TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

George Lucas przepytuje Abramsa

2015-10-31 19:15:59

Vanity Fair umieściła filmik z krótkiego wywiadu z J.J. Abramsem. Jego formuła była dosyć ciekawa, bowiem Abrams najpierw odtwarzał na tablecie pytania zadane mu przez różne osoby, a następnie starał się na nie odpowiedzieć. bądź nie. Pytania dotyczyły różnych kwestii, nie tylko "Przebudzenia Mocy" i z większości z nich nie dowiadujemy się niczego ciekawego. Intrygujące jest jednak, że jednym z pytających był sam George Lucas (1:10). Spytał on Abramsa o to, co się stało z wnukami Dartha Vadera. J.J. w swoim stylu udzielił wymijającej odpowiedzi, mówiąc, że to Lucas powinien jemu to powiedzieć - bo Lucas stworzył to wszystko. czyżby to była kolejna sugestia, że zobaczymy w Epizodzie VII następnego Solo lub Skywalkera?Jimmy Kimmel gościł natomiast u siebie Harrisona Forda. Ford udzielał mu wywiadu przebrany w kostium hot-doga. Zażartował sobie, że Hamilla nie było na plakacie, ponieważ nie było już na nim miejsca. Jedyne co Ford mógł powiedzieć na temat filmu, to to, że jest on na prawdę dobry i nie zawiedziemy się na nim. Nowa obsad: Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver i Oscar Isaac byli wg niego fenomenalni. Ford docenił również George'a Lucasa - który był wg niego autorem pierwszych rozdziałów jego życia/kariery.


KOMENTARZE (16)

Przebudzenie Mocy

Abrams o statusie filmu i tym gdzie jest Luke

2015-10-27 17:58:29

Zwiastun za nami. Wciąż niewiele zdradza na temat filmu, ale stawia też nowe pytania. W tym jedno bardzo ważne. Gdzie jest Luke? The Assiociated Press zadało to pytanie reżyserowi i współscenarzyście, czyli J.J. Abramsowi. Odparł tylko, że to nie jest przypadek. To zdaniem reżysera bardzo dobre pytanie i nie może się doczekać chwili, gdy poznamy na nie odpowiedź.

Abrams zdradził też aktualny status prac nad filmem. „Przebudzenie Mocy” nie jest jeszcze skończone. Prace nad efektami specjalnymi się przeciągają i powinny potrwać jeszcze z trzy lub cztery tygodnie. I to mimo, że montaż jest już praktycznie zakończony. Dodatkowo zaplanowana jest jeszcze jedna sesja nagraniowa z Johnem Williamsem.Pytanie o Luke’a Skywalkera pojawiło się w różnych miejscach w sieci. Wraz z odpowiedziami. Można się nawet natknąć na taką, że to Mark Hamill gra Kylo Rena. Przypominamy, że postać tę gra Adam Driver. Natomiast plotkę o tym, że Luke będzie tym złym podkręca dawny wywiad z Markiem, w którym aktor stwierdził, iż uatrakcyjniłoby to jego rolę.

Nie tylko Ackbar wraca. W „Przebudzeniu Mocy” pojawi się Nien Numb, którego ponownie będzie animował Mike Quinn. Lalkarz pracował przy „Powrocie Jedi”, poza Sullustianinem operował między innymi częściowo Jabbę, Sy Snootles, trochę Yodę, trochę Ackbara oraz dziecko Ewoków.

Przeciwnicy koloru skóry Johna Boyegi powoli rosną w siłę. Mają nawet własny hasztag. #BoycottStarWarsVII. Choć obecnie więcej o nich piszą inni.

