TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Reklama o Finnie i dwa spoty tv

2015-11-30 07:06:36

Premiera VII Epizodu Gwiezdnych Wojen już za 17 dni. Z tej okazji w sieci zadebiutowały dwa nowe spoty tv, prezentujące kilka nowych ujęć z filmu.Dodatkowo na łamach kanału Disney Channel pojawiła się reklama, przybliżająca nową postać w Przebudzeniu Mocy - Finna.


KOMENTARZE (11)

Przebudzenie Mocy

Reklama TV - Rey

2015-11-28 07:39:13 MakingStarWars

Serwis MakingStarWars donosi o pojawieniu się nowej reklamy tv na kanale Disney Channel. W zapowiedzi zostaje bardziej przybliżona postać Rey, grana przez Daisy Ridley.KOMENTARZE (26)

Przebudzenie Mocy

Planety Epizodu VII - potwierdzone!

2015-11-26 17:10:56 EmpireOnline.com

Na łamach portalu EmpireOnline.com pojawił się artykuł potwierdzający planety jakie pojawią się w nadchodzącym Epizodzie VII.

Nowe światy z Przebudzenia Mocy to:
-Jakku
-Takodana
-D’Qar
-Hosnian Prime

Jakku
(Spoiler): Piaszczysta planeta cmentarzysko, miejsce wielkiej bitwy między Imperium a Rebelią, stoczonej 29 lat przed wydarzeniami z Przebudzenia Mocy.(Koniec Spoilera)
Takodana
(Spoiler): Planeta na której zostanie stoczona bitwa między Najwyższym Porządkiem z siłami Ruchu Oporu. Znajduje się tam zamek Maz Kanaty, która podobno była mentorem Hana Solo. Chodzą słuchy, że mogła szkolić Yodę na Rycerza Jedi.(Koniec Spoilera)
D’Qar
(Spoiler): Miejsce bazy Ruchu Oporu. Tam po raz pierwszy zobaczymy Leię, a także droidy R2-D2 i C-3PO.(Koniec Spoilera)
Hosnian Prime
(Spoiler): Ta planeta pozostaje zagadką. Podobno jest to miejsce-stacja kosmiczna, gdzie Rey i Finn spotkają Hana Solo i Chewbaccę. Chodzą też słuchy, że może być to śnieżna planeta z końca filmu, na której znajduję się baza Starkiller, należąca do Najwyższego Porządku (poprzednie informacje wskazywały na nazwę Sularn).(Koniec Spoilera)

KOMENTARZE (36)

Przebudzenie Mocy

Nowy spot TV

2015-11-26 16:42:28

Premiera Gwiezdnych Wojen Epizodu VII Przebudzenia Mocy już za 21 dni.
Z tej okazji w sieci zadebiutował nowy spot tv, trwający jedną minutę. W reklamie przedstawiono kilka nowych dialogów oraz scen z filmu.
Nowy spot tv możecie obejrzeć w tym miejscu>>> lub poniżej.

We will face them. December 18, 2015. #TheForceAwakens

Posted by Star Wars Movies on Thursday, November 26, 2015

KOMENTARZE (29)

Przebudzenie Mocy

PG-13 i inne wieści

2015-11-26 07:16:56

Zaczynamy od najważniejszej informacji. Otóż „Przebudzenie Mocy” ma już oficjalnie rating i uwaga jest to PG-13. Dla przypomnienia, wszystkie dotychczasowe filmy z sagi, z wyjątkiem „Zemsty Sithów” miały rating PG. PG-13 formalnie informuje, że niektóre elementy filmu mogą być nieodpowiednie dla dzieci poniżej 13. roku życia, więc rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę na ten obraz. Warto dodać, że sama kategoria PG-13 to w dużej mierze dzieło George’a Lucasa i Stevena Spielberga. Gry kręcili „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” to bali się, że obraz nie dostanie ratingu PG. Nie chcieli też, by uznano to za film tylko dla widzów dorosłych, więc zaczęto starania o nową kategorię.

Analitycy powoli studzą swoje oczekiwania wobec dobrego wyniku „Przebudzenia Mocy”. Wcześniej liczono na rekord – ponad 200 milionów USD w Stanach w pierwszy weekend. Teraz dochodzą do wniosku, że to może być nie możliwe, także ze względu na charakter okresu przedświątecznego. Variety strzela, że film zgranie jakieś 170 milionów w USA. To i tak byłoby coś, bo póki co żaden film wchodzący w grudniu w Stanach w pierwszy weekend nie zarobił 100 milionów USD.

J.J. Abrams przyznał, że pierwszym słowem, jakie padnie w filmie będzie angielskie „This” (czyli „to”). Prawie jak w „Nowej nadziei”, gdzie C-3PO mówił: „to szaleństwo”. Reżyser sprostował też informację o zakończeniu filmu. Otóż jest już skończony, ale jeszcze pewne drobne poprawki zostaną tam naniesione. Dodatkowo reżyser stwierdził, że w ostatecznej wersji nie zostanie wykorzystana cała muzyka, którą przygotował John Williams. Wycięto jakieś 30 minut. Zobaczymy, czy będzie ona kiedyś upubliczniona. Niestety nie wiadomo, czy chodzi o alternatywne aranżacje, czy niewykorzystane melodie.

John Boyega jest bardzo ciekawy reakcji ludzi na film. Obiecał, że pójdzie parę razy do kina oglądać go z różną publicznością, właśnie by badać tę reakcję.

Na koniec jeszcze dwa zdjęcia z magazynu „Empire” oraz okładki kolekcjonerskie i jedna specjalna dla prenumeratorów.
KOMENTARZE (12)

Przebudzenie Mocy

Kolejny spot telewizyjny "Przebudzenia Mocy"

2015-11-23 12:07:40

W internecie udostępniony został kolejny spot telewizyjny "Przebudzenia Mocy".


KOMENTARZE (14)

Przebudzenie Mocy

Klip z Epizodu VII dostępny online!

2015-11-23 08:37:19 MakingStarWars.net

Na gali American Music Awards został wyemitowany klip z Epizodu VII Przebudzenia Mocy. Scena rozgrywa się na planecie Jakku. Sekwencja przedstawia ucieczkę Rey, Finna i droida BB-8 prze eskadrą myśliwców Tie Najwyższego Porządku.
Klip prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (18)

Przebudzenie Mocy

Prace nad Epizodem VII zakończone

2015-11-22 19:42:43

J.J. Abrams uczestniczył wczoraj „Celebrity Nerd-Off” w New Jersey. To specjalna wersja programu Stephena Colberta, która została zrealizowana na żywo w ramach Montclair Film Festival. Abrams był gościem Colberta i potwierdził jedną rzecz. Otóż prace nad „Przebudzeniem Mocy” zostały zakończone. Dokładnie to wczoraj o godzinie 2:38 w nocy. Co prawda nie podali strefy czasowej, ale można przyjąć, że to czas w Los Angeles, skąd Abrams przyleciał. Film zatem jest już skończony. Zamknięto wszystkie efekty specjalne i montaż dźwięku.Abrams wspomniał też o kilku innych kwestiach, w tym swoich słynnych rozbłyskach. Po „W ciemność. Star Trek” jego żona poprosiła go, by dał sobie z nimi spokój. Dodatkowo Roger Guyett z ILM również starał się temperować zapędy Abramsa. Za każdym razem, gdy reżyser chciał ją wstawić, Roger mówił, że to nie są te rozbłyski, których szuka.

