z czarnych, ciemnoszarych i chromowanych elementów, posiadał platformy i suwnice pomostowe.
Informatorzy donoszą również kilka szczegółów na temat planu Tatooine w Abu Dhabi. Zdjęcia z planu można obejrzeć tutaj>>>. Cały plan Tatooine w Abu Dhabi miał wielkość dużego boiska do piłki nożnej. Można było na nim spostrzec wszelkiego rodzaju budowle prezentowane na zdjęciach, w tym mieszkalne. Co ciekawe, na planie nie było widać za wiele niebieskiego czy zielonego ekranu. Największa przestrzeń do nałożenia efektów komputerowych (niebieski/zielony ekran) zajmowało miejsce po zewnętrznej stronie całego planu Tatooine.
Podobno nazwa robocza dla Epizodu VII to AVCO, na cześć kina w którym po raz pierwszy J.J. Abrams obejrzał IV Epizod Star Wars. W studiach Pinewood wszystkie plany nawiązujące do Star Wars były podpisywane właśnie jako AVCO. Co ciekawe, napis ten miał taką samą czcionkę jak kiedyś Blue Harvest przy kręceniu Epizodu VI Powrotu Jedi. Na wszystkich papierach informacyjnych w Pinewood widniała informacja, że pre-produkcja rozpoczęła się zeszłego lata, natomiast etap produkcji zaczął się wiosną tego roku.Powyższe informację należy traktować z dużą rezerwą jako plotki, ponieważ nie są to wiadomości oficjalne, potwierdzone przez Lucasfilm czy Disney.
KOMENTARZE (43)

Przebudzenie Mocy

Wypadek na planie, Ford w szpitalu

2014-06-13 22:03:44

Zaczynamy od najważniejszej wieści. Harrison Ford miał wypadek podczas kręcenia zdjęć do Epizodu VII. Spadły na niego drzwi od makiety „Sokoła Millennium”. Sytuacja wyglądała na tyle poważnie, że z Pinewood helikopter zabrał aktora do szpitala. Okazało się, że Ford ma złamaną kostkę oraz obrażenia stopy i przez jakiś czas nie będzie mógł normalnie pracować. Jednocześnie pozostałe zdjęcia przebiegają bez opóźnień, sceny z Harrisonem zostaną nakręcone, gdy będzie już dysponowany. Ani życie aktora, ani data premiery nie są zagrożone.

Dalej przechodzimy do plotek, zdjęć i innych rzeczy. Domhnall Gleeson jest już w Londynie, więc prawdopodobnie bierze już udział w zdjęciach, ewentualnie się do nich przygotowuje. Tymczasem pojawiają się doniesienia, że do obsady dołączy Simon Pegg, którego mogliśmy oglądać w obu „Star Trekach” J.J. Abramsa w roli Scotty’ego. Tym razem jego rola ma być tajna i szybko nie zostanie ujawniona. Przypominamy, że jakiś czas temu aktor wrzucił do sieci fotkę spod studia Pinewood z miejscem parkingowym Harrisona Forda.

O wizycie George’a Osborne’a na planie Epizodu VII pisaliśmy przy okazji spin-offów. Warto jednak dodać jedną rzecz, kanclerz skarbu ujawnił, że Lucasfilm dostał zniżkę za to że produkuje film w Wielkiej Brytanii. We wspomnianym newsie pojawia się też zdjęcie z planu Epizodu VII.

John Boyega nadal twittuje, tym razem mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie makijażu. Niewiele to wnosi, ale warto zobaczyć jak wygląda garderoba.Jeszcze zanim doszło do wypadku Forda, fotografom udało się uchwycić na ulicach Londynu Harrisona na przechadzce z Oscarem Isaaciem oraz J.J. Abramsem. W sieci pojawiły się potem spekulacje, że może Isaac zagra syna Hana Solo, ale należy pamiętać, że to nawet nie jest zdjęcie z planu.Lupita Nyong’o także w końcu wypowiedziała się na temat „Gwiezdnych Wojen”, niestety mało ciekawie. Nie powiedziała nic o swojej roli, zasugerowała natomiast, że ma świetną lokację, która warto by wykorzystać i że przedstawi ów pomysł Abramsowi. Chodzi jej o pewien wulkan na Hawajach. Cóż, dla przypomnienia to właśnie na Hawajach Abrams kręcił serial „Lost – Zagubieni”. Może faktycznie zostanie to wykorzystane przy kolejnych filmach.

George Lucas został niedawno przyłapany przez dziennikarzy i zapytany co sądzi o wyciekach z planu. Flanelowiec powiedział tylko, że to już nie jest jego problem.

