TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Zapowiedź Steelbooka w Polsce

2016-03-31 20:52:38

Na początek krótka informacja. Poza zwykłym wydaniem Blu-ray, a także dwoma limitowanymi w Polsce dostępne będzie też wydanie steelbook. Nie będzie się ono różniło zawartością, a jedynie stalowym pudełkiem. Wydanie to także będzie limitowane i dostępne jedynie w sieciach Media Markt i Saturn. Cena oczywiście wyższa, bo wynosząca gdzieś 130 PLN.W sieci można też zamawiać brytyjskiego steelbooka. Nasz dostępny będzie w Saturnach i Media Marktach równocześnie z premierą „Przebudzenia Mocy” czyli 21 kwietnia. Ale uwaga, możliwość kupienia tylko do wyczerpania zapasów.

O wydaniach limitowanych pisaliśmy tutaj, zaś o zwykłym tutaj.

Jutro w USA pojawi się wersja cyfrowa. Na początku przyszłego tygodnia DVD i Blu-ray choć pierwsze recenzje już się pojawiły.
KOMENTARZE (13)

Przebudzenie Mocy

Zwiastun wyciętych scen i edycje kolekcjonerskie

2016-03-26 07:19:07 oficjalna

Oprócz standardowego wydania BD w Polsce pojawi się jeszcze wydanie limitowane, w dwóch wersjach. Ciemnej i Jasnej strony. Od podstawowej edycji będą się one różnić okładką. Cena ma pozostać taka sama.Wydanie BD w naszym kraju pojawi się 21 kwietnia. Szczegóły wydania znajdziecie tutaj.

Tymczasem oficjalna zaprezentowała nietypowy zwiastun usuniętych scen, które będą dostępne na wydaniu BD.KOMENTARZE (32)

Przebudzenie Mocy

J.J. żałuje za błędy…

2016-03-22 16:54:50

W USA mieliśmy pierwszy weekend, w którym „Przebudzenie Mocy” zarobiło mniej niż milion USD. Wyszło 966 tysięcy USD. Obecnie film w Stanach zarobił 932,3 milionów USD (rekord) a w reszcie świata 1,127 miliarda USD.

„Przebudzenie Mocy” tryumfowało także podczas rozdania nagród Jameson Empire Awards 2016. Najlepszy aktor - John Boyega, aktorka - Daisy Ridley, film SF/fantasy, efekty specjalne - Epizod VII, reżyser - J.J. Abrams.

Tymczasem J.J. Abrams przyznał, że w „Przebudzeniu Mocy” są błędy, których żałuje. W szczególności jeden go boli. Chodzi o Chewbaccę, który wrócił do bazy ruchu Oporu i w swoim smutku nie uściskał Lei. Zrobiła to Rey, która Lei nie znała wcześniej osobiście. Ale wiedziała kim jest, obie też były silne Mocą. Chewie zaś zajął się ratowaniem Finna. Tyle, że Abrams wie, iż Chewie przez wiele lat znał dobrze Leię i jej męża, więc tu jednej małej sceny zabrakło.

Harrison Ford zaś powiedział o tym jak odbiera śmierć Hana Solo. Kłócił się o nią przez 30 lat. Nie dlatego, że był znudzony tą postacią, ale zależało mu na pewnym symbolicznym jej poświęceniu. Więc to, co się stało w „Przebudzeniu Mocy” Fordowi bardzo pasuje do postaci.

Lupita Nyong’o tymczasem umieściła fragment dokumentu z wydania BD. Oczywiście dotyczy on nagrywania Maz.W Polsce wydanie BD trafi do sklepów za niecały miesiąc, w USA na początku kwietnia.

Na koniec jeszcze galeria szkiców koncepcyjnych, która została umieszczona na stronie ILM. Są tam obrazki w bardzo dobrej jakości, warto się zapoznać.
KOMENTARZE (45)

Przebudzenie Mocy

Ciekawostki z książkowej adaptacji

2016-03-16 07:19:49

„Przebudzenie Mocy” zmierza już ku BD, DVD i innym mediom, to już okres, w którym prawie każdy mógł zobaczyć ten film. Więc możemy pisać o nim bez spoilerów. Zanim jednak Epizod VII trafi do naszych domów, może warto się przygotować, by obejrzeć go ponownie dostrzegając kolejne elementy?