Teraz film zostanie jeszcze pewnie zatwierdzony przez Disneya, a następnie zacznie się proces przygotowania wersji narodowych. Do premiery zostało 23 dni.
KOMENTARZE (16)

Przebudzenie Mocy

Nowe spoty TV

2015-11-21 21:19:25 MakingStarWars

Do premiery Epizodu VII Przebudzenia Mocy pozostało 26 dni.
Z tej okazji kampania promocyjna w telewizji ruszyła pełną parą. W sieci udostępniono właśnie dwa nowe spoty tv, emitowane na kanale Disney Channel.
Zaprezentowano w nich oficjalny wygląd Maz Kanaty. Dodatkowo można zauważyć Nien Numba oraz Jessicę Pavę.
KOMENTARZE (26)

Przebudzenie Mocy

Co w prasie piszczy

2015-11-21 08:46:59

Disney ma powody do radości. W samych tylko Stanach sprzedano już bilety na „Przebudzenie Mocy” o wartości 54 milionów USD. I to wciąż na niecały miesiąc przed premierą. Jedna trzecia tej sumy pochodzi z IMAXów. Szacuje się, że liczba ta może dojść do 100 milionów USD. Poprzedni rekord w tej dziedzinie należał do filmu „Mroczny Rycerz powstaje”, ale tam wynosił zaledwie 25 milionów USD. Warto pamiętać, że bilety na premierowy weekend wciąż są dostępne i pewnie długo będą. Nawet przy takich filmach jak „Avengers”, które zarabiają po 200 milionów USD w pierwszy weekend, sprzedane zostaje jakieś 65% procent biletów.

Magazyn „Empire” z okazji „Przebudzenia Mocy” również przygotował serię artykułów o filmie. Niestety nie są aż tak rozbudowane jak te w „Entertainment Weekly”, przynajmniej to co do tej pory ujawniono. Gazeta trafi do sprzedaży 26 listopada, więc może wtedy dowiemy się czegoś więcej. Ale i tak jest parę rzeczy na które warto zwrócić uwagę.

Pierwszy artykuł dotyczy Kylo Rena, w którego wciela się Adam Driver. Jak wiemy nie jest Lordem Sithów, raczej kimś, kto jest sojusznikiem Snoke’a i Najwyższego Porządku. No i ma obsesję na temat Dartha Vadera. Adam Driver twierdzi, że jego postać jest kimś w stylu fanatyka religijnego. On nie postrzega tej postaci jako złej osoby. Ren i mu podobni szczerze wierzą w słuszność swojej sprawy i to, że ich działania są moralnie uzasadnione. Dlatego są tak niebezpieczni i nieprzewidywalni.

Kolejnym bohaterem przedstawianym przez „Empire” jest konstabl Zuvio. Pojawił się już wcześniej przy okazji figurek i kolorowanek, ale dopiero teraz widzimy jak będzie naprawdę wyglądać w filmie. Wiemy, że jest pozbawiony humoru, twardy i pilnuje porządku na jednym ze światów granicznych, czyli na Jakku. „Empire” nie mówi o nim wiele więcej, ale mają dość dobre zdjęcie.Kolejny artykuł koncentruje się na Andym Serkisie, który wciela się w Snoke’a . Aktor wspomniał, że podczas pierwszego dnia na planie stał na podium wysokości 25 stóp (7,62 metra) i udawał postać, o której niewiele wiedział i zupełnie nie ma pojęcia jak ona wygląda. W scenie towarzyszyli mu Adam Driver i Domhnall Gleeson, których prawie nie widział, ale musiał z nimi grać. Użyto tam także metody „Kongolizera” jak to określa Andy. Chodzi o to, że głos Serkisa wydobywał się z olbrzymich głośników, dzięki czemu wszyscy mieli wrażenie dystansu. Aktor zaś starał się go obniżyć na tyle na ile mógł. Andy używał tej metody na planie „King Konga” stąd nazwa.
I tu ciekawostka, bo we wcześniejszym wywiadzie Serkis mówił, iż Snoke jest wielki i wysoki. Niektórzy uznali, że z pewnością będzie miał ponad 7 metrów wysokości. Ale to nie jedyna możliwość. Być może znów sięgnięto po niewykorzystane projekty Ralpha McQuarriego. Jak choćby ten, który dobrze oddaje dystans. Oczywiście na razie nie ma żadnych wskazówek, która z wersji mogłaby być prawdziwa. Być może żadna.Niewiele dowiedzieliśmy się też z artykułu o Johnie Boyedze. Młody aktor wspomina, że jak przyszedł do niego człowiek z mieczem świetlnym, to John trzymał ten miecz cały dzień. Ściskał, bawił się nim, cieszył i nie pozwolił nikomu go dotknąć.

Ale nie tylko w „Empire” są nowe artykuły. Greg Grunberg udzielił z kolei krótkiego wywiadu Entertainment Weekly. Wspomniał, o swojej pracy na planie. Gdy J.J. Abrams wciąż krzyczał „ciecie, cięcie”, Greg zaczął sobie oglądać to co już nakręcono. Abrams podszedł do niego i zapytał, co robi i dlaczego ogląda film, jak go dopiero kręcą. Tak nie wolno, powiedział reżyser.
Aktor wspomniał też ,że gra w scenie, gdy przy stole stoi razem z Carrie Fisher i Harrisonem Fordem. Dla Grunberga było to jak spełnienie marzeń i dodał, że Carrie jest wspaniała, a i Fordowi nic nie brakuje. Mówił też, że razem z Abramsem oglądali „Nową nadzieję” w kinie AVCO. Dla przypomnienia taki też kod miał Epizod VII, ale to już wiemy.

Tak w nawiązaniu do nie pokazywania „Przebudzenia Mocy” na różnych ceremoniach wręczenia nagród. Disney dopiął swego, przynajmniej częściowo. AFI przeniosło swoją ceremonię z 7 na 16 grudnia. Wtedy już będzie można pokazać VII Epizod. Oficjalny powód, pod koniec roku wchodzi wiele ciekawych filmów.

Są też artykuły w „Wired”. Również zapowiedzi, bo magazyn się ukaże dopiero 10 grudnia. Pierwszy z nich jest poświęcony kostiumologowi nowego filmu. Michael Kaplan przyznał, że dużą inspiracją był dla niego John Ivy i jego produkty Apple’a. Szturmowcy są biało czarni, są też plastikowi. Jednocześnie trzeba było ukazać, że minęły trzy dekady, tak w naszym świecie jak i w „Gwiezdnych Wojnach”. Technologia się zmieniła. Kostiumy (a jest ich 1500) są prostsze. W szczególności szturmowcy, przy czym ich zbroje mają lepiej być przygotowane do walki niż te z lat 70. Zresztą technologia wyrobu jest inna. Dziś też używa się dużo cieńszego plastyku. Maska Kylo Rena powstała po prośbie Abramsa, by dzieci chciały zobaczyć ten film. Ren natomiast dość mocno emuluje strój Vadera. Kostium kapitan Phasmy początkowo w ogóle nie miał być użyty. Powstał tylko dlatego, że Kaplan miał taki kaprys. Podobało mu się to by połączyć szturmowca z bardziej klasyczną zbroją. Narysował coś takiego. Powiesił na ścianie. Zostało. Aż pewnego dnia zauważyła to Kathleen Kennedy. Stwierdziła, że to jest fantastyczne, pokazała Abramsowi, któremu też się to spodobało, więc stworzył rolę kapitan Phasmy. Co prawda metal, który odbija światło to problem dla filmowców, ale jak Michael zauważa, to nie jego działka. Ważne by kostium wyglądał wspaniale.Innym wielkim twórcą nowych „Gwiezdnych Wojen” jest Neal Scanlan, właśnie mu poświęcono kolejny artykuł. Neal jak sam twierdzi, był już na emeryturze. Dostał Oskara za „Babe – świnkę z klasą”, stworzył też „Prometeusza” i wiódł sobie spokojne życie, gdy dostał telefon. Tym sposobem odpowiada za stworzenie ponad stu droidów i obcych, zarówno nowych ras jak i tych znanych. 4 lub 5 to całkowicie protetyka, natomiast większość powstało dzięki kombinowaniu metod, w szczególności z animatroniką. Są zarówno stwory proste, gdzie mamy kogoś w kostiumie z animatroniczną głową, ale też duże, obsługiwane przez 5-6 osób.
Scanlan wspomina, że Abrams chciał znaleźć DNA oryginalnej trylogii, dlatego zwrócił się ku fizycznym efektom i ku pracom Ralpha McQuarriego czy Joe Johnstona. Chodziło też o to, by ludzie automatycznie patrząc na nowe postaci czuli, że to są „Gwiezdne Wojny”.
Luggabeast, którego już widzieliśmy na zdjęciach, powstał w dużej mierze pod wpływem filmu Stevena Spielberga „Czas wojny”. W rozmowie między Abramsem a Scanlanem, twórca stworów powiedział, że jest w stanie osiągnąć nawet coś więcej niż tam stworzono (nie we wszystkich scenach konia gra tam koń).
Chociaż efekty w filmie są praktyczne, tym razem Abrams dał wolną rękę Scanlanowi. Niektórym współtwórcom, jak choćby scenografom, zalecał korzystanie z technik z lat 70. Tutaj, przy tej skali, zespół Neala używa nowocześniejszych metod, w tym drukarek 3D. Dzięki temu praca idzie dużo szybciej. Dodatkowo wszystko jest w komputerze, zarówno projekt jak i skan. W sumie jest nawet dużo więcej, ponieważ zespół Scanlana przygotował też makietę głowy Maz Kanaty, która jak wiemy jest postacią cyfrową (w dodatku motion-capture i wciela się w nią Lupita Nyong’o). Praktyczne efekty to także łączenie różnych technik. Dlatego więc najpierw stworzono makietę Maz Kanaty w naturalnej wielkości, a dopiero potem, razem z ruchami Lupity wykorzystano to do animacji.
Efekty cyfrowe pozwalają też na pewne oszustwa. BB-8 w niektórych scenach jest kukiełką, ale to wszystko można ładnie wymazać. ILM dodaje też głębi, poprawia oczy stworów, czy czasem coś domaluje. Dlatego też J.J. nalegał, by wszystko co zostanie zanimowane nie różniło się od stworów animatronicznych.
Scanlan na razie nie ma szans by wrócić na emeryturę. Pracował przy „Rogue One” a teraz intensywnie pracuje nad Epizodem VIII.