Swoją drogą, choć film nie jest jeszcze skończony, nie miał swojej premiery, to już zaczynają się podchody o to, która firma dostanie prawa do wersji streamingowej. W teorii wydaje się, że powinien być to Netflix. Od 1 stycznia 2016 mają oni wyłączność na produkcje Disneya. Tyle, że „Przebudzenie Mocy” pojawi się w Stanach jeszcze w 2015. Do tego czasu sieć Starz ma prawa do tych filmów Disneya. Teraz rozmowy odbywają się z udziałem prawników, którzy mają wyjaśnić, jak zinterpretować tę datę 1 stycznia. Na razie wygląda na to, że firmy się podzielą. Netflix będzie mógł puszczać „Przebudzenie Mocy” w Kanadzie, a Starz w USA. Kolejne filmy z cyklu Netflix dostanie na wyłączność.
KOMENTARZE (20)

Przebudzenie Mocy

O kolejnych rekordach i muzyce z trailera

2015-10-25 20:23:07 oficjalna

Pisaliśmy niedawno o tym, że sprzedaż biletów do "Przebudzenia Mocy" bije rekordy za oceanem. Również w Polsce sprzedaż była rekordowa, sieć Multikino w ciągu pierwszej doby sprzedała ponad 21 tysięcy biletów - czym przebiła dotychczasowy rekord należący do "50 twarzy Greya".

Rekordowy jest również sam trailer. StarWars.com poinformowała o tym, dziękując jednocześnie fanom za zainteresowanie i okazywany entuzjazm. Zgodnie z danymi, które podali w ciągu pierwszej doby trailer został wyświetlony (na różnych platformach) ponad 128 milionów razy. Przypomnijmy, że pierwszy teaser został wpisany do księgi rekordów Guinessa osiągając "zaledwie" 30,65 mln wyświetleń w ciągu 24 h. Nowy trailer przebił więc ten rekord ponad czterokrotnie.Jeśli już przy trailerze jesteśmy to warto wrócić do tematu muzyki z niego. Kilka dni temu, publikując oficjalną muzykę z niego, nie wiedzieliśmy jeszcze kto ją stworzył. Teraz już wiemy i nie był to John Williams. John Samuel Hanson odpowiada za muzykę słyszaną w pierwszej połowie trailera, podczas gry Frederick Lloyd odpowiada za jego drugą połowę - temat Mocy. Nad złączeniem tego wszystkiego w jedną spójną całość pracowali m.in.: Josh Dunn i Brent Rockswold. Na muzykę Willamsa wciąż musimy jeszcze poczekać.
KOMENTARZE (9)

Przebudzenie Mocy

"Przebudzenie Mocy" z kolejnymi rekordami

2015-10-21 21:27:27

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o tym, że teaser "Przebudzenia Mocy" bił rekordy oglądalności i trafił do księgi rekordów Guinessa, tym razem rekordy bije już sam Epizod VII. Pierwsze sprawozdania dotyczące przedsprzedaży biletów okazały się wręcz wyśmienite. Sprzedaż biletów w amerykańskich IMAXach przyniosła już 6,5 miliona dolarów. Porównując to do poprzednich rekordowych sprzedaży, takich filmów jak "Avengers", "Mroczny Rycerz Powstaje", "Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia", które generowały w pierwszym okresie ok. 1 mln dolarów to różnica jest olbrzymia.

Kolejna sieć kin zza oceanu, AMC, donosi, że w ciągu pierwszych 12 h całkowicie wyprzedała bilety na ponad 1000 seansów.

Portal do sprzedaży biletów kinowych, Fandago, poinformował natomiast, że "Przebudzenie Mocy" ponad ośmiokrotnie przebiło dotychczasowy rekord sprzedażowy na ich stronie w ciągu pierwszych godzin - poprzedni należał do "Igrzysk Śmierci: W pierścieniu ognia". Zainteresowanie było tak duże, że zarówno Fandango, jak i inne portale z biletami miały problemy z przeciążeniem serwerów.

Tak duże zainteresowanie ma również jednak swoje ciemne strony. Szybko na eBayu i innych portalach pojawiły się oferty odsprzedawania biletów na premiery. Internetowe "koniki" chcą w zależności od miasta od ok. 700 do nawet 10000 dolarów za bilet.
KOMENTARZE (16)

Przebudzenie Mocy

Muzyka z trailera

2015-10-21 13:06:38 MakingStarWars.net

Dopiero co w internecie zadebiutował nowy trailer Przebudzenia Mocy, a już pojawiają się kolejne rewelacje. W sieci można już posłuchać muzyki z trailera Epizodu VII. Nie jest to wersja wydana oficjalnie. Jednak wszelkie dialogi oraz dźwięki zostały wyizolowane możliwie do minimum. Na razie nie jest pewne i oficjalnie potwierdzone czy autorem utworu jest John Williams, a także czy utwór pochodzi ze ścieżki dźwiękowej Epizodu VII czy został stworzony specjalnie na potrzeby trailera.
Poniżej utwór z trailera Przebudzenia Mocy do odsłuchu.