Powieść „Przebudzenie Mocy” Alana Deana Fostera rzuca światło na kilka spraw, które niekoniecznie są równie mocno zaakcentowane w filmie. Oczywiście warto pamiętać, że choć dziś w teorii powieść jest równie kanoniczna jak film, za jakiś czas może stać się kanoniczna tylko tam, gdzie jest zgodna z filmem, jak to ma obecnie miejsce w przypadku poprzednich adaptacji powieściowych, w fanowskim slangu często nazywanych nowelizacjami. A różnice są. Jedne zwyczajnie bazują na poprzednich wersjach, inne zaś na wyciętych scenach. Oto kilka istotnych informacji, które mogą zmienić odbiór niektórych elementów filmu.

Najwyższy Przywódca Snoke i Kylo Ren doskonale zdają sobie sprawę z tego jak skończył Vader. Oczywiście mają inny pogląd na odkupienie niż widzowie. Snoke nazywa to błędnym, głupim osądem, a Ren sentymentem. Zdaniem Snoke’a gdyby tylko Vader nie dał skusić się emocjom w tym kluczowym momencie i zabił syna, Imperium by przetrwało i nie byłoby zagrożenia powrotu Skywalkera. Mało tego, Snoke prawdopodobnie wiedział, że Vader jest ojcem Luke’a zanim galaktyka o tym wiedziała.

Dowiadujemy się też więcej na temat samego Snoke’a. Oczywiście nie jest nigdzie powiedziane kim on jest, czy Lordem Sithów, czy kimś innym. W każdym razie wiemy, że był obserwatorem wydarzeń klasycznej trylogii. Właściwie to widział jak Imperium powstało i upadło. W dodatku miał kilku uczniów przed Benem Solo. Oni jednak byli kształceni od początku po Ciemnej Stronie. Kylo Ren jest upadłym Jedi. Dlatego jest tak bardzo obiecującym uczniem. Bo jest zrobiony z Ciemnej i Jasnej strony. Kwestia „The Dark Side – and the Light” właśnie pada w tym kontekście. Z filmu została wycięta.

Poe Dameron w filmie znika na Jakku i nagle pojawia się na Takodanie. We wcześniejszej wersji scenariusza miał zginąć na Jakku. Zmieniono to. W powieści jednak to Poe budzi się w zgliszczach TIE Fightera (tak jak Finn w filmie). Nic nie słyszy i stamtąd się wynosi. Potem pomaga złomiarzom w walce ze zbirami, w rezultacie odprowadzają go do osady, skąd może skontaktować się z Ruchem Oporu.

W powieści również zniszczenie bazy Starkiller przez Damerona jest mniej spektakularne. Zwyczajne zrzucają bomby, żadnego lotu kanionami i innych nawiązań do „Nowej nadziei”. Wskazuje to jedno, że rola Damerona rosła wraz ze zmianami.

Za przylot sił Ruchu Oporu na Takodanę odpowiada C-3PO. To on wpierw umieścił nadajnik w BB-8, a potem przypomniał sobie o tym i uruchomił siatkę Ruchu Oporu, która szukała BB-8. Widzieliśmy jednego z takich droidów w pałacu Maz. To wystarczyło, by X-wingi dotarły na czas.

W zamku Maz przed przybyciem Najwyższego Porządku miała miejsce inna zadyma. Unkar Plutt pojawił się tu, ścigając Rey. Chewbacca wyrwał mu rękę. Scenę wycięto, choć wiele wskazuje, że została w jakiejś wersji nakręcona.

Według książki Leia i Han rozmawiają o swoim synu i jego przejściu na Ciemną Stronę. Okazuje się, że Leia od dawna wiedziała, że Snoke bacznie obserwuje Bena. Ale jednocześnie ukrywała pewne sprawy przed Hanem licząc, że sama ochroni syna przed Snokiem. Leia przyznaje też, że się myliła w tej sprawie.W powieści inaczej działa stacja Starkiller. Bardziej naukowo, o ile można to oczywiście tak nazwać. Jest zasilana ciemną energią. Nie strzela też promieniem, który w systemie Hosnian rozbija się na pięć różnych. To raczej kula energii wysłana przez hiperprzestrzeń. Ta kula zmienia jądro planety w supernową, dzięki czemu niszczy także okoliczne planety.

Podczas zniszczenia Hosnian Prime widzimy na balkonie Korr Sellę (Maisie Richardson-Sellers). Jest ona wysłanniczką Lei do Nowej Republiki. Leia wysłała Sellę do Senatu wcześniej, by w jej imieniu poprosiła o wsparcie. Sama nie mogła się tam pojawić, gdyż jak twierdzi, dla politycznego wyrzutka byłoby to zbyt niebezpieczne miejsce. Mówi, że mógłby spotkać ją przykry wypadek, lub stałaby się ofiarą szalonego radykała. Nowa Republika publicznie potępia działanie Ruchu Oporu.

Kylo Ren wcale nie czuje się dobrze po śmierci Hana Solo. Liczył, że uczyni go to silniejszym, ale jest wręcz przeciwnie. Czuje się słabszy.