Magazyn „Wired” ma też sporą listę zdjęć rekwizytów, można ją obejrzeć tutaj.Na sam koniec jeszcze jedna informacja. „Przebudzenie Mocy” zostało przygotowane tak, by nie tylko oglądanie w kinach IMAX było wyjątkowym przeżyciem. Warto zwrócić też uwagę na kina w systemie Dolby – zarówno Dolby Vision (obraz) jak i Dolby Atmos (dźwięk).
KOMENTARZE (11)

Przebudzenie Mocy

Nowy spot telewizyjny z Finnem

2015-11-19 02:42:22 MakingStarWars.net

Do premiery "Przebudzenia Mocy" pozostał już mniej niż miesiąc, a do sieci trafiają następne spoty telewizyjne. Kolejny z nich koncentruje się na postaci Finna i prezentuje nam kilka nowych ujęć z filmu. Zapraszamy do oglądania!


KOMENTARZE (28)

Przebudzenie Mocy

„Entertainment Weekly” ponownie o VII Epizodzie

2015-11-16 07:12:50

Na początek krótka informacja. John Williams skończył nagrywanie muzyki 14 listopada. Poinformował o tym technik pracujący przy nagraniu. Zatem zostało już tylko skończenie efektów specjalnych.

Kończy się rok, więc w USA rozpoczyna się sezon nagrodowy, a wraz z nim specjalne pokazy filmów, także tych, które do szerokiej dystrybucji wejdą dopiero w przyszłym roku. Takie pokazy będą miały miejsce choćby około 1 grudnia, gdy będą wręczane nagrody krajowej rady recenzentów w USA. Disney zapowiedział, że z tej okazji nie będzie żadnych specjalnych pokazów „Przebudzenia Mocy”. Wszyscy muszą czekać do premiery.

„Entertainment Weekly” znów poświęciło kilka stron na „Przebudzenie Mocy”. Podobnie jak to miało miejsce w sierpniu, przeprowadzili wywiady z twórcami nowego filmu. Pierwszy z artykułów dotyczy Hana Solo.Harrison Ford przyznaje, że choć kiedyś chciał, by Han Solo zginął, to teraz cieszy się, że ta postać wciąż żyje. Dzięki temu mógł zagrać w kolejnej części sagi, co dało mu możliwość interakcji z młodymi aktorami oraz innego podejścia do Solo. Harrison wspomniał też, że o ile ciężko jest mu stwierdzić, który samolot najbardziej lubi, albo które z pośród swoich dzieci najbardziej kocha, w sumie to nie wie nawet jaki smak lodów jest jego ulubionym, o tyle jednak gdy porównuje role Hana i Indy’ego, to zdecydowanie preferuje tego drugiego. Być może dlatego, że Indiana Jones jest tak inny, a Han Solo, zwłaszcza w „Nowej nadziei” jest bardziej Harrisonem Fordem, niż aktor chciałby przyznać.
Ford zapytany o to, czy Han Solo zmienił się i został mistrzem, twierdzi, iż jego postać nie aspiruje do roli jaką w „Nowej nadziei” odgrywał Obi-Wan Kenobi. Kwestia wiary w Moc, wcale nie jest odrzuceniem postaci starego Solo, a raczej związana jest z jego rozwojem.
Nie mogło też zabraknąć pytanie o Antologię o Hanie Solo. Ford niewiele wie na jej temat, poza tym, że ma dotyczyć młodego Solo. A swojemu następcy radzi rozmawiać z reżyserem, obejrzeć filmy i zrobić to po swojemu.
Rada z rozmawianiem z reżyserem jest o tyle ważna, że jak wspomina Ford, Oscar Isaac zapytał go jak się lata statkiem kosmicznym. (Pisaliśmy o tym w kwietniu). Oczywiście to jedna wielka ściema, to mniej więcej Ford powiedział, ale gdy kręcili „Nową nadzieję” to Harrison bardzo podobne pytanie zadał George’owi Lucasowi. Ten zaś stwierdził, że nie wie, więc trzeba tylko ponaciskać przyciski i udawać. Zresztą „torturowanie” Lucasa to coś, co Ford dobrze pamięta z czasów oryginalnej trylogii. Nie chodzi też o pytania jak coś zagrać, ale też jak wypowiedzieć pewne kwestie. Wiele razy wspominał George’owi by ten pisząc dialogi czytał je na głos, bo to pomaga. Wiele rzeczy da się napisać, ale niekoniecznie można to powiedzieć na głos.Kolejny artykuł dotyczył księżniczki Lei.
W nowych „Gwiezdnych Wojnach” zobaczymy bohaterów, potwory, magię, niesamowite maszyny. Jest nawet zamek i księżniczka, ale w tym przypadku prawie nikt już jej tak nie nazywa. Obecnie nazywają ją generałem – twierdzi J.J. Abrams. Z wyjątkiem jednego momentu.
Rola Lei się zmieniła, spoważniała. Abrams bardzo się cieszy, że mógł ponownie zjednoczyć Carrie Fisher i Harrisona Forda, w szczególności w ich spotkaniu na lądowisku bazy Ruchu Oporu. W scenie pełnej czułości, ale też smutku. Wynika to także z drogi jaką przeszła Leia. Brakuje jej lekkiego humoru, który pamiętamy z klasycznej trylogii. Jej los jest obecnie zdecydowanie cięższy i poważniejszy. Zdaniem Fisher, Leia jest obecnie bardziej samotna, znajduje się pod dużą presją, wciąż jest bardzo oddana sprawie, ale jednocześnie jest zmęczona, może nawet pokonana, ale też wkurzona. Jednak wciąż się nie poddaje.