Skoro już jesteśmy przy wyciekach, to Phil Tippett postanowił się zabawić w sposób podobny do Abramsa. Ostatnio pisaliśmy o kuriozalnych plotkach o „Sokole”. Tippett umieścił własne zdjęcie w sieci, z karteczką, że to nie on odpowiada za przecieki. Tylko umieścił ja na modelu AT-AT. Podobnych dziwnych zdjęć w sieci pojawiło się więcej, ale w przypadku Tippetta możemy przypuszczać, że faktycznie pracuje nad Epizodem VII.Fani Carrie Fisher mają powody do radości. Otóż aktorka zabrała ze sobą na plan swojego psa Gary’ego. Swoją drogą ciekawe, czy pies ten dostanie choćby mała rolę w filmie.Na sam koniec mała obserwacja. Otóż niektórzy zauważyli, że wśród zdjęć z planu z Abu Dabi, pojawiły się budowle które przypominają niewykorzystane w klasycznej trylogii pomysły Ralpha McQuarriego.Tak swoją drogą dokładnie ten sam pomysł został wykorzystany w pilocie „Wojen klonów”, o czym pisaliśmy tutaj. Tymczasem jeszcze ostatnia wiadomość dla fanów lokacji, otóż tym co zostało po filmowcach zajęły się już władze Emiratów Arabskich. Co się da zostanie wystawione w muzeum. Niestety w przeciwieństwie do Tunezyjczyków, w Abu Dabi doskonale wiedzą jak zarabiać pieniądze.
KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

Wielka Brytania oraz Luke z...

2014-06-04 17:18:56

Obecnie najważniejsza pewna wiadomość jest taka, że zdjęcia przeniosły się już z Abu Zabi do Wielkiej Brytanii. W zeszły czwartek John Boyega i Daisy Ridely twitowali z Londynu, oboje byli na „Star Trek in Concert”, natomiast w poniedziałek oficjalne zdjęcie z Londynu wrzuciło Bad Robot (z J.J. Abramsem i Kathleen Kennedy).

Nie wiemy tylko, czy ekipa już na stałe przeniosła się do Pinewood czy może koncentrują się na innym miejscu, na innej lokacji. Wciąż bowiem pojawiają się plotki o Szkocji. Podobno tam też ma zawitać ekipa „Gwiezdnych Wojen” a bazą wypadową ma być szkoła w Portree. Wcześniej w tym samym miejscu ulokowała się ekipa nowego „Macbetha” z Michaelem Fassbenderem. Co ciekawe, według wpisów z Twittera, Carrie Fisher niedawno właśnie była w Szkocji, czyżby zatem pojawiła się na planie? Poczekamy na oficjalne informacje. Warto tylko dodać, że znajduje się na szkockiej wyspie Skye o której już kiedyś plotkowano. Dodatkowo jest to idealna okolica by ukazać tu rybaków, marynarzy i inne osoby, których szukano w castingach.

Natomiast J.J. Abrams we właściwy sobie sposób skomentował ostatnie wycieki fotek z planu. Pojawił się kolejny list do ekipy, w której prosi, by nie robić zdjęć i nie umieszczać ich w sieci, bo fani dochodzą do absurdalnych wniosków, że „Sokół Millennium” będzie w filmie. Tło tej notatki mówi jednak samo za siebie.Tymczasem na Star Wars Weekends (6-9 czerwca) pojawi się Mark Hamill, nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ma już brodę! A ponieważ jeden obraz wart jest tysiąca słów, zdjęcie poniżej.Kilka dni temu pojawił się w sieci filmik z ćwiczeniami kaskaderskimi, jakoby miał pochodzić z planu Ep VII i miała na nim być Daisy Ridely, ale okazało się, że to podróbka.

Jakiś czas temu prezentowaliśmy też fotkę nowego przeciwnika czy czegoś innego. Otóż dziś wiemy, że za wyciek odpowiada niejaki Rey-Phillip Santos, który znajduje się w ekipie produkującej film. Oczywiście Rey niedawno skasował między innymi konta na facebooku, pod warunkiem, że to faktycznie był on. Natomiast co ciekawe w sieci można znaleźć jego całkiem świeże zdjęcie z Rayem Parkiem. Czyżby Park ponownie pomagał w scenach kaskaderskich w „Star Wars”, ale tu inne źródła sugerują, że to tylko i wyłącznie kolejny ślepy trop. Park uczył też sztuk walki, więc może to jakieś prywatne powiązania Santosa, nie mające nic wspólnego z Epiozdem VII. W każdym razie jedno jest pewne, Santos poniesie konsekwencje. Natomiast sam stwór podobno dość mocno bazuje na odrzuconych pomysłach Iaina McCaiga z prequeli, czyli wiedźmach Sithów.