Ruch Oporu jest w gruncie rzeczy bardzo mały. Dużo mniejszy niż był Sojusz Rebeliantów. Dlatego, Leia po zniszczeniu stacji Starkiller każe im się wycofać, by nie tracić więcej X-wingów.

Według powieści, gdy Rey pokonała Kylo Rena przeszła jeszcze próbę Ciemnej Strony. Instynktownie chciała go dobić. Takie miała głosy w głowie, ale się uspokoiła. W książce to ona podejmuje wybór i zostawia Rena.

Kylo Ren rozpoznaje Rey. Nie wierzy, że to jakaś przypadkowa złomiarka, a gdy jeszcze zobaczył miecz Luke’a mówi o niej „To ty”. Ren sprawia wrażenie, że więcej o niej, niż ona sama. Swoją drogą warto wspomnieć, że jakiś czas temu chodziły plotki, iż w Disney Infinty 3.0 Ren woła do Rey „kuzynko”, ale Pablo Hidalgo to zdementował.

Rey i Poe poznają się. Tego nie było w filmie, ale może być bardzo istotne w kolejnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o potencjalne romanse.

Według powieści za przebudzenie R2-D2 odpowiada dyskusja o mapach, w szczególności tych imperialnych, dzięki którym Sojusz miał trafić do Skywalkera. W filmie Kylo Ren mówi, że ma resztę mapy z archiwów imperialnych. R2-D2 ściągnął ją, gdy podłączył się do komputera Gwiazdy Śmierci. No i w książce światło mapy wyświetlanej przez BB-8 odpowiada za przebudzenie R2.

W powieści jest też pozostałość po scenie pościgu na powierzchni bazy Starkiller. Wygląda na to, że miało się tam dziać więcej niż zobaczyliśmy w filmie. Podobno jedna scena trafi na BD.
KOMENTARZE (40)

Przebudzenie Mocy

The Secrets of The Force Awakens: A Cinematic Journey

2016-03-14 23:52:20

Secrets of The Force Awakens: A Cinematic Journey to film dokumentalny ukazujący historię powstawania "Przebudzenia Mocy". Zawiera zarówno archiwalne zdjęcia, jak i wywiady z aktorami i ekipą. Dołączony on będzie do wydania cyfrowego oraz Blu-ray Epizodu VII. Na kanale YouTube StarWars.com opublikowana została kilka godzin temu zajawka reklamująca ten dokument. Możecie ją obejrzeć poniżej. Więcej na temat wydania "Przebudzenia Mocy" w Polsce możecie przeczytać w tym miejscu.


KOMENTARZE (14)

Przebudzenie Mocy

Polska zapowiedź Blu-ray i DVD w Polsce [UPDATE]

2016-03-09 07:06:04 Galapagos

„Przebudzenie Mocy” na Blu-ray i DVD pojawi się w Polsce 21 kwietnia, o czym już wiemy. Dystrybutor, firma Galapagos podała już szczegóły techniczne polskiego wydania.Wydanie Blu-ray będzie się składać z dwóch dysków (2BD). Cena sugerowana to 109,99 PLN.

Opis filmu:
Reżyser wizjoner J.J. Abrams prezentuje filmowe wydarzenie pokolenia! Kylo Ren i odrodzony z popiołów Imperium złowieszczy Najwyższy Porządek rosną w siłę, a Luke Skywalker przepadł bez wieści w chwili, gdy galaktyka potrzebuje go najbardziej. Rey, pustynna zbieraczka złomu, oraz Finn, dezerter z oddziału szturmowców, łączą siły z Hanem Solo i Chewbaccą w poszukiwaniu ostatniej nadziei na przywrócenie pokoju w galaktyce.

Rok produkcji: 2015
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 138 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polska, angielska, niemiecka
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: 7.1 DTS-HD HR
Napisy: polskie, niemieckie
Wersja dla niesłyszących: angielskie
Licencja: film do sprzedaży detalicznej bez licencji do wypożyczania
Dodatki:
Za kulisami Przebudzenia Mocy, Przebudzenie scenariusza: ekipa czyta skrypt, Ożywianie filmowych stworów, Budowa BB-8, Scenariusz walki: epicki pojedynek, ILM: Magia efektów specjalnych w Przebudzeniu Mocy, John Williams: wyzwania kompozytora, Sceny niewykorzystane, Moc zmianWersja DVD będzie składać się z jednej płyty. Sugerowana cena to 44,99 PLN.