Więcej zdradzono na temat Maz Kanaty.
Jakby ktoś jeszcze tego nie wiedział, to ta mała ukryta w środku oficjalnego plakatu postać to Maz Kanata. Potwierdza to J.J. Abrams. Zresztą wszystkie spoty telewizyjne i zwiastun zdradzają na jej temat więcej niż nam się wydaje. Abrams miał pewien pomysł na to jak ta postać działa i co zrobi. Istotne są także gogle, które nosi. To ważny element tej postaci, dlaczego, zobaczymy w filmie. Reżyser potwierdza też, to co donosiło wiele plotek. Kanata była piratką przez długi czas, żyje ponad tysiąc lat. Od stu lat posiada zamek w tej wodnistej dziurze (jak nazwał jej planetę), a w środku jest bar taki jakich wiele w galaktyce. W filmie nie dowiemy się wiele o niej, o tym skąd pochodzi czy do jakiego gatunku należy, ale Abrams uspokaja. Po filmie przyjdą inne publikacje i to się wyjaśni. Czy chodzi o gry, komiksy lub książki, zobaczymy.
Maz ma być mądrym obcym, który w pewien sposób jest powiązany z mistyczną częścią uniwersum. Początkowo chciano zrobić ją za pomocą kukiełki, lecz gdy już wiedziano co czeka Kanatę zdecydowano się na motion-capture. Ponieważ większość postaci w jej zamku to praktyczne efekty, Abrams pilnował by się nie odróżniła od nich rażąco. Musiała być bardziej ruchliwa i odegrać większą rolę niż pozostałe stwory. Byli więc skazani na CGI, ale posiłkowali się też Lupitą Nyong’o. Aktorka cały czas była na planie, a potem miała jeszcze sesje mo-cap. Abrams jest bardzo zadowolony z pracy z nią.
Lupita twierdzi, że rozwijanie postaci mo-cap niewiele się różni od rozwijania normalnego bohatera. Dla niej była to pierwsza rola w takiej formie, więc musiała się wiele nauczyć pod okiem mistrza – Andy’ego Serkisa. Nyong’o wspomina też o oczach, które dla aktorki są ważnym elementem komunikacji na ekranie. Więc, to co dostała traktuje jako dar.Niejako tym samym płynnie przechodzimy do artykułu o Andym Serkisie i jego roli.
Andy Serkis wspomina zaś, że po raz pierwszy w swojej pracy pojawił się na planie nie wiedząc jak jego postać będzie wyglądać. Tak mocno działa sekretność i tajemnicze pudełko Abramsa, ale nie tylko. Proces powstawania Snoke’a nie był jeszcze zakończony.
Najwyższy Przywódca Snoke to było wyzwanie, gdyż Abrams chciał wycisnąć tyle się da, a nawet pchnąć do przodu technologię motion capture. Więc gdy pierwszy raz Serkis zaczął z nim rozmawiać, jeszcze nie wszystko zostało wypracowane, formuła nie została ostatecznie ustalona. Zaczęło się więc od długie dyskusji jak grać tę postać. Postać się mocno zmieniała nie tylko w trakcie zdjęć, ale też długo po nich. Więc nawet gdy w sieci można znaleźć wczesne koncepty Snoke’a (jak ten poniżej), to dziś są one bardzo odległe od tego czym stała się ta postać.
Oczywiście Serkis był na planie, by złapać interakcję z innymi aktorami, ale proces prac nad jego postacią trwał na długo po zakończeniu zdjęć. Było kilka sesji podczas których Andy przebywał w Londynie w Imaginarium, podczas gdy J.J. Abrams instruował go z Los Angeles. Zmieniały się koncepty postaci, ale też sposób jej odgrywania.
Oczywiście ostateczny wygląd Snoke’a jak również jego motywy pozostaną sekretne aż do 18 grudnia. Ale Serkis trochę powiedział na temat swojej postaci. To nie jest miły facet, raczej w stylu takich, co knują latami i nie są impulsywni. Snoke jest enigmatyczny, w pewien sposób wrażliwy, ale przy tym bardzo potężny. Oczywiście ma swój wielki plan. Poniósł wiele szkód, lecz istnieje jakaś dziwna podatność innych na niego, co zdaniem Serkisa może być częścią jego planu.
Snoke’a nie dałoby się zagrać normalnie w makijażu. Po pierwsze jest bardzo wielki, zwłaszcza w skali z innymi postaciami. Jest wysoki. Również jego twarz jest tak stworzona, że nie dałoby się skorzystać z protetyki. To było by zbyt ekstremalne. Nie wchodząc w szczegóły on ma bardzo specyficzny układ kostny i układ twarzy. Tego by się nie dało zrobić w prawdziwym świecie. Snoke i Kanata to jedyne cyfrowe postaci w „analogowym” obrazie. Snoke jest nową postacią, nowo wprowadzoną. Ale ona doskonale wie, co się działo wcześniej i to, zdaniem Serkisa, w bardzo dużym stopniu.Kolejny artykuł dotyczy Luke’a Skywalkera.
Luke Skywalker nie jest już bohaterem „Gwiezdnych Wojen”. W kolejnej odsłonie stał się McGuffinem. Czyli tajemniczym przedmiotem (lub osobą), wokół którego dzieje się akcja. Jak „Sokół maltański”. Mark Hamill jest w „Przebudzeniu Mocy”, ale jego nieobecność w zwiastunach, plakatach to celowy zabieg. Abrams mówi, że nie zapomnieli o nim, ale liczą, że fani są ciekawi, co się z nim stało. W końcu miał być ostatnim z Jedi. Czy był niegotowy, jak sugerował Yoda? A może właśnie okazał się bardziej dorosły niż styrany życiem mistrz? Luke jest bardzo ważny w tej historii. A gdzie on jest? Na to odpowie film. A kim jest Luke? To pytanie, które wciągnęło Abramsa na pokład. Zadała mu je Kathleen Kennedy, gdy się jeszcze wahał.
Akcja dzieje się prawie czterdzieści lat po „Powrocie Jedi”, więc dla kolejnego pokolenia bohaterowie dawnych wydarzeń są wręcz mityczni. Słyszeli coś o nich, ale niekoniecznie wszyscy, natomiast trudno im uwierzyć w prawdziwość tych opowieści. Dla Rey, która nie ma normalnego wykształcenia, która żyje na opuszczonej planecie ze zbieractwa, to brzmi niesamowicie. To rzeczy magiczne, ale może gdzieś tam daleko możliwe. Finn natomiast patrzy na Luke’a przez pryzmat swego wykształcenia. W armii stworzonej na ruinach Imperium Skywalker jest wrogiem.
Na pytanie gdzie jest Luke nie chciał odpowiadać też Mark Hamill, mówiąc, że zdradziłby za dużo.
Owszem pojawiły się dziwne plotki o tym, że Luke może być Kylo Renem. Tego jednak gra Adam Driver. Więc chyba nie tam trzeba go szukać.Ostatni artykuł dotyczył generała Huxa.
Na plakacie widzimy coś co wygląda jak wielka, trzecia Gwiazda Śmierci. J.J. Abrams potwierdza, to jest baza Starkiller, centrum dowodzenia resztek Imperium znanych jako Najwyższy Porządek. To w pewnym sensie jest kolejna Gwiazda Śmierci, ale zdecydowanie bardziej złożona i potężniejsza. To krok naprzód, jeśli chodzi o rozwój technologii. Jak dokładnie jest potężna, zobaczymy 18 grudnia. Natomiast mamy pewne wskazówki. Otóż tam gdzie Imperium, Vader czy Imperator polegli, ich następcy starają się nie popełniać tych samych błędów. Tworzą coś bardziej przerażającego i destruktywnego. Zło wciąga jak narkotyk, a Najwyższy Porządek mocno uzależnia.
Domhnall Gleeson, który gra generała Huxa mówi, że jego postać ma przeczucie pewnej wyższości. Ma też wrażenie, że jest lepszy od tych, którzy go otaczają. Jest przez to bezwzględny. Stosuje też ostrą dyscyplinę by to egzekwować. Junta galaktyczna działa trochę jak mafia, trzeba zabić by awansować. Nie da się tam wspiąć tak wysoko jak Hux w tak młodym wieku nie będąc tak bezwzględnym. (Gleeson ma 32 lata). W dodatku Hux nie nosi broni, on każe innym wykonać brudną robotę. On przede wszystkim pragnie władzy i to bardzo mocno. A jak to zwykle bywa tacy ludzie jak on nie są tymi, którzy powinni tę władzę mieć. Boi się za to pewnej indywidualności, którą stara się zgnieść w innych. Może dlatego, że zawiódł? Hux nie ma też dobrych relacji z innymi przywódcami Najwyższego Porządku. Wydawałoby się, że powinien mieć dobrze dogadywać się z Kylo Renem, ale tak nie jest. Są bardziej wrogimi przyjaciółmi. Obaj pragną władzy i obaj mają inne zdolności. Są w pewnym sensie przeciwieństwem.
Na koniec jedna spekulacja. A co jeśli nazwa Starkiller nie jest tylko nawiązaniem do twórczości Lucasa, a wskazaniem możliwości tej stacji?Kończąc, zmieniamy temat. W Multikinie jest promocja. Do biletów na „Przebudzenie Mocy” dodają plakat. W dodatku promocja działa też wstecz. Jeśli ktoś zakupił i nie dostał, a ma dowód, może pójść po ten plakat.
KOMENTARZE (42)