KOMENTARZE (25)

Przebudzenie Mocy

Pierwszy plakat "Przebudzenia Mocy" z serii dla IMAXa!

2015-10-20 19:15:46 Comicbookresources

Nie opadły jeszcze emocje po niedzielnej premierze oficjalnego plakatu oraz dzisiejszym ostatecznym zwiastunie, a w sieci nadal trwa zalew elementami promocyjnymi z "Przebudzenia Mocy". AMC Theatres zaprezentowało właśnie pierwszy z serii czterech ekskluzywnych plakatów, dedykowanych dla kin IMAX. Widzowie będą mogli je otrzymać, kupując bilet na Epizod VII w niedziele pomiędzy 20 grudnia, a 10 stycznia - nie mamy jednak informacji czy podobna akcja zostanie uruchomiona także w Polsce.

Pierwszy z plakatów przedstawia Rey (Daisy Ridley) oraz BB-8 spoglądających w kierunku wraku gwiezdnego niszczyciela na planecie Jakku. Autorem rysunku jest Dan Mumford.


KOMENTARZE (3)

Przebudzenie Mocy

Oficjalny trailer "Przebudzenia Mocy" [UPDATE - dubbing]

2015-10-20 19:09:52 oficjalna

Przed chwilą opublikowany został oficjalny trailer "Przebudzenia Mocy".Poniżej natomiast znajdziecie wersję z napisami po Polsku.W ramach przypomnienia tutaj możecie zobaczyć jak wyglądały dwa pierwsze teasery Epizodu VII. Pierwszy z nich już był rekordowy, pod względem liczby wyświetleń, czy tak też będzie z dzisiejszym trailerem? Przekonamy się niebawem.

Update: otrzymaliśmy jeszcze link do wersji trailera z polskim dubbingiem.Temat na forum
KOMENTARZE (158)

Przebudzenie Mocy

Reakcje Rey i Finna na trailer Epizodu VII

2015-10-20 16:10:06 StarWars.com

Dzisiaj rano zadebiutowała najnowsza zapowiedź Epizodu VII Gwiezdnych Wojen. Trailer Przebudzenia Mocy dostępny jest tutaj>>>.
Poniżej można zobaczyć jak dwójka głównych aktorów filmu - Daisy Ridley (Rey) i John Boyega (Finn) zareagowali oglądając po raz pierwszy trailer Przebudzenia Mocy.


KOMENTARZE (18)

Przebudzenie Mocy

Ruszyła sprzedaż biletów

2015-10-19 17:38:45

Dzisiaj rano ruszyła sprzedaż biletów na "Przebudzenie Mocy" w największych sieciach kinowych w naszym kraju. Pierwsze bilety pojawiły się już ok. godziny 9:00, ale na pełną ofertę przyszło nam poczekać jeszcze chwilę, aż zostanie ostatecznie wprowadzona. Poniżej znajdziecie linki do podstron w serwisach kinowych, z których można nabyć bilety.

Cinema City IMAX
Cinema City (box po prawej stronie)
Multikino
Helios

W ofercie kin znajdują się zarówno bilety na seanse 2D jak i 3D. Do wyboru są wersje z napisami i dubbingiem. Każda z dużych sieci filmowych planuje premierę minutę po północy, a do nabycia są bilety zarówno na samą premierę jak i na kolejne dni. Sieci wyłączyły możliwość rezerwowania biletów, także trzeba je od razu nabyć.

Uruchomiona została również strona na której można znaleźć najbliższe kino oferujące pokazy Epizodu VII, znajdziecie ją w tym miejscu. Poza kinami znaleźć na niej można trochę oficjalnych materiałów dotyczących najnowszego filmu.
KOMENTARZE (49)

Przebudzenie Mocy

Nowe myśliwce z "Przebudzenia Mocy"

2015-10-18 20:02:14 IR

Portal Indie Revolver zamieścił przed chwilą nowe grafiki koncepcyjne z "Przebudzenia Mocy". Przedstawiają one cztery myśliwce, które możemy w tej lub zmienionej formie zobaczyć w filmie.