Jeszcze jedna plotka o fałszywych doniesieniach pochodzi z dziś. Otóż znaleziono na Istagramie Daisy Ridley jej zdjęcie i jeden interesujący hashtag - #jedi. Fala spekulacji ruszyła, tylko jak się okazało Daisy Ridley konta tam nie posiada, co zdementowała na swoim Twitterze.

Na koniec jeszcze dwie ciekawostki z Abu Dabi. Otóż fani lokacji nie będą zadowoleni. Abrams zdecydował po sobie posprzątać, tak więc wszystko co zbudowano zostanie rozebrane i zabrane. Nie będzie drugiej Tunezji, ale też potencjalnych kolejnych przecieków. Druga sprawa to duet leczących sióstr o którym pisaliśmy. Tym razem opisały one lepiej swoją rolę w filmie, dostały maski jakiś stworów i jedynie ruszały się w jakiejś scenie. Nic nie mówiły. Można przypuszczać, że były tłem/statystami. Potwierdziły jedynie to co wiemy, na planie byli obecni przede wszystkim Daisy Ridley i John Boyega, a o samych scenach siostry mówić nie mogą/nie chcą.
KOMENTARZE (13)

Przebudzenie Mocy

SPOILERY: Jeszcze więcej zdjęć z planu!

2014-06-03 13:52:40 TMZ.com

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję zobaczyć pierwszą pokaźną kolekcję zdjęć z planu w Abu Dhabi. Dziś serwis TMZ.com również nie zwalnia tempa i publikuje ponad dwadzieścia kolejnych fotografii. Jak donoszą źródła, dzisiejsza seria wykonana została w supertajnej lokalizacji na Wyspach Brytyjskich jeszcze przed rozpoczęciem kręcenia filmu.


W hangarze wykorzystywanym przez ekipę do tworzenia modeli na potrzeby filmu możemy zobaczyć choćby makietę "Sokoła Millennium" w fazie konstrukcji, myśliwiec zbliżony wyglądem do X-winga, a także ulubioną świnię polskich fanów Star Wars z wczorajszego albumu! Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia, klikajcie w ten link>>>.
KOMENTARZE (31)

Przebudzenie Mocy

Lupita Nyong'o i Gwendoline Christie dołączają do obsady

2014-06-02 19:13:17 oficjalna

Kolejny dzień kręcenia Epizodu VII przyniósł kolejną oficjalną informację. Do ekipy tworzącej kolejną część Gwiezdnych Wojen dołączyły dwie aktorki - Lupita Nyong'o i Gwendoline Christie.

Plotki o tym, że Lupita Nyong'o ubiegała się o rolę w filmie pojawiały się od dłuższego czasu, pisaliśmy o nich już w marcu. Ta urodzona w Meksyku w 1983 roku aktorka o Kenijskich korzeniach jest najbardziej znana z roli w oskarowym hicie - "Zniewolony: 12 Years a Slave". Ta rola przyniosła jej wiele nominacji i nagród, w tym Oskara za najlepszą rolę drugoplanową.

Gwendoline Christie to urodzona w 1978 roku aktorka Brytyjskiego pochodzenia. Fanom fantastyki znana stała się w ostatnich latach dzięki serialom "Wizards vs. Aliens" oraz "Gra o tron", w tym ostatnim gra Brienne z Tarthu. Niedługo będziemy mogli ją zobaczyć w kinie w kolejnej części "Igrzysk Śmierci".


KOMENTARZE (35)

Przebudzenie Mocy

SPOILERY: Zdjęcia z planu w Abu Dhabi!

2014-06-02 13:44:27 TMZ.com

W pierwszej połowie maja ekipa JJ Abramsa rozpoczęła kręcenie "Epizodu 7" w pustynnym Abu Dhabi. Pierwszy filmik ukazujący nam ogólny wygląd planu mieliśmy okazję zobaczyć dwa tygodnie temu, dziś w nocy natomiast pojawiła się dość pokaźna galeria zdjęć ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która zaprezentowana została na łamach serwisu TMZ.com.


Na zdjęciach zobaczyć można m.in. model wielkiego pustynnego stworzenia. Jeśli wierzyć doniesieniom z planu, potrzeba było aż pięciu operatorów schowanych wewnątrz, aby obudzić je do życia, a pojawiło się w dwóch scenach mających miejsce w czymś, co wygląda na targ na Tatooine.

Zgodnie z zapowiedziami producentów, w nowych filmach zobaczymy zdecydowanie mniej efektów CGI, a większość planów i modeli zostanie zbudowanych od podstaw wzorem Klasycznej Trylogii.

Do obejrzenia galerii zdjęć zapraszamy w to miejsce>>>.
KOMENTARZE (47)
Loading..