Przebudzenie Mocy

Nowy TV spot "Przebudzenia Mocy"

2015-11-15 09:38:44 MakingStarWars

Premiera Gwiezdnych Wojen Epizodu VII Przebudzenia Mocy już za 32 dni. W związku z tym do sieci docierają coraz to nowe reklamy, ukazujące kolejne sceny z wyczekanego przez wszystkich filmu. Na stacji Cartoon Network emitowany jest nowy Spot TV, który prezentujemy poniżej.


KOMENTARZE (35)

Przebudzenie Mocy

Epizod VII skończony! Znamy czas trwania filmu!

2015-11-14 10:54:39 MakingStarWars

Końcowa wersja Epizodu VII Przebudzenia Mocy jest ukończona. Film w tej wersji trwa 2 godziny i 15 minut. Całość została zamknięta już 3 listopada tego roku, jednak J.J. Abrams wraz z ekipą, spędzą pozostałe kilka tygodni szlifując efekty wizualne i dźwiękowe. Odbędą się także finałowe sesje nagraniowe do filmu z Johnem Williamsem.
Poniżej prezentujemy czas trwania wszystkich Epizodów Gwiezdnych Wojen.

Star Wars Episode I 133 minuty
Star Wars Episode II 142 minuty
Star Wars Episode III 140 minut
Star Wars Episode IV 124 minuty
Star Wars Episode V 127 minut
Star Wars Episode VI 134 minuty
Star Wars Episode VII 135 minut

KOMENTARZE (13)

Przebudzenie Mocy

Reklama Przebudzenia Mocy [UPDATE]

2015-11-14 09:48:47 MakingStarWars

W sieci pojawił się nowy materiał zza kulis, reklamujący Przebudzenie Mocy. Dzięki niemu można obejrzeć kilka nowych scen z filmu. Reklama wyświetlana jest na kanale Disney XD.

Poniżej prezentujemy materiał zza kulis Przebudzenia Mocy.
UPDATE
W internecie ukazała się nowa wersja reklamy materiału zza kulis.


KOMENTARZE (22)

Przebudzenie Mocy

Kolejny spot telewizyjny

2015-11-13 07:16:20

W sieci ukazał się kolejny spot z „Przebudzenia Mocy”. Tym razem specjalnie dla sieci ABC (należącej do Disneya). Zawiera kilka nowych ujęć.


KOMENTARZE (35)

Przebudzenie Mocy

Plakat "Przebudzenia Mocy" dla kin IMAX

2015-11-12 18:31:33 Disney

Kilka minut temu zaprezentowany został kolejny plakat "Przebudzenia Mocy" dla kin IMAX. Przedstawia on Rey i BB-8 na tle zachodzącego słońca na planecie Jakku. Wersję oryginalną oraz polską możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (16)

Przebudzenie Mocy

Nowy spot telewizyjny

2015-11-12 12:20:21 makingstarwars.net

Do sieci trafił kolejny spot telewizyjny z "Przebudzenia Mocy". Tym razem jest on krótszy od poprzedniego i nie zawiera nowych scen, jedynie zmontowane trochę inaczej ujęcia, które już widzieliśmy w poprzednich zwiastunach.Amerykański Disney Channel wypuścił natomiast zapowiedź piątkowego programu skupiającego się na "Przebudzeniu Mocy". Zobaczyć w nim będziemy mogli wiele ujęć z planu. Nie wiemy jeszcze czy i kiedy się pojawi on na Polskim kanale. Jak tylko jednak będzie dostępny online, to damy znać.


KOMENTARZE (8)

Przebudzenie Mocy

Galeria nowych zdjęć z "Przebudzenia Mocy"

2015-11-11 21:16:20

Najnowszy numer Entertainment Weekly kolejny raz poświęcony będzie Gwiezdnym Wojnom. Na 32 stronach znajdziemy artykuły zawierające niepublikowane dotychczas zdjęcia z planu "Przebudzenia Mocy", wywiad z Harrisonem Fordem o roli Hana Solo, z Abramsem i Hamillem na temat tego jak Luke Skywalker stał się tajemnicą i wiele innych. O samych artykułach i informacjach jakie niosą napiszemy niebawem, jak tylko będą dostępne wszystkie online. Na razie jednak mamy dla Was galerię zdjęć, którą EW już udostępniło. Znajduje się ona w tym miejscu.Najnowszy numer EW będzie wydany z czterema różnymi okładkami.


KOMENTARZE (22)

Przebudzenie Mocy

Banery i wywiady

2015-11-10 07:22:58

Na początek mamy trzy nowe bannery, które powoli pojawiają się w kinach w USA, oczywiście oprócz plakatów. Jeden jest z Rey, drugi z Kylo Renem a trzeci z Finnem.

Z plotek mamy dwie. Otóż w 2014 pojawiła się informacja, że Judi Dench może zagrać Mon Mothmę w „Przebudzeniu Mocy”. Nic takiego nie ma miejsca. Ostatnio aktorka to potwierdziła i dodała, że nawet nie widziała „Gwiezdnych Wojen”. Żadnej z części.

Bob Iger natomiast wypowiedział się na temat Luke’a Skywalkera. Otóż szef Disneya potwierdza, Luke jest w filmie. Nie ma się co martwić.Powoli pojawia się coraz więcej wywiadów z twórcami filmu. Pierwszy z nich przeprowadzono z J.J. Abramsem, można go przeczytać tutaj.
Abrams zapytany o to jak się ma fabuła „Przebudzenia Mocy” względem pozostałych filmów, przyznał, że zależało im na tym, by opowiedzieć jedną, zwartą historię, która ma swój początek, rozwinięcie i koniec. Ma też swoją historię do której nawiązuje, a jednocześnie pozostawia pewne wątki, które można kontynuować, zupełnie tak jak to miało miejsce w „Nowej nadziei”. Chodzi o możliwości. W pierwszym filmie Luke niekoniecznie był synem Vadera i bratem Lei, ale jednocześnie nie było to niemożliwe.

Abrams dobrze też ocenia współpracę z Lawrencem Kasdanem. Twierdzi, że właśnie wspólne działanie uczy najwięcej przy opowiadaniu historii. Reżyser jest też wdzięczny Disneyowi, w szczególności Bobowi Igerowi i Alanowi Hornowi, za to jak obeszli się z marketingiem. Bał się, że Disney będzie chciał pokazać i zdradzić za dużo, ale oni szanują wizję dzieloną przez Lucasfilm, by ten film poznać dopiero w kinie. Tyle, że ciężko jest też znaleźć równowagę, bo jeśli pokaże się za dużo, można zniszczyć komuś przyjemność z oglądania filmu, natomiast gdy się pokazuje za mało, mogą cię uznać, za napuszonego palanta. A gdzie jest ta granica? Abrams twierdzi, że na to pytanie muszą sobie odpowiadać przy każdym konwencie i każdej możliwej promocji filmu.