  • V-Wing  • C-Wing  • U-Wing  • X-Wing
KOMENTARZE (16)

Przebudzenie Mocy

Nowe spoty EVII [UPDATE]

2015-10-18 19:45:43 MakingStarWars

Dopiero co do sieci trafił kinowy plakat Przebudzenia Mocy, a już pojawiają się nowe spoty promujące film w telewizji w USA.
Nie wiadomo czy spoty stanowią część trailera, który pojawi się we wtorek rano czasu Polskiego, czy są odrębnymi spotami reklamowymi. Niemniej zaprezentowano kilka nowych scen, przy akompaniamencie tematu Mocy Johna Williamsa w nowej aranżacji.


KOMENTARZE (34)

Przebudzenie Mocy

Oficjalny plakat Epizodu VII!

2015-10-18 18:16:51 StarWars.com

Na łamach StarWars.com zaprezentowano oficjalny kinowy plakat Epizodu VII Przebudzenia Mocy, autorstwa Drew Struzana. Poprzedni plakat do TFA, również autorstwa Struzana, wydany na konwencie D23, można obejrzeć tutaj>>> Poniżej znajdziecie również polską wersję plakatu.Zgodnie z najnowszymi oficjalnymi informacjami, jutro w nocy powinniśmy otrzymać również trailer "Przebudzenia Mocy". Również jutro ruszy sprzedaż biletów na pierwsze grudniowe pokazy.
KOMENTARZE (123)

Przebudzenie Mocy

J.J. Abrams w wywiadzie dla Vanity Fair

2015-10-12 21:02:37

Brian Grazer przeprowadził dla Vanity Fair godzinny wywiad z J. J. Abramsem i Jonym Ive. Poniżej możecie obejrzeć cały wywiad, jak i przeczytać skrót z części nawiązującej do "Przebudzenia Mocy" (na filmiku od ok. 35 minuty).

Brian Grazer poruszył kwestię tego, że dosyć nietypową sytuacją jest ścisła współpraca CEO wytwórni z reżyserem nad filmem, który finansują. Chciał się dowiedzieć jak to wyszło. Abrams sam przyznał, że Bob Iger wydał 4 mld dolarów na markę Star Wars i ma pełne prawo w związku z tym przychodzić i wygłaszać swoje opinie, kiedy tylko chce. Iger pozwolił mu zrobić ten film, ale przy tym zachowywał się jak przyjaciel, który wspiera. Jak przychodził to mówił, że coś mu się podoba czy też nie, dzielił się swoimi pomysłami, ale nie naciskał. J.J. obawiał się przekazania Disneyowi zmontowanego filmu. Wynikało to z faktu, że gdy współpracuje się z Disneyem, to należy oddać film wcześniej, aby zarząd mógł ocenić i wprowadzić zmiany - nawet bez zgody reżysera, co może wypaczyć jego wizję. Bob Iger i Alan Horn wykazali jednak olbrzymie zrozumienie dla tego czym są Gwiezdne Wojny i nie starali się w żaden sposób "zdisneyzować" Epizodu VII.


KOMENTARZE (4)

Przebudzenie Mocy

Premiera, zwiastun i zamek Disneya

2015-10-10 08:17:13

Zaczynamy od tragicznej dla niektórych wiadomości. Bob Iger przyznał niedawno, że na początku „Przebudzenia Mocy” nie zobaczymy logo Disneya z charakterystycznym zameczkiem. Prawdopodobnie od razu będzie logo Lucasfilmu, tak jak miało miejsce w cyfrowym wydaniu sagi. Praktyka ta nie jest żadnym novum, logo Disneya nie pojawia się też w filmach Marvela. Obie firmy należą do Disneya, więc nie było potrzeby dodatkowego przypominania o tym. Pytanie czy zobaczymy w filmie logo Bad Robot? To się jeszcze okaże.