Opis filmu:
Reżyser wizjoner J.J. Abrams prezentuje filmowe wydarzenie pokolenia! Kylo Ren i odrodzony z popiołów Imperium złowieszczy Najwyższy Porządek rosną w siłę, a Luke Skywalker przepadł bez wieści w chwili, gdy galaktyka potrzebuje go najbardziej. Rey, pustynna zbieraczka złomu, oraz Finn, dezerter z oddziału szturmowców, łączą siły z Hanem Solo i Chewbaccą w poszukiwaniu ostatniej nadziei na przywrócenie pokoju w galaktyce.

Rok produkcji: 2015
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 132 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polska, angielska, włoska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, greckie, włoskie
Wersja dla niesłyszących: angielskie
Licencja: film do sprzedaży detalicznej bez licencji do wypożyczania

Dodatków na DVD nie będzie. Zagadkowa jest też różnica w długości filmu o 6 minut. Na razie nie potwierdzono, by miały się one różnić, więc może to błąd. Tymczasem w sieci pojawiła się lista prawdopodobnych wyciętych scen. Mają podobno nazywać się następująco:
 • Finn And The Villager
 • Jakku Message
 • X-wings Prepare For Lightspeed
 • Kylo Searches The Falcon
 • Snow Speeder Chase
 • Finn Will Be Fine

UPDATE:
Do sieci trafił zwiastun wydania cyfrowego i na DVD/BD "Przebudzenia Mocy", który prezentujemy poniżej:


KOMENTARZE (72)

Przebudzenie Mocy

Zapowiedź wydania Blu-ray

2016-03-03 20:58:28 oficjalna

Dziś rano (czasu Chicago) Robert A. Iger, czyli CEO Disneya na dorocznym spotkaniu akcjonariuszy ogłosił datę premiery „Przebudzenia Mocy” na Blu-ray, DVD a także w wersji cyfrowej. Zaraz potem oficjalna dodała kilka szczegółów.

W Stanach film będzie dostępny od 1 kwietnia jako Digital HD a także w Disney Movies Anywhere. Na Blu-Ray (wydanie combo z DVD) pojawi się 5 kwietnia. Dokładnie tak jak zapowiadano wcześniej (nieoficjalnie). Tego samego dnia pojawi się też wersja DVD.


Wydanie BD (combo)

Wydanie DVD
Oprócz filmu w pakiecie BD dostaniemy dodatki, w tym dokumenty, filmy z planu, wycięte sceny, a także wywiady. Na razie ich lista wygląda następująco.

 • Secrets of The Force Awakens: A Cinematic Journey – dokument ukazujący historię powstawania „Przebudzenia Mocy”. Zawiera zarówno archiwalne zdjęcia, jak i wywiady z filmowcami i aktorami.
 • Building BB-8 – dokument o tym jak filmowcy stworzyli najnowszego, ukochanego droida galaktyki „Gwiezdnych Wojen”.
 • Crafting Creatures – dokument o tym jak filmowcy ożywiali nowe stwory.
 • Blueprint of a Battle: The Snow Fight – będziemy mieli okazję wejść głębiej w epicki, klimatyczny pojedynek między Rey a Kylo Renem.
 • John Williams: The Seventh Symphony – legendarny kompozytor zdradza swoje osobiste odczucia i tajemnice na temat pracy nad VII Epizodem.
 • ILM: The Visual Magic of The Force – dokument ukazujący artystyczną i cyfrową stronę pracy ILM.
 • Force For Change – dokument o inicjatywie „Force for Change” i o tym jak fani na całym świecie pomagali innym.
 • Wycięte sceny.
Wersja 3D „Przebudzenia Mocy” pojawi się w tym roku ale później.

To nie koniec informacji. W Stanach sieci Target, Walmart i Bet Buy będą miały własne, kolekcjonerskie wydania Blu-ray. Oczywiście w wersji limitowanej. W sieci Target zobaczymy dodatkowe 20 minut materiału, w tym nowy wywiad z Daisy Ridley i Johnem Boyegą oraz dokument o kostiumach i broni. W sieci Walmart dostaniemy ekskluzywne pokaowanie z BB-8 a także Star Wars Galactic Connexions Trading Disc. W sieci Best Buy film ukaże się w wersji Steelbook.


Wydanie Target

Wydanie Walmart

Wydanie Best Buy


Europejskie wydania pojawią się na początku kwietnia. Możliwe jest kilku dniowe opóźnienie. W Wielkiej Brytanii film ma się podobno pojawić 18 kwietnia. Czekamy jeszcze na polską zapowiedź.

Na koniec jeszcze zwiastun wydania domowego.Update
Polskie wydanie BD pojawi się 21 kwietnia, wersja cyfrowa 18 kwietnia.Temat na forum
KOMENTARZE (31)
Loading..