O Epizodzie VIII Abrams powiedział, że scenariusz jest już skończony. Co nie znaczy, że nie będzie wciąż poprawiany, bo to zawsze ma miejsce. W każdym razie mieli spotkania z Rianem Johnsonem i Ramem Bergmanem, pokazywali im zdjęcia, prawie dzień po dniu, gdy kręcono film. Byli częścią procesu powstawania, jako obserwatorzy, co wpływało też na Riana tworzącego scenariusz kolejnego filmu. Oczywiście pewne elementy zostały już wcześniej ustalone, choćby przez Kasdana, takie jak pewne relacje, pewne konflikty czy pytania na które należy odpowiedzieć. Abramsowi zależy na tym, by Epizod VIII był bardzo dobrym filmem, w końcu jest jego producentem wykonawczym, stąd względem Riana Johnsona i jego ekipy zachowano pełną transparentność działań. Johnson natomiast poprosił o uwzględnienie kilku rzeczy w scenariuszu, które przydadzą się potem do jego filmu. Zresztą ten scenariusz dość mocno jest zbieżny z kierunkiem, który wyznaczono „Przebudzeniem Mocy”. Choć to wciąż jest film Riana Johnsona i Abrams nie musi twórcy prowadzić za rączkę czy nadzorować.

Praca nad Epizodem VII nie może być oderwana od pozostałych filmów. To jest siódmy film z dziewięciu (przynajmniej na razie). Ważny przy tym jest tu kanon, który tworzą, co trzeba szanować. Ten film choć opowiada własną historię, nie jest wyjęty z kontekstu.

Początkowo Abrams pracował w z Michaelem Arndtem nad scenariuszem. Mówi, że szybko zdecydowali się do tych sesji dołączyć Ricka Cartera, by projektował wszystko o czym mówią. Wtedy też rodziły się takie pomysły jak choćby nowa ręka C-3PO i tak dalej. Potem, gdy przepisywał scenariusz z Lawrencem Kasdanem, więcej zastanawiali się nad tym jak nakręcić „Gwiezdne Wojny”, nie kolejny film, ale „Gwiezdne Wojny”. Jakie sceny chcą. Chcieli choćby Hana Solo w kostiumie, szturmowca, TIE Fightery. To wszystko wplatali w scenariusz.

J.J. jest też podekscytowany pracą z Johnem Williamsem. On wciąż komponuje używając ołówka, zapisując wszystko na kartce. Potem jedzie się do niego, a on gra melodie na pianinie. Robi to tak, że w głowie człowiekowi wydaje się jakby słyszał całą orkiestrę.

Abrams chwali też swoją obsadę, czyli głównie Daisy Ridley, Johna Boyegę, Oscara Isaaca i Adama Drivera. Jak mówi, od razu angażowano ich do trzech filmów, co najmniej trzech. Czyli po raz drugi nie wprost sugeruje w jednym wywiadzie Epizod X i kolejne.John Boyega natomiast udzielił wywiadu Hollywood Reporter i Cnet. Aktor patrzy na „Przebudzenie Mocy” jako na swoją szansę. Zdaje sobie sprawę, że te filmy pomogły niektórym aktorom (jak Harrison Ford czy Carrie Fisher, która jednak ostatecznie tę szansę zmarnowała), innym przeszkodziły, ale jakoś wyszli na prostą (jak Ewan McGregor czy Natalie Portman), a jeszcze innym zakończyły (jak Jake Lloyd czy Hayden Christensen). Samego siebie Boyega określa mianem fana, nie tylko filmów ale przede wszystkim gier i Expanded Universe. Dodaje też, że podoba mu się postać Finna i jej rozwój. To szturmowiec, czyli ktoś kto nie powinien pożyć zbyt długo. Niewiele wiemy o przeszłości tego bohatera, ale ciekawe są wybory przed którymi staje i to kim się staje. Zapytany o bojkot „Gwiezdnych Wojen” przez to, że jego postać jest czarna, odparł tylko, że liczby mówią same za siebie. Skoro sprzedaż biletów jest tak fenomenalna, to bojkot chyba nie ma najmniejszego znaczenia. Rodzice Boyegi nie za bardzo znali i rozumieli „Gwiezdne Wojny”. Dla nich najważniejsze było to, że ich syn tam teraz gra.

Sam Boyega przyznaje, że zaczął oglądanie filmów od „Mrocznego widma” i wielce zaintrygował go wówczas Darth Maul. Jednak same prequele, choć mu się podobały, nie wciągnęły go aż tak bardzo. Dopiero gdy zobaczył klasyczną trylogię powiedział sobie „Wow”. Dla niego kwintesencją „Gwiezdnych Wojen” jest humor sytuacyjny. Choćby scena w której Han i Luke odbijają Leię z więzienia, a Han prowadzi rozmowę przez interkom. John uwielbia ten moment.

Mówił też, że Finn ma bardzo dużo wewnętrznej charyzmy, ale nie widać tego od początku. Gdy był przesłuchiwany do „Przebudzenia Mocy” John początkowo odgrywał rolę dramatyczną. Tego wymagał tekst. Jednak potem doszedł do wniosku, że coś jest nie tak. To przecież „Gwiezdne Wojny” i tu trzeba czegoś innego. Wrócił do domu, pooglądał sobie na YouTubie filmiki z castingów Marka Hamilla czy Harrisona Forda, co go zainspirowało.

John twierdzi też, że „Przebudzenie Mocy” jest najbardziej bliskie właśnie do „Nowej nadziei”, ze względu na ton, rytm, ale też dialogi, zwłaszcza te Hana i Luke’a. John sugerował też, że kurtka którą nosił na planie ma jakiś sekret i to nie przypadek, że nosił ją także Poe Dameron (Oscar Isaac). Oczywiście nic więcej nie zdradził.

W przeciwieństwie do Samuela L. Jakcsona Boyega nie mógł wybrać koloru miecza świetlnego. Abrams zrobił to za niego. Sam John żartowałby, że wybrałby czarny. Dodał też, że w tym filmie będzie dużo pościgów, zwłaszcza gonienia za Finnem.

„Przebudzenie Mocy” będzie jego pierwszym filmem „Star Wars”, który zobaczy na wielkim ekranie.

W innym wywiadzie natomiast bardzo się cieszył z tego, że Finn będzie miał swój własny temat muzyczny.Daisy Ridley także odpowiedziała na kilka pytań Hollywood Reporter, w tym samym wywiadzie. Aktorka wspomina, że już samo dostanie roli Rey było dość ciężkie. Przez siedem miesięcy miała cztery czy pięć przesłuchań i co tu dużo mówić, zwłaszcza te pierwsze nie poszły jej najlepiej. Ale miała w sobie jakieś przeczucie, iż musi ten tekst przeczytać. A gdy już dostała rolę, to przez trzy miesiące musiała milczeć. Przyznała się w domu rodzicom i siostrze, ale na tym koniec. Miała też dużą ochotę, by wcześniej obwieścić światu, ze gra w sadze, ale mama ją przytemperowała. Mówiła, że to trochę jak z ciążą. Trzeba to przejść i przeczekać. Rey jej zdaniem jest przede wszystkim normalną dziewczyną, nie jakąś superbohaterką. Główna różnica między Ridley a Rey polega na tym, że Ridley zna swoją rodzinę i jest z nią blisko.

Przez te trzy miesiące Daisy musiała nabrać krzepy, ale też przytyć do roli.

Na planie Daisy trochę się bała rozmawiać z Markiem, Harrisonem czy Carrie zwłaszcza o klasycznej trylogii. Trochę ją to krępowało. Johna nie, od niego dowiadywała się potem ciekawostek. Za to najwięcej na planie rozmawiała z córką Carrie Fisher, czyli Billie Lourd, która jest w podobnym wieku. Daisy przyznaje, że Billie nie gra młodszej wersji Lei, oraz że nie było w ogóle potrzeby by kogokolwiek obsadzać do tej roli. Jedna Leia wystarczy.

Obiecała też, że dowiemy się kim są rodzice Rey. Oczywiście z filmu.