Tymczasem poznaliśmy już datę oficjalnej premiery VII Epizodu. Odbędzie się ona 14 grudnia 2015 w Los Angeles. Znając życie będzie to Chinese Theater, ale tego jeszcze nie potwierdzono. Druga premiera odbędzie się w Londynie jakiś czas później, prawdopodobnie 15 (data jeszcze nie potwierdzona). Na razie nie wiemy, kto dokładnie pojawi się na czerwonym dywanie, ale media spodziewają się J.J. Abramsa, Kathleen Kennedy, Harrisona Forda, Carrie Fisher, Marka Hamilla, Daisy Ridley, Johna Boyegi i Oscara Isaaca, a także Domhnalla Gleesona, Adama Drivera i Gwendoline Christie, czyli ekipy z Comic-Conu. Prasa wysoko też ocenia szanse pojawienia się tam Maxa von Sydowa i Lupity Nyong’o. Do szerokiej dystrybucji film trafi 16 grudnia we Francji, 17 w Wielkiej Brytanii, a 18 w USA czy Polsce.

19 października zaś powinien się pojawić pełny zwiastun. I to w kinach IMAX. Podobno to już pewna i sprawdzona wiadomość. Kina dostaną parę dni wcześniej zaszyfrowane dyski, a dopiero około 19 października Disney dostarczy im klucze (swoją drogą tego dnia w USA rusza sprzedaż biletów, o czym pisaliśmy tutaj. Wcześniej zwiastun najprawdopodobniej zadebiutuje on-line. Niektórzy mówią o czwartku, piątku lub następnym weekendzie. Wiemy na pewno, że zwiastun jest już skończony od przynajmniej tygodnia i został pokazany zarządowi Disneya. Przygotowano też kilka spotów telewizyjnych. Niestety będzie to ostatni zwiastun filmu, nic więcej nie zobaczymy przed premierą, nie liczac oczywiście reklam telewizyjnych.

A teraz zwierzenia tworców. Adam Driver uważa, że aktorzy są zepsuci przez blockbustery, co może być dziwne, gdyż gra w jednym z nich. Jednak zdaniem odtwórcy Kylo Rena w tym wypadku jest inaczej, ze względu na podejście J.J. Abramsa. Praca na planie najbardziej przypominała mu tę z filmu „To nasza młodość”, gdzie zagrał jedną z ról. Choć to diametralnie odmienne obrazy, jednak to co je łączy to dyskusja z reżyserem o samej postaci. W tej rozmowie, od której wszystko się zaczęło, nie było miejsca na efekty specjalne czy omawianie spektakularnych scen, chodziło raczej o charakter Kylo Rena.

Domhnall Gleeson natomiast wyraził obawę, że niektórzy fani mogą nie być w pełni usatysfakcjonowani tym, co zobaczą. Ale taka jest prawda, niezależnie od tego ile serca i wysiłku włożono w ten film.

John Boyega powiedział, że bardzo mu się podoba wewnętrzny konflikt Finna, który ma problemy nie tylko z samym sobą, ale też z mocami. To powoduje, że narracja tej postaci w filmie jest bardzo unikalna, to coś czego jeszcze nie widzieliśmy w sadze. Aktor skomentował też fakt, że pokazano nam Finna zarówno w stroju szturmowca jak i jeszcze innym. Twierdzi, że na razie jeszcze nie mamy pojęcia, o co w tym chodzi, a ci którzy się domyślają pewnych rzeczy mogą się jeszcze zdziwić.

Abrams zaś zdradził, że „Gwiezdne Wojny” to coś co go dużo kosztowało, przede wszystkim nerwów. Odrzucił początkowo propozycję reżyserowania, bo wolał oglądać ten film jako widz w kinie. Nie czuł się na siłach, by sprostać zadaniu. Zresztą nerwy zjadają go cały czas. Po wypadku Forda nie przespał nocy. Teraz też czuje się podenerwowany, bo choć film jest już praktycznie skończony to jeszcze czeka ich premiera i dopiero teraz wszystko zaczyna być prawdziwe. Przestaje być zabawą i marzeniem. To coś z czym reżyser musi się mierzyć. Zwłaszcza, że zdaje sobie sprawę, iż saga dla niektórych to coś bardzo ważnego, to prawie religia. Dodał też, że praca twórcza była pozbawiona wpływu Disneya. Obserwowali, ale nie wtrącali się.

Na koniec garść obrazków promocyjnych, które między innymi na NYCC przygotował Paul Shipper.


KOMENTARZE (43)

Przebudzenie Mocy

Jest jeszcze jeden Skywalker

2015-10-05 07:20:56

Zaczynamy od niedawnej wypowiedzi Kathleen Kennedy. Otóż w jednym z wywiadów powiedziała, że produkowane filmy są podzielone na dwa rodzaje. Antologię, która koncentruje się na świeżych pomysłach i postaciach, składać się będzie też z różnych gatunków filmowych, oraz Sagę poświęconą rodowi Skywalkerów. „Przebudzenie Mocy” jest połączone z „Powrotem Jedi”, kontynuuje historię kolejnego pokolenia. Tak więc to już pewne, mamy nowego Skywalkera w rodzinie.

Kim zatem jest ten nowy Skywalker. Oczywiście nadal nie powiedziano. Ale parę dni temu na Instagramie odbyła się bardzo ciekawa wymiana informacji między Johnem Boyegą i Daisy Ridley. John dopytywał o nazwisko Rey. Nic nie zostało oczywiście ujawnione, ale sugestie pozostały. Zbieg okoliczności? Niebawem się przekonamy.Swoją drogą w dyskusji Daisy i Johna padły też sugestie na temat pełnego zwiastuna. Umberto Gonzalez twierdzi, że jego zdaniem powinien on się pojawić w ciągu dwóch tygodni, o ile nic się nie zmieni. Pojawiają się też sceptyczne źródła każące nam czekać na listopad. W tym przypadku zauważa się, że wtedy powinno się odbyć zamknięcie kwartału Disneya i znów Bob Iger i reszta będą robić różne prezentacje i pokazy dla najważniejszych akcjonariuszy. W sam raz by pokazać im nowy zwiastun.

Tymczasem Disney powoli zaczyna przygotowywać fanów na „Przebudzenie Mocy”. 7 października w Amsterdamie odbędzie się specjalny pokaz, na którym zostanie zaprezentowany dokument, który ujrzeliśmy przy okazji Comic-Conu. Niestety żadnych nowych ujęć.

Chodzą też słuchy, że Disney i Lucasfilm zorganizują w październiku pokazy „Przebudzenia Mocy”, ale dla bardzo ograniczonej liczby odbiorców. Prawdopodobnie chodzi głównie o członków zarządu Disneya i kilka innych kluczowych osób z Lucasfilmu. Może nawet zaproszą George’a Lucasa? O tym, że pewne pokazy dla osób zajmujących się licencjami były już robione, wiemy choćby z wypowiedzi dyrektora z Hasbro. Oni jednak nie widzieli jeszcze w pełni ukończonego filmu, acz niewiele im brakowało. W każdym razie te informacje wskazują na to, że Epizod VII jest już bliski ukończenia. Pewnie jeszcze przez miesiąc czy dwa Abrams będzie jeszcze wprowadzał poprawki, ale są one już raczej minimalne. Prace są już zamykane. Może nawet już są zamknięte?

Tu warto sobie zadać kolejne pytanie. Czego fani oczekują po nowym filmie? Variety przeprowadziło ankietę pytając fanów czy Epizod VII będzie najlepszym z serii i dlaczego? Aż 63 % z nich uważa, że tak będzie. 15% z nich twierdzi, że to dzięki reżyserowi - J.J. Abramsowi. 36% wierzy w nowe efekty specjalne w szczególności w bardziej zaawansowane CGI, co jest o tyle ciekawe, że przecież film jest bardziej reklamowany praktycznymi efektami. 24% twierdzi, że film będzie mieć lepszą historię. 14% zaś stawia na obsadę. 25% uważa, iż Epizod VII będzie bardziej wierny oryginalnym „Gwiezdnym Wojnom” (może tu są fani praktycznych efektów?).
KOMENTARZE (17)

Przebudzenie Mocy

Nowe zdjęcia promocyjne E7

2015-10-02 21:30:19 CBM

Na łamach portalu Comic Book Movie pojawiły się nowe zdjęcia promocyjne z Przebudzenia Mocy. Wszystkie pochodzą z aplikacji Topps Card Trader. Na zdjęciach zaprezentowano takie postacie jak: Rey, Chewie, BB-8, Kylo Ren, Captain Phasma, C-3PO, R2-D2, a także dwa typy Szturmowców Najwyższego Porządku.


KOMENTARZE (11)
Loading..