Daisy przyznaje, że na planie sobie śpiewała i nuciła. I że czasem to przeszkadza innym ludziom. J.J. Abrams zaproponował więc jej zakład, że wytrzyma jeden dzień bez śpiewu.
KOMENTARZE (17)

Przebudzenie Mocy

Nowy spot TV "Przebudzenia Mocy"

2015-11-08 16:25:06 Urthona

Przed chwilą w sieci ukazał się nowy spot telewizyjny z "Przebudzenia Mocy". Opublikowany został na oficjalnym brytyjskim koncie twitter Star Wars (link).


KOMENTARZE (58)

Przebudzenie Mocy

Koreański plakat

2015-11-06 18:18:17

Kilka godzin temu mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda zaprezentowany na D23 w Japonii trailer "Przebudzenia Mocy" (news). Nie jest to jednak koniec niespodzianek na dziś. Zaprezentowano też bowiem jak będzie wyglądał oficjalny plakat Epizodu VII w Korei. W przeciwieństwie do naszego plakatu, tutaj centralną postacią jest Kylo Ren. Jak się on prezentuje możecie się sami przekonać poniżej.W tym miejscu możecie natomiast przypomnieć sobie jak wygląda oficjalny plakat u nas.
KOMENTARZE (7)

Przebudzenie Mocy

Japoński zwiastun

2015-11-06 15:14:01

Miało już nie być nic nowego, a tu niespodzianka. Prosto z Japonii. Nowy zwiastun został tam zaprezentowany na D23 Expo Japan w Tokio. Zawiera nowe ujęcia. Można go obejrzeć poniżej (przynajmniej na razie).


KOMENTARZE (80)

Przebudzenie Mocy

Nowa plakaty do "Przebudzenia Mocy" [Update - polskie wersje]

2015-11-04 19:06:33 oficjalna

Oficjalna zaprezentowała dziś nowe plakaty do "Przebudzenia Mocy". Tym razem skupiają się one na pojedynczych bohaterach Epizodu VII. Dostaliśmy dzięki temu plakaty z: Rey, Leią, Kylo Renem, Hanem Solo i Finnem.Update
Mamy też polską wersję.


KOMENTARZE (41)

Przebudzenie Mocy

Nagrywanie muzyki i inne plotki

2015-11-03 07:19:59

Zwiastun i plakat już za nami, a tymczasem niedawno wykopano informację, że mieliśmy dostać przed premierą trzy rzeczy. Dwie już są. Jaka jest trzecia? Źródło sugeruje, że może zobaczymy a raczej usłyszymy jeden utwór, tak jak to było w prequelach. Cóż na razie chyba trzeba to traktować w kategorii chcenia, a nie informacji.

Mamy małe potwierdzenie informacji sprzed tygodnia. Pisaliśmy wtedy, że John Williams będzie miał jeszcze jedną sesję nagraniową i tym razem będzie na niej obecny. Jak się okazało miał tam też dwoje wyjątkowych gości - Johna Boyegę i Daisy Ridley. Oboje wrzucili dowód na Istagram. Tak więc wygląda na to, że muzyka do „Przebudzenia Mocy” chyba już jest nagrana w całości.„Przebudzenie Mocy” będzie w USA pokazywane też w wersji z taśmy 70mm. Tylko w ograniczonej liczbie 11 kin. To tak w ramach ciekawoski.

Z dziwnych informacji o fabule pojawiły się dwie ploty. Pierwsza jest taka, że podobno przy dubbingu filmu ktoś dostrzegł Yodę. W jakiej formie, czy to rzeźba, hologram czy duch, nie wiadomo. Info poszło w świat, więc dziwne plotki krążą po mediach. Druga kwestia jest jeszcze ciekawsza, otóż niektóre źródła sugerują, że BB-8 jest droidem płci żeńskiej. Ciekawe, czy R2-D2 będzie się do niej przystawiał.

Kevin Smith widział już pewne fragmenty filmu. Cóż dobrze się przyjaźnić z J.J. Abramsem. Smith stwierdził, że film jest czarodziejski. Że to jak wyprawa do źródła młodości. Uczucie podobne do tego, które miał w 1977 gdy po raz pierwszy widział „Nową nadzieję”. Więcej nie chciał niestety zdradzić.

A teraz czas na aktorskie pogaduszki. Peter Mayhew dotychczas niewiele mówił na temat nowego filmu, ale powoli nadrabia zaległości. Po pierwsze wspomniał o Star Wars Celebration w Anaheim. Gdy już puszczono drugi zwiastun zajawkowy, aktor stał na scenie i obserwował publiczność. Piasek i takie tam, nic się nie dzieje, ale gdy tylko pojawił się Han i Chewie, reakcja była tak żywiołowa, że Mayhew wierzy w sukces tego filmu. Skoro taki kawałek potrafił wywołać takie emocje wśród 7000 osób, z pewnością to będzie hit. Ba jak dodał, nawet Kathleen Kennedy się wzruszyła w tym momencie. Peter mówił też o pracy na planie i relacjach z innymi aktorami. Oczywiście jest zaprzyjaźniony z Harrisonem Fordem, co więcej ceni sobie pracowanie z nim, ale Mayhew wspomniał także o młodych odtwórcach. John Boyega zdaniem Petera umie reagować w każdej sytuacji. Ma ciekawą osobowość, ale też duże poczucie humoru. Daisy natomiast jest w jego odczuciu bardziej ułożona, podobnie jak Natalie Portman w prequelach. Jest spokojniejsza, bardziej zwraca uwagę na szczegóły i dopiero nauczy się czerpać przyjemność z tej pracy, jak wszystko pozna. Na Celebration nie zachowywała się naturalnie, prawdopodobnie jej agent kazał przyjąć jej pozę, która wymaga dużo więcej pewności siebie. Ale nawet wtedy Ridley radzi sobie całkiem dobrze.

Daisy zaś odpowiedziała na pytania Carrie Fisher. Cały wywiad znajduje się tutaj i jak to w przypadku Carrie bywa, fajnie się to czyta, ale niekoniecznie dużo nowego się dowiadujemy. Jednym z ciekawszych pytań jest to o aktorki inspirujące Ridley (oczywiście poza Fisher). Znalazły się tam Carey Mulligan i Felicity Jones. No i nie zobaczymy Daisy w złotym bikini. Ridley była przesłuchiwana do roli w filmie kilka razy. Według Carrie pięć, ale to Carrie podała tę liczbę, więc może być ona nieprawdziwa.

Gwendoline Christie powiedziała, że jest dumna ze swojej postaci, bo kapitan Phasma to pierwszy kobiecy czarny charakter w filmach z cyklu. Nie chciała odpowiedzieć wprost, czy zdejmuje hełm w filmie, czy nie. Zapytano więc ją o to, czy gra tylko szyją, odparła wymijająco, że także częściami ciała poniżej. Pewnie ręce, nogi i tak dalej. Ale ma być to postać w stylu Boby Fetta, czyli pewnie niewiele jej zobaczymy na ekranie.

O powrocie Tima Rose’a jako Ackbara pisaliśmy tutaj, ale ostatnio aktor i operator kukiełek miał okazję wypowiedzieć się trochę dłużej. Przyznał, że zaangażowano go w dość intrygujący sposób. Był na konwencie w Australii, dostał mejla od kogoś, kogo zna, zaczął go otwierać, ale wpierw musiał wysłać podpisane certyfikaty o poufności. Od razu wiedział, że chodzi o „Gwiezdne Wojny”.

Powoli pojawiają się kolejne zdjęcia z różnych płatków i innych produktów. Oto kilka z nich.Na koniec jedno ogłoszenie. Jeśli ktoś wybiera się w kostiumie na premierę, to powinien się zapoznać z obostrzeniami. W niektórych kinach w Stanach już zaczęto kampanię informacyjną. Nie wolno wchodzić w maskach zakrywających twarz uniemożliwiających identyfikację, nie wolno też mieć broni, w tym mieczy świetlnych i blasterów. Pewnie też kuszy Chewbbacy. Dotyczy to zarówno replik i imitacji, jak i działającej broni. Zobaczymy jak to wyjdzie w Polsce. Do premiery pozostało już mniej niż 45 dni.
KOMENTARZE (8)

Przebudzenie Mocy

Analiza trailera

2015-11-01 18:25:17 StarWars.comTrailer Przebudzenia Mocy wywołał, podobnie jak dwa poprzednie tesery (teaser 1, teaser 2), sporo emocji. W związku z tym postanowiono na łamach Bastionu opracować analizę, przedstawiającą ukryte smaczki dla fanów.


Pierwsze sceny przedstawiają Rey, przedzierającą się przez wrak Gwiezdnego Niszczyciela Imperium klasy Super na planecie Jakku. Na uwagę zasługuje strój nowej bohaterki, który przypomina zniszczoną szatę rycerzy Jedi. Co ciekawe gogle i narzuta na głowie są niemal identyczne z tym jakie nosił Luke Skywalker w Epizodzie VI w wyciętej scenie odlotu z Tatooine w czasie burzy piaskowej.
Kiedy Rey ześlizguje się do wraku hangaru, po prawej stronie widać reaktor, podobny do tego, który wyłączał Obi-Wan "Ben" Kenobi w Epizodzie IV na Gwieździe Śmierci.
Rey przechodząca się przez pustynię Jakku wraz z droidem BB-8 o zachodzie słońca. Nawiązanie do sceny z Nowej Nadzei, w której Luke przygląda się zachodzącym słońcom na Tatooine.Odlatujący statek z Jakku, przypominający model Tantive IV. Po prawej widoczny wrak maszyny kroczącej Imperium AT-AT. Podobno odlatującym statkiem jest prom Najwyższego Porządku.Rey na targu handlowym na Jakku. W jej zachowaniu i spojrzeniu można wywnioskować, że spostrzegła obcą osobę. Może chodzić o Finna.
W tle słychać rozmowę Rey, prawdopodobnie z Maz Kanatą, lub Leią. Tajemnicza kobieta pyta - "Kim jesteś?", na co Rey odpowiada - "nikim..".
Logo Lucasfilm.Scena przemowy generała Huxa do szturmowców Najwyższego Porządku, widoczna również kapitan Phasma. Scena podobno ma się rozgrywać na śnieżnej planecie Sularn pod koniec filmu.Finn zdejmujący zakrwawiony hełm, prawdopodobnie dłonią zabitego przez Kylo Rena na jego oczach przyjaciela na początku filmu.
W tle słychać jak Finn mówi - "szkolono mnie do tylko jednego...ale nie ma za co już walczyć".
Scena z zestrzelonym myśliwcem TIE Najwyższego Porządku w kosmosie, spadającego na powierzchnie Jakku. Scena prawdopodobnie z początku filmu, po ucieczce Poe Damerona i Finna z Gwiezdnego Niszczyciela Najwyższego Porządku.
Oszołomiony Finn na planecie Jakku, po scenie rozbicia myśliwca na pustyni wraz z Poe na pokładzie. Dezerter podąża w stronę targu handlowego. Nawiązanie do sceny z Nowej Nadzei, w której Luke przygląda się zachodzącym słońcom na Tatooine.Scena na mostku gwiezdnego niszczyciela Najwyższego Porządku o nazwie Finalizer. Kylo Ren przyglądający się wystrzelonemu pociskowi z nowej broni, która prawdopodobnie znajduje się w bazie Starkiller na planecie Sularn. Nawiązanie do sceny z Darthem Vaderem na mostku Gwiezdnego Niszczyciela klasy Super w Imperium Kontratakuje
Kylo Ren mówi - "Nic już nas nie powstrzyma...".


Zbliżenie na hełm Rena - "dokończę...".


Scena zbliżenia na spalony hełm i maskę Dartha Vadera - "twoje dzieło..".


Torturowanie Poe Damerona przez Kylo Rena.


Scena rozpaczliwego krzyku Damerona i zbliżenie na zniszczenie planety prawdopodobnie o nazwie Tokodan, gdzie znajduje się zamek postaci Maz Kanaty.


Rozbrzmiewa temat mocyw nowej aranżacji, a w tym czasie prezentowana jest scena pościgu myśliwców TIE za Sokołem wśród wraków niszczycieli Imperium na Jakku.
Rey mówi - "powstały legendy o tym co się stało".


Zbliżenie na Rey i Finna prawdopodobnie na pokładzie Sokoła. Widać włączoną mapę galaktyki, podobną do tej ze sceny w Ataku Klonów, w której Obi-Wan rozmawia z Yodą w otoczeniu młodzików na temat zaginionej planety Kamino.


Zbliżenie na Hana, który mówi - "to wszystko prawda..".


Wejście Sokoła w nadprzestrzeń. Nowość w Gwiezdnych Wojnach - kamera od przodu. W poprzednich epizodach przy wejściu w nadprzestrzeń kamera umiejscowiona była z tyłu.


Grupa wojowników wokół Kylo Rena w deszczowej scenerii to najprawdopodobniej Rycerze Ren. Co ciekawe, druga postać od prawej wygląda bardziej jak gad. Według niektórych wcześniejszych informacji w sieci tak właśnie ma się prezentować wygląd Supreme Leader Snoke`a granego przez Andy`ego Serkisa w technice motion capture (prawdopodobnie scena z wizji-retrospekcji).


Przelot eskadry X-Wingów nad wodą (prawdopodobnie na planecie Tokodan, gdzie leży zamek Maz Kanaty).

Oddziały szturmowców Najwyższego Porządku w ruinach zamku na Tokodan.

Pościg X-Winga za myśliwcem TIE na Tokodan.


Spotkanie Poe i Finna przy X-Wingu, prawdopodobnie przed bitwą na śnieżnej planecie Sularn pokrytej lasami.
W tle słychać głos Hana, mówiącego - "Ciemna Strona..Jedi...to wszystko prawda".


X-Wing zestrzeliwujący myśliwiec TIE na planecie Tokodan.


Ucieczka Rey i Finna z Jakku.


Han, Rey, Finn i BB-8 przy wrotach do zamku Maz Kanaty, przy wejściu widać znak Mandalorian.


Luke opierający mechaniczną rękę na R2-D2 (prawdopodobnie scena z wizji-retrospekcji).Prom Najwyższego Porządku lądujący na Jakku. Prawdopodobnie na pokładzie znajduje się Kylo Ren.Kapitan Phasma idąca w eskorcie szturmowców na Jakku.Kylo Ren zadający cios mieczem na Jakku. Prawdopodobnie w tej scenie ginie postać grana przez Maxa von Sydowa, której kryptonim w scenariuszu to Vicar, a podobnie prawdziwe imię w filmie to Lor San Tekka.Rey opłakująca ranioną postać. Prawdopodobnie jest to Finn po odcięciu ręki przez Kylo Rena, choć równie dobrze może być to zabity przez czarny charakter Han lub Chewie.Han, Chewie i Finn w ruinach zamku Maz Kanaty.
Maz Kanata lub Leia mówiąca - "Moc..wzywa Ciebie.."
Sceny bitwy myśliwców obu stron konfliktu na śnieżnej planecie, która prawdopodobnie nazywa się Sularn.Desant szturmowców na Jakku.
Rey strzelająca prawdopodobnie do szturmowców oraz scena bitwy na planecie Maz Kanaty .Kylo Ren używający Mocy prawdopodobnie w stronę Poe Damerona, w otoczeniu szturmowców pacyfikujących mieszkańców wioski na Jakku.Ucieczka Sokoła z Rey i Finnem przed myśliwcem Tie, pilotowanym prawdopodobnie przez kapitan Phasmę.Zniszczenie mostka krążownika Najwyższego Porządku.Leia tuląca się do Hana przed odlotem na ostateczną bitwę na śnieżnej planecie Sularn.Finn z mieczem świetlnym Anakina/Luke`a.Finałowa walka na miecze Kylo Rena i Finna.
Głos Maz Kanaty lub Lei - "po prostu ją wpuść...".Logo Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy.

KOMENTARZE (32)
Loading..